• Sunday May 26,2019

Йога - це що таке з точки зору здоров'я? Заняття йогою, поради для початківців

Всі звикли вважати, що йога - це обов'язково щось пов'язане з фізичними вправами і релігією індійців. В якійсь частині так і є. Йога - це досить-таки широке поняття, яке поєднує в собі безліч духовних і фізичних практик, які зміцнюють людське тіло і дух і допомагають досягти особливого піднесеного стану свідомості. Як би там не було, але в наші дні йога стала дуже популярною серед всього населення земної кулі.

Що потрібно для заняття йогою

Для цього потрібно не так вже й багато. Йога - практика, в якій найголовніше - це витримка і прагнення до самовдосконалення.

Як вибрати відповідний килимок

На більш "земне" рівні для занять і практики обов'язково потрібен килимок для йоги. Для новачків у цій справі вибір свого першого килимка не такий вже і простий крок. Так як це індійське вчення сильно поширене, торговці стали сильно наживатися на цьому. Якісний килимок для йоги коштує близько 100 - 150 доларів. Для початку можна і не розщедрюватися на таку суму, а купити килимок більш низької цінової категорії.

Килимок - важлива частина для такої практики, як йога. Відгуки на вибір мату для новачків кажуть, що найголовніший параметр - його довжина. Вона не повинна бути менше 185 сантиметрів (краще брати на сантиметрів 20 більше довжини свого тіла). Ширина не такий вже і важливий параметр при виборі килимка для занять. Головне, щоб він був не вже ширини тіла. Товщина мату залежить від особистих уподобань та потреб. На більш товстому килимку тепліше займатися, але зате на ньому важко виконувати вправи, що вимагають стану рівноваги і балансу.

Йога - це що таке з точки зору здоров'я

Вона зовсім недавно стала популярною для великих мас людей, а у багатьох практикуючих її вже з'явилися результати. Все частіше і частіше стала з'являтися інформація про те, як проводити лікування йогою. Постійні фізичні вправи відновлюють і зміцнюють весь організм. Це не тільки лікувальна практика: набирають обертів уроки йоги для схуднення, де вчать, як правильно жити, щоб привести своє тіло в порядок. Йога приносить багато корисного для практикуючих її людей.

фізична користь

Багато стреси і наступні за ними захворювання викликані збоєм або неправильною роботою ендокринної системи. Йога (практика) нормалізує діяльність всіх залоз людського організму, що сприяє поліпшенню його фізичного і психічного стану.

Асани для йога - це фізичні вправи. Вони допомагають людині справлятися зі стресами, болем і деякими захворюваннями. Існує багато асан, які не вимагають певної фізичної підготовки. Гімнастика йога призводить всі м'язи в тонус, значно покращує фізичний стан організму, підвищує впевненість у собі. Людина повинна бути цілком добре розвиненим. Саме в цьому і полягає суть йоги. Зміцнюючи наше тіло, ми будуємо храм для розуму. Все в людині повинно розвиватися гармонійно. Фізична користь від занять йогою - гармонійний розвиток.

психічна користь

Гармонія і рівновага - важливі фактори для нормального життя людини. Завдяки деяким асанам можна досягти духовної рівноваги і загартувати свій розум, змусити тіло повністю підкорятися йому. Ці вправи вчать концентрувати свою увагу (в даному випадку над свої тілом). Терпіти і долати біль як фізичну, так і духовну - одна з головних задач для йога. Відгуки практикуючих доводять, що завдяки асанам просвічується розум, а життя починає грати більш яскравими фарбами. Це наслідок повного розслаблення тіла і духу людини і позбавлення від постійних стресів. Людина стає більш життєрадісним і енергійним.

Йога позитивно впливає на психічне здоров'я, що робить її просто незамінною в умовах сучасного життя.

Що дає йога

Під час занять йогою розум людини повинен постійно контролювати своє тіло, необхідно навчитися правильно дихати. Вироблена звичка правильно і глибоко дихати наділить людини новими силами і енергією. Відразу після уроків стає легше і вільніше - це результат розслаблення м'язів і насичення киснем крові. Заняття йогою освічують розум і звільняють його від тривоги і поганих думок.

Перші злети і падіння

Для новачків в йозі дуже важливі перші кроки і результати. Перші злети - це завжди добре. Деякі люди нервують через те, що у них не все виходить. Свої невдачі в йозі потрібно сприймати спокійно. Вона вчить, що людина повинна бути всебічно розвиненим. А хто казав, що змінюватися буде легко? Тільки пройшовши довгий шлях подолання своїх помилок і труднощів, можна досягти успіхів у йозі.

Тіло - кращий порадник

Йога - це унікальна річ, яка допомагає возз'єднати дух і тіло і зробити їх єдиними. Якщо виникає дискомфорт під час занять, то в більшості випадків це говорить про те, що людина робить якусь помилку. Навчитися слухати своє тіло, внутрішній голос - важливий крок у йозі. Якщо інтуїція підказує, що краще за все не робити стійку на голові, значить, людина ще не готовий до цього морально. Заняття йогою допомагають навчитися слухати своє тіло, що просто незамінне в повсякденному житті.

Пошук однодумців

Дуже важливо хоча б на першій стадії знайти собі групу таких же зацікавлених людей, які будуть займатися йогою. Спільні заняття надають велику впевненість, відчувається підтримка з боку інших. Також з'явиться можливість вчитися на чужих помилках. Якщо немає можливості займатися з іншими людьми, можна попросити займатися кого-небудь з членів сім'ї або свого кращого друга.

Ранкова йога - успіх на весь день

Для більшості людей щоранку - справжнє пекло. Сонним треба поснідати, привести себе в порядок, зібратися на роботу. Ще з дитинства говорили, що потрібно привчати себе кожен день робити зарядку. Йога - щось краще, ніж зарядка, вона пробуджує весь організм і дає заряд бадьорості на весь день.

Ранкова йога повинна допомогти повернути тілу після сну його гнучкість і відновити кровообіг. Так як після сну м'язи ще "дерев'яні", а суглоби погано згинаються або хрумтять, то для більшої безпеки виконувати вправи треба повільно і спокійно з рівним диханням. Десять хвилин витраченого часу вранці гарантує неспання, пара асан забезпечить його.

Філософія йоги

Прагнення до розвитку, пізнавання чогось нового - все це дарує йога. Навчання цієї майстерності буде проходити нелегко, але все ж це можливо. Завдяки йозі можна займатися саморозвитком: покращувати і зміцнювати своє тіло - храм для духу, виховувати в собі хороші якості і позбавлятися від стресів. Асани допомагають концентрувати свою увагу на будь-якої проблеми, вони очищають розум від інших думок, і це допомагає знайти правильне рішення.

Йога в повсякденному житті

Взаємозв'язок з людьми - один з важливих факторів соціального життя. Йога зміцнює розум і робить людину врівноваженим.

Це допомагає налагоджувати зв'язки в соціальному житті, переходити на новий рівень організації відносин, знаходити контакт з будь-якою людиною і вирішувати всі суперечки з ясним розумом.

простота йоги

Величезний плюс йоги - її простота. Для досягнення результатів не потрібно виснажувати своє тіло. Йога - доза розслаблення, яке важливо для душі і тіла людини. Суть йоги полягає в тому, щоб просто піти від навколишньої метушні на деякий час і побачити світ навколо себе, відчути його гармонію.

самопізнання

Допомога в пошуках себе - одна з головних задач йоги. Самопізнання йога, або свадхьяя, чимось схоже на саморозвиток, адже розвиваючись, ми відкриваємо нові грані, дізнаємося багато нового, шукаємо те, що ховалося всередині.

Для загального розвитку і кращого розуміння відомої практики варто прочитати "Иоган-сутри", автором яких вважається Патанджалі. Це старовинний текст, докладна інструкція і опис раджа-йоги. "Бхагавад-Гіта" (в перекладі з санскриту означає "божественна пісня") - одна з найдавніших філософських книг світу. Дуже багато славнозвісних письменників заглиблювалися в її текст, щоб знайти в ньому себе і відповіді на багато вічні питання.

Що таке хатха-йога і її роль в медицині

Хатха-йога - найпопулярніший напрям, яке допомагає духу панувати над тілом, встановити міцний міст між фізичним тілом і розумом.

Вірний підхід до практики і засвоєнню хатха-йоги дає людині небачене здоров'я і можливість жити дуже довго. Асани відкривають нове джерело енергії, прихований раніше. Гуру стверджують, що правильна техніка виконання асан дозволяє людині відкривати в собі надприродні можливості.

Головна мета хатха-йоги - удосконалювати своє тіло, перетворити його в гідний храм. Удосконалення свого тіла допомагає рости духовно.

Йоги вірять, що в кожній людині закладена кундаліні (космічна енергія). Шляхом правильного виконання асан можна домогтися пробудження кундаліні, побічним ефектом якої є сиддхи - ті самі надприродні здібності.

Саме слово складається з двох частин - "ха" (що охначает сонце) і "тха" (місяць). Дві протилежності означають два життєвих начала - життя і смерть, добро і зло. Багато хто знає таке протівопостовленіе під назвами "інь" і "янь".

Для звичайних людей хатха-йога важлива як ефективний спосіб підтримки життєвих сил, розвитку свого тіла, підтримання тонусу у всіх м'язах. Хатха творить чудеса і дарує людині відмінне здоров'я і міцний дух.

Асани в йозі

Асани є головними елементами в хатха-йоги. Цей вид в основному спрямований на розвиток фізичного тіла і возз'єднання його з душею. Фізичні вправи допомагають справлятися з багатьма захворюваннями, покращують кровообіг і відкривають внутрішню енергію.

Адхо Мукха Шванасана

Ця довга асана в перекладі з санскриту означає "собака мордою вниз". Це нелегке вправу повинні освоїти всі початківці йоги.

Для виконання асани для початку потрібно лягти на живіт, розслабитися і розвести ноги на 30 сантиметрів. Руки повинні бути на рівні грудей, а пальці широко розставлені. Наступний крок, найскладніший, - потягнути тіло вгору так, щоб спина і коліна залишилися рівними, а стопи, розгорнуті в бік голови, залишилися на землі. Голова теж повинна торкатися землі. Вага тіла повинна бути рівномірно перенесений на всі три опорні точки.

Регулярне виконання такого вправи служить хорошою профілактикою плоскостопості, дискомфорту в області спини та попереку. Воно розминає і розтягує все тіло, що є хорошою профілактикою такого захворювання суглобів, як артрит. Кров приливає до мозку, доставляючи кисень в кожну його клітинку. Залишатися в асан треба не більше однієї хвилини. Під час вправи людина повинна контролювати своє дихання. На виході треба зробити глибокий видих і опуститися на підлогу. Потім треба дати своїм м'язам відпочити.

Все має зворотну сторону, і ця асана має свої протипоказання. Людям з високим кров'яним тиском і будь-якими захворюваннями суглобів зап'ястя не рекомендується виконувати дану вправу. Також не варто виконувати Адхо Мукха Шванасана при головних болях, шлункових і кишкових розладах, а також при вагітності.

Ардха Навасана

Теж нелегка асана, що вимагає великої концентрації. У перекладі з санскриту вона означає "половина від пози човна". Дійсно, ця поза нагадує човник.

Для виконання асани треба сісти на тверду поверхню і витягнути ноги вперед так, щоб вони були підняті над землею. Ноги обов'язково повинні бути прямими і не згинатися в колінах. Руки найкраще переплести між собою і покласти на потилицю. Лікті повинні бути розставлені в сторону. Правильне виконання вправи вимагає, щоб кінчики пальців і верхівка залишалися на одній лінії. Дихати під час виконання потрібно рівно і спокійно. Тривалість для новачків - не більше 20-30 секунд, для більш досвідчених - близько однієї хвилини.

Ардха Навасана допоможе відновити діяльність органів черевної порожнини, а також вона благотворно впливає на хребет і м'язи преса і спини. Стимулює правильну роботу печінки і селезінки.

Протипоказано виконання вагітним, а також тим, у кого спостерігаються болі в попереку або спині. Не рекомендується виконувати людям з підвищеним тиском і захворюваннями серця.

Бакасана

Ця асана вимагає певної концентрації. Так як ця вправа вимагає рівноваги, виконувати його варто на твердій і рівній поверхні. У перекладі з санскриту бакасана означає "поза журавля". Виконувати її потрібно для лікування різноманітних гінекологічних захворювань і проблем з сечовидільної системою.

Техніка виконання вимагає певних навичок. З самого початку треба сісти навпочіпки, зігнутися і розставити руки на ширині плечей. Пальці розставлені для більшої стійкості. Наступний крок - перенести свою вагу на руки і спробувати відірватися від землі. Правильна техніка виконання асани вимагає максимальної компактності ніг. Нижні кінцівки потрібно підняти якомога вище до тулуба. Стопи повинні стикатися один з одним. Тіло по відношенню до підлоги повинно йти паралельно.

Залишатися в асан потрібно близько 30 секунд, але можна і більше. Протипоказана вона тільки тим, у кого проблеми з суглобами, і вагітним. Така вправа зміцнює весь пояс верхніх кінцівок, допомагає швидко знаходити баланс і приводити себе в рівновагу. За рахунок вправи, поліпшується кровообіг в районі геніталій, що благотворно впливає систему статевих і сечовивідних органів.


Цікаві Статті

Як відбирають спортсменів до Олімпіади в Сочі

Як відбирають спортсменів до Олімпіади в Сочі

Гідно виступити на майбутній сочинській Олімпіаді і отримати максимальне число медалей - природне бажання будь-якої країни. Саме тому на Олімпіаду відбирають найсильніших спортсменів. Росія не стає винятком. Як же формується російська олімпійська збірна, і хто отримує почесне право в неї увійти? Загальні принципи відбору російських спорт

Сер Алекс Фергюсон: секрети успіху легендарного шотландця

Сер Алекс Фергюсон: секрети успіху легендарного шотландця

За 26 років, проведених у керма футбольного клубу «Манчестер Юнайтед», його наставник сер Алекс Фергюсон, фото якого розташовані нижче, зміг завоювати 28 трофеїв. За його власним рішенням, сезон 2012/2013 став останнім в тренерській кар'єрі шотландця. З іншого боку, навіть незважаючи на роботу в клубній структурі, у нього з'явилося багато часу для спогадів. Сер Алекс Фергюсон, біографія якого вийде дуже скоро, вже зараз не приховує методи

Super Sculpt.  Що це таке?  Загальна характеристика і сообенно методики

Super Sculpt. Що це таке? Загальна характеристика і сообенно методики

Аеробіка зазвичай вважається абсолютно безпечним і нескладним видом спорту. Але є у неї і такі напрямки, які абсолютно не потрапляють під цей опис, наприклад, система Super Sculpt. Що це таке? Програма представляє собою серйозну силове тренування, яка вимагає певної підготовки і користується популярністю як у жінок,

Як зняти житло на час Олімпійських ігор в Лондоні

Як зняти житло на час Олімпійських ігор в Лондоні

В цьому році було звернено пильну увагу на те, що ціни на житло в країнах, які організують значущі світові події, значно виростають на час заходів. Але це не зупиняє справжніх шанувальників великого спорту. На час Олімпійських ігор в Лондоні можна вигідно зняти житло, якщо подбати про його оренду за кілька місяців до поїздки. Вам знадобиться - інтернет; - кредитна карта;

Найкращі продукти для тих, хто займається бодібілдінгом

Найкращі продукти для тих, хто займається бодібілдінгом

Не дозволяйте пропаганді протеїнових порошків відволікати вас від вашої мети. Ви можете отримати достатню кількість білка, що допомагає вам нарощувати м'язову масу, всього лише додавши в свій раціон правильні продукти. Ось одинадцять базових інгредієнтів, які ви можете використовувати при приготуванні повсякденних страв, які ідеально підходять для збільшення запасу енергії і прискорення відновлення

Глушник для зброї або як стріляти непоміченим

Глушник для зброї або як стріляти непоміченим

Давно минули часи, коли гучні звуки від пострілів зброї вважалися великою гідністю, бо сіяли паніку в стані ворога. Нинішнє покоління цурається відкритих боїв, все частіше озброєння використовується в спеціальних місіях на території ворога. Для успішного виконання наказів потрібно тихе і безшумна зброя, яке в момент використання залишиться непоміченим. Епоха стрілецької зброї почалася в момент створення бездимного пороху, а разом з нею ін