• Sunday May 19,2019

Футбол Казахстану: особливості та успіхи

У 1992 році почалася нова епоха в історії Казахстану. Разом з набуттям незалежності ця країна отримала можливість розігрувати власні національні першості з усіх видів спорту, в тому числі і по футболу.

Футбол Казахстану на той момент ставився до Азіатської конфедерації футболу, куди після вступу до ФІФА в 1994 році визначили збірну цієї країни. Вона безуспішно намагалася пробитися на світовий чемпіонат в матчах з командами інших азіатських країн. Починаючи з 2002 року футбол Казахстану перейшов під егіду УЄФА, втім, успіху в спробах пробитися як на континентальні першості, так і на світові команда не здобула.

Чемпіонат країни

Чемпіонат Казахстану з футболу від інших європейських першостей відрізняє досить хитромудра формула проведення змагань.

Дюжина команд на першому етапі відіграє звичний двохколовий турнір, а після проведення всіх 22 турів дружини поділяються на дві шістки відповідно до зайнятих місць:

  • Клуби, що зайняли місця з 1 по 6, ведуть боротьбу за медалі і за потрапляння в Єврокубки.
  • Команди, що фінішували в другій шістці, ведуть боротьбу за виживання в найсильнішому дивізіоні.

регламент чемпіонату

Основні положення регламенту змагань наступні:

  • Склад учасників визначає Виконком, зараз він становить 12 команд.
  • Клуб, який посів останнє, 12-е місце, на наступний сезон опускається в Першу лігу, а на зміну йому приходить команда, в ній перемогла.
  • Передостання, 11-я команда грає стиковий матч за право залишитися в елітному дивізіоні з клубом, які зайняли в Першій лізі друге місце.

Клубний футбол Казахстану характеризується фінансовою нестабільністю, тому бували випадки, коли заслужили право грати у вищому дивізіоні команди з матеріальних причин не могли підтвердити свою участь в ньому. Рішення про заміну таких команд також приймається в Виконкомі.

Вимоги до складів команд

Згідно з регламентом, кожен клуб має право заявити на чемпіонат 30 гравців, в тому числі в складі обов'язково повинні бути присутніми прізвища мінімум 22 осіб, яких виховав футбол Казахстану. При цьому якщо вихованців у складі клубу є тільки 21, то заявити на сезон він може лише 29 гравців. У заявці на кожен матч повинні бути вписані прізвища як мінімум 13 вихованців.

Кожен клуб може заявити на чемпіонат не більше 8 гравців, які є представниками інших держав, але одночасно на поле мають право перебувати тільки 6 з них.

Кожна команда має право заявити до 25 гравців молодше 20-річного віку, а також не більше 10 осіб старше 16 років для участі в молодіжній першості Казахстану.

На матч чемпіонату кожна команда по грі в футбол (Казахстан), турнірна таблиця якого передбачає інтригу в кожному матчі з першого до останнього туру, може вносити в заявку прізвища 20 осіб - виходять у стартовому складі 11 гравців, а також 9 запасних, які очікують своєї черги посилити гру.

Клуби зобов'язані вносити в протокол кожного матчу як мінімум двох гравців не старше 20-річного віку, є вихованцями казахстанського футболу.

Реєстрація гравців

У футбольному чемпіонаті Казахстану є лише два періоди, коли клубам дозволено заявляти і дозаявляти нових гравців:

  • З 00 годин 00 minutes 11 січня до 24-00 годин 3 квітня по часу столиці держави, міста Астани.
  • Другий період визначається Виконкомом і не прив'язаний до конкретних дат.

Дозаявки вирішуються, виходячи з інтересів клубів, що представляють країну в європейських кубкових турнірах, а також національної збірної.

Якщо судити за останніми успіхам казахстанського клубного футболу, зокрема по попаданню "Астани" в груповий раунд Ліги чемпіонів, то заходи з розвитку футболу в цій країні починають приносити свої перші плоди. Правда, варто відзначити, що в Єврокубках ніяких обмежень на "легіонерів" немає, і в складі можуть виступати відразу всі гравці-іноземці.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ