• Tuesday June 25,2019

Айкідо - це японське бойове мистецтво

У сучасному світі існує безліч бойових мистецтв. Більшість з них мають давню історію, нерозривно пов'язану з традиціями Сходу. Одним з найбільш загадкових і цікавих видів боротьби є айкідо. Це споконвічно японський вид єдиноборств. У нашій статті ми розглянемо принципи і суть даного єдиноборства. Постараємося дати вичерпну відповідь на питання: «Боротьба айкідо - що це?»

формулювання

Айкідо - це японське бойове мистецтво, яке об'єднало в собі кілька видів стародавніх технік боротьби і самооборони. Серед них айкіджітсу, мистецтво фехтування на списах і мечах, айки-дзюцу, дзю-дзюцу і т.д.

Айкідо - це не олімпійський вид спорту, по ньому не проводять змагань і чемпіонатів, тому людство мало що знає про цей мистецтві, гармонійно об'єднав в собі фізичні і духовні практики.

Для довідки

Популярний на Заході, а також і у нас в країні кіноактор Стівен Сігал є володарем сьомого дана по айкідо. Це вищий ранг в даному єдиноборстві, що означає, що Сігал володіє ним досконало. Свого часу він довгі роки провів в Японії, де вивчав даний вид бойових мистецтв і навіть мав свою школу, яка знаходилася в Токіо.

Історія створення айкідо

Айкідо - це відносно молодий вид єдиноборств. Його засновник Морихей Уешіба з'явився на світло в 1883 році. А роком народження айкідо можна вважати 1925 й. У дитинстві Морихей був болючим і кволим. Це спонукало його зайнятися вивченням бойових мистецтв. Хлопець настільки захопився практичним освоєнням древніх єдиноборств, що не помітив, як з слабкої дитини перетворився на чоловіка з залізними м'язами, гнучкістю, як у пантери, і безмежної витривалістю.

Уешіба довго мандрував по Японії в прагненні відшукати найкращих вчителів і жадібно переймав їх знання та досвід. Через 20 років тренувань він зажив слави непереможного. Ніхто з суперників не міг його здолати. І хоч тіло спортсмена перебувало в ідеальній формі, душа Моріхея все ніяк не знаходила спокою. Тоді він ще глибше занурився в філософських і релігійних вчень. Результатом цього стало відкриття власної школи під назвою Айкикай в 1925 році, яка і стала початком розвитку айкідо.

Творець бойового мистецтва дуже обережно поводився зі своїм дітищем. Вважаючи айкідо найпотужнішим зброєю, ховав його від очей людських і навчав у своїй школі лише малу групу перевірених осіб. І тільки після закінчення Другої світової війни айкідо було «випущено на волю». Японія тоді перебувала в жалюгідному стані, і Уешіба вирішив, що нове бойове мистецтво зможе допомогти розгубленим і пригніченим землякам знайти віру в себе і свою країну.

Що таке айкідо: суть айкідо і його філософія

Якщо спробувати коротко сформулювати суть айкідо, то можна сказати, що вона полягає в гармонії рухів і дихання, тіла і розуму, а також в повній відмові від особистих амбіцій.

Рухи природні, прості і позбавлені агресії. Вони спрямовані не на атаку, а на захист. Тіло борця під час сутички повинно бути максимально розслабленим, а розум - напруженим. Саме розуму, свідомості, духу Уешіба відводив основну роль в своєму вченні. Якщо більшість єдиноборств базуються на грубій фізичній силі, то в даному випадку весь упор робиться на м'яку силу розуму.

Айкідо - це бойове мистецтво, яке не ставить перед собою мету перемогти. Адже перемога - субстанція відносна. Вона нікому не приносить користі, лише тільки пестить самолюбство. Сьогодні переможеш ти, а завтра - тебе. Айкідо вважає, що в цьому немає ніякого сенсу.

Прихильники вчення Моріхея Уешіби не атакує і не дають відсіч, не відповідають агресією. Вони як би «умовляють» супротивника відмовитися від своїх злих намірів, перенаправивши його сили в безпечне русло.

Але щоб досягати таких результатів, потрібно володіти високим рівнем розвитку. Тому головна мета борців айкідо - завоювати себе. Взяти верх над власними слабкостями, піднестися над світом матеріальним в світ духовних висот.

Вся історія людства пронизана війнами і конфліктами. На думку Уешіби, це є результатом амбіцій і бажання перемогти за всяку ціну. Людини, звіра, природу ... Хтось опускає руки і програє. Хтось розвиває бойові якості і перемагає. Але завжди знайдеться новий агресор, який зробить сьогоднішнього переможця переможеним. На цьому заснована життя людини і базується більшість бойових мистецтв.

Філософія ж айкідо інша. Вона зводиться до того, щоб рівнятися на природу, в якій немає конфліктів, а панують гармонія та любов. Творець цього бойового мистецтва вірив, що його дітище зможе змінити людство - зробить його щасливим.

техніка айкідо

У цьому виді єдиноборств відсутні атакуючі прийоми. В технічному арсеналі захоплення, кидки, маневрування, відходи з лінії атаки. Є також кілька видів ударів, але вони носять, скоріше, відволікаючий характер, ніж атакуючий. Майстер айкідо вивчає руху противника і розгадує, що він буде робити в наступну мить. Він використовує енергію атакуючого і ставить його в незручне становище своїми діями. Таким чином атака противника руйнується, йому доводиться придумувати щось нове.

Як розшифровується назва?

Слово «айкідо» складається з трьох ієрогліфів, кожен з яких відображає частинку суті бойового мистецтва. Так, «ай» - це гармонія і справжня любов. «Кі» означає дух, внутрішню енергію. А «до» перекладається як шлях. Виходить, що айкідо - це духовний шлях до гармонії.

Універсальність даного єдиноборства

У загальноприйнятому розумінні назвати цей вид єдиноборств спортом, напевно, не можна. Хтось може сказати з приводу айкідо: «Що це за спорт, якщо немає ні переможців, ні переможених, ні змагань?» Все це дійсно так. Але його прихильники і не прагнуть до мирському визнання у вигляді титулів, кубків і грамот. У них зовсім інші пріоритети і завдання. Більш того, якщо спортсменом може стати тільки людина певного віку і фізичного розвитку, то майстерність айкідо з його простими і природними рухами є абсолютно кожному. І дитині, і жінці, і глибокому старому. Щоб перемагати себе, потрібно тільки одне - бажання.

принципи айкідо

Відповісти на питання: «Боротьба айкідо - що це таке?» - допоможуть принципи цього бойового мистецтва. Серед них виділяють такі:

  • Розслабленість і безперервність рухів.
  • Постійний контроль м'язів.
  • Правильна робота рук.
  • Концентрація волі.
  • Впевненість в собі.
  • Уміння працювати в групі.
  • Уміння захистити себе.
  • Поступовість тренувань - від простого до складного.
  • Заняття в хорошому настрої.

Айкідо Айкікай

Айкідо Айкікай - це Міжнародна організація мистецтва айкідо, яку в 40-му році минулого століття офіційно визнало японський уряд.

Після кончини Моріхея Уешіба її очолив син Вчителі Кіссемару. І по сьогоднішній день династія Уешіба керує Айкідо Айкікай. Вона намагається зберегти вчення в його первозданному вигляді. Айкикай - це класична версія айкідо.

Штаб-квартира організації і основна методико-тренувальна база знаходяться в Токіо. Центром всіх світових філій Айкідо Айкікай є однойменний фонд. Його глава і керівник центру тренувань - Досю Морітеру Уешіба. Фонд Айкідо Айкікай здійснює методичну підтримку різних організацій даного бойового мистецтва, екзаменує спортсменів і видає сертифікати. Більше ніхто, крім нього, не має на це права.


Цікаві Статті

Яка риба клює в вересні?  Ловля риби у вересні: що клює?

Яка риба клює в вересні? Ловля риби у вересні: що клює?

Вересень - прекрасний час для лову будь-якої риби. З незначним зниженням температури водні мешканці стають більш активними. Причому це відноситься і до мирних, і до хижих риб. Перші без обережності носяться по всій водоймі в пошуках хоч якоїсь їжі напередодні тривалої і холодної зими, а другі не упускають можливості

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Компанія Pontoon 21 з'явилася в результаті об'єднання кількох великих виробників снастей для рибного лову з Росії, Японії і Китаю. Відгуки рибалок про нову продукцію, особливо про спінінгах Gad, були хорошими, і Pontoon 21 стала швидко розвиватися. Оригінальні рішення, що призводять до результативної риболовлі, застосовуються і в лінійці вудилищ спінінгів. Види спінінгів Pontoon 21 Основна лінійка спінінгів Pontoon 21 представл

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Одним з перспективних методів полювання на коропа є ловля на Бойл. Це відносно новий напрямок в карпфішінге, яке зародилося в Європі в кінці 80-х років минулого століття. Як ловити коропа на Бойл, стало відомо у нас до кінця 90- х років. На сьогоднішній день цей метод став широко застосовуватися як спортсм

Тренування на рельєф м'язів

Тренування на рельєф м'язів

Рельєф м'язів просто так отримати неможливо - для цього потрібен спеціальний підхід до тренувань. Крім того, вам необхідно усвідомити, що тренування на рельєф - це повноцінний комплекс, який необхідно дотримуватися цілком, не упускаючи ніяких деталей. Так що уважно вивчіть всі поради і виконуйте їх беззаперечно, щоб домогтися видатного рельєфу м'язів. Силові вправи Силові вправи складають основу набору м'язової маси - без цих вправ ви будете дома

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Плавання - це популярний вид спорту, яким може займатися будь-який бажаючий. До Палацу водних видів спорту в Казані кожен бажаючий може потренуватися, незалежно від пори року. Заняття у воді корисні для здоров'я, крім цього вони бадьорять і піднімають настрій. Детальніше про водному комплексі поговоримо нижче. Пр

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

Неважливо, скільки в вас зайвих кілограмів, якщо ви незадоволені своєю фігурою, то необхідно щось робити для виправлення ситуації. Звичайно, комусь заважає всього 1-2 кг, і вони виснажують себе дієтами і фізичними вправами, при цьому інші спокійно ставляться до своїх зайвим 30 кг і навіть не планують хоч якось від них позбавлятися. Головне, не переборщити при схудненні, адже анорексічкі мало кого приваблюють. Саме тому необхідно знати, як розрахувати вагу по росту. Якщо дівчина масою 55 кг і довжиною 160 см буде достатньо округлої, то при 180 см крізь шкіру будуть просвічувати кістки. Не варто