• Friday July 19,2019

Глісер - що це таке? склопластикові човни

Більшість початківців рибалок і просто любителів водних прогулянок при виборі своєї першої човна в першу чергу орієнтуються на силовий потенціал. Комбінація матеріалу, з якого виготовлено маломірне судно, і можливостей двигуна багатьма розглядається як основний фактор оцінки експлуатаційних властивостей моделі. При цьому конструкційні гідності розглядаються головним чином як показник ергономіки.

На ділі ж саме пристрій корпусу має найбільше значення для здібностей катера долати відстані по водній гладі. Якраз в початковій категорії човнів поширений так званий глісер. Що це таке з точки зору експлуатації? Це фізично обумовлена ​​здатність невеликих суден при меншому опорі рухатися по водній поверхні. Під цю можливість заточується і конструкція моделі, і матеріал корпусу.

Загальні відомості про глісері

Принцип роботи гліссірующей човна заснований на відомому багатьом з дитинства ефекті плоского камінчика, який здійснює стрибкоподібні дії при високій швидкості запуску. Сплющена поверхню при невеликій масі об'єкта не просто передбачає менші показники опору водної поверхні, але і отримує додаткову енергію для руху вперед, тобто прослизання. На цьому принципі і будується морський глісер. Що це таке в конструкції човнів і катерів? В першу чергу, це плоске дно, що забезпечує плавання при мінімальній підтримці силового агрегату. Але є й інша конструкційна особливість. Справа в тому, що за можливість глісера доводиться розплачуватися крихкістю того ж днища. Навіть на озері при появі невеликих хвиль є ризик пошкодження корпусу човна. З цієї причини глиссирующие моделі отримують V-подібні носи, які відсікають хвилі. Але це зустрічається далеко не у всіх модифікаціях.

режими глиссирования

Виділяється три різновиди практичного глісера. Це водоизмещающий формат плавання, перехідний і спортивний глісер, при якому швидкість може досягати більше 20 км / ч. У режимі водотоннажності передбачається максимальне «пляма» змочування і майже не задіюються швидкісні якості човна. При цьому рух супроводжується утворенням високої хвилі. Перехідний режим характеризується високим підйомом носової частини, а швидкість в середньому складає 17-18 км / ч.

Власне, повноцінний глісер в спортивному режимі є найбажанішим ефектом, який досягається при управлінні швидкохідними судами. Це рух по водній поверхні, активатором якого є тільки швидкісний напір води. Іншими словами, досягнення мінімізації опору руху - це і є спортивний глісер. Що це таке для практичного застосування? Використання даного режиму обумовлено не спробами отримати більш високі потужності потенціал або нові швидкісні можливості судна. Досвідчені судновласники застосовують його для зниження паливного витрати. Глісер піднімає човен з водного масиву і практично веде її над поверхнею при мінімальному опорі.

Човни з полівінілхлориду

Одним з найбільш доступних матеріалів в сегменті маломірних глісер є полівінілхлорид (ПВХ). Зазвичай використовується армована тканина, вибір якої залежить від того, який режим глиссирования планується використовувати. Також до переваг полівінілхлориду як такого можна віднести легкість і еластичність. У плані зручності практичного застосування це оптимальний варіант, але в показниках захищеності від пошкоджень, звичайно, це не найкращий вибір.

Проте, виробники не відмовляються від даної концепції, прагнучи піднімати властивості міцності тканин, якими формується човен ПВХ. Глісер також органічно поєднується з полівінілхлоридом, за рахунок невеликої маси об'єкта, дозволяючи отримувати досить високі показники в плані зниження опору. За умови дбайливої ​​експлуатації і використанні відповідних клейових складів робочий ресурс таких човнів може досягати 10 років.

Особливості склопластикових човнів

Спочатку вирішити проблеми довговічності глиссирующих човнів дозволяє склопластик. Він не так зручний в фізичному зверненні і транспортуванні, однак в «польових умовах» проявляє себе гідно. Звичайно, якщо його порівнювати з алюмінієм, то виявиться маса недоліків, але як бюджетне і більш-менш серйозне рішення для повноцінного використання склопластикові човни себе виправдовують. До їх безперечних достоїнств відноситься і зовнішній вигляд - чого тільки варті сонячні відблиски на корпусі. Що стосується глиссирования, то матеріал в деяких аспектах виявляється ефективніше алюмінію і тканинних моделей.

Обмеження у використанні склопластикових глісер

Майже всі моделі глісер чутливі до експлуатації в умовах мілководдя. Також склопластику протипоказана довга стоянки з зверненим до берега носом. На відміну від деяких сумішей полівінілхлориду, склопластик є токсичним. Причому не сама його основа, а обов'язкові захисні покриття у вигляді гелькоута і особливо ефірних смол. Тому слід мінімізувати частоту прямих контактів з такими корпусами. Особливих умов склопластикові човни вимагають і в плані зберігання. Знову ж, згаданий гелькоут характеризується здатністю накопичувати вологу, яка при замерзанні надає на структуру корпусу руйнівний вплив. Тому при регулярній експлуатації хоча б раз в тиждень слід просушувати човен, а тривале зберігання в зимовий період організовувати тільки в опалювальних приміщеннях.

Де використовуються глісери?

Спектр областей застосування глісера досить великий. Це і рятувальні маломірні судна, і спортивна сфера, а також пасажирські човни з невеликою місткістю. Важливою умовою для реалізації цього режиму є низька завантаженість. Не завжди навіть рибалкам вдається вийти на мінімізацію площі контакту з водною поверхнею через невірно розрахований розподіл вантажу. Важливо відзначити, що практикується і повітряний глісер. Що це таке на практиці? Найчастіше це судна, оснащені штовхають повітряними гвинтами. Таке оснащення використовується на охоронних, пожежних, рятувальних та деяких поштових моделях човнів і катерів.

Що визначає ефективність глісера?

Незалежно від матеріалу для кожного глісера передбачаються однакові фактори, що сприяють його здійсненню. Базовою умовою для виходу на цей режим є невелика вага. Співвідношення силового потенціалу до маси судна повинно бути таким, щоб об'єкт міг долати хвильові бар'єри, які формуються в моменти підвищення кормового дифферента. Крім цього, на гідродинамічну силу утримання впливає і сама форма корпусу. Традиційний катер-глісер відрізняється плоским дном і завужені носиком.

висновок

Введення глісера в масову практику використання маломірних суден обумовлено цілком логічним прагненням до зниження витрат на паливо. Гліссірующій формат плавання виключає щільний контакт об'єкта з хвилями, за рахунок чого відпадає і потреба в підключенні мощностного потенціалу від двигуна. Але слід враховувати і деякі недоліки цього режиму. Справа в тому, що легке швидкохідне судно в умовах глісера піддається швидкому зносу в частині дна, близькою до корми. Через це, наприклад, ті ж склопластикові і ПВХ моделі регулярно вимагають ремонту. Якщо у випадку з ПВХ можливий і ризик елементарного порізу тканини на мілководді, то на пластик робить негативний вплив зіткнення покриття з дрібними піщаними і кам'янистими частинками. Втім, сучасні покриття корпусів у вигляді тих же ефірних смол забезпечують якісну механічну захист.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі