• Friday July 19,2019

Шотландський автогонщик Джекі Стюарт: біографія, спортивна кар'єра

Автогонщик Джекі Стюарт народився в провінційному шотландському містечку. У віці 12 років був виключеним зі школи у зв'язку з діагнозом дислексія - передумови, які не залишають великих шансів для досягнення чого-небудь в житті. Однак Джек зумів домогтися власних життєвих вершин всупереч усім перешкодам. Стрілок, великий автогонщик і, нарешті, найбільша особистість в світовому спорті. Людина, удостоєний за свої досягнення лицарського звання - Пане професоре Джекі Стюарт.

дитинство

Звичайне для Шотландії провінційне графство Дамбертоншір. У невеликому шотландському містечку Мілтоні 11 червня 1939 з'явився на світ майбутня гордість Шотландії Джон Янг Стюарт. У дитинстві Джон багато часу проводив у свого дідуся, єгеря села Дамбек. Абсолютно очікувано, що підліток вже з юного віку захопився полюванням. Це захоплення займало не останнє місце в житті сім'ї Стюарт. Вся чоловіча частина родини фанатично любила полювання, і маленького Джека не оминуло це сімейне хобі. І немає нічого дивного, що першим спортивним вибором в житті Джекі Стюарта стала саме стрілянина.

стендова стрільба

Захоплення полюванням не пройшли для Джекі Стюарта даром, прекрасне володіння зброєю зауважив тренер зі стендової стрільби, і з сімнадцяти років Джекі вже серйозно займався цим видом спорту. Успіхи в стендовій стрільбі не змусили себе довго чекати: уже в вісімнадцять років Джекі Стюарт, фото якого ви бачите в статті, став чемпіоном Шотландії зі стендової стрільби, а в дев'ятнадцятирічному віці їм була здобута перемога в Кубку Нації. У двадцять один рік стався переломний момент в стрілецької кар'єрі Джекі Стюарта. На відбіркових змаганнях до літніх Олімпійських ігор Стюарту не вистачило одного вдалого пострілу для перемоги. Розчарування від програшу було настільки велике, що, незважаючи на всі вмовляння тренера, Джекі вирішив піти зі стрілецької спорту.

Робота

Перед молодою людиною не стояла проблема вибору професії. Його майбутнє було вирішено: батьки Джека володіли великою автомайстерні і гаражами, а також були дилерами великого автомобільного концерну «Ягуар» в своєму рідному місті Мілтоні. Тому не дивно, що весь свій вільний час Джекі проводив в автомайстерні власного батька. Починав він з простого, в його обов'язки входило мити і заправляти автомобілі постійним клієнтам батька. Поступово йому почали довіряти лагодження різних поломок. Автомобілі займали все більше місце в житті Джека. Рутинна робота, яка виконувалася день у день, переросла в основну діяльність юнаки. У вихідні Джекі став брати участь в аматорських автоперегонах, які в якийсь момент стали приносити відчутний дохід для молодої людини. Найчастіше гроші, отримані за участь в автоперегонах, значно перевищували дохід, що отримується від роботи в майстернях батька.

Джекі Стюарт - гонщик. Початок кар'єри

Багато в чому визначальним для Джека Стюарта виявився 1964 рік. Під час тестових заїздів Формули-3 Джек сенсаційно обіграв знаменитого Брюса Макларена, на той момент віце-чемпіона Формули-1. Такий результат не міг залишитися непоміченим фахівцями з автогоночної світу. Здібний юнак зацікавив багато команд, що виступають у Формулі-3. Власник однієї з таких команд, Кен Тіррел, запропонував молодому автогонщикові повноцінний професійний контракт. Ніхто не чекав від дебютанта великих перемог в перший рік професійної кар'єри.

Доля дала чудовий шанс юному автогонщикові, і він їм з блиском скористався. І якщо перші вдалі перегони можна було віднести до везінню, то стабільність протягом всього року, яку показував Джекі Стюарт, крім як майстерністю назвати не можна. Сезон 1964 року в Формулі-3 завершився впевненою перемогою дебютанта турніру Джекі Стюарта. Ось так в світ автогонок увійшов звичайний шотландський хлопчина.

Формула 1

Переможний сезон в гонках Формули-3 послужив своєрідним імпульсом для подальшої кар'єри Джекі Стюарта. Незважаючи на те що з Кеном Тіррелом у Джекі склалися чудові стосунки, обидва розуміли, що Джекі Стюарт переріс рівень Формули-3. З огляду на, що у Кена Тіррела було представництво тільки в молодших лігах Формули, Джекі приймає рішення продовжувати свою спортивну кар'єру в іншій команді. Вибір стояв між двома найсильнішими командами того часу: «Лотос» і BRM. Наполегливішими виявилися власники концерну BRM, які підписали повноцінний контракт з багатообіцяючим гонщиком.

У першій гонці Формули-1, що проходила в ПАР, дебютант фінішував на почесному шостому місці. Як виявилося, це був тільки початок. Уже в другій гонці, Гран-Прі Монако, Джекі Стюарт потрапив на п'єдестал, посівши підсумкове третє місце. Приголомшливий дебют для молодого гонщика, який проводить лише перший сезон на такому високому рівні. Потім була низка других місць і, нарешті, довгоочікувана перемога. На змаганнях, що проходили в Монці, Джекі Стюарт завоював перший у своїй професійній кар'єрі Гран-Прі. За підсумками першого сезону Джекі зайняв почесне третє місце в загальному заліку, випередивши багатьох визнаних майстрів того часу.

аварія

1966 рік став по суті переломним як в кар'єрі самого Стюарта, так і для всього гоночного світу в цілому. Все змінила страшна аварія на гоночній трасі в бельгійському місті Спа. Заходи безпеки того часу перебували на відверто низькому рівні, що часто призводило до найстрашнішим аварій на гоночних трасах, нерідко і з летальним результатом. Після аварії Джекі Стюарт став активно боротися за забезпечення безпеки гоночних змагань. Основними вимогами гонщика були розширення гоночних трас, поява на цих трасах спеціальних відбійників, поліпшення дорожнього покриття, введення індивідуальних засобів захисту для пілотів. Спочатку ці вимоги були зустрінуті в багнети, подібні нововведення вимагали досить великих матеріальних вкладень, що абсолютно не влаштовувало організаторів гоночних змагань. Але, як показав час, Джекі Стюарт був абсолютно правий у своїх вимогах. Заходи безпеки, запропоновані ним, дозволили істотно знизити кількість аварій на гоночних трасах і врятувати не одне життя.

Повернення в Формулу-1

Фінансові проблеми, що з'явилися в 1968 році у команди BRM, змусили честолюбного Джека Стюарта шукати нову команду. Як не можна вчасно в Формулу-1 приходить старий знайомий Джекі Кен Тіррел, з яким він працював разом на Формулі-3. Створюючи свою нову машину, Кен бачив провідним пілотом саме Джекі Стюарта. Перший сезон не приніс особливих дивідендів. Конструктори допрацьовували дрібні недоліки, поступово удосконалюючи гоночну машину. І вже наступний сезон приніс небувалий успіх і Джеку Стюарту як пілоту, і команді Тіррела в цілому. Наступні сезони у Формулі-1 проходили під знаком боротьби між двома найсильнішими командами, "Тіррел" і "Лотос". Весь гоночний світ стежив за впертою боротьбою провідних пілотів цих команд - Джекі Стюарта і Емерсона Фітіпальді. Пілоти по черзі вигравали титул найсильнішого гонщика планети.

завершення кар'єри

Сезон 1983 року складався фантастично успішно для Джекі Стюарта. Лідируючи протягом усього гоночного сезону, Джекі достроково виграє титул найсильнішого гонщика Формули-1. На піку успіху він приймає рішення завершити кар'єру автогонщика і піти з великого спорту непереможеним. Гонка в американському Уоткенс-Глені повинна була стати сотою в кар'єрі прославленого шотландця. Але загибель в тренувальному заїзді партнера по команді Франца Півночі змушує Стюарта прийняти рішення не виходити на свою останню гонку в професійній кар'єрі.

Всього за свою блискучу кар'єру у Формулі-1 шотландський автогонщик Джекі Стюарт провів 99 гонок, здобувши в них 27 перемог. Цей результат довгий час залишався світовим рекордом в автоперегонах.

Підбиваючи підсумки

Автогонщик Джекі Стюарт - триразовий чемпіон світу, він по праву вважається національним героєм Шотландії. Всі його починання незмінно закінчувалися успіхом. Відмінний стрілець, чудовий гонщик, людина, повністю змінив систему безпеки в автоперегонах, що дозволило врятувати не одне людське життя. Протягом усієї своєї спортивної кар'єри залишався прикладом для наслідування, кумиром мільйонів уболівальників у всьому світі. Процвітаючий менеджер, в його активі створена разом з сином команда Формули-1 «Стюарт». Джекі Стюарт, біографія якого була розглянута в цій статті, став легендою не тільки у себе в Шотландії, але і у всьому світі.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі