• Tuesday July 16,2019

Ловля судака в схил: секрети і хитрощі

Риболовля на судака відрізняється від будь-якої іншої полювання на хижу рибу тим, що його постійно доводиться шукати. Щука або окунь, наприклад, переміщаються по водоймі, змінюючи мисливські горизонти, в пошуках їжі, і визначити їх місце розташування по руху малька не так і складно. Судак же воліє і жити, і харчуватися на глибині подалі від берега. Він практично не виходить зі своєї засідки і дуже рідко переслідує свою жертву. Дістати судака звідти спінінгом або інший снастю, враховуючи глибину, нерівності дна, а часто і закоряженних місць його проживання, практично нереально. Однак існує один вірний спосіб риболовлі, використовуючи який, улов буде гарантований. Це ловля судака в схил з човна. Такий спосіб був придуманий в Голландії для риболовлі на морських риб, але з часом набув популярності у рибалок прісних водойм по всій Європі.

Принцип лову в схил

Для такого виду полювання на хижака обов'язково потрібно човен, адже судак не є рибою, що живе поруч з береговою лінією. Крім того, часто доводиться пройти водою пристойну відстань, перш ніж виявиться рибне місце.

Ловля судака в схил передбачає використання бортовий вудки або короткого спінінга, оснащеного блешнею, воблером або живцем, які опускаються на дно для вертикальної проводки.

Сама риболовля здійснюється безпосередньо біля борту човна, а часто навіть під нею, тому довге вудилище тут ні до чого. Деякі рибалки навіть Підсікай риби не вудкою, а шляхом різкого ривка основної жилки рукою.

Краща пора року для лову в схил

Ловлять в схил переважно восени. У цей період хижа риба найбільш активна. І судак, і щука, і великий окунь полюють цілодобово, запасаючись жиром в очікуванні зими. Кращою осінньої приманкою є живець або його «аналоги» у вигляді мороженої риби.

Однак ловля судака влітку в схил також може принести непоганий улов. У цей період краще використовувати штучні приманки: силіконові віброхвости або невеликі яскраві поролонки.

Техніка лову в схил

Ловля судака в схил вимагає точного визначення місця його стоянки. Найкраще з цим завданням впорається ехолот, але якщо його немає, на допомогу прийде звичайний важкий вантаж на волосіні. Використовуючи його, можна без зусиль визначити найбільш глибокі місця, а також донні перекати і бровки, улюблені судаком. Він також допоможе визначити тип поверхні дна. На брудних замулених ділянках шукати цього хижака не слід. А ось нерівне кам'янисте дно на глибині не менше 6 м - це те, що йому потрібно.

Визначивши рибне місце, човен відпускається у вільний дрейф. Якщо протягом на водоймі сильне, для уповільнення руху плавзасоби використовують звичайну цеглу або невеликий мішок з піском, які опускають дно. Для залучення хижака можна використовувати велику годівницю, наповнену підгодовуванням, до складу якої повинні входити рибне борошно, шматочки риби або печінки.

Споряджена приманкою снасть опускається на дно, волосінь підтягується до натягнутого положення. Вудилище при цьому має бути розташовано горизонтально. Далі приманка різко піднімається на кілька сантиметрів вгору і утримується 2 с, після чого знову опускається на дно. Через кілька секунд процес повторюють.

Клювання судака при вертикальній проводці найчастіше відбувається під час падіння приманки на дно, тому саме в цей момент потрібно бути готовим зробити своєчасну підсічку.

Вудилище для лову в схил

Найчастіше ловля судака в схил з човна здійснюється саморобної бортовий вудкою довжиною не більше 60 см. Її виготовляють з гілок ялівцю, клеєного бамбука або зі звичайного квівертіпа для вудилища фидерного типу. Останній спосіб найбільш прийнятний, так як пластикові або углеволоконние вершинки володіють усіма необхідними властивостями, і коштують при цьому недорого.

Взявши за основу фідерний квівертіп з кінцевим пропускним кільцем, залишається приробити до нього ручку і котушку. Як ручки можна використовувати кілька коркових пробок від шампанського вина, з просвердленими в них осьовими отворами. Вони надягають на потовщену сторону майбутнього вудилища і фіксуються за допомогою клею. Для гарної сигналізації про клювання на кінчик квівертіпа кріпиться звичайний кивок для зимової вудки. Ця конструкція дозволить добитися найкращих результатів в такому вигляді риболовлі, як ловля судака в схил на малька, де застосовується тактика зимового вудіння.

При виготовленні бортової вудки з ялівцю або бамбука використовують ті ж пристосування, що і для пластикової вершинки.

Якщо немає бажання або можливості зробити таке вудилище своїми руками, можна придбати готове. Головні вимоги до такої вудці - надійність, тест не менше 30 г, невелика довжина і швидкий (жорсткий) лад.

Котушка для бортової вудки

З огляду на, що ловля судака в схил виробляється з борту човна, дальній і точний закид снасті тут не потрібно. Тому тип і розмір котушки особливої ​​ролі не зіграє. Більшість рибалок воліють використовувати безінерційні котушки малих розмірів, мотивуючи хорошою збалансованістю їх з невеликим вудилищем. Крім того, наявність в них фрикційного гальма часто виручає при виведенні великих екземплярів.

Оптимальним варіантом для бортової вудки буде безінерційна котушка розміром 1000-1500 з мультиплікатором і фрикціоном. Бренд вироби і кількість підшипників в ньому істотного впливу на результат риболовлі не зроблять.

Волосінь для бортової вудки

Єдина вимога до волосіні при лові в схил - вона повинна бути тонкою і міцною. Товста нитка не забезпечить стовідсоткової гарантії того, що снасть впорається з уловом, проте її опір у воді негативно позначиться на чутливості самого вудилища.

Краще використовувати плетену волосінь товщиною 0, 2-0, 3 мм з таким же повідцем 0, 15-0, 25 мм. Цього цілком вистачить, щоб витягнути хижака вагою 5-8 кг.

Принади на судака для лову в схил

Судак є дуже вередливою рибою, тому до вибору приманки варто підійти грунтовно. Вирушаючи на риболовлю, краще мати з собою кілька видів наживки, адже кулінарні уподобання риби постійно змінюються.

Практика показала, що в такому вигляді риболовлі, як ловля судака в схил з човна, приманки грають основну роль. Тут не так важлива конструкція вудилища або тип котушки, однак наживка зобов'язана роздратувати хижака і змусити себе атакувати. В іншому випадку результату не буде.

Найбільш поширеними приманками для цього виду лову судака є:

  • живець (в тому числі з нуля);
  • важкі блешні типу «кастмастер» або «пількер»;
  • важка Судакова блешня типу «уралки»;
  • блешні, що коливаються;
  • поролонові і силіконові рибки

Ловля судака в схил на живця

В якості живця для судака краще використовувати його улюблені ласощі - уклейку або пічкура. Саме ці приманки вважаються найбільш уловистими. Для насадження живця застосовують важку блешню або джиглголівку.

Якщо живий приманки дістати не вдалося, можна скористатися замороженої морською рибою. Найкраще для цих цілей підходить тюлька. Чомусь нашого «річкового тигра» привертає саме ця рибка. Ловля судака в схил на тюльку вважається не менш результативною, ніж рибалка з використанням пічкура або уклейки. Її насаджують на важку блешню або блешню цілком або тільки один хвостик.

Ловля судака в схил на живця вимагає від рибалки приблизно такий же гри приманкою, як і при зимової риболовлі. Снасть опускається, робиться кілька ударів об дно, після чого повільно піднімається на кілька сантиметрів вгору.

Ловля в схил на важкі блешні

При ловлі на кастмастери, пількери, зимові важкі блешні і трехгранка проводка повинна бути більш різкою. При опусканні приманки на дно, потрібно різкий рух вудилищем вгору, особливо якщо рибалка здійснюється на великій глибині.

Крім цього для блешень використовують ще й тактику волочіння по рівному і твердому дну. Такий спосіб добре працює при слабкому дрейфі човна.

Ловля судака в схил на поролонові і силіконові приманки

Непоганою альтернативою живцеві або блешні є поролонові і силіконові приманки, що імітують справжніх рибок. Ловити на таку наживку краще влітку, а й восени вони не залишать рибалки без улову за умови правильного їх застосування.

Хороший результат силіконові і поролонові приманки дають при використанні тактики волочіння. Їх руху нагадують хижакові поранену рибку, незграбно переміщається по поверхні дна, що само по собі пробуджує у нього мисливський азарт.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех