• Tuesday June 25,2019

Хороший слід в історії всесвітнього озброєння, який залишила гвинтівка Бердана

Кожен професійний мисливець або простий любитель тренувальної стрілянини чув про "берданка". Однак в сучасному світі мало хто знає, звідки з'явилися ці рушниці і що вони собою являють. Одні припускають, що гвинтівка Бердана призначена для певного виду полювання, інші думають, що це бойовий зразок зброї.

Починаючи з 1866 року, в Росії з'явилися розробки нового виду рушниць, заряджатимуться з казенної частини стовбура. Основні моделі держави були вже застарілими в порівнянні з озброєнням інших країн. Після довгих робіт в якості кращого зразка була обрана гвинтівка системи Бердаа. На той час основний калібр боєприпасів становив всього лише 4.2 міліметра.

Протягом двох років рушниці пройшли всебічні випробування, їх використовували в різних умовах бою, перевіряючи механізми на живучість і якість. Після закінчення докладного вивчення гвинтівка Бердана була прийнята на озброєння Російської армії. Модель ставилася до малокаліберної виду зброї, і її назвали "першим номером".

Гвинтівка Бердана була оснащена спеціальним затвором, який відкидався вгору за допомогою кулястого важеля. Курок в спущеному положенні виконував функцію замикання цього елемента, а на бойовому взводі відмикав його. Конструкція досить швидко дозволяла заряджати рушницю, і на той час подібний механізм був унікальним. Він довгий час мав велику популярність.

Були також передбачені прицільні пристосування, при яких початкова швидкість пострілу досягала 431 м / с. Максимальна скорострільність зброї становила до 9 випущених куль за одну хвилину. Подібний результат перевершував всі наявні на той час види рушниць в Росії.

Гвинтівка Бердана першого зразка була замовлена ​​на серійне виробництво фірмі "Кольт". Завод випустив 30 тисяч примірників даних моделей. В процесі виробництва засновник зброї запропонував внести декілька змін в систему своєї рушниці. Відкидний затвор замінили ковзаючим пристроєм, що дозволило поліпшити базові характеристики.

Удосконалена модель з 1870 року надійшла на озброєння і стала відома як гвинтівка "Бердан-2". Креслення з модернізованим затвором послужили базовою конфігурацією серійного виробництва рушниці. Зразок ставився до групи малокаліберного швидкострільного озброєння, це був перший і основний прототип майбутньої легендарної гвинтівки Драгунова.

Новітні рушниці системи Бердана застосовувалися в армії в якості бойової моделі до 1891 року. Після зняття з озброєння вони стали використовуватися тільки для полювання. Згодом з'явилися перероблені рушниці, в яких була можливість використовувати патрони різних калібрів. Полюбилося народом зброю отримало назву "Берданка".

Гвинтівки залишили добрий слід в історії розвитку озброєння, однак на сьогоднішній день дана конструкція вважається застарілою, тому що не відповідає необхідним вимогам і технічним характеристикам. Більш сучасні екземпляри значно перевершують їх за показниками. Але слід зазначити, що любителі старовинних рушниць досі цінують і набувають "берданка".


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на