• Tuesday July 16,2019

Надійний штир підсідельний - запорука комфортної їзди

Штир підсідельний є деталь велосипеда, яка виступає сполучною ланкою між рамою і сідлом двоколісного засобу пересування. Залежно від конструкції, елемент може закріплюватися болтовим або ексцентричним затискачем. Верхня частина підсідельного штиря містить замок, що служить засобом для фіксації напрямної сідла.

матеріали виготовлення

Підсідельний штир може бути виготовлений з наступних матеріалів:

  • сплави алюмінію - в даний час активно застосовуються для виробництва найрізноманітніших моделей штирів, починаючи з продукції найнижчого рівня і закінчуючи топовими виробами;
  • сталь - найбільш простий варіант, який можна побачити на дешевих велосипедах;
  • вуглепластик - міцний і легкий матеріал, що використовується при виготовленні підсідлових штирів для сучасних шосейних і крос-кантрі велосипедів;
  • титан - ефективне рішення для виробництва конструкцій, які встановлюються на байки високого рівня (через дорожнечу частіше стає вибором професійних спортсменів);
  • скандій - нерозповсюджений, але в той же час високоміцний і легкий матеріал, з якого виготовляються підсідельні штирі найвищого класу.

жорсткий штир

Типове для більшості велосипедів рішення. Представлено у вигляді тонкостінної труби з замковим з'єднанням у верхній частині. Такий штир підсідельний відрізняється низькою вагою, бюджетної вартістю, довговічністю і надійністю. Основний недолік - обмежена функціональність.

інтегрований штир

Являє собою конструкцію монолітно з'єднану з рамою велосипеда. Найчастіше в якості матеріалу виготовлення використовується карбон.

Найчастіше інтегрований підсідельний штир відливається одноразово, спеціально відповідно параметрам тіла власника двоколісного засобу пересування. Тому така конструкція не дозволяє регулювати висоту посадки.

Специфічна за своїм характером технологія розрахована в першу чергу на полегшення велосипеда. При експлуатації кілька страждає функціональність і зручність.

Штир з автоматичним регулюванням висоти

Таке рішення дає можливість змінювати посадку безпосередньо в ході пересування байка. Регулювання виконується за допомогою спеціальної манетки або важеля, розташованого на рульовій колонці велосипеда.

Регульований штир підсідельний корисний, перш за все, власникам мотоциклів для даунхілу, які потребують швидкої зміни положення сідла при екстремальній, швидкісній їзді по бездоріжжю.

Підсідельний штир з амортизатором

Заснований на застосуванні механізму, який забезпечує пом'якшення ударів при виконанні велосипедистом стрибкових трюків і подоланні важкопрохідних ділянок трас. Підсідельний штир з амортизатором дає можливість спортсменам-екстремалам відчути більш комфортні умови при пересуванні.

Згідно конструкції може бути важільним або телескопічним. Основним виробничим матеріалом виступають легковажні сплави алюмінію.

типи замків

Замок - елемент підсідельного штиря, що служить для з'єднання верхнього підстави конструкції з сідлом, регулювання його поздовжнього зсуву і нахилу. Може бути представлений у вигляді окремої деталі, яка підходить для установки на різні варіанти штирів або складати з подседелом єдине ціле.

Згідно особливостям конструкції, замки поділяють на такі типи:

  1. Одноболтовому - забезпечують можливість досить грубого регулювання положення сідла.
  2. Двоболтовому - дозволяють виконувати точну настройку нахилу і зсуву платформи для посадки велосипедиста.
  3. Замки оригінальної конструкції - запатентовані, складні вироби окремих виробників. Відрізняються специфічної складанням і функціональністю.

обслуговування

Здавалося б, штир підсідельний є досить нехитру конструкцію. Однак комплектує, також як і інші деталі велосипеда, потребують догляду і своєчасному обслуговуванні.

Змащувати штир підсідельний рекомендується як мінімум раз в міжсезоння. Спочатку послаблюється утримує ексцентрик або розтискається болтове з'єднання. Підсідельний штир для велосипеда вивільняється з отвору рами. В подальшому видаляється стара мастило і наноситься нова. Перед виконанням процедури поверхні попередньо очищаються від скупчилися забруднень.

На завершення штир встановлюється назад в раму велосипеда. Проводиться регулювання положення сідла, надійно закріплюється ексцентрик або болтове кріплення.

На закінчення

Існує кілька велосипедних комплектуючих, на яких не варто економити. До них відносяться кермові колонки, гальмівні системи, елементи кріплення. Не є винятком і підсідельний штир, який грає роль життєво важливу деталь. Останній повинен підбиратися в залежності від типу і призначення велосипеда, стилю катання, потреб, цілей і завдань власника байка. Несподівана поломка комплектуючої може викликати серйозні наслідки у вигляді травми або створення потенційно небезпечної ситуації на дорозі.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех