• Thursday June 27,2019

Основні правила гольфу

Гольф - захоплююча гра, в якій не останнє місце займають стратегічне мислення, цілеспрямованість і старанність, які поєднуються з толерантністю і розміреністю. У гольфі неприйнятна поспіх і пиху. Тому вважається, що дана гра не підходить для широких мас. На перший погляд здається, що в гольфі немає нічого складного. Насправді ж про правила цієї гри пишуться цілі книги. Ми з вами розглянемо правила гольфу коротко. Їх усвідомлення дозволяє, по крайней мере, не викликати здивування у професійних гравців.

історичний екскурс

Прийнято вважати, що гольф зародився в Шотландії і був придуманий пастухами. Щоб не нудьгувати при випасі худоби, вони за допомогою палиць заганяли овечі кульки в мишачі нори. Згодом деякі з пастухів стали великими землевласниками, а гра набула вже інше значення. Гольф став надійним прикриттям для ділових розмов, адже на майданчику було найменше ризику бути підслуханим. Передбачається, що зародження гри відбулося в XIV столітті, але в сучасному вигляді вона з'явилася лише в XIV столітті, в тій самій Шотландії. Приблизно тоді ж з'явилися правила гри в гольф.

Термінологія

Перш ніж розглянути правила гольфу, розберемося з основною термінологією гри. Зона, з якої починається гра, називається «ти». Цим же словом називають підставку під м'яч, за формою нагадує шуруп. Основну частину поля займає зона під назвою «фервей». Це щодо рівну ділянку з травою середньої висоти. «Паттінг-грін» (або просто «грін») - ділянка з найнижчою травою, на якому знаходиться лунка. Між «ти» і «Грін», крім «фервея», завжди є зона під назвою «раф». На ній росте висока трава і чагарники, є і інші перешкоди. З цієї зони м'яч набагато складніше вибити, ніж з інших. Крім трави і високої рослинності, майданчик для гольфу може включати в себе водні, піщані та інші перешкоди.

У гольфі існують різні удари, що відрізняються один від одного по силі, напрямку і підкруткою. Найпоширеніший удар називається «драйв». Його здійснюють на самому початку гри, щоб відправити м'яч якнайдалі від «ти». «Патті» називається легкий котиться удар, який роблять на «гріні», щоб прицільно закотити м'яч у лунку. «Свінг» - замах ключкою при виконанні будь-якого удару. «Пар» - кількість ударів, якого гравцеві повинно вистачити для проходження лунки. Ну і, нарешті, асистента гравця, який переносить інвентар, і може допомогти порадою, називають кедді. Звичайно, це далеко не всі терміни, які використовуються в грі, проте щоб освоїти правила гольфу для початківців, їх цілком достатньо.

Як проходить гра?

Гольф настільки ж простий, наскільки й складний. Головне завдання гри - максимально швидко (за меншу кількість ударів) забити м'яч у лунку. Раунд складається з 18 лунок. Гра може бути двох видів: матчева і на рахунок ударів. У першому випадку підраховується, скільки лунок гравець пройшов швидше, ніж противник. У другому вважається загальна кількість ударів, витрачених на проходження всіх лунок.

Головні принципи гольфу:

 1. «Грай на полі, як воно є».
 2. «Грай м'яч, як він ліг».
 3. «Якщо перераховане вище неможливо, дій справедливо».

етикет

До етикету відносяться правила ввічливості і порядку на поле гри, а також турбота про це самому полі. Вони не регламентуються офіційними правилами, але вважаються не менш важливими. Розглянемо головні з них.

 • Чи не відставайте. Це зовсім не означає, що варто метушитися, бігати за м'ячем і квапливо бити по ньому, що не прицілившись. Просто не потрібно надто довго налаштовуватися на удар. А ось що потрібно, так це простежити за тим, щоб, коли прийде ваша черга бити, ви були близько м'яча. При цьому у гравців цілком достатньо часу на розмову. Однак говорити, коли інший гравець б'є, не прийнято. Гра повинна йти так, щоб між вашою групою і групою, що йде перед вами, було близько половини лунки.
 • Чекайте своєї черги. Ви завжди повинні знати, коли приходить час для вашого удару. Першим з «ти» зазвичай б'є той, хто швидше за всіх пройшов попередню лунку. Бути можна або за встановленим всередині групи порядку, або за домовленістю «Редді гольф». Її суть полягає в тому, що якщо гравець готовий - він б'є. Коли всі м'ячі потрапили на «грін», не варто забувати про прапор. Прапор зі склянки витягує той гравець, м'яч якого знаходиться найближче до лунки. Якщо не всі гравці групи бачать лунку, зазначений вище гравець «обслуговує» її - стежить за тим, щоб прапор був вийнятий з наближенням до місяця котиться м'яча. Гравець, який першим забив м'яч у лунку, зазвичай повертає прапор на місце, після того як група її проходить.
 • Кричіть «Фор!», Якщо м'яч летить в людини. Гравці часто це роблять, особливо при сильному ударі з «ти». Як тільки ви зрозуміли, що існує хоча б найменший ризик травмувати іншого гравця, кричите на весь голос! Не варто цього соромитися. Набагато гірше буде, якщо м'яч таки потрапить в когось.
 • Ставтеся до поля з турботою. Щоб поле для гри в гольф залишалося в належному стані, над ним працює маса людей. Тому у гравців прийнято піклуватися про нього. Якщо ви пересуваєтеся по незнайомому полю на гольф-карі, дізнайтеся, чи можна на ньому їздити по траві. Якщо немає, то гольф-кар доведеться залишати на доріжці. Як би там не було, їздити біля «паттінг-гріну» не прийнято.

Якщо при сильному ударі ви вибили шматок трав'яного покриву ( «Дівот»), то потрібно або укласти його на місце і придавити ногою, або засипати в з'явилося поглиблення спеціальну суміш піску з насінням. Її, як правило, можна знайти на гольф-каре або попросити у кедді. При ударі в «паттінг-гріні» на траві часто залишаються вм'ятини. Їх ремонтують спеціальними вилками. Після удару з піску його варто розрівняти спеціальними граблями.

 • Не стійте «під рукою». Гольф - настільки ж травмонебезпечний вид спорту, наскільки і витончений. Тому не варто знаходитися дуже близько до гравця, який здійснює удар. Тим більше що так ви можете перешкодити йому. Ідеальне положення - ззаду і трохи в стороні. Ніколи не стійте на лінії «пата».

Початок гри

Настав час розглянути безпосередньо правила гольфу. Перед початком раунду потрібно:

 1. Прочитати місцеві правила, які вам видадуть на відповідній картці.
 2. Поставити на м'яч свою мітку. Багато гольфісти грають однаковими м'ячами. Якщо в процесі гри ви не змогли ідентифікувати свій м'яч, його визнають втраченим.
 3. Порахувати свої ключки. Мати більше 14 ключок не можна.

В процесі гри можна питати поради тільки у свого партнера або кедді. Давати поради можна тільки партнеру. Тренувальні удари під час гри заборонені.

Удар з «ти»

Встановлювати м'яч для введення його в гру потрібно між відповідними маркерами. Ставити м'яч позаду маркерів дозволяється (відстань не повинна перевищувати двох ключок), а спереду - забороняється. У матчевій грі удар за межами обумовленої зони не спричинить штрафу, але противник має право попросити перебити його. У грі на рахунок за дане порушення накладається штраф у вигляді двох ударів.

гра м'ячем

Правила гольфу свідчать, що бити м'яч потрібно з того становища, в якому він зупинився. Забороняється переміщати м'яч і порушувати зовнішній вигляд рослинності з метою поліпшення свого становища. Зачіпати рослини можна лише в процесі прийняття стійки для удару і безпосередньо при ударі.

Якщо м'яч опинився в «бункері» (ділянка з піском) або потрапив в водну перешкоду, доторкатися до поверхні цих елементів дозволяється лише при русі до м'яча з метою удару. Якщо ви зіграли чужим м'ячем, в матчевій грі це означатиме програш лунки, а в грі на рахунок - штраф у вигляді двох ударів.

На «паттінг -гріне»

Якщо на лінії «пата» є сліди від старих лунок або м'ячів, їх можна поправити. Інші пошкодження, в тому числі сліди від взуття, чіпати не можна. М'яч для гольфу на цій ділянці можна підняти і очистити, за умови, що він буде повернутий на те ж саме місце. Перевіряти поверхню «гріна» на дотик або катанням м'яча заборонено. Якщо м'яч при ударі потрапляє в древко прапора, то це означає програш лунки в матчевій грі і штраф у вигляді двох ударів в грі на рахунок.

м'яч зрушився

Якщо м'яч для гольфу був зрушений вами, вашим партнером або помічником, будь-яким способом, не передбаченим правилами, потрібно повернути його на колишнє місце і додати 1 штрафний удар. Те ж саме потрібно зробити, якщо м'яч змінив положення при приготуванні до удару. Якщо м'яч зрушений супротивником або іншим м'ячем, просто поверніть його на місце.

М'яч змінив напрямок в русі

Якщо під час руху м'яч зупинився або змінив свою траєкторію по вашій особистій вини або з вини вашого партнера або помічника, то ви програєте лунку в матчевій грі і отримуєте два штрафні удари у грі на рахунок. У другому випадку м'яч б'ється з того місця, на якому він опинився.

Якщо м'яч змінив траєкторію або зупинився з вини сторонніх осіб, то можна продовжувати їм грати без будь-яких санкцій з того місця, в якому він опинився. Але тут є деякі винятки. По-перше, в матчевій грі ви маєте право повторити удар з попереднього положення, якщо в зміні напрямку м'яча винен суперник або його помічник. По-друге, в грі на рахунок ударів, якщо м'яч змінив напрям на «паттінг-гріні», ви зобов'язані його повторити.

Якщо вдарений м'яч зіткнувся з іншим м'ячем, який знаходився в стані спокою, можна продовжувати гру без накладення санкцій. Однак в грі на рахунок, якщо обидва м'ячі знаходилися в «паттінг-гріні», за зіткнення накладається штраф у вигляді двох ударів.

Підняття і вкидання м'яча

Якщо м'яч піднімається, щоб бути встановленим на колишнє місце, його положення обов'язково потрібно зафіксувати маркером. Якщо м'яч потрапив в ремонтовану зону, випадкову воду, в нору чи покидьки, зроблені тваринами (наприклад, кроликами), дозволяється вкинути його на поле, на відстань, що не більше довжини однієї ключки від ближньої вільної точки. Вкидати м'яч в сторону лунки заборонено.

Якщо положення м'яча може погіршити гру будь-якого з гравців, м'яч дозволяється підняти. І навпаки - якщо вам заважає будь-якої м'яч, ви можете вимагати, щоб його підняли.

Перешкоди і вільні перешкоди

На початку гри варто уточнити за місцевими правилами розташування нерухомих перешкод (дороги, стежки та інше). При цьому рухливі перешкоди (граблі, банки і т. Д.) Можна зрушити в будь-яку частину поля. Якщо, потрапивши в них, м'яч змінив траєкторію, дозволяється повторити удар.

У разі коли нерухому перешкоду заважає вашій стійці або удару, дозволяється вкинути м'яч за вказаними вище правилами. Якщо перешкода стоїть на лінії удару, це не є підставою для полегшення вашого положення. Виключення можливе лише в разі, якщо і м'яч, і перешкода знаходяться на «паттінг-гріні»

водні перешкоди

На лічильної картці мають бути вказані місцеві правила щодо водних перешкод. Уточніть з її допомогою, чи є довколишні водойми (якщо вони є) водною перешкодою, або ж їх класифікують як бічну перешкоду.

У першому випадку м'яч, що потрапив у воду, грається з того становища, в якому він опинився, або зі штрафом в один удар за двома варіантами:

 1. М'яч вкидається на землю позаду водної перешкоди. При цьому він повинен знаходитися на лінії між лункою й місцем, в яке впав.
 2. М'яч б'ється з того положення, з якого він був відправлений в воду.

У разі, якщо водойма вважається бічній перепоною, то на додаток до зазначених вимог з одним ударом штрафу його можна вкинути на відстань не більше 2 ключок від місця, в якому він перетнув водну перешкоду. Зробити це можна або спереду перепони, або позаду її. У другому випадку відстань вважається від точки, равносильной точці перетину, щодо лунки.

М'яч опинився за межами поля або був загублений

У лічильної картці, крім усього іншого, має бути зазначено межі гольф-поля. Якщо м'яч був вибитий за межі поля або огороджувальної водної перешкоди, його власник отримує 1 удар штрафу і б'є новий м'яч з того ж місця. Загубленим вважається м'яч, який не знайшли протягом 5 хвилин. Якщо гравець приблизно знає, де шукати м'яч, але не хоче затримувати команду, він може використовувати «тимчасовий м'яч». Вдаривши його, гравець повинен відправитися на пошуки втраченого м'яча, поки інші також зроблять свої удари.

неграючі м'яч

Якщо м'яч знаходиться на суші, але ви впевнені, що його не можна зіграти через невдалий положення, то зі штрафом в один удар дозволяється:

 1. Вкинути м'яч на відстань, що не перевищує довжину двох ключок, в будь-якому напрямку, крім направлення лунки.
 2. Вкинути м'яч на будь-яку відстань в сторону, протилежну лунці, за умови, що м'яч залишиться на одній лінії з лункою і місцем не відбувся удару.
 3. Переграти м'яч.

Познайомившись з основними правилами, розглянемо деякі атрибути, без яких була б неповноцінною ця гра. Гольф - не просто спорт, а ціле дійство, в якому не буває дрібниць.

Одяг і взуття

Правильно підібраний одяг для гольфу свідчить про повагу до людини, який запросив вас на гру, і до самої гри. У цій грі представницький вигляд є не чимось зайвим, а правилом хорошого тону. Щоб виглядати належно на гольф-поле, зверніть увагу на такі моменти:

 1. Сорочка (футболка) з коміром - обов'язковий атрибут.
 2. Замість штанів можна надіти шорти, але вони повинні доходити як мінімум до колін.
 3. Одяг із джинсової тканини неприпустима!
 4. На брюках або шортах в обов'язковому порядку повинні бути лямки під ремінь.
 5. Самий відповідний ремінь - шкіряний.
 6. Одяг для гольфу може бути кольоровий, але не варто використовувати одночасно багато квітів. Добре виглядає, коли один яскравий колір поєднується з нейтральним. Візерункових і картатих елементів повинно бути не більше одного.
 7. Взуття для гольфу також відрізняється від простої спортивного взуття. Раніше вона була з металевими шипами. Зараз їх замінили м'якими шипами або просто особливим малюнком підошви. На випадок, якщо ви збираєтеся залишитися в клубному будинку на обід, варто взяти з собою пару простий спортивного взуття. Якщо ви носите штани, колір шкарпеток повинен з ними гармоніювати. А якщо шорти - шкарпетки підбираються під взуття.
 8. Головний убір одягається на розсуд. Головне, щоб він відповідав стилю.
 9. У холодну погоду додатково надягають светри, жилети або куртки для гольфу.

Ключки та м'ячі

Як вже говорилося, правила гольфу дозволяють використовувати не більше 14 ключок. При цьому, якщо ви почали гру з меншою кількістю, в процесі гри можна поповнити свій арсенал. «Скільки разів можна міняти ключку в гольфі?» - актуальне питання серед новачків. Брати нову ключку можна для кожного удару, головне, щоб вона входила в ті 14. Ще один важливий момент: під час гри забороняється змінювати характеристики обраних ключок за допомогою їх настройки або обважнення / полегшення.

Для новачка цілком будуть досить 3-4 ключок з різними характеристиками. Зігравши пару ігор з такою кількістю, можна визначитися щодо своїх особистих переваг і придбати додаткові снаряди. Купувати м'ячі варто з урахуванням того, скільки ви їх готові втратити. Чим більше у вас втрачається м'ячів за гру, тим дешевше коштує вибирати моделі. Мабуть, це все, що потрібно для гольфу на перших порах.

висновок

Гольф - недешеве задоволення. Але це чи є головною причиною його приналежності до елітних способам проведення часу? Дізнавшись ближче правила гри в гольф і його етикет, можна зрозуміти, що справа не в грошах, а в поведінці, яке для багатьох навіть в теорії незбагненно і безглуздо. Гольф просякнутий повагою як до партнерів і суперників, так і до поля і історичного минулого гри. Все це, поряд з ігровою стратегією, створює неповторну атмосферу, яка закохує в себе остаточно і безповоротно.


Цікаві Статті

Згинання Зоттмана: техніка виконання вправи

Згинання Зоттмана: техніка виконання вправи

Така м'язова група, як передпліччя, у безлічі атлетів є проблемною зоною. Справа в тому, що стандартні вправи на руки практично не зачіпають цю область. Більш того, передпліччя спеціально намагаються не навантажувати. Пов'язано це з тим, що, будучи відносно слабкою м'язовою групою, передпліччя швидко втомлюється, і цільові м'язи не отримують належної навантаження. Але розвивати йо

Анна Куркуріна - найсильніша жінка України

Анна Куркуріна - найсильніша жінка України

Представляємо вам найсильнішу жінку планети, абсолютну чемпіонку з пауерліфтингу та жиму лежачи. Це Ганна Куркуріна. У 40 років вона вирішила довести всім, що життя в цьому віці тільки починається. Як каже сама Анна Куркуріна, переломним моментом став перегляд телевізійної передачі про найсильнішою дівчині. Саме тоді вона вирішила, що зможе стати такою ж,

Вправи на передпліччя для жінок з гантелями в домашніх умовах: список

Вправи на передпліччя для жінок з гантелями в домашніх умовах: список

Що може бути для жінки краще підтягнутою спортивної фігури? Хіба що захоплені погляди суперниць. Але струнка фігура не всім дається від народження, такі люди просто щасливчики, і їх одиниці. Більшості доводиться працювати над собою. І цей процес повинен носити системний характер і мати, якщо хочете, науковий підхід. Сьогодні ми поговоримо про т

Дієта Королевою Маргарити: меню на кожен день, відгуки

Дієта Королевою Маргарити: меню на кожен день, відгуки

Дієта Королевою - найбільш ефективна система харчування зірок шоу-бізнесу. За цією програмою позбулися зайвих кілограмів багато знаменитостей. У меню входять тільки натуральні продукти, які дозволяють знизити вагу без фізичного та психічного напруження. У чому ж полягає особливість цієї дієти? Основні принципи Дієта дієтолога Королевою володіє наступними особливостями: Потрібно включати в раціон більше рідини (2-2, 5 літра). Це може бути вода без газу, зелений або

Риболовля на спінінг навесні на щуку

Риболовля на спінінг навесні на щуку

Риболовля на спінінг навесні завжди довгоочікувана для любителів лову по відкритій воді. Нарешті вони можуть расчехлить заховані взимку снасті і відправлятися на водойми. Адже рибалка зі спінінгом навесні не тільки цікава і уловиста, а й сповнена контрастів. Це і відмінний клювання хижих обителей водойми в перед-

Найкраща футбольна команда: огляд футбольних клубів, склад, ігри

Найкраща футбольна команда: огляд футбольних клубів, склад, ігри

Футбол - один з найпопулярніших видів спорту у сильної половини населення в усьому світі. Останнім часом він також починає користуватися інтересом і у прекрасних дам. Швидше за все, це пов'язано з проведенням чемпіонату світу в Росії. Звичайно ж, всім шанувальникам цього виду спорту буде цікаво дізн