• Friday July 19,2019

G36 (гвинтівка штурмова): характеристики і фото

На початку 90-х років в німецькому Бундесвері проводилася реорганізація армійських структур з подальшим переозброєнням. Тоді на озброєнні складалася добре відома в світі гвинтівка Heckler und Koch G3. Для заміни передбачена була нова розробка німецьких зброярів - G11. Однак НАТО не схвалив ці зміни, оскільки прагнув уніфікувати і стандартизувати всі стрілецькі системи і використовувані ними боєприпаси. Так як нова гвинтівка використовувала спеціальний безгільзовий патрон калібру 4, 73 мм, то було прийнято рішення залишити її для озброєння резервістів, а натомість розробити нову зброю. Цьому сприяло возз'єднання двох республік - Східної і Західної Німеччини - в 1990 році, і супутні йому значні фінансові витрати. Так і з'явилося абсолютно нову зброю - німецька штурмова гвинтівка G36.

Причини переозброєння і історія створення гвинтівки

Цим подіям супроводжували також зміни в НАТО. Альянс активно поширював у військах новий патрон 5, 56 мм, що вимагало від Німеччини зброї, що використовує цей патрон. У 1992 році вище керівництво представило концепцію нової системи озброєння - IDZ (Піхотинець майбутнього). Ця концепція включала в себе штурмову гвинтівку, ручний кулемет, які повинні були доповнювати перебуває на озброєнні MG-3. ЇХ призначенням була підтримка підрозділів піхоти. І німецькі зброярі активно взялися за розробку нових зразків.

1 вересня 1993 року з'явилися технічне завдання, створене експертами з Відомства із закупівлі озброєння. Після цього стало зрозуміло, що всі зразки, які перебувають на озброєнні бундесверу, не відповідають залишеним вимогам. Таким чином, завдання ще більш ускладнилася, адже тепер потрібно було повністю замінити всю зброю, а не тільки один зразок. При виконанні замовлення з'явилися два основні конкуренти - німецька фірма Heckler und Koch і австрійці Steyr.

У таких напружених умовах H & K зуміли проявити себе найкращим чином. Конструктори компанії зуміли за дуже короткі терміни створити просте, дешеве, але при цьому надійне сімейство зброї - автомат HK.50 і заснований на ньому кулемет MG.50. Ці зразки виявилися багато в чому краще, ніж популярна тоді австрійська AUG 77 і розроблений на її базі кулемет AUG / HBAR. Вони настільки сподобалися керівництву, що незабаром були прийняті на озброєння бундесверу під індексами G36 і MG36. Однак в перші місяці існування системи було випущено порівняно невелику кількість одиниць (приблизно 35 000 гвинтівок і 200 кулеметів). Це було пов'язано з фінансовими труднощами в Німеччині.

особливості конструкції

Що примітно, зазвичай педантичні німці в цей раз відмовилися від традиції. Зазвичай компанія використовувала принцип роботи автоматики своєї зброї, заснований на віддачі напіввільного затвора, стовбур при цьому залишався нерухомий. Система замикання, заснована на роликовому затворі, також була відкинута. Навіть система Калашникова, яка могла стати основою нової гвинтівки, була відбраковані. Для створення автоматичної гвинтівки G36 вирішили використовувати схему іншого популярного зброї - американської М16.

Штурмова гвинтівка (автомат) G36 складається з таких частин - ствольна коробка (яка включає в себе незнімний стовбур, рукоятку для перенесення з вбудованим оптичним прицілом), приклад відкидного типу, ударно-спусковий механізм з пістолетною рукояткою, магазин і приймач магазину, цівка, рухлива автоматика і багнет-ніж.

функціонування автоматики

Принцип роботи автоматики стандартний - відведення порохових газів з каналу ствола. У G36 конструктори реалізували власний винахід - оригінальний по конструкції газовий двигун, який виконаний з поділом рами затвора, яка тепер не залежить від газового поршня з коротким ходом. При пострілі поршень впливає на затвор і відводить його в заднє положення. Канал ствола закривається завдяки спеціальним бойовим упорів (всього їх 7), при цьому затвор потрібно повернути на 30 градусів за допомогою стебла. Така конструкція газоотвода дозволила знизити вагу гвинтівки і зменшити вплив працюючої автоматики на стійкість зброї при стрільбі і знизивши вагу самого замикаючого вузла.

Особливості ударно-спускового механізму

УСМ (ударно-спусковий механізм) повністю аналогічний попередниці - G3. Він збирається в спеціальній коробці, яка також містить спусковий гачок, пістолетну рукоятку і скобу. Що підвищує зручність управління і ведення вогню. Для закріплення коробки на ствольну частина застосовують поперечні штифти. Сам же УСМ - куркового типу. Він розрахований на ведення як одиночного, так і автоматичного вогню. Запобіжник і перекладач режиму вогню суміщені, двосторонній прапорець, який виконує це завдання, встановлений над пістолетною рукояткою, що полегшує перемикання режимів стрільби в бою. При цьому заводські установки можуть відрізнятися - гвинтівку можуть поставляти з різних комбінацій режимів - ведення тільки одиночного вогню, одиночний і автоматичний вогонь, одиночний і чергами по два постріли, або ж з трьома режимами відразу.

Гарнітура і експлуатаційні показники

Ще одна конструктивна особливість зброї - можливість ведення вогню як з правого, так і з лівої руки. Рукоятка перезарядження змонтована на верхній частині ствольної коробки таким чином, що може відкидатися в будь-яку сторону на 90 градусів. Вона впливає на рухомі частини автоматики при відведенні назад. При стрільбі рукоятка рухається разом з рамою затвора. У порівнянні з гвинтівкою G3 в її конструкцію внесли багато змін, які поліпшили функціонування системи перезарядки, особливо в несприятливих умовах. При цьому ствольна коробка надійно захищена від забруднень, так як проріз для проходу рукоятки прибрана. Викид стріляних гільз відбувається через спеціальне екстракційне вікно на правій стороні ствольної коробки. Оригінально виконана і ручка для перенесення гвинтівки, встановлена ​​на верхній частині ствольної коробки відразу над рукояткою перезарядки. Таким чином, центр ваги гвинтівки знаходиться якраз під ручкою перенесення. Ще одна її функція - можливість прицілювання, так як пристосування для цього змонтовані в її задній частині. Відмітна особливість цієї гвинтівки - постійний триразовий приціл. Він розрахований на відстань приблизно в 800 метрів і оснащений лазерним целеуказателем. Крім того, є також і стандартний приціл коліматора, що дозволяє вести ефективну стрільбу на відстані до 200 метрів. Також рукоятка дозволяє монтувати на ній інші приціли - наприклад, фірма Zeiss випустила для цієї гвинтівки нічний приціл Hensoldt AG без підсвічування, стрілянина з ним можлива на відстань до 350 метрів.

Зручність і компактність

Ще одне відмітна властивість, якою володіє німецька автоматична гвинтівка G36 - виняткова компактність. Оскільки сучасні війська надзвичайно маневрені, їм необхідно не тільки ефективне і просте, але і зручна зброя. Саме з цією метою конструктори впровадили в конструкцію G36 відкидний приклад, який зменшує загальну довжину зброї з 1000 мм до 758 мм, що дозволяє піхоті комфортно висаджуватися з бронетранспортерів або здійснювати стрибки з парашутом.

харчування зброї

Штурмова гвинтівка G36 харчується боєприпасами з магазину, ємність якого - 30 патронів. Його виконують з прозорої пластмаси, яка дозволяє стежити за витратою патронів, також на бічних сторонах він має спеціальні виїмки, що дозволяють кріпити запасний магазин. Для комфортного наповнення магазину зроблена обойма ємністю 10 патронів і перехідник. Безпосередньо в бою використовуються строєні або спарені магазини, що підвищує боєкомплект, що носиться стрільцем. Оскільки приймач зроблений з урахуванням стандартів НАТО, то гвинтівка може використовувати будь-які магазини з патронами 5, 56 НАТО.

Конструкція і особливості ствольної коробки

Ствольну коробку штампують з листової сталі. При цьому розробники не соромляться експериментувати і застосовують у виробництві такі нововведення, як фасонний прокат, порошкова металургія або лиття по виплавлених моделям. Разом з тим для виробництва таких важливих частин, як УСМ, приклад, магазин, ствольна накладка використовуються поширені матеріали на зразок ударостійкого поліаміду або армованої стеклонітей пластмаси.

Для зменшення теплового випромінювання при стрільбі, з метою маскування стрілка від тепловізорів все металеві частини гвинтівки піддаються обробці - на них наноситься спеціальне теплоизолирующее покриття.

Бойові характеристики, особливості застосування

Випробування, проведені на полігонах і в процесі експлуатації, показали, що гвинтівка має високі бойовими характеристиками. Експерти відзначали, що при стрільбі практично повністю відсутня перекидаючий момент, зброя стійко при стрільбі чергами. Зокрема, цей результат досягнуто завдяки компонуванні. Рухомі деталі автоматики розташовуються вище стовбура, а ложа знаходиться з ним на одній осі. Крім того, звук при пострілі досить тихий, в порівнянні з іншою зброєю. Та й кучність бою на висоті; G36 - гвинтівка, яка вперше за багато років продемонструвала набагато більш високу продуктивність, ніж у кращих зразків натовських гвинтівок. Наприклад, при стрільбі короткими (3-5 пострілів) чергами на дальність 100 м розкид не перевищував 12 см поряд з високою живучістю стовбура (близько 10 000 пострілів) це дає значну перевагу перед супротивником. Основний вид вогню - автоматичний, як правило, стріляють чергами до 5 пострілів, але можна також вести стрілянину довгими (до 10 пострілів) чергами, а з кулемета MG36 - безперервно.

Сімейство H & K

На основі цієї гвинтівки Heckler & Koch розробили ціле сімейство зброї, которе включає в себе кулемет MG36, а також карабіни G36 K і G36 C. При цьому німецька гвинтівка G36 - зброя, яке дуже легко перетворити в кулемет, для цього стрілку досить встановити важкий стовбур з сошками, а також приєднати до приймача магазин на 100 патронів, розроблений спеціально для таких випадків. Особливість магазину в тому, що він також виготовлений за стандартом НАТО STANAG 4179 і його застосування в кулеметі виявилося вельми вдалим.

Перейняли німецькі зброярі та світову тенденцію - створювати на базі гвинтівки безліч зразків (від пістолета-кулемета до важкого кулемета). У американців відправною точкою стала М16, у Росії - АК-74. Слідом за ними і німці стали розробляти інші зразки особистої зброї. Тоді в армії утворилася ніша, яку колись займали пістолети-кулемети. Вони були розраховані на стрілянину на ближній дистанції через малопотужного патрона. Як показав досвід використання американцями під час В'єтнамської війни карабінів M4 і XM177, війська будь-якої країни потребують наявності компактного і досить потужного зброї для бою в міських умовах, а також джунглях, лісі і т. Д. У такому зразку потребував і бундесвер.

Для вирішення проблеми конструкторами був створений компактний варіант G36 - гвинтівка укорочена (карабін) з довжиною ствола 318 мм. Але це викликало необхідність використання більш потужного дульного гальма, так як віддача при пострілі значно збільшилася. Для використання в спецпідрозділах карабін можна комплектувати нічним прицілом, целеуказателем, а також тактичним ліхтарем. Основною перевагою залишилася можливість використання того ж самого патрона, що і для G36. Уже в 1996 році це сімейство взяли на озброєння бундесверу, і налагоджено їх серійне виробництво. Також були розроблені моделі на експорт, позначені спочатку буквою E, а пізніше - V. Вони оснащувалися 1, 5-кратним прицілом без целеуказателя. Трохи пізніше з'явилася ще одна модель - HK G36 C, в якій рукоятку для перенесення замінили планкою Пикатинни, що дозволило кріпити на ній абсолютно все приціли і пристосування, стандартизовані НАТО.

бойове застосування

Перше бойове застосування гвинтівки сталося під час конфлікту в Косово, де приймав участь і бундесвер. Це дало можливість випробувати зброю в умовах, які максимально схожі на бойові, так як фактично німці в боях участі не брали. Проте гвинтівка підтвердила свою високу бойову ефективність, ремонтопридатність, можливість експлуатації в будь-яких умовах і надійність. В даний час серію G36 використовують німецькі війська в Афганістані, з 2001 року. Також гвинтівка HK G36 використовувалася під час конфлікту в Чечні, частина була захоплена російськими військами як трофеї.

В даний час німецька гвинтівка G36 складається на озброєнні ряду країн - Литви, Іспанії, Великобританії, спецназом США, Польщі, Франції та Албанії.

Страйкбол та інші види застосування

Зараз Heckler & Koch активно постачають зброю і на цивільний ринок. Зокрема, для цивільного використання розробили зразок SL8, який розрахований на стрілянину тільки одиночними пострілами. Також є страйкбольні (G36 - гвинтівка, страйкбол з якої стає захоплюючим і легким заняттям), мисливські та спортивні модифікації, які, як і "батько", показують виняткові характеристики і результати.

Тому, без сумніву, штурмова гвинтівка G36 є одним з висококласних зразків зброї - вона легка, надійна, зручна, високоефективна в бойових умовах і точна. При цьому вона досить поширена і не є секретною - G36 - гвинтівка, фото якої можна вільно знайти в Інтернеті або книгах.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі