• Friday July 19,2019

Костюм ОЗК - запорука безпеки військовослужбовців у всіх країнах

Для безпеки особового складу та роботи в осередках ураження хімічним або біологічним зброєю військові всіх країн використовують спеціальні засоби захисту. Один з таких видів спецодягу - костюм ОЗК. Він оберігає від попадання отруйних речовин в дихальні шляхи або на тіло людини.

Костюм ОЗК перебуває на озброєнні в усіх країнах СНД і є засобом індивідуального захисту для військовослужбовців. Він складається з двох основних частин: спецодягу і протигаза. Іноді може використовуватися спільно з респіратором.

У повну комплектацію входить плащ ОП-1, захисні панчохи і рукавички, виготовлені зі спеціальної захисної і прогумованої тканини. Костюм ОЗК за своїм образом схожий на звичайну накидку з рукавами, капюшоном і додатковими пристосуваннями, за допомогою яких ретельно закриваються всі частини тіла.

Кожен комплект є індивідуальним і персонально закріплюється за військовослужбовцем. Особистий костюм ОЗК має бирку, яка кріпиться до основи плаща. Відмітка містить інформацію з даними військовослужбовця.

Засіб захисту застосовується тільки в якості реальної загрози або ж в тренувальних цілях для навчання і закріплення навичок. Костюм не призначений для довгого носіння. Гумовий матеріал не дозволяє пропускати повітря, і атмосфера всередині одягу при тривалому використанні може негативно позначитися на стані здоров'я особового складу. Тому заздалегідь призначається відповідальна людина, яка контролює тривалість занять, оберігаючи від небажаних наслідків навчаються військовослужбовців.

Існують певні часові нормативи, за які особовому складу необхідно надіти захисний костюм ОЗК і приступити до виконання поставленого завдання. Максимально тривалий час носіння становить приблизно 4 години. Це передбачено Міністерством оборони і правилами використання спеціальних захисних костюмів.

Плащі мають чотири різні стандарти, в яких визначені зростання і розмір людини. Мінімальна довжина становить 166 см, максимальна ґрунтується на великих габаритах, тому виготовляються костюми від 178 см і вище. В армії багато військовослужбовців, чий зріст перевищує задані межі, в такому випадку ОЗК робиться за особливим замовленням. Процес забезпечення особового складу такими костюмами обов'язковий, кожен солдат вчасно повинен отримувати необхідні засоби захисту. Гумові панчохи теж мають стандартні розміри, починаючи від 37 і більше. Костюм виготовлений так, щоб його було зручно використовувати. Це дає можливість особовому складу переодягнутися в мінімальні терміни, адже в бойових діях кожна секунда може виявитися вирішальною.

За нормативами, заданим Міністерством оборони, засоби індивідуального захисту можуть мати відмінну і задовольняє оцінку, яка виставляється за витрачений час на одягання повного комплекту.

Крім того, існує ще один вид спецодягу, що позначається як костюм Л-1 ОЗК. Він є полегшеною версією і також використовується в якості захисту від хімічної або біологічної зброї.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі