• Tuesday July 16,2019

Іван Лендл, тенісист: біографія, особисте життя, спортивні досягнення

Знаменитий тенісист на ім'я Іван Лендл з самого раннього дитинства присвятив себе спорту, так як його батьки займалися професійним тенісом вже довгий час. Власний талант хлопець виявив ще в 18 років - він здобув перемогу в турнірі "Ролан Гаррос".

З кожним днем ​​юнак розвивав в собі талант, навчався все більшого. Нові трюки і інші відкриття були для нього завжди цікаві, тому ні на секунду він не замислювався про те, щоб кинути улюблене заняття. Будь-які складності він долав швидко, після чого ставив перед собою більш високі цілі і постійно досягав їх.

Великий спортсмен

Іван Лендл - тенісист-професіонал. У 1984 році він зміг довести не тільки самому собі, але і всьому світу, що здатний здобути перемогу навіть в турнірах знаменитого "Великого шолома". На "Ролан Гарросі" він легко виграв півфінал, а потім і фінал. Після цієї події його протвнік, з яким вони грали в фіналі, взяв реванш. Лендл опустився на кілька рядків у рейтингу, а повернутися на першу позицію вийшло тільки через 12 місяців. За весь наступний рік молодий тенісист здобув 84 перемоги і зазнав 7 поразок. А за весь час участі в фінальних турнірах "Великого шолома" (одиночний розряд) було 8 перемог.

Перша позиція рейтингу була зайнята їм протягом трьох років. В цей час він переміг ще в кількох турнірах. Поразка у фіналі Американського Відкритого чемпіонату позбавило Івана місця першої ракетки світу. Також ця невдача різко обірвала серію з 27 перемог. Саме вона вважалася другою за тривалістю після 42 перемог Білла Тілдена.

стиль гри

Фундаментом гри завжди був основний принцип тенісиста - дотримуватися задньої лінії і бити ракеткою якомога сильніше, набираючи більше очок. Іван Лендл відрізнявся завдяки швидкості, з якою пересувався по тенісному корту, і вмінню передбачати будь-які дії суперника. Воля до перемоги допомагала йому досягати цілей навіть в тих випадках, коли гра була не дуже видовищною. Трава для Івана була найскладнішою опорою. За його ж словами, це незручне покриття, яке часто заважало зосередитися.

Вімблдон

Одним з важливих моментів його життя став Вімблдон. Фінал турніру вкотре довів, що Лендл є найбільшим тенісистом. Тут він став володарем юніорського Вімблдону, а також комісія визнала його найсильнішим юніором світу за останній час.

Тільки завдяки цьому турніру всі радянські спортсмени і любителі тенісу дізналися гру цієї людини. Два рази глядачі спостерігали, як він, будучи фіналістом, виходив на корт з упевненістю, а потім обидва рази залишав його переможеним. Чимало інтерв'ю було випущено з його висловлюваннями про теніс в загальному і конкретно про Вімблдоні. Незломлена воля до перемоги вела його все далі, і в підсумку Іван Лендл все ж зміг досягти деяких вершин.

конфлікт

Кубок Девіса дав тенісистові можливість виступати за національну команду. Але, на жаль, у Івана з'явилися деякі проблеми з Чехословацької федерацією тенісу, і між ними розігрався складний конфлікт. З цієї причини він змушений був покинути кубок Девіса, після чого прийняв рішення переїхати на постійне місце проживання в Сполучені Штати Америки.

думка суспільства

Такий потужний тенісист і його чудова гра не можуть не викликати захоплення. Але є і такі люди, які нерідко звинувачують Івана в сухості і прагматичності на корті. Існує безліч різних думок про нього як про людину, а також як про професійний тенісиста.

Лендл домінує практично на всіх кортах світу. Громадська думка не завжди подобається йому. Ще в молодості, коли Іван Лендл тільки переїхав з рідної країни, він навіть не підозрював, яку силу має думка соціуму. Найперша бесіда з представником газети була не зовсім вдалою, завадив мовний бар'єр. Як новачок він практично не реагував на всі незручні питання, після чого його звинуватили в недружніх і некомунікабельності.

Молодий тенісист вважав всю пресу наклепниками, що вплинуло на їх взаємна недовіра. З тих самих пір Івана навіть по телебаченню показували як холоднокровного людини, яка не вміє щиро посміхатися і завжди хоче знайти лише вигоду для себе. Мало хто не вважав його запрограмованим роботом. Сірість і похмурість були вже звичними для його шанувальників, але все ж справжні фанати не перестали через це вболівати за Івана.

Перемога за перемогою

Іван Лендл з якимось спокійним постійністю перемагав в кожному новому турнірі, але в цей список не входили великі ігри. Великі перемоги почалися в його кар'єрі після ігор у Франциии США, де він був одноголосним переможцем. У великих боях у нього виявлялося хвилювання, але тенісист зміг його подолати. Деяка частка невпевненості в собі на маленький проміжок часу заміняла напористість і сильні удари, але незабаром все поверталося на свої місця.

При перемозі чи поразці він отримував непогані гроші. Наприклад, в перші дев'ять років участі в турнірах Іван Лендл заробив більше дев'яти мільйонів доларів. Але з кожним днем ​​він все більше захищав себе психологічним бар'єром від людей. Згодом тенісист віддалявся від суспільства, в його очах не можна було помітити і частки гумору. Познайомитися з ним було дуже складно, психологічний бар'єр не давав йому як слід поспілкуватися з людьми. Але все ж як професійного спортсмена йому це не заважало.

Прагнення до досконалості

Крім усього іншого, Лендл все своє життя прагнув до досконалості. Він ставив перед собою маленькі цілі, які в підсумку повинні привести до того самого ідеалу. Все задумане збувалося.

Івана завжди зачіпали неприємні висловлювання людей про те, що він є сірою особистістю. Адже його оточення і найближчі друзі були абсолютно протилежної думки.

Олімпійські ігри

Як відомо, в 1988 році теніс знову допустили на Олімпійські ігри. Звичайно ж, як професійний тенісист, Лендл відразу ж почав займатися своїм американським громадянством. Він подав прохання про якнайшвидше надання йому всіх необхідних паперів. Але, на жаль, правільство Чехословаччини вирішило обрушити всі його надії і не надати шансу здійснити одне з заповітних бажань.

Іван дуже сильно сподівався взяти участь в турнірі, що проходить в Сеулі. Там він хотів грати за нову країну, але затримка документів зіпсувала йому нерви. Зрештою перемогу здобув інша людина.

Ця ситуація вибила тенісиста з колії, але мучитися йому довелося недовго. Через деякий час він просто закрив очі на проблему і продовжив жити звичайним життям. Йому не дуже хотілося псувати свою нервову систему через ненависть до нього чехословацького уряду.

Одруження і подальше життя

Через рік після невдачі в Олімпійських іграх Іван зробив пропозицію руки і серця одній американці. Вона, звичайно ж, відповіла взаємністю. Пара одружилася. Ще через три роки Івану нарешті дали довгоочікуване громадянство. Але тепер уже він не був таким супертеннісістом. Останній фінал Великого шолома закінчився не на його користь, а незадовго до цього перший рядок рейтингу замість Лендл зайняв інший спортсмен.

Незважаючи на таке падіння, в сімейному житті все йшло дуже гладко. У їхній родині народилися п'ятеро дочок. У той час, коли Іван відіграв останній сет в тенісі, старша була зовсім малою. Після цього він вирішив зайнятися гольфом. У цьому виді спорту він також досяг хороших результатів.

За традицією, дочки пішли по стопах свого батька. Але не слід відразу ж шукати їх в списку чемпіонок з тенісу, так як вони з самого народження або раннього дитинства стежили за просуванням кар'єри батька саме в гольфі.

повернення

Незважаючи на відмінне продовження життя після тенісу, Лендл все ніяк не міг забути тих щасливих моментів, коли він виходив на корт. У 2010 році Іван вирішив повернутися до старого хобі, але тепер уже в ветеранський тур. Зараз він час від часу грає все з тими ж суперниками, але вже не заради кубка. Як вважає тенісист, перевірені опоненти завжди краще нових.

У ветеранський тур вже навіть поступово стали приходити і його учні, яким він свого часу давав хороші уроки. Зараз Іван Лендл сподівається, що незабаром він вийде на корт і зможе зіграти кілька матчів разом з людиною, що побив всі його рекорди. Це буде, мабуть, сама знаменна гра в його житті. Адже він, як відомо, вміє чекати.

Іван Лендл - тренер

Завдяки величезній кількості досягнень в улюбленому виді спорту Лендл легко б міг спробувати себе не тільки як гравець, але і в ролі наставника або інструктора. Як відомо багатьом шанувальникам тенісу, Іван Лендл зараз є новим тренером молодого обдарування на ім'я Енді Маррей. Співпраця вони почали ще в 2012 році, і по сьогоднішній день їх імена згадуються в спортивних новинах.

Іван Лендл зауважив молодого спортсмена вже давно і висловив свою думку про його грі. Сам же Енді поважає досвідченого тенісиста, і він точно впевнений, що той йому зможе допомогти не тільки в навчанні, а й у моральній підготовці до змагань. Адже Лендл пройшов всі ті випробування, які зараз долає Маррей.

Ці дві особистості дуже схожі: прагнення до перемоги, довгі спроби завоювати перший титул "Великого шолома", подолання перешкод - залізна воля, здається, закладена в них з самого народження. Молодий тенісист бере приклад зі свого тренера і ніколи не суперечить. Слід зазначити, що Іван в молодості також не міг до кінця знайти себе, поки не зустрівся зі своїм майбутнім тренером, - аналогічна ж ситуація вийшла і у Енді.

За весь час співробітництва Маррей досягав чимало вершин. Досвідчений тренер зміг підтримати його у важкі моменти, підштовхнути вперед, коли це дійсно потрібно. Зараз, у свої 28 років, Енді Маррей має чимало перемог, і багато в чому це завдяки наставнику.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех