• Sunday May 19,2019

Надійний штир підсідельний - запорука комфортної їзди

Штир підсідельний є деталь велосипеда, яка виступає сполучною ланкою між рамою і сідлом двоколісного засобу пересування. Залежно від конструкції, елемент може закріплюватися болтовим або ексцентричним затискачем. Верхня частина підсідельного штиря містить замок, що служить засобом для фіксації напрямної сідла.

матеріали виготовлення

Підсідельний штир може бути виготовлений з наступних матеріалів:

  • сплави алюмінію - в даний час активно застосовуються для виробництва найрізноманітніших моделей штирів, починаючи з продукції найнижчого рівня і закінчуючи топовими виробами;
  • сталь - найбільш простий варіант, який можна побачити на дешевих велосипедах;
  • вуглепластик - міцний і легкий матеріал, що використовується при виготовленні підсідлових штирів для сучасних шосейних і крос-кантрі велосипедів;
  • титан - ефективне рішення для виробництва конструкцій, які встановлюються на байки високого рівня (через дорожнечу частіше стає вибором професійних спортсменів);
  • скандій - нерозповсюджений, але в той же час високоміцний і легкий матеріал, з якого виготовляються підсідельні штирі найвищого класу.

жорсткий штир

Типове для більшості велосипедів рішення. Представлено у вигляді тонкостінної труби з замковим з'єднанням у верхній частині. Такий штир підсідельний відрізняється низькою вагою, бюджетної вартістю, довговічністю і надійністю. Основний недолік - обмежена функціональність.

інтегрований штир

Являє собою конструкцію монолітно з'єднану з рамою велосипеда. Найчастіше в якості матеріалу виготовлення використовується карбон.

Найчастіше інтегрований підсідельний штир відливається одноразово, спеціально відповідно параметрам тіла власника двоколісного засобу пересування. Тому така конструкція не дозволяє регулювати висоту посадки.

Специфічна за своїм характером технологія розрахована в першу чергу на полегшення велосипеда. При експлуатації кілька страждає функціональність і зручність.

Штир з автоматичним регулюванням висоти

Таке рішення дає можливість змінювати посадку безпосередньо в ході пересування байка. Регулювання виконується за допомогою спеціальної манетки або важеля, розташованого на рульовій колонці велосипеда.

Регульований штир підсідельний корисний, перш за все, власникам мотоциклів для даунхілу, які потребують швидкої зміни положення сідла при екстремальній, швидкісній їзді по бездоріжжю.

Підсідельний штир з амортизатором

Заснований на застосуванні механізму, який забезпечує пом'якшення ударів при виконанні велосипедистом стрибкових трюків і подоланні важкопрохідних ділянок трас. Підсідельний штир з амортизатором дає можливість спортсменам-екстремалам відчути більш комфортні умови при пересуванні.

Згідно конструкції може бути важільним або телескопічним. Основним виробничим матеріалом виступають легковажні сплави алюмінію.

типи замків

Замок - елемент підсідельного штиря, що служить для з'єднання верхнього підстави конструкції з сідлом, регулювання його поздовжнього зсуву і нахилу. Може бути представлений у вигляді окремої деталі, яка підходить для установки на різні варіанти штирів або складати з подседелом єдине ціле.

Згідно особливостям конструкції, замки поділяють на такі типи:

  1. Одноболтовому - забезпечують можливість досить грубого регулювання положення сідла.
  2. Двоболтовому - дозволяють виконувати точну настройку нахилу і зсуву платформи для посадки велосипедиста.
  3. Замки оригінальної конструкції - запатентовані, складні вироби окремих виробників. Відрізняються специфічної складанням і функціональністю.

обслуговування

Здавалося б, штир підсідельний є досить нехитру конструкцію. Однак комплектує, також як і інші деталі велосипеда, потребують догляду і своєчасному обслуговуванні.

Змащувати штир підсідельний рекомендується як мінімум раз в міжсезоння. Спочатку послаблюється утримує ексцентрик або розтискається болтове з'єднання. Підсідельний штир для велосипеда вивільняється з отвору рами. В подальшому видаляється стара мастило і наноситься нова. Перед виконанням процедури поверхні попередньо очищаються від скупчилися забруднень.

На завершення штир встановлюється назад в раму велосипеда. Проводиться регулювання положення сідла, надійно закріплюється ексцентрик або болтове кріплення.

На закінчення

Існує кілька велосипедних комплектуючих, на яких не варто економити. До них відносяться кермові колонки, гальмівні системи, елементи кріплення. Не є винятком і підсідельний штир, який грає роль життєво важливу деталь. Останній повинен підбиратися в залежності від типу і призначення велосипеда, стилю катання, потреб, цілей і завдань власника байка. Несподівана поломка комплектуючої може викликати серйозні наслідки у вигляді травми або створення потенційно небезпечної ситуації на дорозі.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ