• Sunday May 19,2019

Ловля судака в схил: секрети і хитрощі

Риболовля на судака відрізняється від будь-якої іншої полювання на хижу рибу тим, що його постійно доводиться шукати. Щука або окунь, наприклад, переміщаються по водоймі, змінюючи мисливські горизонти, в пошуках їжі, і визначити їх місце розташування по руху малька не так і складно. Судак же воліє і жити, і харчуватися на глибині подалі від берега. Він практично не виходить зі своєї засідки і дуже рідко переслідує свою жертву. Дістати судака звідти спінінгом або інший снастю, враховуючи глибину, нерівності дна, а часто і закоряженних місць його проживання, практично нереально. Однак існує один вірний спосіб риболовлі, використовуючи який, улов буде гарантований. Це ловля судака в схил з човна. Такий спосіб був придуманий в Голландії для риболовлі на морських риб, але з часом набув популярності у рибалок прісних водойм по всій Європі.

Принцип лову в схил

Для такого виду полювання на хижака обов'язково потрібно човен, адже судак не є рибою, що живе поруч з береговою лінією. Крім того, часто доводиться пройти водою пристойну відстань, перш ніж виявиться рибне місце.

Ловля судака в схил передбачає використання бортовий вудки або короткого спінінга, оснащеного блешнею, воблером або живцем, які опускаються на дно для вертикальної проводки.

Сама риболовля здійснюється безпосередньо біля борту човна, а часто навіть під нею, тому довге вудилище тут ні до чого. Деякі рибалки навіть Підсікай риби не вудкою, а шляхом різкого ривка основної жилки рукою.

Краща пора року для лову в схил

Ловлять в схил переважно восени. У цей період хижа риба найбільш активна. І судак, і щука, і великий окунь полюють цілодобово, запасаючись жиром в очікуванні зими. Кращою осінньої приманкою є живець або його «аналоги» у вигляді мороженої риби.

Однак ловля судака влітку в схил також може принести непоганий улов. У цей період краще використовувати штучні приманки: силіконові віброхвости або невеликі яскраві поролонки.

Техніка лову в схил

Ловля судака в схил вимагає точного визначення місця його стоянки. Найкраще з цим завданням впорається ехолот, але якщо його немає, на допомогу прийде звичайний важкий вантаж на волосіні. Використовуючи його, можна без зусиль визначити найбільш глибокі місця, а також донні перекати і бровки, улюблені судаком. Він також допоможе визначити тип поверхні дна. На брудних замулених ділянках шукати цього хижака не слід. А ось нерівне кам'янисте дно на глибині не менше 6 м - це те, що йому потрібно.

Визначивши рибне місце, човен відпускається у вільний дрейф. Якщо протягом на водоймі сильне, для уповільнення руху плавзасоби використовують звичайну цеглу або невеликий мішок з піском, які опускають дно. Для залучення хижака можна використовувати велику годівницю, наповнену підгодовуванням, до складу якої повинні входити рибне борошно, шматочки риби або печінки.

Споряджена приманкою снасть опускається на дно, волосінь підтягується до натягнутого положення. Вудилище при цьому має бути розташовано горизонтально. Далі приманка різко піднімається на кілька сантиметрів вгору і утримується 2 с, після чого знову опускається на дно. Через кілька секунд процес повторюють.

Клювання судака при вертикальній проводці найчастіше відбувається під час падіння приманки на дно, тому саме в цей момент потрібно бути готовим зробити своєчасну підсічку.

Вудилище для лову в схил

Найчастіше ловля судака в схил з човна здійснюється саморобної бортовий вудкою довжиною не більше 60 см. Її виготовляють з гілок ялівцю, клеєного бамбука або зі звичайного квівертіпа для вудилища фидерного типу. Останній спосіб найбільш прийнятний, так як пластикові або углеволоконние вершинки володіють усіма необхідними властивостями, і коштують при цьому недорого.

Взявши за основу фідерний квівертіп з кінцевим пропускним кільцем, залишається приробити до нього ручку і котушку. Як ручки можна використовувати кілька коркових пробок від шампанського вина, з просвердленими в них осьовими отворами. Вони надягають на потовщену сторону майбутнього вудилища і фіксуються за допомогою клею. Для гарної сигналізації про клювання на кінчик квівертіпа кріпиться звичайний кивок для зимової вудки. Ця конструкція дозволить добитися найкращих результатів в такому вигляді риболовлі, як ловля судака в схил на малька, де застосовується тактика зимового вудіння.

При виготовленні бортової вудки з ялівцю або бамбука використовують ті ж пристосування, що і для пластикової вершинки.

Якщо немає бажання або можливості зробити таке вудилище своїми руками, можна придбати готове. Головні вимоги до такої вудці - надійність, тест не менше 30 г, невелика довжина і швидкий (жорсткий) лад.

Котушка для бортової вудки

З огляду на, що ловля судака в схил виробляється з борту човна, дальній і точний закид снасті тут не потрібно. Тому тип і розмір котушки особливої ​​ролі не зіграє. Більшість рибалок воліють використовувати безінерційні котушки малих розмірів, мотивуючи хорошою збалансованістю їх з невеликим вудилищем. Крім того, наявність в них фрикційного гальма часто виручає при виведенні великих екземплярів.

Оптимальним варіантом для бортової вудки буде безінерційна котушка розміром 1000-1500 з мультиплікатором і фрикціоном. Бренд вироби і кількість підшипників в ньому істотного впливу на результат риболовлі не зроблять.

Волосінь для бортової вудки

Єдина вимога до волосіні при лові в схил - вона повинна бути тонкою і міцною. Товста нитка не забезпечить стовідсоткової гарантії того, що снасть впорається з уловом, проте її опір у воді негативно позначиться на чутливості самого вудилища.

Краще використовувати плетену волосінь товщиною 0, 2-0, 3 мм з таким же повідцем 0, 15-0, 25 мм. Цього цілком вистачить, щоб витягнути хижака вагою 5-8 кг.

Принади на судака для лову в схил

Судак є дуже вередливою рибою, тому до вибору приманки варто підійти грунтовно. Вирушаючи на риболовлю, краще мати з собою кілька видів наживки, адже кулінарні уподобання риби постійно змінюються.

Практика показала, що в такому вигляді риболовлі, як ловля судака в схил з човна, приманки грають основну роль. Тут не так важлива конструкція вудилища або тип котушки, однак наживка зобов'язана роздратувати хижака і змусити себе атакувати. В іншому випадку результату не буде.

Найбільш поширеними приманками для цього виду лову судака є:

  • живець (в тому числі з нуля);
  • важкі блешні типу «кастмастер» або «пількер»;
  • важка Судакова блешня типу «уралки»;
  • блешні, що коливаються;
  • поролонові і силіконові рибки

Ловля судака в схил на живця

В якості живця для судака краще використовувати його улюблені ласощі - уклейку або пічкура. Саме ці приманки вважаються найбільш уловистими. Для насадження живця застосовують важку блешню або джиглголівку.

Якщо живий приманки дістати не вдалося, можна скористатися замороженої морською рибою. Найкраще для цих цілей підходить тюлька. Чомусь нашого «річкового тигра» привертає саме ця рибка. Ловля судака в схил на тюльку вважається не менш результативною, ніж рибалка з використанням пічкура або уклейки. Її насаджують на важку блешню або блешню цілком або тільки один хвостик.

Ловля судака в схил на живця вимагає від рибалки приблизно такий же гри приманкою, як і при зимової риболовлі. Снасть опускається, робиться кілька ударів об дно, після чого повільно піднімається на кілька сантиметрів вгору.

Ловля в схил на важкі блешні

При ловлі на кастмастери, пількери, зимові важкі блешні і трехгранка проводка повинна бути більш різкою. При опусканні приманки на дно, потрібно різкий рух вудилищем вгору, особливо якщо рибалка здійснюється на великій глибині.

Крім цього для блешень використовують ще й тактику волочіння по рівному і твердому дну. Такий спосіб добре працює при слабкому дрейфі човна.

Ловля судака в схил на поролонові і силіконові приманки

Непоганою альтернативою живцеві або блешні є поролонові і силіконові приманки, що імітують справжніх рибок. Ловити на таку наживку краще влітку, а й восени вони не залишать рибалки без улову за умови правильного їх застосування.

Хороший результат силіконові і поролонові приманки дають при використанні тактики волочіння. Їх руху нагадують хижакові поранену рибку, незграбно переміщається по поверхні дна, що само по собі пробуджує у нього мисливський азарт.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ