• Tuesday July 16,2019

Чи можна за допомогою йоги схуднути і підтягти м'язи?

Йога - одне з найдавніших світових навчань. Дослідники не раз знаходили зображення людей в характерних для йоги позах при розкопках культур, що існували тисячоліття тому. Йога - це не просто спосіб фізичної активності, це метод пізнання світу, який дозволяє розвинути психічну, етичну і фізичну сфери життя людини. Робиться це в ім'я здоров'я, яке, як відомо, не можна розглядати тільки з фізичної точки зору.

Багато хто задається питанням про те, чи можна схуднути за допомогою занять йогою. Про це сьогодні і поговоримо.

Чи можна за допомогою йоги схуднути?

Однозначно так! Але вибравши для схуднення йогу, не варто до неї підходити як до простої втрати зайвих кілограмів. Надмірна вага буде йти тільки в тому випадку, якщо ви оздоровите організм, очистіть його від шлаків, налагодите роботу всіх внутрішніх органів і, нарешті, досягнете гармонії між тілом і духом. Схуднення в йозі досягається не за рахунок фізичних тренувань, а завдяки комплексному підходу до здорового способу життя. Струнка підтягнуте тіло - це не мета йоги, а всього-на-всього один з показників здорової людини.

Як схуднути за допомогою йоги?

З питанням про те, чи можна за допомогою йоги схуднути, ми вже розібралися, тепер з'ясуємо, як це зробити. Постійні заняття йогою сприяють зменшенню гормону стресу в організмі і підвищення секрецію інсуліну. Це призводить до того, що організм не відкладає їжу в вигляді жирових відкладень, а витрачає її як паливо. Прихильники йоги ретельно складають свій раціон, виключають з нього жирну і неприродну їжу, а при необхідності роблять очисні процедури.

Якщо ви вирішили піти по такому способу удосконалення свого тіла і життя в цілому, як йога, то пам'ятайте, що такі вправи вимагають послідовності, терпіння і повного усвідомлення своїх дій. В ідеалі для перших занять потрібно знайти досвідченого тренера. Він розповість вам, як схуднути за допомогою йоги максимально корисно для свого організму.

Назвати себе тренером і наставником може кожен, хто купив диплом, але на практиці справжніх професіоналів одиниці. Не переживайте з цього приводу. Дізнатися справжній рівень тренера можна буквально на першому тренуванні, оцінивши його методику і зрозумівши, що схуднення - це не тільки фізичні навантаження, але і тренування свідомості і правильне харчування. Щоб побачити свої перші успіхи, потрібно кілька місяців дотримуватися чітких правил і принципи йоги. І результати ці будуть стійкими, як і ваше світовідчуття і самопочуття. Жодна дієта такого ефекту не дає.

Протипоказання

Перш ніж ви почнете заняття, тренер в обов'язковому порядку розповість вам про протипоказання. Думка про те, що йога підходить людям будь-якого віку і рівня здоров'я, яке існує в суспільстві, абсолютно невірно. Тому перш ніж приступити до занять, якщо ви не впевнені у своєму здоров'ї, краще проконсультуйтеся не тільки з тренером, а й з лікарем.

В цілому йога протипоказана людям з:

 • радикулітом;
 • захворюваннями центральної нервової системи;
 • проблемами з кров'ю;
 • онкологією;
 • запаленням легенів;
 • туберкульозом;
 • кардиопатией.

Особливості навантажень в йозі

У йозі передбачається комплексне навантаження на всі групи м'язів, на відміну від класичних силових або аеробних вправ. Вона ґрунтується на принципі ізометричного навантаження - м'язи тіла напружуються, але особливого зміни їх форми і рухів в суглобах не відбувається. Вправи поєднуються зі специфічною технікою дихання, яка прискорює обмінні процеси в організмі.

різновиди йоги

Є досить багато видів йоги. Класичними версіями є Хатха-йога і Кундаліні-йога. Коли ці комплекси були поєднані і частково розбавлені сучасними методиками для схуднення, з'явилися такі напрямки, як Аштанга-йога, Бікрам-йога і силова йога.

Саме ці три види найбільш ефективні для скидання зайвої ваги. Ті, хто вирішив схуднути за допомогою йоги, можуть вибрати для себе найбільш вподобаний і відповідний комплекс. Поговоримо про кожного з них окремо.

Аштанга-йога

Це найбільш динамічна варіація йоги. Вона підійде тим, хто має хорошу фізичну підготовку і витривалість, але шукає відповідь на питання про те, чи можна за допомогою йоги схуднути. Асани (статичне положення тіла) тут змінюються досить швидко, в чіткій послідовності. Між ними йдуть віньяси - зв'язки. Перший комплекс Аштанга-йоги є 90 асан, в кожній з яких потрібно утриматися від 0, 5 до 2 хвилин. 70% комплексу - це статичні вправи. Решта - динамічні.

силова йога

Цей різновид йоги підійде тим, кому цікаво, чи можна за допомогою йоги схуднути і підтягти м'язи. Тут асани, які використовуються в Аштанга-йоги, суміщені з аеробікою. Замість пауз робиться розтяжка, яка необхідна для видалення молочної кислоти з м'язів, і дихальні вправи. Силова йога дозволяє не тільки схуднути, але і наростити м'язову масу. При цьому вона підходить навіть тим, хто раніше не стикався з таким вченням.

Бікрам-йога

Бікрам-йога - це, мабуть, найбільш екзотична різновид. Справа в тому, що вона вимагає створення індійських кліматичних умов. У приміщенні для занять повинно бути не менше 40 градусів тепла і 40% вологості. Суть занять складається в рясному потовиділенні, яке позбавляє організм від токсинів і зайвої вологи.

Комплекс Бикрам-йоги включає в себе 26 класичних асан і дихальну гімнастику. Цей вид вправ краще за інших допомагає спалити жирові відкладення. Тому він підійде тим, хто хоче інтенсивно скинути вагу за допомогою йоги. Люди, які страждають хворобами серцево-судинної системи та легень, перш ніж почати займатися Бікрам-йогою, повинні в обов'язковому порядку проконсультуватися з лікарем.

Як потрібно займатися?

Вправи в йозі виконуються кілька разів на тиждень. Ті, хто не може або не хоче займатися з наставником, можуть робити все самостійно в домашніх умовах. Всю необхідну інформацію знайти досить легко.

У домашніх тренуваннях є як переваги, так і недоліки. До плюсів можна віднести вільний графік і відсутність необхідності в спеціальному одязі і інвентарі. Легкої бавовняної одягу та простого килимка цілком достатньо для домашньої тренування.

Головний недолік самостійних занять в тому, що вони, як правило, менш ефективні. Вся справа в тому, що недосвідченій людині буде досить складно підібрати для себе оптимальну програму і рівень навантаження, а також освоїти деякі вправи. Тому фахівці рекомендують хоча б на перших порах займатися з тренером. Освоївши потрібні техніки і навчившись відчувати свій організм, ви можете сміливо приступати до домашніх занять, які не переживаючи за своє здоров'я.

Правила занять:

 • Перш ніж приступити до тренувального комплексу, слід обов'язково провітрити приміщення.
 • Вправи обов'язково потрібно робити на килимку.
 • Найкраще займатися або рано вранці, або ввечері перед сном.
 • Дихати потрібно виключно носом.
 • Перед тренуванням не можна їсти щонайменше три години.
 • Під час тренування не можна надмірно напружувати м'язи, допускаючи больові відчуття.
 • Принцип освоєння технік - «від простого до складного».

Чи можна схуднути за допомогою йоги: відгуки

Відгуки показують, що йога - це найбільш сприятливий для організму спосіб схуднення. Багато включають її в більш активні комплекси вправ: плавання, біг, степ-аеробіку, танці та інші. Нічого, крім позитивного ефекту, такий синтез не принесе. Але люди, які займаються йогою, думають в першу чергу не про втрату ваги, а про набуття фізичного і духовного здоров'я в цілому.

Якщо ви будете займатися саме з такою метою, то отримаєте в нагороду не тільки підтягнуте тіло, а й прекрасне самопочуття, а також позитивне світогляд.

висновок

Сьогодні ми дізналися, чи можна за допомогою йоги схуднути. Якщо людина не поміняє свій раціон харчування на більш низькокалорійний і корисний, то не можна. Чи можливо за допомогою йоги схуднути, якщо не хочеться займатися перенаправленням своїх думок і духу? Теж немає! Тому, перш ніж братися за йогу, подумайте, чи готові ви займатися собою комплексно. І якщо ви станете на цей шлях свідомо, то позитивний результат не змусить себе чекати.


Цікаві Статті

Популярна низкоуглеводная дієта: меню на тиждень

Популярна низкоуглеводная дієта: меню на тиждень

Ще в 70-х роках минулого століття американці стали панічно боятися вуглеводів, вважаючи їх винними у всіх зайвих кілограмах. У пострадянських країнах же повальний відмову від каш, хліба і макаронів з метою схуднення почався лише в 90-х роках. Але повністю уникати вживання вуглеводів не варто - так ви позбавите себе джерела багатьох вітамінів і корисних речовин. Підходити до питання схуднення необхідно з розумом: не можна просто відмо

Ростовки велосипедів: таблиця. Ростовка рами велосипеда

Ростовки велосипедів: таблиця. Ростовка рами велосипеда

Найважливіший параметр, на який має сенс звертати увагу при виборі даного транспортного засобу, - це ростовки велосипедів (тобто розміри рами). Не так важливий матеріал, модель і зовнішній вигляд, як комфорт і відповідний розмір залізного коня. Тільки в цьому випадку їздити буде зручно. Історія ростовок Щоб вибрати оптимальний розмір велосипеда, необхідно враховувати ряд параметрів. Раніше все було набагато простіше. За радянських часів зус

Веласкес-Вердум - бій року

Веласкес-Вердум - бій року

Для більшості любителів змішаних єдиноборств такі імена, як Кейн Веласкес і Фабріціо Вердум. говорять дуже багато. Якщо дивитися об'єктивно, то на сьогоднішній день ці два бійця є титанами важкій ваговій категорії в UFC. Історичне протистояння Веласкес-Вердум, яке відбулося в 2015 році, повинна була визначити найсильнішого в дивізіоні і закрити всі суперечки про те, наскільки Вердум гідний або н

Радянський футболіст Георгій Ярцев: біографія

Радянський футболіст Георгій Ярцев: біографія

Георгій Ярцев - радянський футболіст, яскрава, емоційна особистість, нападник не тільки на полі, але і в житті. Видатний гравець і тренер, ризикова людина і боєць, який закінчив медучилище, але, попри все, що йде назустріч своїй мрії. Хто має титули кращого бомбардира чемпіонату СРСР 1978 року, чемпіон СРСР 1979 року народження, срібний призер чемпіонату СРСР 1980 року. Ранні роки Народився в селищі Микільське Костро

Калібр 243 Win: опис, характеристики

Калібр 243 Win: опис, характеристики

До уваги любителів полювання на прилавках спеціалізованих магазинів наданий широкий асортимент різної збройової продукції. Судячи з численних відгуків споживачів, особливою популярністю користуються патрони Winchester 243. Створений спеціально для відстрілу гризунів, даний боєприпас сьогодні ефективно використовується для полювання на дичину середніх розмірів. Деякий час в якості снайперського снаряд

B-flexy: відгуки. Вакуумно-роликовий масаж тіла на апараті B-flexy

B-flexy: відгуки. Вакуумно-роликовий масаж тіла на апараті B-flexy

Сорок два роки тому в одному з американських журналів вийшла стаття, яка надовго позбавила спокою представниць прекрасної статі. Йшлося про целюліт і необхідність позбавлення від нього - з тих пір дівчата і жінки не перестають боротися з ненависною "апельсиновою кіркою". Поява нової проблеми зіграло на руку beauty-виробникам. Креми, обгортання і десятки видів масажу сьогодні кинуті на боротьбу з целюлітом. Ми розповімо про апарат B-flexy. Відгуки, принцип дії і вартість процедури будуть розг