• Tuesday June 25,2019

Новий вид спорту. Нові олімпійські види спорту

Людська фантазія в гонитві за екстримом і популярністю не знає кордонів. Щороку в світі з'являються нові види спорту. Багато з них дійсно цікаві та нешкідливі для здоров'я. Проте є більш жорсткі і безкомпромісні види. Крім того, останнім часом популярними стають давно забуті національні ігри.

слембол

Це альтернативне відгалуження баскетболу. Slamball є командну гру, засновниками якої є відомі медіа-особистості Майк Толін і Мейсон Гордон. Варто зазначити, що цей новий вид спорту в Росії сьогодні активно набирає обертів. Успіх до нього прийшов завдяки видовищності і розмаїтості фінтів.
Слембол схожий за правилами з вуличним баскетболом. Однак головною відмінністю є майданчик. У спеціально відведених зонах натягнуті батути. За допомогою них спортсмени підстрибують до 5 метрів вгору і закидають м'ячі. Контакти в повітрі дозволені. Від кожної команди на полі присутні по 4 учасники.

Хедіс

HeadIS - це суміш настільного тенісу та футболу. Цей новий вид спорту отримав визнання в Німеччині завдяки студенту Рене Вегнер. Саме він кілька років тому вигадав гру на столі для тенісу, де замість ракеток по м'ячу наносяться удари головою.

Правила хедіса ідентичні з пінг-понгом. Замість ракеток використовується голова. Традиційний пластмасову кулю замінений на спеціальний гумовий м'яч. Учасники матчу повинні спритно перекидати снаряд через сітку на невеликому столі, намагаючись застати супротивника зненацька. В даний час хедіс затребуваний серед студентів по всій Західній Європі.

Кок-бору

Ця контактна гра була придумана в Середній Азії. У стародавні часи в неї любили грати багатії в Киргизії, Афганістані та Ірані. Проте з плином років про кок-бору забули. Сучасна версія гри зазнала деяких змін в правилах, але фундамент залишився колишнім. Цей вид спорту схожий з кінним поло, однак замість м'яча використовується туша барана або козла. Історики відзначають, що раніше в якості снаряда виступав розпотрошений вовк.
У кожній команді має бути по 4 учасники. Метою гри є занесення туші тварини в спеціальну яму, тобто ворота суперника. Поєдинок розділений на 3 періоди по 20 хвилин. У грі дозволена грубість, проте забороняється ударяти супротивника або його скакуна хлистом, а також зіштовхувати людини з сідла.

літній біатлон

Подейкують, що в найближчі 8-12 років в олімпійську програму увійде ще одна швидко розвиваюча альтернативна дисципліна. Йдеться про літній біатлоні, який може проводитися як на грунті, так і на гумовому покритті.

Цей новий вид спорту обіцяє бути не тільки видовищним, але і вельми цікавим. Тут замість традиційних лиж використовуються спеціальні подовжені ролики. Головна перевага в тому, що їм можна займатися в будь-яку погоду, тоді як зимовий біатлон вимагає специфічних умов (як мінімум снігу). До того ж для тренувань не потрібно дорогого спорядження.
Якщо літній біатлон буде включений в олімпійську програму, то в змаганнях зможуть взяти участь також вихідці з Африки.

футбег

Ця досить видовищна і інтригуюча гра зародилася в США ще в 1970-х. Проте популярність вона отримала тільки в останні роки. У Росії цей новий вид спорту має два відгалуження: нет-гейм і фристайл. Перший жанр являє собою гру між суперниками. Її метою є перекидання м'яча через невисоку сітку. Якщо снаряд торкнеться землі, зараховується гол.

Фрістайл є технічне соло з м'ячем. Спортсмен показує під музику всі свої вміння оброблення снаряда в повітрі.
На змаганнях оцінюються не тільки техніка і варіативність трюків, але і артистизм. Тут успіх повністю залежить від фантазії.

флайборд

FlyBoard вважається одним з найбільш травмонебезпечних розваг. Це новий водний вид спорту, який швидко набирає обертів серед провідних екстремалів з усього світу. Гра отримала назву на честь однойменного пристрою ховерборд, який здатний підняти в повітря людини на цілих 9 метрів.

Флайборд працює на спеціальних насосах і помпах. У мотор по товстому шлангу підкачуються вода. Помпа з неймовірною силою вистрілює нею назад, тим самим піднімаючи людини вгору. Мета гри полягає в тому, щоб утриматися в повітрі більше часу і не впасти раніше суперників. Балансування досягається завдяки особливому становищу рук, до яких, в свою чергу, підведені свої окремі помпи.
У комплект з дошкою і самим пристроєм входять ще спеціальні захисні черевики.

петанк

Нещодавно відроджена французька гра в Європі стала набирати неабиякі обертів. На сьогоднішній день навіть в Росії є кілька спеціалізованих петанк-клубів, два з яких базуються в Москві.
Це суміш боулінгу і керлінгу. Гравці діляться на дві команди. Зустріч проводиться на прямокутному майданчику. Суть полягає в тому, щоб кинути важкий металевий кулю якомога ближче до дерев'яного снаряду під назвою кошонет. У перекладі з французької слово cochonnet означає «порося». Також виграшною позицією м'яча є викид кулі суперника з відведеної зони.

Даний вид спорту вимагає стратегічного мислення і спритності. Грати можна в будь-який час року. Вікових обмежень немає.

сепактакрау

У дослівному перекладі з малазійського ця гра означає «удар по тканині м'ячу». З'явився спочатку цей новий вид спорту в Азії. На сьогоднішній день він популярний в Сінгапурі, Малайзії, Таїланді, Індонезії, Німеччини, Італії, Канаді та США.
Сепактакрау являє собою щось суміжне між волейболом, футболом і гімнастикою. Майданчик ділиться на дві половини. У кожній команді по 3 учасники. Подача проводиться відповідно до загальноприйнятих правил волейболу. Відбивати м'ячі і перепасовуватися можна будь-якою частиною тіла, крім рук. Фірмовими прийомами в сепактакрау є сальто і шпагат в повітрі.

сквош

Squash був придуманий в Великобританії, але піку популярності гра досягла в Канаді та Америці. Сьогодні нові види спорту в світі з'являються із завидною регулярністю, проте лише мала частина з них дійсно має світле майбутнє. І сквош якраз відносить до цієї меншини. Показовим моментом є те, що саме цей вид спорту реально претендує на включення в розширену програму Олімпіади-2020.

Суть гри полягає в тому, щоб суперники, перебуваючи в невеликому приміщенні, по черзі били м'ячем в будь-яку з чотирьох стін. Маніпуляції над снарядом виконуються тільки за допомогою ракетки. Якщо м'яч торкнеться підлоги більш ніж один раз, значить супернику присуджується бал.

Нові олімпійські види (зимові)

З 2014 року міжнародний комітет прийняв рішення розширити традиційну програму Олімпіади. Так, в Сочі були презентовані такі нові зимові види спорту, як командне фігурне катання, стрибки з трампліну серед жінок, змішана естафета в біатлоні. Крім того, в програму ввійшов хафпайп. Ця гра являє собою змагання в спеціальній увігнутою конструкції зі снігом. Учасники повинні рухатися від однієї стіни до протилежної, здійснюючи різні трюки і стрибки.

Всі ці нові олімпійські види спорту отримали масу позитивних відгуків від глядачів і експертів. Вони принести не тільки різноманітність і інтригу, а й додатковий колорит. Очікується, що в 2018 році програма змагань ще розшириться на пару позицій.

Нові олімпійські види (літні)

З початку 2000-х в розширену програму входили і бейсбол, і софтбол, і сквош, і карате. Проте багато хто з них незабаром були виключені.
У 2012 році в програму увійшли 26 видів спорту. За кожен з них були віддані голоси в міжнародному комітеті. Але який новий вид спорту увійдуть в найближчі Олімпійські ігри? В першу чергу - гольф. Ця популярна в Сполучених Штатах гра аристократів отримала 63 голоси з 90. Також в програму увійде регбі-7. Це спрощений формат гри. За нього проголосував 81 член комітету. Таким чином, на найближчій Олімпіаді не буде ні сквошу, ні карате, ні роллерних видів.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на