• Monday April 22,2019

Скільки триває сет в тенісі? Чи не знає ніхто

22 червня 2010 року. Вімблдон. Перше коло тенісного турніру. Другий день легендарного поєдинку між американцем Джоном Ізером і французом Ніколя Маю. У п'ятому сеті на рахунку 47:47 (!!!!) табло у корту згасло. За рахунку 50:50 (!!!!!!) обнулився лічильник трансляції на сайті Вімблдонського турніру. На таке неподобство вони розраховані не були. Тоді у багатьох любителів тенісу не раз виникало питання: так скільки ж триває сет тенісі?

Розбираємося з термінами

Тенісний матч ділиться на сети і гейми. Щоб перемогти, потрібно виграти не менше двох сетів. Залежно від регламенту турніру або конкретного матчу їх може бути і три. На професійних турнірах, як правило, жінкам потрібно виграти як мінімум два, а чоловікам - три. На практиці тенісисти рідко обходяться мінімумом. Тому, скільки триває сет в тенісі, їх мало хвилює.

виграємо сет

Для того щоб виграти сет (тобто партію), потрібно перемогти як мінімум в шести геймах (тобто іграх). Причому при рахунку по геймах 6: 6 призначається тай-брейк, у якому відіграє 7 подач з простим рахунком. Хто виграє їх більше, той і перемагає в сеті.

виграємо гейм

У свою чергу, для того щоб виграти гейм, потрібно виграти як мінімум чотири подачі-розіграшу. За традицією, що склалася за виграш першої та другої подачі призначається по 15 очок, а за третю - 10 і четверту - 20. Якщо в ході гейми рахунок стане 40:40, то суперники продовжують грати до тих пір, поки різниця в виграних розіграшах не досягне двох . Лідируючий на одну подачу гравець позначається на табло буквою А, тобто «Едвантаж» (Advantage) - по-російськи «Більше». У разі якщо лідер виграє ще одну подачу, то він перемагає в геймі і записує собі очко в сеті. А якщо суперник наздоганяє лідера, рахунок в геймі знову стає 40:40, і все починається спочатку. Ось така ситуація найчастіше і породжує питання, скільки триває 1 сет в тенісі за часом.

прикидаємо

Неважко тому здогадатися, що в тенісі гра не обмежена часовими рамками, а йде до певної кількості набраних очок. Тому цей набір може тривати як завгодно довго.

Можна, звичайно, прикинути приблизно, скільки триває сет в тенісі. Як показує практика, сет в середньому триває 25-30 хвилин, але в тенісі багато різних зупинок: від тайм-аутів до переглядів попадання м'яча в поле. До того ж розіграші бувають дуже довгими. На подачу дається до 25 секунд. До речі, забули ми згадати ще й про право подає зробити одну помилку - потрапити м'ячем у сітку, а це теж час. Між іншим, і сети дуже рідко закінчуються з рахунком 6: 0. На ділі все дуже затягується і матч в цілому триває, як правило, близько чотирьох годин. Загалом, точно сказати, скільки триває сет у великому тенісі, не може ніхто.

Перевірено досвідченим шляхом

В реальності висновок про те, скільки триває сет у великому тенісі, з'ясували 22, 23 і 24 червня 2010 року в матчі першого кола Вімблдонського турніру американець Джон Ізнер і француз Ніколя Маю. Їх зустріч тривала 11 години 5 хвилин! Причому з двома перервами на ночівлю. 22-го і 23-го з'ясувати, хто з них сильніший, заважала наступаюча темнота. Втім, що вже говорити про матч, якщо тільки один останній, п'ятий, вирішальний сет тривав 491 (!!!) хвилину, тобто більше восьми годин. Це довше, ніж будь-коли раніше матч цілком! А також самий «великий» за кількістю геймів.

А починалося все дуже навіть невинно. Перший сет - 32 хвилини і 6: 4 на користь Ізнера. Другий - 29 хвилин і 6: 3 на користь Маю. А ось далі пішло «неподобство». Третій - 49 хвилин і 7: 6 за Маю. Четвертий - 64 хвилини і 7: 6 за Ізнером.

Вінцем матчу став п'ятий - 491 і 70:68 на користь Ізнера. Відзначимо, що він тривав протягом двох днів: при рахунку 59:59 суперники пішли на другу ночівлю. Напевно думаючи: "І скільки триває сет в тенісі ?!"

До таких цифр виявилося не готове навіть табло. За рахунку 47:47 воно «впало в непритомність», так як це був встановлений максимально можливий рахунок. До речі, приведення табло в «почуття» також додало загального часу до рекордного сету.

Крім рекорду за часом непоступливі суперники встановили купу різноманітних досягнень і за кількістю подач, і за кількістю розіграшів, і по ... Загалом, дуже багато.

На жаль, для Ізнера перемога виявилася пірровою. У наступному колі він став легкою здобиччю (0: 6, 2: 6, 3: 6) незоряних голландця, а в парному турнірі не зміг взяти участь через травму, викликаної перевтомою. Маю ж не зміг допомогти партнеру по парі в першому ж матчі турніру: матч вийшов знову довгим, і французам в першу чергу не вистачило сил.

Рекорди матчу Изнер-Маю

Час матчу - 11 годин 5 хвилин. Час сету - 8 годин 11 хвилин. Кількість геймів - 183. Гейм за сет - 138. Рахунок в геймі - 70:68. Загальна кількість ейсів - 215. Кількість ейсів від одного тенісиста - 112 (Изнер - на фото внизу). Кількість виграних розіграшів одним тенісистом - 502 (Изнер).

Готуємося на повний робочий день?

Один видатний тенісний оглядач відразу після рекордного матчу висловився в тому дусі, що такого більше ніколи може і не бути.

Але ви все-таки знаєте тепер, скільки може тривати сет в тенісі, і коли виходите на корт, будьте готові до того, що тільки один сет може зайняти у вас повний робочий день, а весь матч - повний робочий тиждень. Адже що було одного разу, може бути двічі.


Цікаві Статті

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути.  прості поради

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. прості поради

Той, хто давно хоче скинути вагу, напевно чули про те, що скакалка - це не просто дитяча забава, а й ще відмінний інструмент по боротьбі із зайвими кілограмами. Багато хто навіть не знають, як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. А дарма, адже при всій своїй простоті вона здатна дати відмінну навантаження вашому тілу, яка спалить масу калорій. Вважається, що постійні стрибки на скакалці дають більший ефект, ніж вел

Розберемо, що таке універсіада

Розберемо, що таке універсіада

Ви студент, і у вас багато енергії? Спробуйте свої сили в університетських іграх. Якщо ви ще не задавалися питанням про те, що таке універсіада, то ця стаття буде вам корисна. У чому сенс подібних змагань? Завжди вважалося, що студент повинен бути розвинений всебічно, незалежно від обраного факультету. Також важл

Рівномірний харчування: як правильно приймати протеїни

Рівномірний харчування: як правильно приймати протеїни

На сьогоднішній день дуже багато і позитивних, і негативних відгуків про спортивне харчування, про протеїнах зокрема. Всі суто індивідуальні думки про ефективність тих чи інших видів добавок багато в чому залежать від правильного дозування, програми тренувань, виду білка і так далі. дозування Щоб зрозуміти, як правильно приймати протеїн, для початку потрібно розібратися з його дозуванням. Взагалі, існують універсальні порції, яких необхідно дотримуватися при прийомі протеїнового коктейлю. Їх же можна змінювати і р

Ловля окуня на балансир: техніка та поради

Ловля окуня на балансир: техніка та поради

Ловля окуня - вельми привабливу за своєю добичливости заняття. Тому любителів риболовлі на цю хижу рибу досить багато, особливо серед тих, хто тільки починає і не має досвіду. Майже цілий рік окунь жадібно бере приманку, за винятком глухої зими, та й то не у всіх водоймах. У нього дуже вірний клювання, до того ж він

Стрільба з пневматичної гвинтівки.  Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки. Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки останнім часом стає все більш популярною. Вона статична, на відміну від стрільби з пістолета, оскільки проводиться на великих дистанціях. При цьому процесі дуже важливо прийняти стійку позу і ретельно прицілитися, використовуючи упор. На полюванні, до слова, це взагалі головне пра

Олександр Володимирович Філімонов, воротар: біографія, особисте життя і досягнення

Олександр Володимирович Філімонов, воротар: біографія, особисте життя і досягнення

Голкіпер - найбільш непримітний гравець на полі, якого вболівальники можуть помітити тільки, відверто кажучи, в провальних матчах, коли по воротах їх команди б'ють занадто багато. У багатьох клубах світу роль і клас голкіпера справді перебільшені. Чого тільки варта захоплення Ікер Касільяс, коли той грав за мадридський "