• Wednesday June 26,2019

Скільки триває сет в тенісі? Чи не знає ніхто

22 червня 2010 року. Вімблдон. Перше коло тенісного турніру. Другий день легендарного поєдинку між американцем Джоном Ізером і французом Ніколя Маю. У п'ятому сеті на рахунку 47:47 (!!!!) табло у корту згасло. За рахунку 50:50 (!!!!!!) обнулився лічильник трансляції на сайті Вімблдонського турніру. На таке неподобство вони розраховані не були. Тоді у багатьох любителів тенісу не раз виникало питання: так скільки ж триває сет тенісі?

Розбираємося з термінами

Тенісний матч ділиться на сети і гейми. Щоб перемогти, потрібно виграти не менше двох сетів. Залежно від регламенту турніру або конкретного матчу їх може бути і три. На професійних турнірах, як правило, жінкам потрібно виграти як мінімум два, а чоловікам - три. На практиці тенісисти рідко обходяться мінімумом. Тому, скільки триває сет в тенісі, їх мало хвилює.

виграємо сет

Для того щоб виграти сет (тобто партію), потрібно перемогти як мінімум в шести геймах (тобто іграх). Причому при рахунку по геймах 6: 6 призначається тай-брейк, у якому відіграє 7 подач з простим рахунком. Хто виграє їх більше, той і перемагає в сеті.

виграємо гейм

У свою чергу, для того щоб виграти гейм, потрібно виграти як мінімум чотири подачі-розіграшу. За традицією, що склалася за виграш першої та другої подачі призначається по 15 очок, а за третю - 10 і четверту - 20. Якщо в ході гейми рахунок стане 40:40, то суперники продовжують грати до тих пір, поки різниця в виграних розіграшах не досягне двох . Лідируючий на одну подачу гравець позначається на табло буквою А, тобто «Едвантаж» (Advantage) - по-російськи «Більше». У разі якщо лідер виграє ще одну подачу, то він перемагає в геймі і записує собі очко в сеті. А якщо суперник наздоганяє лідера, рахунок в геймі знову стає 40:40, і все починається спочатку. Ось така ситуація найчастіше і породжує питання, скільки триває 1 сет в тенісі за часом.

прикидаємо

Неважко тому здогадатися, що в тенісі гра не обмежена часовими рамками, а йде до певної кількості набраних очок. Тому цей набір може тривати як завгодно довго.

Можна, звичайно, прикинути приблизно, скільки триває сет в тенісі. Як показує практика, сет в середньому триває 25-30 хвилин, але в тенісі багато різних зупинок: від тайм-аутів до переглядів попадання м'яча в поле. До того ж розіграші бувають дуже довгими. На подачу дається до 25 секунд. До речі, забули ми згадати ще й про право подає зробити одну помилку - потрапити м'ячем у сітку, а це теж час. Між іншим, і сети дуже рідко закінчуються з рахунком 6: 0. На ділі все дуже затягується і матч в цілому триває, як правило, близько чотирьох годин. Загалом, точно сказати, скільки триває сет у великому тенісі, не може ніхто.

Перевірено досвідченим шляхом

В реальності висновок про те, скільки триває сет у великому тенісі, з'ясували 22, 23 і 24 червня 2010 року в матчі першого кола Вімблдонського турніру американець Джон Ізнер і француз Ніколя Маю. Їх зустріч тривала 11 години 5 хвилин! Причому з двома перервами на ночівлю. 22-го і 23-го з'ясувати, хто з них сильніший, заважала наступаюча темнота. Втім, що вже говорити про матч, якщо тільки один останній, п'ятий, вирішальний сет тривав 491 (!!!) хвилину, тобто більше восьми годин. Це довше, ніж будь-коли раніше матч цілком! А також самий «великий» за кількістю геймів.

А починалося все дуже навіть невинно. Перший сет - 32 хвилини і 6: 4 на користь Ізнера. Другий - 29 хвилин і 6: 3 на користь Маю. А ось далі пішло «неподобство». Третій - 49 хвилин і 7: 6 за Маю. Четвертий - 64 хвилини і 7: 6 за Ізнером.

Вінцем матчу став п'ятий - 491 і 70:68 на користь Ізнера. Відзначимо, що він тривав протягом двох днів: при рахунку 59:59 суперники пішли на другу ночівлю. Напевно думаючи: "І скільки триває сет в тенісі ?!"

До таких цифр виявилося не готове навіть табло. За рахунку 47:47 воно «впало в непритомність», так як це був встановлений максимально можливий рахунок. До речі, приведення табло в «почуття» також додало загального часу до рекордного сету.

Крім рекорду за часом непоступливі суперники встановили купу різноманітних досягнень і за кількістю подач, і за кількістю розіграшів, і по ... Загалом, дуже багато.

На жаль, для Ізнера перемога виявилася пірровою. У наступному колі він став легкою здобиччю (0: 6, 2: 6, 3: 6) незоряних голландця, а в парному турнірі не зміг взяти участь через травму, викликаної перевтомою. Маю ж не зміг допомогти партнеру по парі в першому ж матчі турніру: матч вийшов знову довгим, і французам в першу чергу не вистачило сил.

Рекорди матчу Изнер-Маю

Час матчу - 11 годин 5 хвилин. Час сету - 8 годин 11 хвилин. Кількість геймів - 183. Гейм за сет - 138. Рахунок в геймі - 70:68. Загальна кількість ейсів - 215. Кількість ейсів від одного тенісиста - 112 (Изнер - на фото внизу). Кількість виграних розіграшів одним тенісистом - 502 (Изнер).

Готуємося на повний робочий день?

Один видатний тенісний оглядач відразу після рекордного матчу висловився в тому дусі, що такого більше ніколи може і не бути.

Але ви все-таки знаєте тепер, скільки може тривати сет в тенісі, і коли виходите на корт, будьте готові до того, що тільки один сет може зайняти у вас повний робочий день, а весь матч - повний робочий тиждень. Адже що було одного разу, може бути двічі.

Цікаві Статті

Олег Пашинін: біографія

Олег Пашинін - відомий футболіст, який прославився на позиції півзахисника в московському "Локомотиві". Заграний за збірну Узбекистану. На початку кар'єри Олег Пашинін народився 12 вересня 1974 року в селищі Дегтянка Тамбовської області. Перші успіхи проявив на обласному рівні, коли стало зрозуміло, що в цьому виді спорту може багато досягти, перебрався в Москву, в систему столичного "Локомотива". З 1992 року граве

Максим Бєляєв: кар'єра і біографія російського захисника

Російський захисник тульського "Арсеналу" Максим Бєляєв вважається одним з перспективних молодих гравців чемпіонату. За плечима 25-річного футболіста вже є багатий досвід, здатний стати в нагоді будь-якому клубу Прем'єр-ліги. Перші кроки у футболі Бєляєв Максим Олександрович народився 30 вересня 1991 року в місті Озери Московської області. Першій футбольній школою захисника став московський "Спартак&quo

Найнижчий баскетболіст НБА: ім'я, кар'єра, спортивні досягнення

Як відомо, найкращий баскетболіст НБА за всю історію - це Майкл Джордан. Ця людина без перебільшень був богом баскетболу. Він був гарний як в грі, так і на турнірі слем-данків. Однак скільки ще є гравців, гідних згадки і поваги? Скільки в НБА було крутих данкеров, стрибунів і снайперів - неймовірно багато. Вінс Ка

Вдала рибалка: фидерная оснащення на ляща і правильно підібрана підгодовування

Лящ - риба терпляча, обережна і зовсім не дурна. Тому його ловля повинна бути заздалегідь продуманої, інакше рибалка не принесе нічого хорошого. В першу чергу повинна бути ретельно підібрана оснащення фідера для лову ляща. Гарне вудлище масою понад 80 грам дозволить важкі годівниці з підгодівлею закидати без особливих зусиль. Волосінь вибирається діаметром від 0.3 міліметра, це дозволить уникнути обри

Як приготувати енергетики для тренувань в домашніх умовах?

Протягом тренувального процесу більшості людей часто виникає питання про те, що ж додати в свій раціон, щоб вистачало енергії і сил для тренувань. Отримати досить вуглеводів зі стандартною порцією їжі для довгої і "вибуховий" тренування навряд чи вийде, якщо в планах ударне кількість повторень або збільшення робочого ваги в тренажерному залі. Виступаючі бодібілдери і спортсмени "зі стажем" вирішили це питання за допомогою енергетиків для тренування. Виробники спортивного харчування і харчових добавок максимально розгорнулися в питанні спеціалізованих напоїв, споживачеві зали

Гачок для риболовлі: опис, особливості, види, розміри та відгуки

В риболовлі немає дрібниць. Навіть сама, здавалося б, незначна деталь може стати вирішальною, вплинути на кількість улову. Гачок для риболовлі є ключовою снастю, від якої залежить успіх всього підприємства. Існує величезна кількість їх розмірів, видів. Від кожного способу лову риби, умов водойми залежить правильний вибір. Перебуваючи в спеціалізованому магазині, від різнома