• Tuesday June 25,2019

"Сайга-20". Характеристики, фото

«Сайга-20» - це самозарядна рушниця, що випускається Іжевським машинобудівним заводом. Дана зброя було розроблено на базі автомата Калашникова, воно призначене для любительського і промислового полювання на дрібного і середнього звіра, а також пернату дичину. Його можна використовувати в будь-яких кліматичних умовах.

Трохи про термінологію

Карабін «Сайга-20» є вельми незвичайним зброєю. На сьогоднішній день заводом ІЖМАШ випускається більше десятка різних моделей штурмових гвинтівок типу «Сайга», які відносяться до гладкоствольної длинноствольному мисливського напівавтоматичному зброї. Однак язик не повертається назвати цю гвинтівку мисливською рушницею і поставити її в один ряд з ІЖ-43 або ТОЗ-87. Зрозуміло, що використовуються боєприпаси 12 і 20 калібру, а також 410 «Магнум» в комплексі з напівавтоматичним режимом ведення вогню є основними технічними ознаками мисливської рушниці. Однак як тоді пояснити, що зброя «Сайга» (К і С модифікацій) заборонено до продажу в ряді країн, у тому числі і в США, як бойове? І це незважаючи на лібералізм американського збройового законодавства. Якщо в якості прикладу розглянути «Сайгу-410К», то з точки зору пристрої її можна вважати автоматом АКС-74 з обмеженням ведення тільки напівавтоматичного вогню. За логікою, більшість мисливців називають її саме автоматом, а не мисливською рушницею. ІЖМАШ ж іменує «Сайгу» гладкоствольною карабіном, хоча фахівці і посперечаються з таким визначенням, адже карабін має на увазі наявність нарізної стовбура і використання гвинтівочного патрона. І тим не менше, відповідно до побажань заводу-виробника, будемо називати «Сайгу» карабіном.

Пристрій

У карабіні «Сайга-20» застосовуються патрони двадцятого калібру, діаметр стовбура становить 15, 7 мм. Його конструкція дозволяє використовувати кульові і звичайні дробові боєприпаси, а також патрони типу «Магнум» з 76-мм гільзою. У разі використання кульових патронів не слід забувати, що стандартна комплектація цієї рушниці, з метою збільшення купчастості, має звуження каналу ствола 0, 9 мм. Тому забороняється використовувати саморобні цельносвінцовие каліберний кулі. Кульові патрони, які використовуються з цим карабіном, в обов'язковому порядку проходять сертифікацію для стрільби через дуловий чокового звуження.

Робота автоматики грунтується на принципі відводу порохових газів, з коротким ходом поршня і замиканням стовбура завдяки повороту затвора.

Чому «Сайга» - не АК-100

Більшість деталей карабіна «Сайга-20» уніфіковані з автоматом Калашникова, проте схема містить деякі зміни:

- газовий поршень представлений у вигляді циліндричного елемента (20х15 мм), розташованого в газовій трубці, в передній її частині;

- затворна рама взята з автомата, однак її передня частина виконує роль передавального механізму, а не поршня;

- затвор поділений на дві частини, нерухому і поворотну. Це необхідно для роботи з рушничними патронами, які в три рази потужніша автоматних;

- для виключення можливості переробки карабіна для ведення автоматичного вогню з УСМ вилучено шепотіло для автоспуску.

На торці газової камери конструктори встановили газовий регулятор. Він має два положення: для патронів типу «Магнум» і для звичайних боєприпасів. Також змінено оформлення деяких вузлів зброї.

модифікація карабіна

На сьогоднішній день існують три основні модифікації карабіна «Сайга» двадцятої серії:

- «Сайга-20» - довгоствольна зброя з класичним прикладом ( «рушничний тип»);

- «Сайга-20С» - дана модифікація оснащується складним прикладом, виготовленим з стеклонаполненного поліаміду, такого ж, як в автоматі АК-100;

- «Сайга-20К» - даний карабін також випускається зі складним прикладом і має укорочений стовбур (430 мм). У зв'язку з цим в спусковий механізм внесені зміни, а саме: додана спеціальна блокування, яка не дозволяє при складеному прикладі натискати на спусковий гачок. Це зроблено для того, щоб карабін відповідав нормам законодавства РФ (стріляє зброя повинна мати довжину не менше 800 мм).

додаткове спорядження

Будь-яка з модифікацій карабінів може додатково оснащуватися регульованою прицільною планкою, яка встановлюється на посадочне місце стандартних прицільних пристосувань. Моделі, укомплектовані такої планкою, мають відповідну приписку: рушниця «Сайга-20 РПК», «20К РПК» і «20С РПК». Малими серіями виробляються гвинтівки, оснащені набором знімних стовбурних насадок (аналогічно 410-й серії). Так, у моделі «20К» довжина ствола з таким подовжувачем становить 330мм. У карабінів «Сайга Тактика-20» і «20С» з лівого боку ствольної коробки є стандартне кріплення для оптичного прицілу (стандартного для АК-100). А ось у модифікації «20К» такого кріплення немає, проте її установка не є складною процедурою. Вона може бути проведена навіть в домашніх умовах.

З другої половини 1998 всі моделі стали оснащуватися новим, більш зручним типом цівки. Воно має дещо більші габаритні розміри, дрібні насічки і більш округлу форму. Також в нових моделях з'явилася шторка на отворі, через яке викидається гільза. У карабінів «20К» змінилася система блокування, яка при складеному прикладі не дозволяє не тільки натискати на спусковий гачок, але і знімати зброю із запобіжника.

Магазин

Всі карабіни укомплектовані п'ятизарядні коробчатими обоймами двох типів: під гільзи 70 і 76 мм. Практично всі патрони зі звичайною закачуванням застосовуються в магазинах 76 мм. Другий тип застосовується з патроном 70 мм, що має закачування «зірочка». Іноді в продажу можна зустріти і обойми ємністю 8-9 патронів, їх виробляють якісь народні умільці, які не мають відношення до заводу ІЖМАШ. Такі вироби можна відрізнити по «вафельного» покриттю стінок і низької надійності. Набагато практичніше фірмові магазини на 8 патронів, вони мають гладкі стінки і логотип виробника.

боєприпаси

Слід зазначити, що «Сайга» 20 калібру працює виключно надійно, вона не має проблем з перезарядженням (незалежно від виду боєприпасів). Можливість використання патронів типу «Магнум» підвищує бойові характеристики карабіна. По суті, двадцятий калібр відрізняється від дванадцятого тільки меншою дуловою енергією і трохи більшим поперечним впливом на боєприпас. В результаті проникаюча здатність і точність зростають. А ось при використанні патронів типу «Тандем» (вони мають меншу дульну енергію) віддача знижується, відповідно підвищується комфорт при напівавтоматичному вогні з карабіна «Сайга-20». Характеристики такої стрілянини можна представити таким чином: зарядивши гвинтівку «Стрілою Магнум», у якій дулова енергія становить 300-3500 Дж, ми отримуємо дуже страшна зброя з сильною віддачею, гуркотом і вогнем зі стовбура. Поразка мети буде на рівні 12 калібру. При використанні стандартного патрона (наприклад, «Тандем») гвинтівка програє в дульной енергії, проте стрілок з легкістю і комфортом може виробляти серії з 5-7 влучних пострілів, і при цьому не отримує на плечі гематому від приклада. Взагалі рекомендується встановлювати газовий регулятор в положення «Магнум», в такому випадку можна без проблем чергувати всі типи патронів.

«Сайга-20»: відгуки мисливців і застосування

Відповідно до думки власників, гарного мисливської рушниці з «Сайги» не вийшло. Адже стріляти навскидку з короткоствольної автомата - справа дуже нелегка, якщо не сказати більше (чи то пак неможливе). Стовбур різних модифікацій коротше необхідного мінімуму для стрільби на 80-100 метрів, та й вага зброї більше, ніж у двостволки. Результати стрільби по біжить зайцеві або летить птаха не особливо вражаючі. Що ще можна сказати про карабін «Сайга-20»? Відгуки мисливців зводяться до того, що дане зброя призначена для промислу великого звіра (ведмедя, лося і т. Д.). Воно прекрасно справляється з великими цілями і перевершує в елементі полювання всі інші види зброї. Особливо в ситуації, наближеній до бойової, коли дикий кабан або ведмідь атакує людини. Звичайно, напівавтоматичний короткодульний дробовик на ближніх дистанціях набагато краще, зрозуміло, якщо ви вмієте ним користуватися. Цінителі і знавці даної моделі часто залишають подібні відгуки: "« Сайга-20 »- це особиста зброя, яке призначається для знищення живої сили противника на дистанції до 50 метрів, з неї можна навіть знищувати транспортні засоби, а також легкі укриття". З такої заяви можна зробити висновок, що згаданий карабін швидше є штурмовою гвинтівкою, ніж мисливської.

На чому грунтуються ці твердження?

По-перше, ергономіка карабіна «Сайга-20» розрахована на швидкісну стрільбу (завдяки свого прабатька - АК). Зробити постріл від стегна з ІЖ-43 значно простіше, ніж з «Сайги». Однак вести прицільний вогонь з будь-якого виду многозарядного рушниці (крім розглянутого) і видавати більше трьох точних пострілів підряд практично неможливо.

По-друге, картеч, що випускається з короткоствольною «Сайги», здатна прошити автомобіль наскрізь, а куля з «Тандему» пробиває лист сталі товщиною 3 мм. Не кажучи вже про патронах типу «Магнум», енергії яких досить для пробиття куленепробивного жилета 1-3 класу. Слід пам'ятати, що даний карабін є найбільш компактним напівавтоматичним гладкоствольною зброєю, це якість дуже корисно при швидкому реагуванні в процесі стрільби. Це дуже зручно в умовах обмеженого простору (в лісі, в місті, в будинку, в квартирі). А якщо додати збільшений магазин, то отримаємо зброю, яке має величезну тактичну цінність.

Отже, що можна отримати від цього карабіна?

1. приголомшливу надійність. Так, після 500 пострілів, зроблених з «Сайги» (за умови підігнаного магазину і якісних патронів), у вас не буде затримок і осічок. Тип патронів на цей показник не впливає.

2. Простоту догляду. Звичайно, слід розуміти, що, як і будь-який напівавтомат, «Сайга» також вимагає відповідного обслуговування. Однак при неможливості його забезпечення надійність карабіна не стає нижче, адже в основі цієї зброї лежить автомат Калашникова - еталон надійності.

3. Дуже високу скорострільність. Після певних тренувань виробляти 4-5 влучних пострілів за 2 секунди - зовсім не проблема.

4. Максимальну компактність. Зберігати і перевозити карабін «Сайга-20», приклад якого складний, набагато зручніше, ніж інші рушниці такого ж калібру.

5. пристойно точність стрільби кулею, особливо з огляду на такий короткий ствол. При веденні вогонь з рук з дистанції в 50 метрів куля легко лягає в габарити півлітрової пляшки.

6. Серйозну пробивну здатність боєприпасів - в 2-3 рази вище, ніж у штурмових гвинтівок і в 5-10 разів перевищує сучасні бойові пістолети.

плюси

«Сайга» двадцятої серії хороша тим, що вона значно легше дванадцятої серії в аналогічному виконанні. 20-й калібр працює більш різко, ніж 12-й. Ваги порохового заряду, а також маса снаряда менше, проте за рахунок малого діаметра стовбура снаряд вилітає з набагато більшою швидкістю. Відповідно, для ефективного використання даного рушниці потрібно володіти більш серйозними навичками, ніж з екземпляром дванадцятого калібру. «Сайга-20» має відчутно меншу силу віддачі, так що є можливість швидше прицілитися і зробити наступний постріл.

мінуси

Недоліком даного рушниці вважають малий калібр. Адже дванадцятий є універсальним, кількість дробинок в такому патроні значно більше, відповідно, легше уразити ціль. Якщо порівнювати з кульовими патронами 12 калібру, то такий снаряд має велику масу і імпульс, однак по точності бою і дальності ефективного вогню «Сайга-20» перевершує свою суперницю, «Сайгу-12». Серйозним недоліком багато мисливців вважають те, що даний карабін зроблений на базі бойової зброї. На їхню думку, часто небезпідставного, подібна адаптація - це марна справа. Мисливці віддають перевагу класичній зброю, створене з нуля.

«Сайга-20»: ціна карабіна

Якщо раптом, прочитавши цю статтю, ви задумалися над тим, щоб придбати собі таку зброю (будь то для полювання або захисту свого будинку), то даний розділ буде вам корисний. У вітчизняних збройових магазинах можна знайти будь-які моделі карабіна «Сайга-20». Ціна їх буде коливатися від 16 до 26 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від комплектації та модифікації. Придбати таку зброю можуть особи, які досягли 18 років, природно, після отримання в органах внутрішніх справ спеціальної ліцензії. Так що оформляйте паперу і можете відправлятися в найближчий магазин зброї.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на