• Tuesday May 21,2019

Самбо - що таке? Самозахист без зброї. Бойові мистецтва

На сучасному етапі можна без особливих зусиль в будь-якому місті знайти школу бойових мистецтв. Навчати можуть самим різних видів єдиноборств, вибирати є з чого. І в даному огляді буде розглянуто досить популярне питання. Самбо - що таке?

Оборона без використання зброї

Даний вид єдиноборства є самооборону, що не припускає використання зброї. Початок боротьба бере з дзюдо. Система згодом була досить сильно перероблена і збагачена новими прийомами і рисами, характерними для інших видів єдиноборств. Відповідно, виник новий визнаний вид спорту. Треба розглянути характерні боку єдиноборства, щоб повністю відповісти на питання: «Самбо - що таке?»

Що треба зробити в першу чергу перед початком тренувань?

Для того щоб приступити до тренувань, треба проконсультуватися з досвідченим лікарем. Нездорове серце, хворі бронхи і суглоби - це все є протипоказанням. Для любителів покурити боротьба самбо також виявиться досить важкою. Унаслідок пікових навантажень в момент входження в прийом або контратаку відбувається посилення діяльності серцево-судинної системи. Необхідна і здорова дихальна система. До ще одній умові, без виконання якого заняття неможливі, відноситься необхідність тренувань під керівництвом досвідченого тренера.

Необхідний борцівський килим

Без складання борцівський килим почати заняття не вийде. Збирати його треба за допомогою досить щільно укладених матів з відповідним покриттям (брезентовим, фланелевим або іншим). Килим включає в себе виробничі приміщення та відповідні зону безпеки, яка виконана за допомогою обкладних матів. Всю конструкцію потрібно прибити до настилу за допомогою використання рейок. Їх треба завести під крайні мати.

Якщо матів в наявності немає, то для того, щоб виготовити килим, слід скористатися стружкою і тирсою. Перший шар включає в себе стружку (більше 20 см). На другий шар йдуть тирса (більше 15 см). Їх потрібно утрамбовувати. Після цього підготовлена ​​поверхня покривається за допомогою брезенту. Щоб зафіксувати конструкцію, варто скористатися рейками. Їх треба щільно підганяти один до одного, щоб вміст не висипалося в ході тренувань.

Необхідність в додатковому спорядженні

Екіпірування для самбо складається з куртки. Ворота у неї бути не повинно. Також повинен бути матерчатий пояс, спортивні труси і спеціальне взуття, зроблена з м'якої шкіри. Буде потрібно використовувати спортивний інвентар. Йдеться про гантелі, гирях, штангах. Застосовувати треба все ті снаряди, які допоможуть розвинути силу. І екіпірування для самбо, і інвентар грають дуже важливу роль в тренувальній програмі.

Що включає в себе тренування?

Розминку слід починати з ходьби навколо майданчика. Розмовляти один з одним не можна. З перших хвилин рекомендується налаштовуватися на роботу, на виконання команд тренера. Після цього слід приступити до бігу, поступово прискорюючись. Уже на перших тренуваннях треба буде виконувати вправи, які є своєрідним прообразом певних прийомів. Якщо початківець спортсмен не витримає темпу, то він може вийти з кола, присісти ненадовго. Тільки після повного відновлення дихання можна знову продовжити тренувальний процес. Після розминки йдуть силові вправи і відпрацювання техніки кидків. Варто розуміти, що багато чого буде залежати від того, яка школа самбо була обрана.

зародження єдиноборства

Боротьба зародилася ще в СРСР. Спортивне єдиноборство з часом набуло такої популярності, що стало використовуватися і в інших державах. За офіційними даними боротьба самбо з'явилася в 1938 році. Саме в цей час вийшов наказ про необхідність розвитку єдиноборства. На сьогоднішній день проводяться регулярні чемпіонати з цього бойового мистецтва, як серед чоловіків, так і серед жінок.

Перші міжнародні змагання стали проводитися з 1972 року. Даний вид боротьби на сьогоднішній день користується популярністю приблизно в 70 країнах.

З 1981 року боротьба була покликана олімпійським видом спорту. Однак в програму Олімпіад даний різновид мистецтва так і не була включена. Керуючись даними Міжнародної любительської федерації боротьби, можна відзначити, що самбо відноситься до чотирьох основних міжнародних видів єдиноборств змагального характеру. До решти відносяться вільна і греко-римська боротьба, а також дзюдо.

Робота над формуванням бойового мистецтва

Свої основи спортивне самбо отримало ще до революції. У 1914 році перші уроки були отримані наглядачами і городовими. Розробкою тренувальних програм займався борець Іван Лебедєв. У 1915 році їм була опублікована книга під назвою «Самозахист і арешт». Справа Лебедєва було продовжено Спиридоновим - працівником органів НКВС. Він відмінно володів прийомами джиу-джитсу, французької та англійської боксу. Їм була розроблена система самозахисту, заснована на прийомах їх самих різних єдиноборств.

Крім Спиридонова, самозахист без зброї розроблялася Ощепковим. Він навчався в Японії в школі Кодокан, мав 2 даном з дзюдо, який отримав особисто від засновника даного єдиноборства Дзегоро Кано. Саме в Японії він познайомився з ще одним видом бойового мистецтва - ушу. Повернувшись до Росії, він став займатися розробкою боротьби, яка була б доступна всім. У підсумку в країні активно формувалися різні види самбо, відмінно доповнюють один одного. У 1937 році Ощепков загинув. Його справу було продовжено учнями.

Різні напрямки однієї боротьби

Коли була закінчена Велика Вітчизняна війна, в Радянському Союзі стала активно поширюватися вільна боротьба вільного стилю. Що ще слід зазначити, відповідаючи на питання: "Самбо - що таке?" Є два напрямки цієї боротьби - спортивне і бойове.

Керуючись історією вдосконалення бойового мистецтва, слід зазначити, що самбо одночасно і спортивна боротьба, і комплексна система самооборони. Включає в себе велику кількість самих різних прийомів. Бойове самбо крім цього будується ще й на ударній техніці, має на увазі використання зброї та спеціальних прийомів. Сутички можуть проходити на килимі в стійці, або в партері. Також слід зазначити, що боротьба була розсекречена тільки в 1991 році. Але є і такі прийоми, яким жодна школа самбо не вчить. Вони використовуються тільки в спеціальних підрозділах.

Правила проведення поєдинків

Проводячи спортивну сутичку, самбіст не може кидати свого візаві на голову. Забороняється виконання задушливих прийомів. Також не можна падати на противника всім тілом, бити його ногами, руками або головою. Серед заборонених прийомів слід виділити захоплення пальців, особи або волосся, викручування кінцівок. Заборонено і проведення больових прийомів ривком. Якщо правила не будуть дотримуватися, спортсмена строго покарають.

Чиста перемога буде зарахована в тому випадку, якщо самбіст укладе противника на всю спину, а сам при цьому залишиться на ногах. За це він отримає 5 балів. Також буде високо оцінений прийом, після виконання якого противник виявиться в положення «міст». Тільки один бал отримає спортсмен, якщо приземлить свого візаві на живіт, груди або сідниці, впавши при цьому разом зі своїм суперником.

Бали можуть бути зараховані рішенням судді при обліку самих різних тонкощів. Це і утримання візаві на килимі протягом деякого часу, дотик покриття плечем, гомілкою або коліном. Якщо бійцем буде отримано перше попередження, то його противнику нарахують 2 бали. Друге попередження означатиме, що в скарбничку візаві надійшло ще 4 бали. 3 попередження сигналізує про поразку.

висновок

Тепер ви знаєте відповідь на питання: "Самбо - що таке?" Це не тільки різновид бойового мистецтва. Це ціла система, яка може дозволити людині з посередніми даними стати здоровою особистістю. Все буде залежати від його прагнення. Даний вид боротьби допомагає розкрити індивідуальність, так як немає строго проходження будь-якої техніки, що характерно для більшості єдиноборств. Подібного роду самооборона включає в себе досягнення всіх видів боротьби світу.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro.  Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко