• Saturday July 20,2019

Як ловити окуня взимку на блешню? Блешні для зимової ловлі окуня

Багато рибалки, представники сильної статі, по-справжньому люблять зимову рибалку. Це і спосіб перевірити свою витривалість, і хороший відпочинок в колі друзів-однодумців, і прекрасний спосіб переключитися, піти на деякий час від домашніх турбот і негараздів на роботі. Сьогодні ми з вами ловимо окуня взимку на мормишку. Захоплююче і цікаве заняття!

Ловимо окуня взимку на мормишку на річці

Звучить майже як поетичний рядок! Але взагалі-то це заняття вимагає від рибалки (знову в риму) певних навичок і вправності. Ловля здійснюється через лунки або ополонку, за допомогою спеціальних снастей. Є і свої секрети, про які можуть розповісти завзяті рибалки.

активний окунь

Ранньою зимою, коли лід тільки став, деякі види риб стають млявими, навіть впадають в сплячку. Але окунь, безумовно, до них ніяк не відноситься. Він продовжує годуватися протягом усього зимового періоду, зберігає багато в чому колишню активність. Тим більше що це хижа риба, і їй треба постійно харчуватися тваринною їжею, навіть взимку.

Підготовка місця для риболовлі

Як ловити окуня взимку на блешню? Спочатку підготуємо собі містечко. Вода перетворилася в лід, і це дозволяє дістатися в раніше недоступні місця річки. Можливою стає і «точкова» ловля окуня біля корчів. Якщо лід прозорий, потрібно використовувати маскування: сіно, очерет, тканину. Їх краще накидати або покласти на лід, і «розумна» риба вас не помітить. Для походу на риболовлю найбільше підходить похмура, що не морозна, майже безвітряна погода. Лунок найкраще пробурити кілька, на відстані до п'яти метрів один від одного. Знімаємо шумівкою лід, закидаємо снасті і приступаємо до лову.

Як ловити окуня взимку на блешню? снасті

Кажуть, що цей спосіб вудіння був відомий в Москві ще після революції, але особливої ​​популярності і повсюдне поширення ловля блешнею (на мормишку) отримала в роки після Великої Вітчизняної війни. Що ж це таке? Снасть для лову складається з вудилища (досить невеликого - до сорока сантиметрів). Воно оснащене руків'ям з одного боку, а кивком - з іншого, протилежного. Щоб зручніше тримати вудлище в руці, ручку виконують зазвичай з пінопласту або пробки. Кивок також має важливе значення. По ньому повинно бути добре видно навіть незначну клювання окуня, що дозволяє зробити риболовлю результативніше. Кивок робиться з металевих пружинок, пластика, ніпеля - це якщо своїми руками. Котушка може бути безинерціонной. Волосінь тонка, але міцна. Тому що окунь - риба, яка вміє чинити опір. На кінці волосіні - сама блешня. Додаткових поплавців, вантажив, повідків, як правило, не використовується.

блешня

Ось слово-то яке соковите! Воно бере походження від російського «мормиш» - невеликий прісноводний рак. Сама снасть складається з невеликої дробинки, виконаної зі свинцю або сплавів. У неї упаяний гачок. Іноді для залучення уваги риб використовують різні забарвлення дробу, варіюються також і форми. Зі зворотного боку до конструкції прив'язується волосінь. Таким чином, блешня виконує роль і грузила і гачка одночасно. А в безнасадних мормишку - ще і наживки. Просто, як ловити окуня взимку на блешню!

Форми і види блешень

Існують круглі (куля, дробинка) і напівкруглі. Ромбовидні в формі опариша, мушки. Крапельки, що нагадують краплю. А також здвоєні - мураха. Популярна ловля окуня взимку на мормишку «Уралочка», наприклад. Нагадуємо, що окунь - риба хижа. Тому снасть повинна сприйматися як невелика наживка тваринного походження. Як правило, в мормишку упаяний один гачок (котяче око, кобра). Але якщо два - називається коза. Три гачка - чортик. Відьма - з підвісним, а не впаяним гачком. Як наживок використовують зазвичай мотиля і опариша. Ловлять і на «голу» мормишку або надягають на гачки різнокольорові кембрики, які залучають рибу, а також намотують різнокольорові нитки.

На початку зими

Ловля окуня взимку на блешню в січні буде вдаліше, якщо використовувати прості рибальські хитрощі. Ось деякі з них.

Поєднуйте метод стрімкого блеснения і ловлю блешнею. Для першого етапу використовуємо зимовий короткий спінінг з яскравою блешнею або балансиром (що краще і сучасніше). Блешня видали привертає окуня, як вважається, своїм зовнішнім виглядом, і риба підпливає ближче до лунок. Після блеснения (не більше трьох-п'яти разів) можна починати облавливать лунки за допомогою мормишечной снасті. На початку зими окунь жвавий і охоче годується. Тому завдання рибалки значно спрощується. Тут найголовніше - спробувати зацікавити смугастого хижака. Приманку переміщайте вертикально і стрибкоподібно. Навіть можна поворухнути злегка мул і водорості на дні, щоб і цим привернути увагу риб (утворюється муть). Блешня повинна грати з невеликими інтервалами, як рибка, що рухається вгору-вниз. Тоді окунь може прийняти її за справжню і клюнути. Як ловити окуня взимку на блешню? Кивок вудилища тримайте досить близько до лунки (а при сильному вітрі - до 30 сантиметрів). Намагайтеся відразу ж реагувати на клювання, і перший улов не змусить себе чекати. А взагалі-то за окунем на початку зими ганятися не потрібно. Як правило, він сам охоче приходить на традиційні місця годівлі та посилено клює. Що, власне, і подобається всім любителям рибної ловлі - клювання і уловістость риболовлі на окуня в січні.

У глухозимье

Зовсім не так йде справа з риболовлею в середині зими, в тріскучі морози. Ловля окуня взимку на блешню в глухозимье іноді може закінчитися сумно: доведеться повертатися додому і зовсім без здобичі. Вся справа в тому, що окунь, охоче клює на блешні на початку зими, втрачає своє грайливий настрій. Деякі, навіть досвідчені рибалки всерйоз вважають, що в цю пору окуня вже не зловити. Це не зовсім так. Існує кілька порад бувалих, скориставшись якими ви зможете все-таки прийти з риболовлі з уловом.

У морози окуня слід шукати на водорослевой кордоні. Там знаходиться велика кількість мальків, які є основною їжею хижака. Мальки залучають зграйку окунів, і ви зможете їх зловити, якщо хижаки зреагують на вашу блешню.

Також окунь віддає перевагу кордону заток, подалі від бурхливого перебігу на річці. Тут збільшується шанс його виловити.

Вибравши, на ваш погляд, правильне місце, можна і до лову приступати. Але вся біда в тому, що окунь вже не так добре в глухозимье реагує на мормишку і мотиля. Тому досвідчені рибалки радять поєднувати мормишенье з блеснением в декількох лунках. Може бути, цей спосіб принесе удачу?

Важливу роль в глухозимье грає також і глибина лову. Але і тут вгадати клювання практично неможливо. Іноді на глибині, іноді з півводи починається клювання окуня. Вередує риба, що поробиш. Напевно, тому багато рибалок воліють просто перечекати цей поганий для риболовлі на окуня період - глухозимье!


Цікаві Статті

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Дагестан є батьківщиною багатьох сучасних бійців, які представляють Росію. Адже на теренах цієї кавказького регіону дітей з малих років привертають різноманітні види єдиноборств: самбо, боротьба, східні бойові мистецтва. Завдяки цьому багато спортсменів надалі освоюють універсальну техніку ведення бою, відчуваючи свої сили в різних версіях ММА. Одним з таких атлетів і став Шаміль Завуров, поєдинки за уч

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Кожна людина, що захоплюється футболом, знає такого спортсмена, як Філіп Лам. Майже все своє життя він грав за мюнхенську «Баварію» і цілих 15 років за збірну Німеччини, яку в останній рік своєї кар'єри привів до перемоги на чемпіонаті світу. Про нього можна багато чого розповісти, але зараз мова піде лише про найцікавіші факти. Дитинство і юність Як і багато інших німецьких хлопчаки, Філіп Лам з дитинства захоплювався футболом. Кол

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Всі новачки, вперше стали на ковзани, турбуються лише про те, щоб встояти на ногах. Але з часом ноги перестають роз'їжджатися в різні боки, і нам хочеться не тільки відточити свою майстерність, а й оволодіти новою технікою. Тому рано чи пізно у кожного з нас виникає закономірне питання про те, як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом. Що потрібно знати про екіпіровку? Перш ніж зосередити свою

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

Коли посеред робочого тижня раптом захотілося трохи розвіятися, ідеальним варіантом стане легка фізичне навантаження. Це може бути зарядка, розтяжка, пробіжка або плавання. Тренувати організм необхідно, адже це є запорукою витонченої фігури, міцного здоров'я і гарного настрою. Багато міст пропонують своїм жителя

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков є російським воротарем, який більшу частину своєї кар'єри відіграв в НХЛ. Цей воротар, безумовно, провів яскраву кар'єру. Він здобув безліч перемог як в клубному чемпіонаті, так і на міжнародній арені. Початок спортивного шляху Євген Набоков народився 25 липня 1975 року в місті Усть-Каменогорську. Навчатися хокею цей прославлений воротар став в місцевій хокейній школі. Уже

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Кожна людина мріє про ідеальне тіло. Звичайно ж, найкращий варіант досягти результату - піти в тренажерний зал. Але не завжди допомагають лише фізичні вправи, слід чітко розпланувати свій раціон і розпорядок дня. Адже накачане тіло - це прекрасно. Але варто також усвідомлювати, що за кілька тижнів ефекту не буде, на це потрібно буде витратити парочку років. Кожна доросла людина розум