• Sunday May 19,2019

Олеся Владикіна: біографія, особисте життя, фото

На останніх світових Паралімпійських іграх російські спортсмени здобули рекордну кількість медалей - 28 бронзових, 38 срібних і 36 золотих. У загальнокомандному заліку вони посіли друге місце, лише трохи поступившись збірній з Китаю. Подібні результати не можуть не викликати почуття доречною гордості за високі досягнення цих спортсменів. Але особливо захоплює те, яку боротьбу вони ведуть зі своїми особистими обмеженнями, не дозволяючи тим себе зломити. Їх жага життя по-справжньому надихає.

Олеся Владикіна - одна з чемпіонок Паралімпійських ігор і яскравий приклад сильної особистості. Вісім років тому в страшній аварії вона втратила свою близьку подругу, з якою разом 10 років займалася плаванням, і ліву руку. Однак в той страшний момент вона не допустила паніки і пізніше також не дозволила собі впасти у зневіру. Навпаки, з тих пір ще міцніше вхопилася за життя Олеся Владикіна. Біографія її змінилася кардинально, але змінилася швидше в кращу сторону.

Основні факти біографії

Владикіна Олеся Юріївна народилася в Москві 14 лютого 1988 року. У 2008 році Олеся втратила ліву руку в автокатастрофі. У тому ж році на Літніх Паралімпійських іграх в Пекіні завоювала золото і стала світовою рекордсменкою в плаванні брасом на 100 метрів. У 2012 р на Літніх Паралімпійських іграх в Лондоні також завоювала золото в плаванні брасом на 100 метрів, поставивши новий світовий рекорд. У 2014 році Олеся була послом на Олімпійських іграх в Сочі.

Різноманітність дитячих захоплень

У дитинстві у Олесі було багато захоплень. Її мамі здавалося, що дівчинці варто займатися мистецтвом, а саме музикою і балетом, і вона займалася. Навчалася за класом домбри в музичній школі, грала на гітарі, ходила на балет, танцювала акробатичний рок-н-рол. На додаток до всього цього Олеся поглиблено вивчала англійську мову. Така зайнятість і просто божевільний темп життя загартували характер майбутньої чемпіонки. Уже тоді люблячої материнської рукою в дитяче серце Олесі була закладена воля до перемоги.

Басейн і заняття плаванням

На плавання батьки віддали Олесеві, щоб допомогти дівчинці впоратися з панічним страхом води. Цей крок яскраво ілюструє, що сім'я Владикіна з самого дитинства вчила дівчинку ніколи «не ховати голову в пісок» і не пасувати перед труднощами. Так Владикіна відкрила для себе басейн і водний спорт. Професійним плаванням займалася в СДЮШОР «Скіф» на протязі 10 років. Поступово заняття плаванням витіснили все інше і стали головним захопленням в житті дівчини. Таку тягу до спорту у Олесі можна вважати спадковою. Її мама в юності займалася легкою атлетикою, а пізніше викладала шейпінг, брат серйозно займається хокеєм, в родині Владикіна багато років існував звичай спільно ходити на лижах і робити пробіжки в Царицинському парку. В результаті наполегливих самовідданих праць Олеся Владикіна увійшла до збірної Москви з плавання і стала майстром спорту.

залишає спорт

У віці 16 років Олеся надійшла до Московського державного університету шляхів сполучення вивчати спортивний менеджмент. Паралельно з навчанням дівчині довелося багато працювати, оскільки її батьки розлучилися, і мамі було непросто однієї містити двох дітей. Олеся влаштувалася продавцем в ЦУМ, в модний бутик Armani. Так в її житті з'явилося щось зовсім нове - мода, нічні клуби, вечірки, кіно. На спортивні тренування часу зовсім не залишалося, та й здавалося, що все, чого можна було досягти в юнацькому плаванні, вже було досягнуто. Однак головні перемоги Олесі насправді були ще попереду.

поворотний пункт

У лютому 2008 року Олеся поїхала разом зі своєю подругою Олександрою Малочуевой в свій перший довгоочікуваний відпустку в дивовижну країну Таїланд. Ніхто не міг би припустити, що саме тут трапиться жахлива катастрофа, яка змінить все. По дорозі в Бангкок екскурсійний двоповерховий автобус, в якому їхали подруги, перекинувся на естакаді. Пізніше було встановлено, що водій автобуса не впорався з керуванням. У той день йшов дощ, а він їхав на дуже великій швидкості, що, на жаль, варто було деяким людям найдорожчого - життя.

У момент аварії Олеся дрімала і навіть не встигла зрозуміти, що ж сталося. У тій катастрофі Олеся Владикіна втратила руку і отримала безліч інших серйозних травм, включаючи перелом носа, лопаток і крижів. Подруга Олесі Олександра загинула на місці. В одну мить життя буквально перекинулася. Однак з перших же хвилин Олеся дала собі установку не здаватися. Згодом її тренер з плавання, Сергій Жилін, захоплювався, що дівчина трималася тоді неймовірно мужньо і до приїзду лікарів сама перетискав понівечену руку, щоб зупинити сильну крововтрату.

період відновлення

Протягом місяця Олеся Владикіна проходила курс реабілітації в Бангкоку, матеріальні витрати якого вдалося покрити страховкою. Після повернення ж в Москву вже буквально через місяць дівчина відновила спортивні тренування. У той період підтримка мами і вірних друзів допомогла Олесеві змиритися з змін, що відбулися і прийняти, що життя її тепер просто стала іншою, але не стала гірше. У своїх інтерв'ю спортсменка не раз буде підкреслювати, що саме завдяки багатьом небайдужим людям і особливо близьким, які завжди були поруч, у неї було більше сил для боротьби з новими складними обставинами. А повернення в спорт відкрило перед Олесею нові горизонти і допомогло побачити, що вона може поставити перед собою і досягти ще багато хороших мети.

Нове життя

Уже після п'яти місяців тренувань Олеся пройшла відбір на Літні Паралімпійські ігри в Пекіні. Досягти цього теж було непросто. Збірна Росії була укомплектована, здавалося, Олесі, спортсменці, яку ще ніхто не знав, туди не пробитися. І все ж Владикіна вдалося те, що вважали неможливим. Відправившись за свої особисті кошти на Кубок Європи, що проходив в Чехії, дівчина завоювала відразу три золоті медалі, показавши всім свій величезний потенціал і прагнення до перемоги. Так юну спортсменку помітили, а потім за збігом обставин якраз звільнилося місце в збірній, і Олеся потрапила на Паралімпіаду. Тут у фінальному запливі брасом на 100-метрову дистанцію цілеспрямована дівчина завоювала золоту медаль і встановила новий світовий рекорд.

З цього моменту Олеся Владикіна - паралімпійська чемпіонка. Однак це було вже не перше її золото, встановивши свій олімпійський рекорд, спортсменка теж не збиралася зупинятися. Вона була сповнена рішучості ще не раз перевершити досягнутий результат. Після тієї олімпійської перемоги Олеся давала безліч інтерв'ю, зустрічалася з президентом Росії, їздила на Економічний форум, що проходив в Санкт-Петербурзі, її призначили послом Олімпіади в Сочі 2014 року - одним словом, життя стала насиченою, як ніколи.

Нові перемоги і нагороди

У 2012 році Олеся Владикіна знову брала участь в Літніх Паралімпійських іграх, на цей раз проходили в Лондоні. Тут їй вдалося завоювати золоту медаль в 100-метровому запливі брасом і поставити новий світовий рекорд. Також Олеся отримала бронзову медаль в 100-метровому запливі на спині.

Серед нагород спортсменки можна виділити:

  1. Присвоєння звання «Заслуженого майстра спорту Росії».
  2. Премія Паралімпійського російського комітету «Повернення в життя» в 2008 році.
  3. Орден Дружби за значний внесок у розвиток фізичної культури і спорту та високі досягнення на Паралімпійських іграх в Пекіні, що проходили в 2008 році.
  4. Орден Пошани за значний внесок у розвиток фізичної культури і спорту та високі досягнення на Паралімпійських іграх в Лондоні, що проходили в 2012 році.

Не дивно, що, як поділилася Олеся Владикіна, особисте життя її після аварії не тільки не закінчилася, а й стала набагато яскравіше. І якщо раніше вона вважала себе досить плаксивим і депресивним людиною, то тепер зрозуміла, що може в критичний момент зібратися з силами, боротися і перемагати в боротьбі навіть з дуже серйозними труднощами.

Приклад для наслідування

Зараз Олеся веде не просто насичену, але і по-справжньому щасливе життя. Те, який сильний і позитивна людина Олеся Владикіна, фото і відеоматеріали з її спортивними виступами та інтерв'ю демонструють досить наочно. На них серед іншого можна помітити, як щиро дівчина посміхається і як горять її очі. Гладячи на неї, розумієш, що жити варто завжди.

Олеся часто відвідує спортивні тренування дітей-інвалідів, кожен з яких мріє коли-небудь стати паралімпійських чемпіоном. Вона розповідає про те, що спорт відкриває перед людиною багато нових можливостей, а також про те, що життя - безцінний дар, яким потрібно дорожити, насолоджуючись кожною миттю. Цілком природно, що в серцях цих дітей справжнім прикладом для наслідування стала сама Олеся Владикіна. Як втратила руку, їй, звичайно, страшно згадувати, адже то подія позбавило юну дівчину звичного життя, яку ведуть її ровесниці, проте саме ця втрата відкрила в її характері такі якості справжнього борця, як мужність і стійкість.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ