• Friday July 19,2019

Глушник на гладкоствольну рушницю 12 калібру: опис вироби, принцип дії

Судячи з відгуків, для деяких любителів дробовиків є актуальним питання про можливість здійснювати безшумну стрілянину. «Чи можна використовувати глушник на гладкоствольній рушницю дванадцятого калібру?» - запитують багато. Особливо посилився інтерес до цієї теми після перегляду фільму «Старим тут не місце», в якому головний герой використовував подібний пристрій.

У статті міститься інформація про те, що собою являє ПБС для дробовика і як зробити своїми руками глушник на гладкоствольну рушницю 12 калібру. Відповідно до російського законодавства цивільні особи не мають право використовувати вогнепальну зброю, оснащене пристроями для придушення звуку. Тому інформація, що міститься в статті, носить чисто теоретично-експериментальний характер.

Знайомство з пристосуванням

ПБС (прилад для безшумної стрільби) має багату історію. З моменту створення перших пристроїв пройшло майже сто років. У побуті дані пристосування називаються «глушниками», оскільки їхнє призначення - глушити звук пострілу. Оснастивши зброю такою насадкою, можна сміливо здійснювати приховану стрілянину, не побоюючись бути виявленим противником по звуку і по полум'я, вибиває з дула. Тривалий час на всій документації, пов'язаної з виробництвом глушників, стояв гриф секретності. Обмежена кількість ПБС використовувалося виключно армійськими підрозділами спецназу.

Трохи про теорію

Перш ніж приступити до виготовлення глушника на гладкоствольну рушницю 12 калібру, необхідно мати уявлення про те, які процеси протікають в ствольної каналі під час стрілянини і що є причиною звуку. Отже, після проведення пострілу в стовбурі утворюється дуже гарячий потік повітря, який представляє собою ударну хвилю. Швидкість її поширення по каналу перевищує швидкість звуку. Це є причиною виникнення шуму. В ході руху тиск і щільність ударної хвилі збільшуються. Тому при його виході зі ствола відбувається гучний хлопок. Прибрати шум можна шляхом охолодження порохових газів до того моменту, поки вони покинуть стовбурний канал. Для цієї мети створений прилад для безшумної стрільби.

опис пристрою

ПБС є пустотілий мідний, алюмінієвий або сталевий циліндр. Також для його виготовлення підійде і пластик. Всередині циліндр оснащений спеціальними камерами, через які проходять і охолоджуються розігріті порохові гази.

Кріпляться пристрої на кінці стовбура, оснащеного спеціальним різьбленням. Зброя, призначена для бійців спецпідрозділів, переважно не містить різьблення, а комплектується інтегрованими глушниками.

ПБС для мисливців

Судячи з відгуків споживачів, використання глушника на гладкоствольній рушницю 12 калібру дозволило б поліпшити процес полювання. Незважаючи на те, що стрілянина з такою насадкою НЕ розполохувати б дичину, ніж спростила б життя мисливцям, в Росії заборонено застосовувати пристрої для придушення звуку. Оскільки легально придбати глушник на гладкоствольну рушницю 12 калібру неможливо, багато власників дробовиків намагаються зробити такий пристрій самостійно або звертаються до збройових умільцям.

Що знадобиться для роботи?

Той, хто вирішив змайструвати глушник на гладкоствольну рушницю 12 калібру, повинен приготувати:

  • Порожнисту трубку завдовжки 40 см, зовнішнім діаметром 52 мм і внутрішнім 49 мм.
  • Алюмінієві шайби. Їх товщина повинна становити 0, 5 мм. Кількість: 350 штук.
  • Маленькі розділові шайби. Їх товщина - 0, 5 мм, кількість - 1050 штук.
  • Дві гайки. Одна буде використовуватися для монтажу на стовбур, а другу слід накрутити на кінець трубки саморобного ПБС.

збірка

Глушник в кінцевому підсумку повинен являти собою металеву трубку, оснащену секціями, що здійснюють завихрення повітряного потоку. Приготований корпус потрібно начинити алюмінієвими і розділовими шайбами.

Встановлюються вони по черзі. Після того як циліндр буде повністю укомплектований, необхідно затягнути гайкою його другий кінець.

Принцип роботи

Утворилися при пострілі гази будуть просочуватися в зазори між алюмінієвими шайбами. При цьому розігрітий повітряний потік у міру просування всередині циліндра буде розбиватися на маленькі потоки і охолоджуватися. Штовхається ними снаряд буде перешкоджати їх швидкому виходу з каналу глушника. Тому частина газів, обганяючи його, просочиться через зазори в алюмінієвих шайбах, де охолоне. Обженуть снаряд маленькі повітряні потоки, які будуть уже зовсім холодними. Виштовхує кулю не весь повітряний потік, а його охолоджена частина. Щільність і температура повітря до моменту виходу з глушника буде значно знижена.

ПБС для американських мисливців

На збройовому ринку в США увазі любителів тихого використання дробового зброї представлено виріб SilencerCo Salvo 12. Цей пристрій являє собою глушник на гладкоствольну рушницю 12 калібру «Сайга». Для приладу передбачена модульна конструкція. При необхідності стрілок може регулювати рівень шуму. Дванадцять дюймів - це повна довжина глушника на гладкоствольну рушницю 12 калібру. Фото даного пристрою представлено в статті. ПБС здатне придушити рівень шуму до 137 дБ. Використовують даний глушник для гладкоствольних рушниць 12 калібру, при стрільбі з «Сайги» і «Вепра» і будь-який інший мисливської моделі дробовика.

У виробництві глушника використовується алюміній марки Т6 і нержавіюча сталь марки 17-4. Зовні виріб покрито нерефлекторним анодним речовиною. Американською компанією ПБС оснащений спеціальним адаптером, який є перехідником між насадкою та дульним зрізом зброї. За допомогою адаптера глушник монтується на стовбур дробовика.

Вартість глушника коливається в межах 1400-1500 доларів. Сфера застосування SilencerCo Salvo 12 різноманітна. Переважно насадки використовуються мисливцями, охочими здійснювати безшумну стрілянину. Також глушники використовуються на тренувальних стрільбах або для самозахисту.

На закінчення

Володарі саморобних глушників повинні пам'ятати про те, що стрілянина з насадками, що пригнічують звук, суперечить російському законодавству. Тим, кого цей факт зовсім не бентежить, рекомендується знати, що більшість глушників кустарного виготовлення конструктивно ненадійні. Стрільба з такими насадками може пошкодити дробовик або травмувати самого власника.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі