• Friday July 19,2019

Риболовля на Північній Двіні - особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Північній Двіні є відмінним способом добре провести час в будь-яку пору року. Однак якщо ви хочете не тільки відпочити душею і тілом, а й повернутися додому з великим уловом, то необхідно враховувати деякі особливості даного заходу. Наприклад, варто правильно підібрати снасть і наживку, а також знати місця з хорошим клюванням. Про всі ці тонкощі ми з задоволенням розповімо в нашій статті.

Причини популярності водойми

Риболовля на Північній Двіні в Архангельській області користується величезною популярністю не просто так. Таке ставлення до річки склалося завдяки деяким переваг перед іншими водоймами. Якщо ви запитаєте приїжджого рибалки про те, чому він вибрав саме це місце для риболовлі, то відповіді будуть приблизно такими:

  • тут є величезний вибір мальовничих місць для риболовлі;
  • доїхати сюди на особистому автомобілі досить просто;
  • в регіоні дозволяється ловити рибу в будь-який час року;
  • клювання буде хорошим навіть при використанні звичайних снастей;
  • води річки багаті рибними ресурсами практично в будь-якому місці.

Також до безумовних плюсів відноситься відмінна інфраструктура і дивовижна природа Архангельської області. Тут ви зможете не тільки насолодитися риболовлею, а й весело провести час у колі родини або друзів. А завдяки гарному клімату і різноманітності водних мешканців Північна Двіна приманює сюди професійних рибалок і аматорів з усієї Росії.

Зимові особливості риболовлі

Річка Північна Двіна є одним з найбільших водойм європейської частини Росії. Риболовля тут, згідно з відгуками, може істотно відрізнятися в різних місцях і в різні пори року. Більшість любителів спокійної атмосфери приїжджають сюди в літній період. А ось прихильники активного відпочинку намагаються потрапити в Архангельську область саме взимку.

Полювання та риболовля на Північній Двіні в січні відрізняються неповторним азартом і великим інтересом. Найкраще в цей час року ловиться хижа риба. Її різноманітність дуже велика в затоках і гирлах річки. Найбільш оптимальним варіантом для такої риболовлі вважається використання болісно і донних вудок. Якщо ви хочете отримати великий улов в січні, то відгуки рекомендують підібрати місце з теплою водою, оскільки більшість хижаків воліють перебувати саме в таких умовах.

Риболовля в період відлиги

Лютий і березень - найкращі місяці для лову миня. Риболовля в цей період буде по-своєму цікавою, проте проблема з пророблення ополонці може відштовхнути початківців рибалок від такого заняття. Якщо ви не бажаєте возитися з буром, то рекомендується дочекатися відлиги. Як тільки льоди трохи розтануть, підводні хижаки відправляться на пошуки їжі, що дозволить отримати максимальний улов. У цю пору року варто ступати на лід з великою обережністю, оскільки його міцність часто буває оманливою.

Якщо вода повністю не розтане до квітня, то пересуватися по тонкому льоду категорично забороняється. На жаль, існує чимало прикладів загибелі недосвідчених рибалок в результаті необережної риболовлі в весняний період. Однак якщо ви не будете нехтувати правилами безпеки, то саме квітнева риболовля принесе вам найбільший улов. Риба після зимової сплячки досить голодна, тому із задоволенням проковтне практично любою наживку. Найкраще використовувати для такої риболовлі звичайну поплавкову вудку або спінінг.

весняна риболовля

Риболовля на річці Північна Двіна в весняну пору року є досить перспективним заняттям. Саме в цей період починається активний лов самих різних видів риби. Однак такий захід вимагає дотримання деяких тонкощів, про які ми поговоримо в наступних розділах.

ловля наваги

Якщо ви хочете зловити навагу, рибалка на Північній Двіні рекомендується на початку травня. Для цієї мети краще всього використовувати човен, оскільки зловити рибу з берега навряд чи вдасться навіть професійному рибалці. В якості наживки відмінно підійде сире м'ясо або шматочки риби. Закинувши вудку, постійно грає волосінню, оскільки цей різновид риби найкраще клює на рухому приманку. Якщо ви задасте оптимальний темп, то досягнете найкращого результату. Пам'ятайте про те, що великі особини наваги клюють досить сильно і різко, тому ні в якому разі не випускайте з рук вудку. Підсікти рибу потрібно якомога швидше, інакше вона піде на глибину.

Полювання на ляща

Ловля ляща в квітні на Північній Двіні може дати досить хороший результат, однак якщо ви хочете зловити дійсно трофейну різновид, то доведеться докласти для цього чимало зусиль. Необхідно постійно переміщатися по річці, оскільки лящ рідко залишається на одному місці тривалий час. Кращими місцями для закидання вудки стануть притоки і гирла річки. Як снастей використовується поплавочная або фидерная вудка. Кращою наживкою є звичайний гнойовий черв'як. Період активного клювання триває досить недовго - близько двох тижнів, тому потрібно встигнути зловити ляща якомога швидше.

ловля карася

Північна Двіна привертає рибалок з усієї Росії досить великими різновидами карася. Ловити цю різновид риби найкраще в останній тиждень травня. У цю пору року можна зловити особин, вага яких становить від 1, 5 до 2 кілограм. Зграї карася постійно переміщаються між притоками річки, тому їх слід шукати в річці. Як тільки ви знайдете клевое місце, обов'язково використовуйте якусь підгодівлю, щоб затримати рибу на одному місці. В якості наживки підійде опариш, черв'як або кукурудза. Ловиться карась на звичайну вудку поплавця з товщиною волосіні не менше 0, 4 міліметра.

літній період

Своїми особливостями і нюансами також відрізняється рибалка на Північній Двіні влітку. Де ловити великих особин? Яку наживку краще використовувати? Як підібрати підходящу снасть? Про все це ми поговоримо в наступних розділах.

Полювання на щуку

Улюбленою здобиччю будь-якого рибалки є ця зубаста хижачка. Кращими місцями для лову щуки на Північній Двіні є притоки річки. Найбільші різновиди трапляються в руслових частинах приток. Деякі особини досягають півтора розмірів в довжину, проте зловити такий трофей - велика рідкість. Кращою наживкою для літнього лову щуки є земляний або гнойовий черв'як. Також можна використовувати дрібну щучку, маса якої не перевищує 400 грам. А в якості снастей для літнього полювання на щуку відгуки рекомендують обзавестися хорошим спінінгом, який здатний витримувати велику рибу.

ловля окунів

Цей хижак може досягати досить великих розмірів, особливо в літню пору року. Витягнути з води особина більше 1 кілограма - завдання не з простих. Окунь буде активно чинити опір до тих пір, поки не виб'ється з сил. У зв'язку з цим рекомендується використовувати міцні снасті, які можуть витримати опір риби. В якості наживки підійде черв'як, мотиль, шматочки м'яса і риби і більшість імітують приманок: воблер, блешня і так далі. Також пам'ятайте про те, що окунь - стайная риба. Якщо ви знайдете великий косяк, то вас чекає по-справжньому багатий улов.

ловля сьомги

Цей різновид риби завжди приваблювала рибалок, адже процес її лову є дійсно захоплюючим і цікавим, а трофейні якості навіть самих невеликих екземплярів продовжують залишатися на висоті. Для риболовлі підійде частина річки з швидким і мінливим течією, береги якої завалені камінням. Сьомга вважається досить сильною рибою, тому для її затримання доведеться використовувати хороший спінінг. Снасть повинна закидати у напрямку течії приблизно під кутом 45 °. В якості наживки підійде звичайний черв'як або опариш.

Риболовля на Нікольському рукаві

Зимова риболовля на Нікольському рукаві Північної Двіни щороку притягує в це місце професіоналів і аматорів з усієї Росії. Люди збираються на льоду великими групами для того, щоб зловити щуку, окуня або плотву великих розмірів. Для цієї мети краще всього використовувати донні вудки, а в якості наживки добре послужить мотиль або звичайний черв'як.

Хоча актуальність такої риболовлі в зимову пору року зовсім не означає, що навесні або влітку тут робити нічого. Тут також можна зловити досить великих особин харіуса, язя, густера, миня і ляща. Для наживки використовується хлібний м'якуш, кукурудза, перловка і інші крупи. Ловити рибу найкраще з човна, оскільки вона вважає за краще селитися на глибині. Робити це найкраще на світанку або на заході.

Риболовля в Котласе

Досить перспективним заняттям вважається рибалка в Котласе на Північній Двіні. Тут знаходиться велика кількість лугових островів і мілин, які можуть бути використані для того, щоб закинути вудку. Як снастей краще всього використовувати спінінг або донку. Для наживки підійде будь-який імітатор.

Також в регіоні досить популярна зимова риболовля. Вода тут замерзає досить швидко через слабкий течії і невеликої глибини. Для зимової риболовлі найкраще використовувати донну снасть. На мотиля можна зловити досить великих особин окуня, плотви, щуки і миня згідно відгуками.

Риболовля в Архангельську

Якщо ви все ще шукаєте клевое місце, то вам слід відправитися на рибалку на Північну Двіну, в Архангельськ. У цьому регіоні є досить багато рибних місць, куди з'їжджаються рибалки не тільки з Єкатеринбурга, а й з усієї Росії. Може бути, така популярність пов'язана з відмінним клюванням, а може, з мальовничими пейзажами. Тут вийде без особливих проблем зловити окуня, сига, щуку, йоржа.

В регіоні можна знайти кілька лісових озер, які багаті різною рибою. Тут немає припливів і відливів, а хороший клювання спостерігається протягом усієї доби в будь-яку погоду. Серед рибалок найбільше славиться невелике озеро смердів. Тут вийде зловити окуня, сига, плотву та іншу рибу.

Дуже часто любителі риболовлі відвідують Біле море. Незважаючи на хороший кльов, загальна картина псується через суворих погодних умов в цьому регіоні. Взимку тут постійно дмуть сильні вітри і стоять сильні морози, також спостерігаються припливи і відливи. Всі ці особливості роблять риболовлю досить проблематичною, однак це не перешкода для досвідчених рибалок. Крім того, приїхати на Біле море можна на своїй машині, що є безумовним плюсом в порівнянні з лісовими озерами.

Цікаве про риболовлю

Північна Двіна утворилася в результаті злиття двох річок - Сухони і Півдня. Вона впадає в Двінська губу Білого моря. Тому в водойму нерідко запливають морські мешканці, особливо неподалік від гирла річки. Яскравим прикладом є морський окунь.

Сила течії в низов'ях практично повністю залежить від частоти припливів. Глибина в цих місцях може бути різною в різні пори року. Тому якщо ви вирішили відправитися на рибалку в Архангельській області, то рекомендується брати з собою відразу кілька снастей: спінінг, донку і звичайну поплавкову вудку. Такий підхід буде найбільш зручним для користувачів.

Щоб збільшити інтенсивність покльовок, рекомендується використовувати підгодівлі з феромонами або активатори клювання. На жаль, останні можуть бути заборонені в недалекому майбутньому, але вони все ще мають актуальність в 2018 році.

У водах Північної Двіни з приходом осені можна зловити велику кількість уклейки. Для цього необхідно використовувати звичайну снасть без поплавця з декількома гачками, рівномірно прив'язаними по всій довжині волосіні. В якості наживки відмінно підійде опариш. Закидаємо вудку і чекаємо близько двох хвилин. Після закінчення цього часу на гачках виявиться відразу кілька маленьких рибок. Всього за пару годин такої риболовлі можна виловити ціле відро уклейки, яка високо цінується на ринку, особливо в копченому вигляді.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі