• Wednesday June 26,2019

Травматичний пістолет МР-353: огляд, характеристики, ціна

За кілька останніх років ринок травматичної зброї в Росії істотно розширився за рахунок моделей вітчизняного виробництва. Звичайно, не всі нові російські пістолети припадають до вподоби прихильникам гумострільні оборони, але є серед них зразки, які заслуговують на особливу увагу. Про один з них ми і поговоримо.

У цій статті мова піде про МР-353 - гумострілів, виготовленому на базі знаменитого пістолета Яригіна (ПМ).

Історія створення

Історія ПЯ бере початок в 1993 році, коли його дослідний зразок «Грач» під індексом МР-443 виграв конкурс Міністерства оборони СРСР. Він був покликаний замінити складався в той час на озброєнні всіх силових структур пістолет Макарова (ПМ), відмінно зарекомендував себе за довгі роки використання, але вже не відповідає сучасним вимогам. Але навіщо ж було міняти перевірений ПМ на невідомо що?

Справа в тому, що дешевий і наднадійний «Макаров» використовував стандартний патрон 9х18 мм, що зовсім не відповідало вимогам, що пред'являються до новітнього зброї. З огляду на складний пострадянський період, МР-443 «Грач» був прийнятий на озброєння армії РФ тільки через десять довгих років, а ще через п'ять він став штатною зброєю і працівників МВС Росії. На базі ПМ було створено кілька комерційних і спортивних пістолетів, в тому числі і МР-446 «Вікінг», що став прообразом МР-353.

В кінці 2000-х із зростанням популярності зброї травматичної дії збройові заводи масово починають випускати гумостріли, є копіями бойових зразків або перероблені з них. У 2009 році Іжевський механічний завод на виставці «Зброя і полювання» вперше представив громадськості пістолет МР-353. А вже через рік почалося його масове виробництво. З перших днів громадянська копія «Грача» знайшла величезну популярність у населення, зарекомендувавши себе переважно з кращого боку. Завдяки цьому він і сьогодні випускається заводом, а купити його можна в будь-якому збройовому магазині на всій території Росії.

призначення

МР-353 - вогнепальний пістолет обмеженого ураження, призначений для активної самооборони. Для стрільби використовуються патрони з гумовою кулею типу 45 Rubber виробництва ТОВ ВКП «АКБС» (м Нижній Новгород) або ЗАТ «Техкрим» (м Іжевськ). Згідно з паспортними даними використання пістолета допустимо при температурі від -20 до +50 0 С.

особливості конструкції

Огляд МР-353 почнемо з його дизайну. Зовні він вийшов досить симпатичним і сучасним. Але як видно на фото пістолета, його дизайн ніяк не можна назвати передовим. З одного боку, начебто нічого зайвого, з іншого - ніякого натяку на аскетизм. Розміри пістолета можна назвати середніми, хоча багато хто хотів би носити за поясом більш компактну модель.

На відміну від свого бойового «брата», чия конструкція побудована на Короткоходовая русі стовбура, травматичний пістолет МР-353 має вільний затвор, а поворотна пружина розташована під ним. Затвор-кожух переміщується по напрямних рамки. Рама у резинострела сталева, але зверху покрита пластиком. Всі інші елементи - зі сталі. Рукоятка по-спортивному ергономічна, покрита м'яким пластиком.

На затворі встановлений покажчик наявності патрона в патроннику. Це невеликий виступ на Викидач. Після відстрілу останнього патрона затвор пістолета залишається в крайньому задньому положенні. При установці зарядженого магазину він повертається в переднє положення натисканням на важіль затримки затвора з лівого боку або ж легким відтягуванням затвора назад.

Що стосується точності, то МР-353 збалансований таким чином, що при стрільбі стовбур практично не підкидає вгору. Це робить його більш зручним, ніж, наприклад, той же пістолет Макарова. Цивільний «Грач» дозволяє вести прицільну стрільбу на відстані до восьми метрів. Кучність влучень відмінна практично без розкиду. Ефективна дальність стрільби також обмежується вісьмома метрами.

Основні частини травматичного пістолета

Пістолет МР-353 складається з восьми основних частин:

 • рамка зі скобою, ударно-спусковим механізмом, засувкою магазина, запобіжником;
 • затвор з викидачем і прицільним пристосуванням;
 • поворотна пружина;
 • ствол;
 • замикач;
 • шток;
 • магазин;
 • рукоятка.

Всього ж конструкція резинострела включає 50 елементів.

Основні тактико-технічні характеристики пістолета

Перерахуємо головні:

 • довжина - 198 мм;
 • висота - 140 мм;
 • ширина - 38 мм;
 • довжина ствола - 112 м;
 • маса без патронів (з патронами) - 830 (950) грам;
 • калібр - 11, 43 мм;
 • тип патрона - 45 Rubber;
 • маса патрона - 7, 7 грама;
 • довжина патрона - 23, 5 мм;
 • матеріал кулі - гума;
 • діаметр кулі - 13 мм;
 • маса кулі - 1, 5 (1, 8) грам;
 • ємність магазину - 7 (9) патронів;
 • режим вогню - одиночний;
 • тип запобіжника - двосторонній, типу прапорця;
 • початкова швидкість польоту кулі - до 450 м / с;
 • прицільна дальність стрільби - до 8 м.

Ударно-спусковий механізм

Тут він звичайного типу курка. Дозволяє вести вогонь як самовзводом, так і попереднім взводом його рукою. Конструкція курка - відкрита, однак по обидва боки його боковини захищені спеціально передбаченими виступами на затворі. Зроблено це для того, щоб курок не чіплявся за деталі одягу при добуванні зброї.

Безпека при поводженні зі зброєю забезпечує двосторонній запобіжник прапорця, блокуючий і шепотіло, і курок. Таке рішення зробило МР-353 більш зручним у використанні для лівшів. Запобіжник може блокувати ударно-спусковий механізм як в спущеному, так і в зведеному положенні.

Що не так зі стовбуром?

Для будь-якого вогнепальної зброї ствол є тим елементом, від якого залежить не тільки точність стрільби, але і швидкість польоту кулі, а отже, її вражаюча сила. У МР-353 він виконаний з якісної нержавіючої сталі, проте, заглянувши в нього, можна побачити, що інженери Іжевського механічного заводу явно перестаралися з конструкцією, яка повинна перешкоджати стрільбі бойовими патронами. Для цих цілей на внутрішній поверхні ствола є два навареними виступу конусоподібної форми. Ці «зуби» практично повністю на просвіт перекривають один одного. Однак це ніяк не позначається на характеристиках польоту кулі. Для того щоб пістолет повністю відповідав вимогам криміналістичної служби, його стовбур приварений до затвору, тому переробити його під бойову зброю кустарним способом практично неможливо.

боєприпаси

Російські пістолети і револьвери травматичної дії розраховані на звичні дев'ятиміліметровий патрони, які виробляються у величезних кількостях різними підприємствами. Завод вирішив нічого не змінювати в конструкції, залишивши пістолет пристосованим під патрон 45 Rubber. В общем-то, це ніяк не вплинуло на його популярність, проте не всім такий калібр виявився до душі. І ось чому.

Справа в тому, що у звичайного дев'ятиміліметровий патрона діаметр кулі у вільному стані становить 10 мм, а у 45 Rubber - 12-13 мм. Це означає, що при однаковій кінетичної енергії перша, потрапивши в ціль, має меншу площу удару, ніж друга. Природно, що пробиває здатність у неї набагато більше.

Магазин

Найбільш непродуманим елементом у МР-353 є його магазин. Невідомо, чому інженери так поступили, але замість сімнадцяти в бойовому і вісімнадцяти в спортивному ПЯ магазин резинострела вміщує лише сім патронів! Це ніяк не пов'язано ні з обсягом рукояті, ні з розміром шахти, ні з якимись особливими вимогами законодавства. Навіщо так вчинив виробник, незрозуміло. Добре хоч, що останнім часом у продажу з'явилися зразки, що вміщають в магазині дев'ять патронів.

Примітно, що кнопка виймання магазину також може бути переставлені на іншу сторону для адаптації пістолета під людей, яким зручніше вести стрілянину лівою рукою.

Прицільні пристосування

На перший погляд, верхня частина затвора пістолета нічим особливим не відрізняється від інших пістолетів подібного класу. Насправді конструкція прицільного пристосування набагато цікавіше, ніж у звичних моделей травматичної зброї. На фото пістолета ви можете бачити основу прицілу - світлі точки, нанесені на нерегульовані мушку і цілик, які ще й світяться в темряві. Погодьтеся, що з ними набагато зручніше цілитися в темний час доби, коли, власне, і відбувається більшість вуличних злочинів. Конструкція пістолета оснащена планкою Пикатини, що дає можливість обладнати його лазерним целеуказателем або тактичним ліхтарем.

МР-353: відгуки, переваги, недоліки

Відгуки про пістолет в своїй більшості позитивні, хоча негативні також зустрічаються. Вивчивши їх, можна судити про основні переваги та недоліки цього резинострела.

переваги:

 • спортивна ергономічність;
 • надійність;
 • плавний спуск;
 • низька ймовірність осічки (виключаючи проблеми, пов'язані з патронами);
 • висока для травматичної зброї точність;
 • зручність для стрільби з обох рук;
 • порівняно невисока ціна.

недоліки:

 • низька дулова енергія;
 • недостатня ємність магазину;
 • висока ціна на патрони;
 • утруднений взвод курка і неможливість його безпечного спуску.

У відгуках до пістолета нерідко зустрічаються претензії щодо великої ширини затвора, через що нібито не може його приховане носіння. Дійсно, з огляду на габарити МР-353, кобура з ним, навіть оперативна, буде випирати з-під одягу. Але з іншого боку, для прихованого носіння можна придбати зброю з меншими габаритами.

результати тестів

А тепер, щоб порівняти характеристики громадянського «Грача» з іншими зразками травматичної зброї одного класу, розглянемо результати тестів на початкову швидкість польоту кулі і кучність, проведених журналом «Калашников» в 2014 році. Для порівняння були взяті ПДТ-13Т «Осавул-3» і МР-80-13Т «Макарич».

МР-353 почав вигравати з першого тесту - вимірювання початкової швидкості польоту кулі, яка склала 316 м / с, в той час як максимальні показники «осавула» і «Макарича» не перевищили 249 і 300 м / с відповідно. А ось по купчастості МР-80-13Т всіх обійшов, але тут роль міг зіграти і людський фактор.

МР-353: ціна

Що стосується вартості пістолета, то не можна сказати, що це дешева зброя. Залежно від модифікації ціна на нього в різних регіонах може варіюватися в межах 20-30 тисяч рублів. Але погодьтеся, що безпека коштує набагато дорожче.

підсумок

Підводячи підсумок, можна сказати, що травматичний пістолет МР-353 дійсно заслуговує на увагу як сучасне і надійне зброю самооборони. Він зручний, ергономічний, має непогану прицільну конструкцію, досить ефективний для самозахисту, а також легко адаптується під вимоги лівші. Єдиною незручністю цього пістолета є його габарити, але це не так вже й критично.


Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток? відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс