• Saturday July 20,2019

Радянський хокеїст Олександр Рагулін: біографія, спортивні досягнення

Саме хокей став для радянських людей післявоєнного часу тієї віддушиною, тією частиною життя, яка незмінно викликала гордість в серцях людей. Регулярні перемоги на великих світових змаганнях, незабутні суперсерії з канадськими професіоналами - все ці події зробили хокей спортом номер один в Радянському Союзі. Одним із спортсменів, які кували славу радянського хокею, був Олександр Павлович Рагулін, чудовий «Сан Палич» для молодих хокеїстів і «Великий Раг» для заокеанських професіоналів. Людина, який залишив яскравий слід не тільки у вітчизняному, а й світовому хокеї.

Рагулін Олександр Павлович: біографія, дитинство

Радянський Союз проживав останні дні без війни, коли в родині архітекторів Рагулін, Павла і Софії, народилися хлопчики. Відразу три брата: Олександр, Анатолій і Михайло. Сталося це 5 травня, а вже через кілька місяців родина Рагулін була евакуйована в Кемерово, де і провела більшу частину військового часу.

Після закінчення війни сім'я Рагулін повернулася в Москву. Всі три хлопчика пішли в одну школу - №51 Фрунзенського району, в один клас. Як це зазвичай і властиво близнюкам і інтереси у братів були однакові. Причому захоплення вражали своєю різноманітністю і важко поєднувалися один з одним. Справа в тому, що крім гри в хокей за шкільну команду, близнюки були досить успішно в музики. Олександр вибрав для себе контрабас, тоді як інші брати займалися на фортепіано і віолончелі.

Хокей

Вирішальним, в боротьбі між музикою і хокеєм, стала поява в житті близнюків Миколи Семеновича Епштейна, відомого хокейного тренера. Заняття проходили в підмосковному Воскресенську, в хокейному клубі «Хімік». Позиції на майданчику для братів були визначені різні: Анатолій став у ворота, наймолодший з близнюків, Михайло, награвався нападаючим, ну а Олександр зайняв позицію захисника. Як показав час, це був правильний вибір. Саме на цій позиції Олександр зміг найповніше реалізувати свої природні дані, ставши справжнім еталоном атакуючого захисника.

Почавши кар'єру в одному клубі, через деякий час доля розвела братів по різних командах. У 1962 році Олександра запросили в провідну команду нашої країни, московський ЦСКА. Але вже через рік тріо братів з'єдналася в армійському клубі.

стиль гри

Рагулін Олександр Павлович, зріст, вага якого досить значні, просто відмінні для захисника (вага при зрості 185 сантиметрів становив 105 кілограм), що не був типовим захисником в прямому розумінні цього слова. Крім ведення силової боротьби, Олександр виділявся прекрасним катанням і відмінним почуттям гри. Це дозволяло бути йому корисним не тільки в оборонних діях, а й досить активно допомагати команді при атаці чужих воріт. Тому немає нічого дивного в тому, що Олександр Рагулін набирав достатньо багато очок, не дивлячись на те, що його основним завданням все-таки був захист власних воріт.

збірна СРСР

У той час багато талановитих хокеїсти, досягнувши призовного віку, автоматично потрапляли на замітку армійським клубам. Найчастіше, потрапляння в провідний клуб радянського хокею відчиняв дорогу і в збірну країни. Таким же чином складалася і спортивна доля Олександра Рагуліна. Потрапивши у віці 21-го року в ЦСКА, після півроку Олександр приміряв і хокейний светр національної збірної Радянського Союзу на постійній основі. Хоча дебют у збірній СРСР Рагуліна відбувся ще в бутність гравцем "Хіміка", в 1961 році на Чемпіонаті Світу в Швейцарії.

Збірна тоді виступила не зовсім вдало, фінішувавши на третьому місці. Рагулін Олександр - хокеїст, який провів всі сім матчів, закинувши в них одну шайбу і відзначившись однієї результативною передачею. Але вже через два роки, на шведському світовій першості, радянська команда під керівництвом Анатолія Тарасова і Аркадія Чернишова, зуміла завоювати золото світової першості. Цей чемпіонат став тріумфальним для 23-річного захисника збірної, Олександра Рагуліна. За підсумками чемпіонату армійський захисник потрапив до символічної збірної чемпіонату, ставши одним з найсильніших захисників світу. За свою кар'єру Олександр брав участь в одинадцяти Чемпіонатах Світу, ні разу не залишившись без медалі.

Олімпійські ігри

Вершина в спортивній кар'єрі кожного спортсмена є участь в Олімпійських іграх. З огляду на, що Олімпіади проводяться раз на чотири роки, а спортивне життя досить коротке, участь навіть в одній Олімпіаді є безсумнівним успіхом. У житті Олександра Рагуліна було три зимових Олімпіади, і кожна з них принесла Олександру олімпійське золото.

Дебютні для Олександра Олімпійські ігри відбулися в 1964 році в австрійському Інсбруку. Наша збірна підходила до цього турніру в ранзі одного з фаворитів. Поряд зі збірними Чехословаччини, Швеції та Канади, наші хокеїсти були основними претендентами на Олімпійське золото. Гострої боротьби не вийшло, радянська збірна катком пройшлася по своїм суперникам, не залишивши їм не єдиного шансу. Вісім ігор - вісім перемог. І знову в складі збірної відзначався непрохідний Олександр Рагулін. Відігравши всі вісім матчів, він закинув 3 шайби і віддав 6 результативних передач. З 9-ма набраними очками Олександр Рагулін став найрезультативнішим захисником Олімпійського турніру, потрапивши за його підсумками в символічну збірну. Причому Олександр став єдиним нашим захисником, який за вісім проведених ігор не заробив жодної хвилини штрафного часу.

Надалі Олександр Рагулін брав участь ще в двох Олімпійських іграх, і незмінно ці змагання закінчувалися тріумфом наших хокеїстів.

Роль в команді

Уже в молодому віці, потрапивши в армійську команду, Рагулін Олександр Павлович, фото якого ви бачите в статті, заслужив прізвисько «Сан Палич». Зумівши за короткий період часу завоювати незаперечний авторитет в команді, Олександр впродовж всієї своєї спортивної кар'єри був лідером не тільки на льоду, але і в роздягальні. Про нього дуже тепло відгукувалися молоді гравці, вважаючи його своєрідним наставником, старшим товаришем. Найчастіше, всі спірні або конфліктні ситуації всередині команди вирішувалися за допомогою Рагуліна.

Життя після хокею

У 32-ох річному віці Олександр Рагулін прийняв рішення завершити кар'єру діючого спортсмена. Але остаточно порвати з хокеєм не вийшло. Почалася тренерська кар'єра. Першим етапом було керівництво дитячо-юнацькою школою ЦСКА. Потім був недовгий вояж в новосибірський СКА. На жаль, на тренерському терені повторити свої льодові подвиги Рагуліна не вдалося.

Надалі Рагулін був президентом спортивної громадської організації «ветерани хокею», полягав у Раді при президенті РФ з фізичної культури і спорту.

18 листопада 2004 року великого хокеїста не стало. Похований Олександр Рагулін на Ваганьковському кладовищі.

Спортивні досягнення

Олександру Рагулін належить велике досягнення. За кількістю перемог на великих світових змаганнях, він впевнено тримає лідерство серед всіх хокеїстів планети.

В його активі три олімпійських золота, десять перемог на Чемпіонатах Світу, дев'ять на Чемпіонатах Європи. 9-разовий чемпіон Радянського Союзу, учасник суперсерії СРСР - Канада 1972 року.

Всього за клубну кар'єру він провів 427 матчів, закинувши в них 63 шайби. У складі збірної Олександр зіграв 102 матчі, забивши 14 шайб.


Цікаві Статті

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН? Це цікавить багатьох. Даний показник допомагає в порівнянні оцінювати вплив однакової кількості вуглеводів різного типу. Чим вище показник ГН, тим істотніше навантаження на роботу організму. Існують способи для зниження даного показника. А як їх застосовувати, і як впливає спорт на глікемічний навантаження, розглянемо в статті. основи Кожна людина, яка веде

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Бокс - це один з видів спорту. Іншими словами, це - кулачний бій, який проводиться між двома спортсменами, на руках кожного з яких є спеціальні бійцівські рукавички. Це контактний вид спорту. При цьому бій постійно контролюють рефері. Бій триває до дванадцяти раундів. Бокс вже набрав достатню популярність у всьому світі. Деякі з батьків наві

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен - відома людина в світі культуризму, прозваний своїми колегами і шанувальниками Х-меном, і на це є причини. Адже параметри цього бодібілдера дійсно вражають: тонка талія (76 см) і неймовірно масивні плечі і стегна роблять цю людину схожим на героя з коміксів. Але завдяки цьому контрасту і прославився Тоні Фрімен. Зростання спортсмена - 188 см. Звичайний вага досягає 138 кг, а змагальний - 129 кг. Романтика і спорт Історія появи Тоні Фрімена на арені світового бодібілдінгу

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Оксана Костіна - радянська спортсменка, видатна російська гімнастка, яка виступала з індивідуальними вправами. перші результати У гімнастику Костіна Оксана потрапила в віці семи років. 1986 рік, коли дівчині було 14, приніс їй перші результати: здобута перемога на змаганнях, що проводилися між пензенськими школами. Спортсменку оцінили, а

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько - хорватський професійний футболіст, який виступає на позиції правого захисника в іспанському клубі «Атлетіко Мадрид» і національної збірної Хорватії. Фіналіст чемпіонату світу 2018 в Росії. Влітку 2018 року перейшов до італійського «Інтер Мілан» на правах оренди. біографія футболіста Шім&

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Для справжніх мисливців дробові патрони "Феттер" є справжнім порятунком. На сьогоднішній день в магазинах представлений широкий їх асортимент. Відрізняються вони не тільки за калібром, а й по марці пороху. В середньому показник дульной енергії у них знаходиться на рівні 3500 Дж. У свою чергу початкова швидкість польоту кулі дорівнює 300 метрам за секунду. Капсули, як прави