• Friday July 19,2019

Захист для сноубордиста: шоломи, одяг, огляд виробників і відгуки

Сноубордом називають олімпійський вид спорту, який полягає в спуску з гір і схилів, покритих снігом, на сноуборді. Спершу дані змагання проводилися тільки взимку, але деякі екстремали навчилися спускатися влітку з піщаних косогорів (сендбордінг).

Дуже часто спортсмени катаються на непідготовлених трасах з величезною швидкістю. Саме тому вони використовують для захисту від каліцтв різну екіпіровку - шоломи, спорядження для рук, ніг, суглобів, спини.

У 1998 році в Нагано, під час проведення олімпійських змагань, сноуборд був вперше включений в програму Олімпіади.

Думки про захист

Захист для сноубордиста дуже важлива - це перше, що набуває мудрий райдер. Виходячи на схил в перший раз багато хто забуває про наколінниках і шоломах. Вони думають, що таке дивовижне подія нічим не зіпсується. Після багаторазових падінь у спортсменів починають хворіти відбиті частини тіла. Як правило, перша думка про екіпіровку з'являється саме в цей момент.

Ті, хто вже травмувався під час тренувань, починають думати про захист заздалегідь. Вони не озираються на майстерних приятелів, які катаються без шолома і пошкоджень. І це правильно: захист для сноубордиста забезпечує спортсмену задоволення від катання. Екіпірованим райдерам не потрібно лікувати отримані синці.

Захист для початківця сноубордиста

Цікаво, чи важлива захист куприка для сноубордистів? Купуючи спорядження, багато людей не бажають витрачати багато грошей. Вони не знають, доведеться їм до смаку сноубординг, чи вистачить коштів, духу і часу для продовження. Тому визначимося зараз з мінімальними витратами на екіпіровку для новачків, враховуючи забезпечення безпеки і максимального задоволення, отриманого від катання.

Тренування любителів проводяться на надмалих швидкостях з колосальним числом падінь з висоти середнього зросту. Райдери в основному приземляються на наступні частини тіла:

  • зап'ястя (інстинктивно все спортсмени падають на витягнуті вперед руки);
  • коліна (під час навчання катанню на передньому канті);
  • попу (під час навчання катанню на задньому канті).

Отже, захист для сноубордиста повинна захищати те, що найбільше травмується.

наколінники

Наколінники - особливі накладки на коліна. Дане спорядження, як правило, складається з чашечки, виготовленої з жорсткого пластика. Саме вона бере на себе базову ударну силу. Відповідно до версією, виріб може бути оснащено м'якими вставками, виконаними з спіненого сировини, що розміщуються знизу, зверху і з боків коліна.

Наколенник кріпиться трьома способами:

  • Ремінцями знизу і зверху коліна - бюджетний варіант. Таке кріплення не вважається надійним, воно може зміститися при бічному ударі і не виконати свого призначення. Підходить для любителів сноубордингу, що катаються на мінімальній швидкості.
  • Панчохою. Тут коліно розташоване в середині тканинної труби, яка оснащена різними вставками. Дана модифікація надійніше попередньої, але має вельми незграбний вигляд.
  • Гібридним способом. В даному випадку панчіх кріпиться ремінцями до верху і низу коліна. Це найбільш дорогий і надійний варіант.

Необхідно відзначити чудову модернізацію жорстких наколінників, які представляють собою включення з пружного сировини, розміщені між пластиковою чашкою і коліном. Це може бути поролон або інше сировину, що пом'якшує удар і приймає на себе його міць. Деякі райдери використовують шматочки вспушенй поліетилену. Після двох-трьох тренувань вони розщеплюються уздовж через падіння. Але приземлятися на них вельми приємно, так як вони м'які і зручні.

Наколінники коштують від 700 до 2500 рублів і вище. Ті, хто збирається випробувати сноуборд в перший раз, може використовувати оснащення для волейболу або для роликів.

Непрофільні вироби популярні завдяки своїй товщині. Самі пухкі волейбольні наколінники коштують близько 300 рублів - це не найвища плата за неотбітие коліна.

Захист зап'ястя, шорти

Захист для сноубордиста необхідна, щоб пройти етап невпинних падінь. Адже якщо тренування не супроводжуються каліцтвами, спортсмен навчається швидше і катається з задоволенням.

  1. Захисними шортами називають спеціальне спорядження, оснащене вставками з різноманітних матеріалів (твердого пластика і пружною синтетики). Така екіпіровка захищає бічні поверхні стегон і куприк від травм, в ній комфортно сидіти на підйомнику, особливо якщо він мокрий. Шорти коштують від 1600 до 3500 рублів залежно від сировини і кількості захисних вставок, товщини захисту, виробника і дизайну. Звичайно, дорожче не означає краще. Відомо, що російські підприємства створюють ефективний продукцію за прийнятною ціною. Вибираючи цей виріб, потрібно робити акцент на зручність, товщині, як швів.
  2. Забезпечення захисту зап'ястя складається з однієї або двох пластин, розміщених в чохлі. Вони виготовляються з пластика або сталі і кріпляться на руку у вигляді безпалої рукавички. Даний захист для сноубордистів відіграє дуже важливу роль, так як вона фіксує кисть руки і перешкоджає її надмірного вигинання. Фактично, це спорядження запобігає вивихи і переломи. Пластини непомітні під рукавичкою і вельми комфортні. Ціна їх невелика - від 600 рублів, а відомо, що ефективність від вартості не залежить.

У підсумку, захист для сноубордистів-новачків коштує приблизно 3000 рублів. Якщо ж взяти будь-які речі у знайомих, то набагато дешевше.

Захист для асів

Збільшуючи швидкість катання на сноуборді, спортсмени збільшують ризик отримання каліцтв. Звичайно, падають вони рідко, але критично, трапляються зіткнення на швидкості з іншими сноубордистами, і навіть з лижниками. Щоб залишатися здоровими під час тренувань, райдери запасаються додатковим спорядженням.

У захисті для катання на сноуборді професіонали віддають перевагу шолому. Відомо, що на низькій швидкості впасти і пошкодити голову майже неможливо. На значній швидкості її можна розбити грунтовно. Шолом дуже часто рятує від неприємностей. Він виготовлений з твердого пластика, який здатний прийняти на себе всю міць поштовху і запобігти струс мозку. Більшість випадків доводять його реальну ефективність.

нехтування шоломом

Багато сноубордисти нехтують шоломом, а отже, і безпекою. Вони кажуть, що виріб має дуже велику масу, тому воно некомфортно. Але коли вони їдуть в гори, все одно його набувають, тому що не хочуть потрапити в лікарню.

Відомо, що існує безліч дешевих моделей легких шоломів. Наприклад, версія Head має масу всього 365 грамів, при цьому вельми зручна і коштує недорого.

Деякі спортсмени кажуть, що вони негарно виглядають в шоломі. Сьогодні можна знайти такий виріб, яке створить райдеру незабутній стиль. Можна підібрати шолом до кольору очей, волосся, костюма ... Коли ти захищений, здатний перевернути гори!

Корисна властивість шолома

Шолом має ще одну корисну властивість: він утеплює голову при вітряної та морозній погоді. Райдери часто задають питання: «Чи можна під шоломом носити шапку?» Багато хто знає, що з-за неї каска може зміститися при падінні.

Звичайно ж, носити головний убір під захистом можна без втрати безпеки за умови, що вона на вас сидить надійно і комфортно. Шапка також пом'якшує удар при падінні, адже вона є додатковою прошарком. Якщо ж каска, надіта на неї, зсувається, потрібно придбати інший розмір або модель.

У магазинах, де продається сноубордная захист (шоломи, одяг), можна знайти спеціальні подшлемники, які виглядають як шапочки або легкі балаклави. Продавці часто розповідають, що у касок можна регулювати розмір. Це непогано, але сподіватися на даний нюанс не варто, адже виріб повинен бути зручним і щільно прилягати до голови.

аудіосистема

У шолом можна вбудувати аудіосистему. Найважливішим її призначенням є діалоги райдерів під час катань. Вони необхідні для того, щоб викликати допомогу при необхідності і не загубитися. Використовують для цього навушники і рацію.

На жаль, багато спортсменів дану можливість застосовують не за призначенням і в шолом вбудовують плеєр. Таким чином, вони підвищують задоволення, отримане від катання, але знижують безпеку: сноубордист починає неуважно ставитися до деталей траси, підвищується ризик зіткнення і травмування.

Отже, як вибрати шолом? Необхідно при примірці звертати увагу на розмір і масу вироби (каска повинна щільно прилягати до голови, але не здавлювати її і не турбувати спортсмена).

маска

Захист для сноуборда, фактично, продається в будь-якому спортивному магазині. А що собою являє маска? Вона захищає очі і частину обличчя від снігу, зустрічного вітру і невеликих механічних ушкоджень. Зазвичай її потребують професіонали, що катаються на величезних швидкостях.

Багато хто говорить, що маска шкідлива, так як через неї кут огляду зменшується. Так думати неправильно. По-перше, даний нюанс залежить від моделі виробу. По-друге, огляд звужується через що потрапляє в очі снігу і повітряних потоків, а не через погану екіпіровки.

Під шолом маску підбирають так, щоб між виробами був відсутній зазор. Наприклад, каска Head чудово використовується лише з маскою фірми Scott.

Візор

Відомо, що визор, яким укомплектована маска, володіє великим числом характеристик: контрастом, кольором, світлопроникністю, різкістю, кутом огляду і так далі.

Існує два види візору:

  1. Сферичний. У ньому відображення розпливається до кола з ефектом «очей риби». Сферичні маски надають великий кут огляду і вважаються кращими для зору: вони не спотворюють зображення, так як утворюють навколо ока сферу. Коштують вони дорого.
  2. Циліндричний. Тут відображення нагадує зовнішню поверхню циліндра, так як воно витягується по вертикалі. Це виріб можна придбати за невисокою ціною.

Продавці можуть рекомендувати моделі масок, оснащені змінним Візор. Взагалі, підібрати визор під певну модель маски (як правило, застарілу) дуже складно, дешевше придбати нову. Тому краще придбати гарний виріб з першого разу, а не займатися зміною візору.

захист спини

А що собою являє захист спини сноубордиста? Її використовують професіонали, які катаються на великій швидкості. Адже на багатолюдних схилах при виконанні трюків можна зіткнутися з колегами і пролетіти кілька метрів.

Спорядження спини виготовляється в різних варіантах. Найпростішим, але досить ефективним вважається розміщення декількох рухомих пластин на лямках і поясному широкому ремені. Це недорога і ефективний захист. Більш дорогий зразок оснащений пластинами, прикріпленими до спини за допомогою тонкого тканинного жилета. Ця екіпірування також знаходиться в складі «черепахи», яка від травм захищає груди і руки спортсмена.

Раніше вони виготовляли з твердого пластика. Сьогодні використовують більш легке сировину, що нагадує піну. Воно досить м'яке, але в момент удару стає жорстким. Багато райдери не ризикують застосовувати даний варіант, тому катаються в пластиці.

Перед придбанням обов'язково потрібно приміряти захист спини, вона повинна сидіти щільно і не зрушуватися при напорі. Взагалі будь-який виріб може здаватися комфортним, але не підходити по фігурі, тому потрібно шукати зручну модель.

захист грудей

Все про захист для сноуборда розповісти неможливо, але ми спробуємо розібрати найважливіші моменти. Для того щоб спуститися з гори на простому м'якому сноуборді, багато надягають захист грудей. На високій швидкості найменша помилка, камінь на трасі або невірна развесовка можуть стати причиною падіння райдера. Проїхатися пару десятків метрів за інерцією на своїх грудях - випробування не з приємних.

Невелике доповнення, виготовлене у вигляді «черепахи» або захисного жилета допомагає спортсмену відчувати себе безпечно і впевнено на будь-якій швидкості і не боятися травм.

Технології та виробники

Захист для катання на сноуборді виготовляється за різними технологіями. Наприклад, комфортні і м'які наколінники в момент удару стають твердими. Технології з'являються з різних областей, багато було запозичено у мотоциклістів.

Купуючи виріб, можна уточнити бренд виробника: Rossignol, Uvex, Red, Burton. У відомих фірм завжди продукція коштує дорого.

Взагалі, кожному цікаво побачити як будь-яка технологія працює на захист сноубордиста, кожен вибирає свій варіант. Хтось віддає перевагу брендам, хтось ціною. Деякі недолюблюють продукцію Dainese: вони говорять, що дана фірма виготовляє важкі шоломи і несерйозні наколінники. А адже це підприємство є лідером ринку захисту, в першу чергу мотоциклетної. Взагалі, зазвичай звертають увагу на те, як зроблено оснащення і зручно сидить. Необхідно запам'ятати, що наявність екіпіровки набагато краще її відсутності.

Відгуки

Вибір захисту для сноубордингу має першорядну важливість. Багато спортсменів позитивно відгукуються про продукцію Dakine, деякі хвалять Pro-Tec. Ті, хто хвалять Dakine, стверджують, що захист зап'ястя цієї фірми оснащена жорсткої вставкою, яка перешкоджає травмування кисті при падінні. Вони кажуть, що головне це виріб брати за розміром, щоб воно не перетискають руку і не бовтався на ній.

Звичайно, вони хвалять і Pro-Tec, але стверджують, що захист цього виробника більш громіздка, так як, наприклад, захист зап'ястя має додаткову вставку із зовнішнього боку. Ті, кому подобається Pro-Tec, вважають за краще мати дві м'які вставки на зап'ясті на противагу одній жорсткої вставці Dakine.

Сподіваємося, дана стаття допоможе вам визначитися з вибором захисту для сноубордингу.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі