• Tuesday June 25,2019

Американська штурмова гвинтівка гвинтівка М4: фото і характеристики зброї

Гвинтівка М4 - це унікальна зброя, створене американськими інженерами. Базою для майбутньої гвинтівки послужила знаменита М16А2, яка засвітилася в багатьох світових конфліктах. З самого початку вона розраховувалася як основна зброя для екіпажів бойових машин і механізованих частин.

Досвід, отриманий з часів В'єтнаму, показав, що для армії потрібна нова гвинтівка, яка замінить М16А2 і буде більш ефективною в різних бойових умовах. Нова зброя мала володіти всіма тактико-технічними характеристиками попередниці.

Історія створення М4: її попередники

Командування США прийняло рішення розробити нову серію зменшених варіантів знаменитої М16. За цю справу взялася фірма "Кольт", тоді і зараз відома своїми револьверами. В середині 1960-х вона активізувала свою діяльність, і на базі АР-15 і М16 був виготовлений і впроваджений у виробництво "Кольт Коммандо", який мав значно укорочений стовбур і для більшої зручності телескопічний приклад. Також було замінено цівку і дуловою гальмо-компенсатор, який стабілізував стрілянину. Гвинтівки "Коммандо" за багатьма характеристиками не поступалися "старшій сестрі", але вигравали по практичності і мобільності. В ході розробок також були випущені інші карабіни, відразу ж надійшли на озброєння деяких частин США і Великобританії.

Відродження карабінів

Війна у В'єтнамі закінчилася, і інтерес до нових розробок відразу ж пропав. Тільки на початку 1990-х років згадали про ці карабіни. Намагаючись позбутися від уже застарілих пістолетів "Беретта М9", пістолетів-кулеметів М3А1 і МР5, командування США прийняло рішення переозброїти деякі частини новим карабіном, готовим замінити стару зброю.

В результаті цього в 1994 році вийшла нова (М4) штурмова гвинтівка "Кольт модель 720". Цей зразок був більш ефективний, ніж його попередники, а його застосування різноманітніше. Автомат М4 мав калібром 5, 56 НАТО, спеціальним калібром для Північноатлантичного альянсу.

поширення М4

Хоч спочатку гвинтівка і призначалася для озброєння мотопіхотних частин і екіпажів бойових машин, це не зупинило поширення зброї. Командування спеціальних операцій США видало указ про забезпечення цією зброєю всіх частин спеціального призначення. Гвинтівка М4 настільки сподобалася військовим, що на даний момент є тенденція переходу всієї армії Америки на цю зброю. Завдяки своїм розмірам, воно стало більш прийнятним для армії, основну частину якої зараз становлять механізовані війська.

Основні відмінності М4 від М16А2

Якщо візуально порівнювати М4 і М16А2, то видно, що вони - як дві сестри. Автомат М4, по правді, є зменшеною і полегшеною версією М16А2. Стовбур у цієї зброї значно коротше, що робить його більш легким, а маневреність з ним збільшується.

Телескопічний приклад має чотири положення. Правда, повністю скласти його буде важкувато, так як частина механізму відкоту затвора рами гвинтівки розташована в прикладі, що суттєво заважає складати приклад.

Деякі частини пристрою відрізняються від М16А2. Наприклад, ствольна коробка має якісь поглиблення, які безпосередньо відсутні у "старшої сестри". Також є цілий ряд деяких відмінностей, які доводять, що американська гвинтівка М4 - це унікальна зброя. Воно володіє високими тактико-технічними характеристиками.

Гвинтівка М4 оснащена потужним стовбуровим гальмом-компенсатором. Через значне зменшення довжини ствола точність зброї впала, так як розширюються гази при вильоті кидали стовбур куди попало. Цю проблему вирішив більш потужний стовбурової гальмо-компенсатор, який раніше не встановлювали на М16 версії А2. Знахідка підвищила коефіцієнт точності даного зброї.

Схожість з М16

М16 і М4 (гвинтівка), фото яких найчастіше просто плутають через їх реальної схожості, конструктивно з самого початку виробництва були засновані на базі інших гвинтівок (АР-10 і АР-15), що і пояснює таку зовнішню схожість. Робота деяких частин і механізмів двох гвинтівок ідентична, тому ці частини взаємозамінні, що робить ремонт більш дешевим і простим. Тому, хто користувався М16, не важко буде перейти на новішу і вдосконалену модель. Навіть порядок збирання і розбирання "Кольт модель 720" і М16 однаковий. Так що занадто великого утруднення через перехід на нову зброю армія США не відчула.

Дуже корисним виявилася схожість магазинів двох гвинтівок. Гвинтівка М4 також може мати магазин з двадцятьма патронами і тридцятьма, в залежності від комплектації (вона може бути громадянської і бойової). Також цивільний магазин може застосовуватися в операціях спеціального призначення, піднімаючи швидкість і маневреність солдата під час проведення самої операції. Диференціації на цивільний і бойової магазин у АК-74 немає, що є, безумовно, мінусом для нього.

Оснащення гвинтівки М4

Крім базової комплектації, карабін може мати підстовбурний гранатомет. M203 - це 40-міліметровий підстовбурний гранатомет, який призначений для знищення ворожих солдатів. Така зброя при необхідності може знищувати техніку і легкоброньовані мети (кумулятивно-осколкова граната може пробивати бронеплити до 50 міліметрів товщиною). В арсеналі M203 є спеціальні освітлювальні гранати, димові, осколкові, "стрибають" (після удару об землю граната підстрибує і на висоті півтора метрів вибухає), гранати зі сльозогінним газом, сигнальні гранати.

В оснащення карабіна входить спеціальний целеуказатель, який підвищує ефективність прицільної стрільби. Встановлюється він на планці Пикатини, прямо біля прицілу. Це пристрій - цілий модуль, який має в собі ще й ліхтарик для підсвічування.

Також М4 оснащується багнет-ножем М9, глушником та додатковими оптичними прицілами.

Нова зброя - М4А1

У 1996 році за планом державних замовлень для армії США була розроблена нова модель М4А1, гвинтівка, яка розроблялася на базі М16 версії А3. Головною відмінністю є повністю автоматичний вогонь, адже в старій рушниці він був з відсіченням по три постріли. Також було встановлено новий приціл і змінна рукоятка для перенесення, що забезпечувало максимальний комфорт на тривалих марш-кидках. Також по комплектації на М4А1 можуть навішувати інші пристрої, розраховані на певні умови.

У комплект може входити чотириразовий оптичний приціл АСОГ, діоптричний приціл, каліматорний (з червоною точечкой), лазери, прилади нічного бачення, ліхтарики і підсвічування, модифікований підстовбурний гранатомет, додаткова ручка і бистроснімающійся глушник. Також може оснащуватися штик-ножем. Залежно від умов проведеної операції даний комплект може варіюватися по-своєму.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на