• Tuesday July 16,2019

Арбітри - це ... Футбольний арбітр. Суддя у футболі

Футбол - гра непроста, цікава, навіть захоплююча і суперечлива. І багато в чому вона є такою через одного товариша, в арсеналі якого завжди присутня дзвінкий сувій і пара однотонних карток червоного і жовтого кольору. У Росії його звикли називати футбольним суддею, в країнах Європи - рефері, або арбітром. Чим же так приваблива ця посада для людей самих звичайних професій: інженерів, журналістів, математиків?

А судді хто?

Батьківщиною великої гри вважається Англія. Але футбол настільки щільно увійшов в життя сучасної людини, що вже не так важливо, звідки пішла ця гра. Сьогодні більшість цікавить, хто бере в ній участь і як закінчиться той чи інший матч, а разом з ним і чемпіонат, турнір. Зовсім не останнє місце в цьому відношенні займає така важлива персона в грі, як футбольний арбітр. Саме він стежить за ходом розвиваються на поле подій, виносить доленосні рішення як для гравців, так і для всієї гри в цілому. Він так само, як і футболісти, бігає по полю, але не мріє забити хет-трик. Перед ним стоїть ряд інших важливих завдань, які він зобов'язаний виконати з гідністю, повагою і повною самовіддачею.

Арбітри - це не тільки знавці і професіонали, це справжні фанати своєї справи! Кожен з матчів вони не просто судять, вони його проживають як велика подія, від якого залежить життя футбольної сім'ї. Так, саме сім'ї, тому що інакше назвати згуртовану і дружну команду спортсменів, тренерів, медпрацівників, цілого футбольного колективу не можна. Це саме сім'я зі своїми звичками, традиціями, правилами і прикметами.

Як стати арбітром? Покрокова інструкція

Якщо ви завзятий футбольний уболівальник, якщо не мислите життя без заповітного м'яча у воротах команди-суперника, якщо не можете пропустити навіть товариський матч, то вам пряма дорога в арбітри цієї гри. Стати їм не так складно, як багатьом здається, але попрацювати все ж доведеться. Перший крок - ваше непереборне бажання. Ви грунтовно зважили всі за і проти, обдумали, рветься і хочете. Другий крок - доленосний дзвінок. Знаходьте номер телефону обласної федерації футболу в вашому регіоні і повідомляєте про своє бажання. Далі вас повинні запросити на співбесіду, призначити дату і час.

Ви дарма часу не втрачаєте і готуєтеся до іспиту. Складається він з двох етапів. На першому перевіряється ваша теоретична підготовка: наскільки добре ви розбираєтеся в правилах, володієте футбольною термінологією, знайомі з історією цієї гри, її видатними діячами, гравцями і т. Д. Крім того, потрібно буде показати, в якій фізичній формі ви знаходитеся. Це досить важливий момент, оскільки професійний арбітр за одну гру долає не один кілометр на поле. Вам потрібно буде здати кілька пристойних дистанцій. Після пройдених перевірок ви отримуєте звання "арбітр третьої категорії". Далі починається найцікавіше - арбітри, футбол, призначення та кар'єрне зростання, в процесі якого вас будуть запрошувати на матчі міського або районного масштабу в залежності від ваших успіхів. Спочатку на роль бічного судді, потім головного. На якомусь етапі виникне необхідність задуматися про спеціальну освіту в інституті фізкультури і спорту або школі суддів. Так поступово можна дорости і до фахівця міжнародного класу, стати арбітром ФІФА.

Останнім часом нерідко виникають спірні питання під час матчу, тому від футбольних суддів потрібно і хороша психологічна підготовка. Вони повинні вміти знайти спільну мову з будь-яким гравцем, вболівальником, колегою, навіть самим розпаленим. Це теж частина роботи сучасного футбольного арбітра.

Футбольні арбітри Росії

Про ці іменитих особистостях можна говорити годинами, обговорюючи всіх разом і кожного окремо. Вони дуже відповідальні, працьовиті і в якійсь мірі відважні люди, оскільки посаду арбітра вимагає неймовірної віддачі. І всіх їх об'єднує одне - любов до великої гри.

Серед видатних футбольних рефері нашої країни можна відзначити: Ігоря Захарова, Валентина Іванова (арбітр ФІФА), Ігоря Єгорова (суддя вищої категорії). Арбітри - це люди, які не тільки присвятили своє життя улюбленій грі, вони віддавали і віддають частину своєї душі в кожному матчі.

Зараз в Росії з'являються все нові і нові представники суддівської професії в футболі. Правила гри вдосконалюються, порядки змінюються, тому до нового покоління арбітрів висуваються дещо інші вимоги. Щоб не вдарити в бруд обличчям на Чемпіонаті світу з футболу в 2018 році, було прийнято рішення перейняти досвід у колег з Європи. Підготовку довірили фахівцям з Італії, так як вони вважаються кращими в світі. І той факт, що наша країна вступила до Суддівської Конвенцію УЄФА навесні цього року, тільки підтверджує правильність обраного шляху.

«Золотий свисток» футболу

Говорячи про великій грі, не можна не згадати ім'я неперевершеного Миколи Гавриловича Латишева, знаменитого у всьому світі футбольного рефері. Він був першопрохідцем в плані суддівства матчів світового масштабу. Його прекрасна робота в Чилі під час Чемпіонату світу до сих пір не має аналогів. Арбітраж був виконаний бездоганно. З його участю проведено кілька вирішальних ігор, серед яких заключна зустріч, що проходила між командами Бразилії та Чехословаччини.

Згодом майстерність і принциповий підхід до роботи по достоїнству оцінило керівництво Міжнародної федерації футболу. Російському судді вручили значимий подарунок - легендарний золотий сувій. Під час шведського чемпіонату він також блискуче проводив матчі як футбольний арбітр бокового та головного флангів. Латишев терпимо і справедливо ставився до всього, що відбувалося на полі, нікому не віддаючи переваг.

майстерність арбітрів

Як відомо, майстерність НЕ проп'єш. У нашому випадку краще сказати - не просуди. Висококваліфікований суддя у футболі обов'язково відрізняється хорошою фізичною підготовкою, психологічною стійкістю, відмінними знаннями правил і методик суддівства, а також вольовими якостями характеру, без яких його посаду немислима.

Крім того, суддя на полі повинен володіти блискавичною реакцією і здатністю в найкоротший час приймати вірне, справедливе рішення. Інакше він ризикує втратити не тільки хлібне місце, але і свій авторитет в очах всього футбольного співтовариства, починаючи від уболівальників і закінчуючи представниками вищого дивізіону. Якість суддівства має влаштовувати всіх, в цьому полягає одна з найбільших складнощів професії арбітра.

Нелегка гра - небезпечна робота

«Наша служба и опасна и трудна, і на перший погляд ніби не видно ...» - ці рядки якнайкраще характеризують роботу сучасного вершителя футбольних поєдинків. Проходячи службу на посаді судді, головне - не розгубити початковий запал, тому що арбітрам доводиться багато вислуховувати на свою адресу під час суддівства різних матчів, так і після них теж. На жаль, сьогодні вже відомі випадки навіть з летальним результатом (юнацька ліга, матч в Нідерландах).

Футбольним арбітром людина, швидше за все, стає за покликом душі, велінням серця, а не з примусу або спадок. Але найчастіше знавці футболу люблять перекладати всю відповідальність за гру на його «аматорські» плечі, що призводить до різного роду розглядів і несправедливих звинувачень. Люди не хочуть замислюватися, що за хід матчу відповідальність несе ціла команда фахівців, крім самих спортсменів. І попит, відповідно, здійснювати потрібно однаково з усіх.

Великий вплив на роботу футбольних арбітрів, на їхню думку, надає дисциплінарний кодекс, який ввели деякий час назад. Його пункти настільки суворі, що навіть досвідчені і загартовані профі починають здійснювати елементарні помилки на полі. Один з кращих арбітрів нашої країни, Сергій Хусаїнов, в одному з інтерв'ю сказав, що тепер він виходить на поле, ніби в останній раз. Сьогодні арбітри - це заручники зводу жорстких правил, які бояться дискваліфікації за найменшу провину.

Почесне місце в футболі

Суддя на полі - це більше ніж суддя. Це охоронець порядку, лікар душ, вершитель доль цілої команди, і не однієї. Але перш за все він - людина, яка не застрахований від промахів і помилок, як і будь-який з нас. У той же час арбітри - це проповідники нових ідей, тактик, стратегій в футболі.

Без їх особистого досвіду і майстерності жодна гра не буде проведена на належному рівні, тому не варто недооцінювати професію футбольного судді. І хоча в реєстрі з кадрів такої посади не числиться, думаємо, її з упевненістю можна внести в послужний список будь-якого рефері, так як вона має всі підстави бути офіційно визнаною професією.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех