• Friday July 19,2019

Фінські рибальські мережі: огляд, характеристики

Для будь-якого рибалки професійне, спортивне або любительське заняття ловом, будь то рибалка мережами, на вудку або спінінг, має приносити насолоду незалежно від сезону, погоди: в сонячний ясний день, сльота або пронизливий вітер. І тут багато в чому йому допомагають якісна, зі знанням справи підібрана непромокаючий екіпірування, необхідну спорядження. Зупинимося коротко на досить широко поширеному, практичному, зручному та доступному мережевому спорядженні і як приклад виберемо фінські рибальські мережі.

Що собою являє ця рибальська приналежність?

Це досить м'які, гнучкі, високоміцні фінські мережеві полотна зі стійкими на розрив подвійними вузлами. В їх основі - монофільна, стійка до ультрафіолету і морській воді волосінь товщиною 0, 17-0, 22 мм сірого, синього, в тому числі зі сталевим відблиском кольору. Можливий також і капрон (капронові мережі). Дана рибальська приналежність різниться за способами посадки мережевих полотен:

• високотехнологічна машинна (фінського виробництва або вітчизняного, але на фінському обладнанні і відповідно до заявлених вимог); характеризується закріпленням крайніх осередків до підборі методом жорсткої фіксації;

• ручна «на бігу» - характеризується відсутністю вузлів на плаваючому і вантажному шнурах, в зв'язку з чим досягається вільне переміщення по посадкової нитки групи осередків на окремому кресало.

Всі фінські мережі оснащені шнурами:

• плаваючим суцільним (так званим поплавковою, оскільки на деяких моделях є вплетені в шнур поплавці) - він призначений для уникнення заплутування мережного полотна, його випрямлення в воді;

• утяжеляются суцільним з вплетеною в нього ниткою зі свинцю - він призначений для вертикального занурення мережі в воду.

Завдяки технології виготовлення кабелі не западають за осередки. Як правило, плаваючий шнур рази в два легше утяжеляются (наприклад, прийнятно 6 г / м проти 12/13/14 г / м відповідно). Наявність занадто важкого шнура може негативно позначитися на улов, оскільки створить сильне натяг полотна, що небажано. Однак в разі необхідності, наприклад при наявності досить сильну підводну течію, додатково мережу можна оснастити невеликими грузіламі зі свинцю. Краї мережі обв'язуються капроном, що забезпечує ще більшу міцність на розрив.

Фінська мережа: форма і розміри

Фінські мережі розрізняються залежно від довжини, висоти, розміру осередку. По довжині вони поділяються на 10, 30 і 60-метрові. За формою їх посадка нагадує трапецію. Це сприяє пристосуванню до нерівностей дна і високим уловів. Висота може становити для 10 і 30-метрових виробів - від 0, 9 м до 1, 8 м (з кроком в 0, 3 м), для 60-метрових - 3 м. Тут слід враховувати, що виробниками вказується висота мереж в натягнутому, робочому стані, в стані ж спокою висота мережі буде менше сантиметрів на 15-20.

Осередки. Для лову якої риби призначені?

Завдяки широкому розмірному ряду осередків фінські рибальські мережі дозволяють ловити різну рибу, від дрібної до більшої:

• 1, 8-2, 0 см - корюшка;

• 2, 5-3, 5 см - окунь, лящ, плотва;

• 4, 0-6, 0 см - судак і щучка;

• від 6, 5 см - більша хижа риба.

Якісні характеристики фінських мереж

Відзначено, що фінські рибальські мережі (відгуки покупців, досвідчених рибалок це підтверджують) характеризуються такими функціональними властивостями:

• міцність;

• незначну вагу;

• простота в застосуванні;

• висока уловістость та інші.

застосування

Фінські рибальські мережі прості в застосуванні. Вони призначені для риболовлі як в невеликих мулистих ставках, так і в більш значних за розмірами і глибині річках, озерах. Це може бути як підлідний лов, так і відкрита вода, з течіями і без. У разі, коли рибалка планується в закоряженних північних річкових водах і потрібно стовідсоткова впевненість в міцності мережевого полотна, можна вдатися до покупки мережі з фінської жорсткої крученої волосіні (0, 15 мм х 3), однак улов може дещо знизитися. Є різновиди фінських мереж, що поставляються з човником. Найбільш поширеними вважаються одностінні зяброві, або «жабровкі» (назва походить від способу цепленіе риби до мережі - зябрами). Є також тристінні капронові мережі. Але вони трохи менш популярні.

Багато сьогодні готові купувати саме фінські рибальські мережі. Відгуки завзятих рибалок підтверджують їх надійність, міцність і уловістость. Вони з позитивного боку зарекомендували себе за більш ніж 10-15 років, і до цього дня продовжують користуватися популярністю і попитом.

Виробники фінських мереж

Фінські рибальські мережі представлені досить широким асортиментом. Також їх характеризують різні цінові категорії. Випускаються під назвою «Білуга», «Фінн», AXTI, Barrakuda, Cryfish, Riston Kalaverkko, «Балтсеть» (вона ж іменується в народі «мережу-фінка», але вітчизняного виробництва). Середня ціна варіюється в межах 250-1500 рублів, але при великому бажанні можна знайти і набагато дорожче.

Побутує така думка: фінські капроновое мережі, так само як і нейлонові, - це товар, вироблений в країнах Середньої Азії (Таїланд, Китай і інші) і звідти експортований до Європи. Тому цілком допустимо, що ввозяться в нашу країну під європейськими, в тому числі фінськими марками (Nurli Oy, Kivikangas) мережеві полотна не є істинно фінськими за походженням, хоча вони досить хорошої якості (часом навіть не розгледиш) і здатні витримати не один похід на риболовлю. Для більшої впевненості в якості такої продукції можна, звичайно, замовити товар безпосередньо з Фінляндії.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі