• Tuesday May 21,2019

Фідерні монтажі. Ловля на фідер

Риболовля з використанням снасті фідера є одним з найефективніших видів рибної ловлі. Англійці, які придумали цю унікальну донку, продумали все: і спеціальні вудилища, і змінні вершинки, і фідерні монтажі з годівницями. Сьогодні по уловистости фідер перевершує всі відомі подібні рибальські пристосування.

Більшу частину своїх заслуг фидерная снасть отримала завдяки спеціальним оснащенням, що дозволяє зробити максимально дальній кидок, уникнути при цьому перехлестов і заплутування волосіні, а також істотно збільшити чутливість. Ми детально розглянемо кращі фідерні монтажі, але спочатку давайте розберемося з тим, що ж таке фідер і в чому його суть.

Фидерная снасть

Назва «фідер» походить від англійського слова feed, що означає «годівниця», «харчування». В наявності годівниці на оснащенні і полягає його головна відмінність від інших снастей, де використовується вудлище.

Сама снасть складається з наступних елементів:

 • вудилище;
 • змінний квівертіп (вершинка вудилища), який є сигналізатором клювання;
 • безінерційна котушка з волосінню;
 • годівниця з елементами кріплення (карабіни, вертлюжки, стопорні намистинки і т. д.);
 • поводок;
 • гачок.

фідерні вудилища

Фідерні вудилища бувають двох типів: штекерні і телескопічні. Перші дозволяють регулювати довжину бланка, додаючи або збавляючи кількість колін в ньому. Це дуже зручно, особливо якщо доводиться змінювати умови лову. Телескопічні бланки менш універсальні, але більш популярні завдяки швидкому приготуванню до лову.

Всі вудилища для фідера класифікуються за класами:

 • на Пікер (надлегкі);
 • легкі;
 • середні;
 • важкі;
 • надважкі.

Крім цього вудилища для лову фідера прийнято класифікувати по строю:

 • на швидкі;
 • середні;
 • повільні (параболічні).

Фідерні котушки і волосіні

Для лову фідера використовують виключно безінерційні котушки з різним розміром шпулі. Їх розмір підбирають виходячи з необхідної кількості і товщини жилки. Фірмові котушки для зручності комплектуються декількома запасними шпулями. Деякі їх моделі з фрикційним гальмом оснащуються системою бейтраннер, що дозволяє дуже швидко перемикати фрикціон зі звичайного режиму в режим з мінімальним опором. Це потрібно для швидкого відведення волосіні в разі клювання великої риби.

Що ж стосується самої волосіні, то для фідера може використовуватися як мононить, так і плетінка перетином від 0, 12 до 0, 3 мм.

Що таке фидерная оснащення?

Фидерная оснащення (монтаж) - це частина снасті, що включає годівницю, все елементи її кріплення і забезпечення пересування, елементи огрузки, поводок і гачок, змонтована особливим чином.

Все фідерні монтажі розраховані на певні умови лову, тому мають різні конструкції, що відрізняються не тільки способом виготовлення і використовуваними елементами, але і чутливістю, а також здатністю забезпечувати самоподсеканіе риби.

На сьогоднішній день існує більше двох десятків оснасток для фідера. Ми ж розглянемо найпопулярніші і перевірені з них.

Поширені фідерні монтажі

До найбільш популярним фідерним монтаж відносяться:

 • патерностер, або петля Гарднера;
 • симетрична петля;
 • асиметрична петля;
 • оснащення з трубкою-протизакручувач;
 • інлайн.

Давайте спробуємо розібратися, чим же так гарні ці фідерні монтажі, а також навчимося їх виготовляти самостійно.

патерностер

У перекладі «патерностер» означає «Отче наш». Невідомо, хто і чому дав оснащенні таку назву, але будемо вважати її такою ж основоположною, як і найвідомішу молитву. Інша її ім'я - петля Гарднера. Тут простіше: Стів Гарднер, відомий англійський рибалка і автор безлічі матеріалів про рибалку, вважається винахідником даної оснастки.

Як би там не було, але патерностер - це найпростіший і надійний монтаж для фідерної ловлі. Він відноситься до глухим оснащенням, т. Е. Його годівниця не має вільного ходу.

В'яжеться петля Гарднера безпосередньо на місці лову. Для її виготовлення буде потрібно на більш п'яти хвилин. Робиться це в такий спосіб. На кінці основної жилки в'яжеться петля під поводок. Відступивши від неї 15-25 см, в'яжуть ще одну петлю таким чином, щоб її довжина в складеному вигляді становила близько 10 см. До цієї петлі за допомогою вертлюжка фіксується годівниця. Прив'язуємо поводок - і можна приступати до лову. Як бачите, монтаж фідерної оснастки під назвою патерностер дуже простий, з ним впорається навіть новачок.

симетрична петля

Симетрична петля відноситься до петльовим монтаж з рухомою годівницею. Її чутливість набагато вище, ніж у петлі Гарднера, проте далеко не ідеальна. Це хороший фідерний монтаж на карася, який стрімко вистачає наживку, захоплюючи її за собою, але для більш обережних риб, як, наприклад, короп або лящ, його зазвичай не використовують.

Виготовляється симетрична петля наступним чином. Береться відрізок волосіні завдовжки 100 см і складається навпіл. Відступивши з одного боку складеної вдвічі волосіні 10 см, в'яжуть хірургічний вузол. Така ж процедура проводиться і з іншого краю. У підсумку виходить петля довжиною 30 см з 10-сантиметровими бічними відводами. Тепер один з відводів необхідно перетворити в скрутку. Для цього використовують олівець, який вставляється в кінець петельки. Прокручуючи його в одну сторону, другий кінець петлі потрібно притримувати, натягуючи волосінь. Коли скручування буде готова, її потрібно зафіксувати хірургічним вузлом.

Далі до скрутці методом "петля в петлю" кріпимо поводок. Зворотний бік нашої симетричною петлі через вертлюжок необхідно з'єднати з основною жилкою. Монтаж фідерної кормушки до одного з полів петлі здійснюється також за допомогою вертлюга або карабіна.

асиметрична петля

Асиметрична петля вважається професійною оснащенням. Вона має дуже високу чутливість, особливо при використанні її в водоймах зі стоячою водою. Монтаж фідерної оснастки під назвою асиметрична петля не особливо складний і практично аналогічний попередньому. Різниця полягає в тому, що при формуванні великої петлі одне з її полів робиться довшим на 10 см. "Але що це дає?" - запитаєте ви. При клюванні зусилля від гачка передається через поводок на петлю, і, якщо вона симетрична, воно роздвоюється, розходячись по обох полях. При використанні несиметричною петлі зусилля передається через скрутку тільки по короткому полю, що істотно підвищує чутливість оснащення навіть в складних умовах риболовлі. Асиметрична петля - це кращий фідерний монтаж на ляща і коропа на водоймах зі стоячою водою або з помірним перебігом.

Трубка-протизакручувач

Даний вид монтажу використовується для риболовлі на річках. Він відмінно тримає дно на протязі, а також дозволяє уникнути накладок при закиданні. Крім цього оснащення з протизакручувач досить-таки чутлива, що робить її придатною для лову невеликий і надобережного риби.

Нічого складного у виготовленні цього монтажу немає. Єдине, що для цього знадобиться, - придбати сам протизакручувач. Він являє собою вигнуту трубку з м'якого пластику. Трубка в місці вигину має кріплення для годівниці. Якщо ви раніше не користувалися цим монтажем, не варто купувати довгі трубки або трубки великого діаметру. Візьміть найменші і найтонші.

Тепер про виготовлення оснащення. Потрібно взяти відрізок волосіні завдовжки 50 см. З одного боку одягаємо на нього стопорну бусинку, а на кінці прив'язуємо вертлюжок, через який кріпимо нашу оснащення до основної жилки. Інший кінець протягуємо в трубку-протизакручувач, простягаємо її і фіксуємо її бусиной. На кінець волосіні в'яжемо вертлюжок, а до нього - поводок. Годівницю через карабін кріпимо до трубки. Оснащення готова.

Оснащення інлайн

Суть монтажу з назвою «інлайн» полягає в тому, що годівниця кріпиться безпосередньо на основній волосіні, причому ковзаючим способом, що дає їй можливість вільно переміщатися на певній ділянці. Таке рішення сприяє поліпшенню польотних характеристик оснащення, тому інлайн часто використовують для риболовлі, коли потрібно зробити дальній кидок.

На кінець основної волосіні надягаємо дві стопорні намистини і простягаємо їх в сторону. Після цього формуємо край волосіні в невелику петлю, яку в подальшому перетворюємо в скрутку з петелькою для кріплення повідця. Довжина скрутки обов'язково повинна бути більше довжини використовуваної годівниці.

Одну з стопорних намистин розміщуємо безпосередньо біля початку скручування, а другу - на відстані 10-15 см від неї. Між ними на карабіні розміщуємо годівницю.

В оснащенні інлайн дуже часто використовують спеціальні годівниці типу «метод». Їх відмінність від звичних фідерних годівниць полягає в тому, що вони кріпляться на волосінь через осьовий отвір, що проходить крізь весь їх корпус. Вони виготовляються з пластика і мають відповідну огрузку. Особливе місце серед них займають односторонні відкриті годівниці. Їх унікальність полягає в тому, що при падінні на дно відкрита частина завжди знаходиться зверху, що дуже зручно на мулистому або порослому дні.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко