• Friday July 19,2019

Різновиди велосипедів без спиць

Зараз велосипеди стають все більш актуальними. У великих містах розвивається інфраструктура, завдяки якій вони можуть спокійно переміщатися. Для кого-то двоколісний транспорт стає основним, замінюючи машини й автобуси. Тому ведеться дуже багато розробок в цій сфері. Постійно винаходиться щось нове. Однією з таких новацій можна вважати велосипед без спиць. Навіщо він потрібен і які у нього особливості?

види

Металевий обід, спиці і втулка - це основні частини кожного колеса. Така система перевірена століттями. Вона досить міцна і надійна. Але інженери вирішили кинути виклик класиці і створити щось нове - велосипед без спиць в колесах.

Існує кілька різних видів. Кожен з них відрізняється своїми особливостями і має різні характеристики. Одним з найпоширеніших велосипедів без спиць є байк на литих дисках. Маловідомий, але не менше дивує - з колесами на еліптичних стрічках. Вершиною даного топа стає власне велосипед без спиць. Детальніше про кожного з них буде трохи нижче.

Литі диски

Головна особливість такого обіду - цілісність. Він ніяк не розбирається. Замість звичайних спиць тут лопаті, які також з'єднують обід і втулку. Колесо відливається з одного матеріалу. Найчастіше це алюмінієвий сплав.

Спочатку такі диски ставили тільки на спортивні моделі. Спеціальна форма надає конструкції кращу аеродинамічної. Через деякий час вони почали з'являтися у вільному доступі. Тепер же їх можна придбати в багатьох спортивних магазинах.

Роблять їх за спеціальною технологією, під великим тиском. Так деталь виходить міцною і однорідною, без всяких дефектів.

Плюси і мінуси литих дисків

У всього є свої позитивні і негативні сторони. У литих дисків того і іншого чимало. З плюсів можна відразу виділити:

  • Нестандартний зовнішній вигляд.
  • Високі показники аеродинамічним.
  • Моделі не потребують будь-якого догляду.

Перше, за що їх полюбили звичайні велосипедисти - це, звичайно, дуже гарний дизайн. Таку деталь складно не помітити. Зазвичай такі диски ще фарбують в різні яскраві кольори. Так що з ними можна легко виділитися з сірої велосипедної маси.

Завдяки хорошій обтічної форми опір повітря стає менше. А це означає, що потрібно прикладати менше зусиль.

Конструкція є досить жорсткою. Вона не може деформуватися. Тому невеликі удари витримати зможе. Але звідси з'являються і деякі мінуси:

  • Велика вага.
  • Модель не підлягає ремонту.
  • Висока вартість.

Колеса на еліптичних стрічках

Це така конструкція, де замість стандартних спиць використовують згорнуті смужки вуглепластика. Вони скручуються в еліпс і кріпляться з одного боку до втулки, а з іншого - до обода. На кожне колесо доводиться по 3 стрічки. Вони мають дуже хорошими амортизаційними здібностями. Єдиний їхній мінус - поганий накат. Через недостатній твердості багато енергії йде на амортизацію. Тому розігнатися на таких колесах добре не вийде.

Nulla - велосипед без спиць

Мінімалізм і футуризм - ось так можна висловитися про цей байк. «Нулла» - це новітня розробка в велосипедної сфері. Розробники спробували повністю прибрати спиці і втулку. Від старої конструкції залишився тільки обід.

Колесо виконує роль великої шестерінки. Ноги надають руху зірочку, яка взаємодіє з ободом, на якому нанесені насічки. Тому цього байку не потрібна втулка.

Виглядає він дуже елегантно. Створюється враження, що це якийсь агрегат з майбутнього. Точна ціна велосипеда без спиць в колесах поки ще не відома, так як він знаходиться ще в стадії розробки. Інженерам треба вирішити ще кілька проблем з гальмами і трансмісією. Але незабаром таке чудо зможе вийти у вільний продаж.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі