• Tuesday June 25,2019

Стрілецька зброя: АК-12. Характеристики АК-12

Почнемо нашу розмову про АК-12 з термінології. Багато читачів спочатку знаходять в ній камінь спотикання. Вони плутаються, не розуміючи, що це за зброя: автомат чи штурмова гвинтівка. Поспішаємо повідомити, що істина в даному, як і в більшості випадків, гранично проста: це одне і те ж. Російському слову «автомат» (запущеному в вживання зброярем Фроловим) в англійській мові спочатку відповідало assault rifle, що як раз і означає «штурмова гвинтівка».

Новий АК-12 сконструйований на Іжевському машинобудівному заводі під керівництвом головного інженера даного концерну - тульського збройового майстра Злобіна Володимира Вікторовича.

Ця зброя V покоління обігрує на базі сучасних технологій принцип класичної автоматики, що передбачає довгу траєкторію газового поршня, а також поворотний затвор. Значним конструктивним змінам піддалася ствольна коробка.

Головним напрямком удосконалення стало збільшення купчастості стрільби, поліпшена ергономіка, інноваційна модульна конструкція, вдосконалена «м'яка» газовідвідна автоматика, можливість використання різноманітних підствольних гранатометів. Основний калібр даної зброї (вказується в міліметрах) - 5, 45 на 39 (як і у АК-74). Втім, також будуть виготовлятися і інші калібри: 5, 56 на 45; 7, 62 на 39; 7, 62 на 51. Очікується також виготовлення калібрів 7, 62 на 51 (стандарт NATO) і 6, 5 Grendel.

призначення

Як визначити нову штурмову гвинтівку за функціональним призначенням? З листопада минулого року, як відомо, на тестових стрільбах, проведених на іжмашевской випробувальній базі, були підтверджені задекларовані характеристики автомата. Навесні 2014 р завершені його розробницькі і випробувальні роботи в ЦНИИТОЧМАШ, і АК-12 прийнятий на озброєння. Війська отримають його у виконанні, який передбачає калібри 5, 45 і 7, 62 мм. Також дане нову зброю буде активно експортуватися. Зауважимо, що однією з ідей його створення стало збільшення російської частки міжнародного ринку зброї в результаті успішної конкуренції з іноземними зразками автоматів.

Джерелом такої інформації стала заява Олега Бочкарьова, заступника голови ВПК при Уряді Російської Федерації від 16.09.2013 р в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви».

Інша інформація, що просочилася з газети «Погляд», свідчить, що Президентом Росії схвалена наступна схема поновлення автоматів Міністерства Оборони: корпорацією Ростехнології здійснюється обмін одного нового автомата на три старих від Міністерства Оборони зі складів озброєння.

Нова штурмова гвинтівка покликана замінити собою стоїть на озброєнні АК-74. Сьогодні, як відомо, ця модель виступає базовим зброєю піхоти. Його, власне кажучи, і допрацьовували: спочатку попередньо (в ході «проривний» конкурсній розробки «Абакан»), а потім - в ініціативному порядку в 2013-2014 рр. (При поглибленні «Абаканського прориву» цілеспрямованим констуіроваем нового «Калашникова»). Випробування АК-12 показали: на ринок озброєння вийшло нове грізну зброю, за багатьма параметрами обійшли характеристики штурмових гвинтівок інших країн.

Основні доопрацювання

В результаті творчої роботи при переході на V покоління «Калашникова» в базову конструкцію АК-74М (IV покоління) внесено 18 принципових конструктивних змін. При цьому вдалося зберегти класичну «Калашниковської» компоновку, надійність і простоту.

Автомат АК-12 наділений конструкторами інноваційним ударно-спусковим механізмом, що дозволяє вести стрілянину трьома видами вогню: одиночними пострілами, стріляниною чергами, стріляниною укороченими чергами (з відсіченням) - на три патрона.

Досягнуто суттєвого прогресу: нарешті-то автоматичне російську зброю після багаторічного обговорення все-таки забезпечили дійсно зручним ергономічним управлінням.

На випробуваннях відзначено зручність відкидного телескопічного приклада, прицільної ручки. Використовується дві модифікації прикладів. Перший - той, яким, власне кажучи, має автомат Калашникова АК-74. Другий - більш технологічний, телескопічний з п'ятьма позиціями регулювання. Останній дозволяє ідеально підігнати зброю під антропометрії стрілка. Помітно зменшена віддача, що позитивно впливає на точність вогню. Удосконалено режим стрільби з відсіченням.

Автомат має модульну конструкцію, що дозволяє встановлювати змінні стволи різних калібрів і довжини. Він сконструйований як базова платформа, яка передбачає розробку близько 20 наступних модифікацій.

При конструюванні нової російської штурмової гвинтівки використані новітні матеріали і покриття. В ході конструювання запатентовано 10 оригінальних технічних рішень.

Ергономіка

Користуватися АК-12 лівші буде так само зручно, як і правші: рукоятка для перезарядки, за вибором господаря зброї, легко переставляється або вліво, або вправо. Безумовно, позитивно позначаться на його бойові можливості такі очевидні зручності: утримуючи автомат однією рукою, можна буде нею ж перемикати види вогню, відстібати магазин, ставити зброю на запобіжник і знімати з нього. Для цього спеціально для великого пальця стріляє руки облаштований 2-сторонній 4-позиційний перекладач-запобіжник.

Мінімізовано час перезарядки АК-12 за рахунок нової конструкції затримки затвора з зручно розташованої кнопкою над магазином, праворуч на ствольній коробці. Автомат набув більш жорстку конструкцію: зміцнення кришки ствольної коробки за рахунок надійного переднього шарнірного її з'єднання з самої ствольною коробкою. У задній своїй частині ця кришка кріпиться за рахунок спеціальної засувки, що приводиться в дію важелем, що знаходяться на ній же ззаду-праворуч.

навісні пристрої

Вищевикладений спосіб кріплення жорстко стабілізував положення кришки ствольної коробки щодо стовбура, що створило додаткові можливості для використання навісного обладнання. Щоб максимально полегшити цю додаткову функцію, кришку ствольної коробки допрацювали планками Пикатинни (які також є знизу і з боків на цівку і на газовій камері).

З їх допомогою «легким рухом руки» новий «калашников» АК-12 перетворюється в гранатомет. На нижніх планках цівки можуть кріпитися різні типи гранатометів: 40-мм ГП-25 «Вогнище» (для знищення живої сили противника), 40-мм ГП-30 «Взування» для стрільби осколковими безгільзовим боєприпасами, 40-мм покращений (позбавлений осічки) ГП-34.

покращене прицілювання

Покращена газовідвідна автоматика передбачає оптимізовану балансування рухомих частин і механізмів, максимальне використання дульного гальма - все це найкоротшим шляхом вивело нову штурмову гвинтівку на показники, еквівалентні збалансованої автоматики (АК-107).

Калашников АК-12 оснащений вдосконаленою нарізкою і Кульовий вхід, що позитивно вплинуло на параметри купчастості стрільби.

Ми вже згадували в даній статті інноваційний ударно-спусковий механізм. Додамо, що він дозволяє вийти на показники скорострільності при стрільбі з відсіченням тисячі пострілів в хвилину, а чергами - 600 (за той же час). При цьому перехід в режими стрільби проводиться без відриву погляду стрілка від прицільної планки. До перемикача легко дотягується великий палець руки, що натискає на спусковий гачок. Це рух просте, швидко доводимое до автоматизму.

Новий автомат АК-12, завдяки вищезгаданій планці, придбав можливості кріплення обладнання, безпосередньо впливає на точність стрільби: всіляких прицілів (оптичних, наприклад, ACOG, коліматорних, нічних, механічних), лазерних целеуказателей і тактичних ліхтарів. На точності стрільби також позитивно позначиться збільшення довжини прицільної лінії за рахунок винесення цілини назад.

бойові характеристики

Зброя АК-12 (V покоління російських штурмових гвинтівок) володіє технічними характеристиками міжнародного рівня (див. Таблицю 1).

бойова характеристика

показники

Калібр, мм

5, 45 на 39; 5, 56 на 45; 7, 62 на 39; 7, 62 на 51 NATO

Тип автоматики

Газовідвід, поворотний затвор

довжина

АК-12, см

110 - долучаться багнет-ніж; з прикладом - 94, 5; приклад прибраний - 72, 5

Стовбура, см

41, 5

Вага, г

3300 (без магазинів)

АК-12, характеристики стрілецькі

Темп ведення стрільби, пострілів в хвилину

Чергами - 600; з відсіченням - 1000

АК-12, характеристики бойового постачання (патрони в штуках)

Класичний магазин АК (30); 4-рядні коробчаті магазини (60); барабанні (95)

Швидкість кулі (початкова)

0, 9 км / с

Ефективність тако. прицільно. дальність

0, 6 км

Прицільна лінія (мм)

Приціл секторний комбінований - 414 мм

Відкритий діоптричний - 583 мм

Порівняння з НАТО-вскім штурмовими гвинтівками

Як тільки в загальному доступі з'явилося фото автомата АК-12, відразу ж цей факт підняв чималий резонанс, багато хто шукав його характеристики, обговорювали. Адже стало ясно: створена нова конструкція стрілецької автоматичної зброї світового класу. Воно склало гідну конкуренцію штурмовим гвинтівок провідних країн-учасниць блоку НАТО. Останнє твердження доводиться ніжепредставленной порівняльною таблицею.

Таблиця 2. Порівняння російського автомата АК-12 з базовим автоматичною зброєю НАТО

Італія

США

Німеччина

Австрія

Росія

Beretta 160 ARX

М16А4

HK416 14, 5 "

Steyr A3 AUG

АК-12

Рік прийняття на озброєння

2009

1994

2005

2005

2014

Маса (неспорядженого), кг

3

3, 55

3, 56

3, 9

3, 2

Довжина з разлож. прикладом, мм

950

1000

950

745

940

Ствольна довжина, мм

406

510

420

455

415

калібр

5, 56 мм на 45 мм

5, 56 мм на 45 мм

5, 56 мм на 45 мм

5, 56 мм на 45 мм

5, 45 мм на 39 мм

вид стрільби

одиночний

одиночний

одиночний

одиночний

одиночний

автоматичний

Відсічення по 3 постріли

автоматичний

автоматичний

Відсічення по 3 постріли

автоматичний

автоматичний

Скорострільність, постр. / Хв

700

700-950

850

680-750

650-1000

Швидкість кулі, км / с (начальн.)

н / д

0, 85

0, 75

0, 99

0, 9

Ефективна від. дальн. стрільби

0, 6 км

0, 6 км

0, 4 км

0, 5 км

0, 6 км

Ємність магазина

100 патронів; 30 патронів

Від 20 до 100 патронів; стандарт 30 патронів

Від 20 до 100 патронів; стандарт 30 патронів

42 патронів; 30 патронів

95, 60, 30 патронів

базовий приціл

приціл відкритий

приціл діоптричний

приціл діоптричний

Приціл оптичний 1, 5х

Приціл змінюваний діоптр. або відкритий

прицільне кріплення

пл. Пикатинни

пл. Пикатинни

пл. Пикатинни

пл. Пикатинни

пл. Пикатинни

пристібається гранатомет

M203

HK AG36

M203

ГП-25, 30, 34

Як видно з наведеної таблиці, за більшістю параметрів випереджає своїх конкурентів АК-12. Характеристики російської зброї найбільш універсальні.

Переоцінка російськими зброярами тактики бойового застосування АК

Напевно, ви помітили Трьохрежимний ведення вогню АК-12 (фото зброї в статті демонструють важіль-перемикач режимів). З чим це пов'язано? В першу чергу - зі зміною ідеології бойового застосування нового «Калашникова». Радянська військова наука визначила на багато років, що стрілянина чергами вважається головним видом вогню автомата. Ця помилкова точка зору до недавніх пір превалювала в радянській класичній літературі зі стрільби. Головним чином під неї робилися і АК, і АКМ. Вважалося, що таким чином створюється висока щільність стрільби, а значить, досягається максимальна концентрація військової потужності.

Один з провідних російських вчених в області вогнепальної зброї Сергій Борисович монетники в своїх роботах виклав і обґрунтував більш реалістичні погляди на дане питання.

В першу чергу проаналізуємо початкові умови, з яких повинна виходити військова наука. Це боєкомплект солдата. Очевидно, що він обмежений з цілком об'єктивних умов. Військовослужбовець, озброєний автоматом, може взяти з собою в бій максимум 8-10 магазинів. Тому перспектива «випалити» його чергами ще на початку бою ставить під сумнів як виконання цим солдатом бойового завдання, так і його виживання в цьому ж бою. Крім цього обставини, слід врахувати фактор нагрівання зброї. При стрільбі чергами цей процес набагато інтенсивніше. Надмірно розігріте зброю «мстить» стрілку низькою щільністю стрільби. У разі бою в закритому об'ємі (в приміщенні) стрілянина чергами чревата непередбачуваними рикошетом, смертельно небезпечними для стріляючого. Геніальний Олександр Васильович Суворов був і є абсолютно прав, повчаючи солдат «берегти патрон». Саме ця ідея, звичайно ж, не на шкоду вогневому тиску на противника реалізована в розглянутому нами зброю. Далі в цій статті ми розглянемо тактику ведення вогню з нового «Калашникова».

одиночна стрілянина

При дистанційному бою в умовах хорошої видимості кращою є стрільба одиночними патронами. Не слід забувати, що в бойових умовах не працює застосовна в тирі методика поразки контуру мети шляхом накривання його кількома кулями. У тирі при спокійній обстановці ще можна застосувати методику прицілювання «в ліву ногу» або шляхом спостереження прицілом за метою. У бойовій обстановці у солдатів виникає фактор стресу, притуплює влучність, вплив фізичної втоми, засобів захисту, інш. Стріляти чергами при цьому - пусте надмірність.

До речі, необов'язково скрупульозно прицілюватися при кожному одиночному пострілі. Добре зарекомендувала себе побіжна одиночна стрільба, вироблена ні до скрупульозному прицілюванні, а шляхом поєднання мушки з метою. АК-12 в цьому плані надзвичайно зручний. Його плавний ударно-спусковий механізм після пострілу практично не веде мушку від мети, сприяючи при цьому дієвості подальшого швидкого одиночного вогню.

Стрілянина короткими чергами

Цей вид стрільби застосуємо на початковій стадії дистанційного бою за умови поганої видимості (ніч, туман, зеленка). За цих обставин на першій стадії зіткнення з противником не завжди зрозуміло, де він, власне кажучи, знаходиться. За допомогою осмислених коротких черг проводиться «намацування» ворога.

Потім автоматник переходить на одиночний вогонь по виявленому розташуванню противника. Є й інший варіант. Чергами по 6-8 патронів стріляють із засідки по живій силі противника, що знаходиться в пристреляв секторі стрільби. Таким чином досягається максимальна щільність вогню і, відповідно, наноситься максимальної шкоди ворогу. Скорострільність АК-12 600/1000 пострілів дозволяє ефективно виконувати подібні бойові завдання.

Стрільба з відсіченням

Солдат веде вогонь, перебуваючи і в статиці, і в динаміці. В останньому випадку йому доводиться стріляти, перебуваючи в нестійких положеннях. При таких обставинах максимальна ефективність режиму з відсіченням. При цьому для автомата АК-12 чудово себе зарекомендувала збалансованість ударно-спускового механізму: стовбуру не грозить бути кирпатим вгору і, крім того, досягається хороша кучність стрільби.

Стрілянина довгими чергами

Цей вид стрільби застосовується при штурмі, якщо мінімальні передумови рикошету куль. Найчастіше атакуючі не знають, де саме причаївся обороняється противник. Стрілянина довгими чергами дозволяє його нейтралізувати (можливо, тимчасово, що теж має зважені) не точково, а відразу - в межах певного обсягу простору.

висновок

Новий автомат Калашникова АК-12 - етапне, на рівні окремого покоління, виріб Російської оборонної промисловості.

Це надійне і високотехнологічну зброю підтвердило брендовість КБ Калашникова. Однак його відмінні потенційні бойові характеристики можна назвати лише статикою. Динаміка застосування АК-12 (фото солдата, провідного стрілянину, див. Вище), т. Е. Його бойова ефективність проявляється в сплаві технічних характеристик з уміннями і навичками особового складу. Для цього важливо не шаблонне виконання, як у тирі, стрілецьких вправ, а їх гнучке комбінування, навчальне солдата. Він повинен вміти не тільки влучно вести вогонь, але і доцільно варіювати режими стрільби «Калашникова» в залежності від особливостей бойової обстановки.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на