• Saturday July 20,2019

Білкове харчування для схуднення: відгуки про результати і меню

Білкове харчування є спеціальне меню, що містить велику кількість багатих білком продуктів. При цьому мінімізується вживання продуктів з жирами і вуглеводами, щоб був дотриманий енергетичний баланс. Білки - основний будівельний елемент всіх людських клітин, але вони не виробляються організмом, а поступають в нього тільки з продуктами харчування.

користь білка

Білки виконують важливу для організму будівельну функцію, а також є джерелом енергії. У людському організмі міститься 22 амінокислоти, 9 з яких надходять тільки з їжею. Білки розпадаються на потрібні амінокислоти під час процесу засвоєння організмом. Для виконання основних функцій вони поступово поставляються в різні частини організму. Вони потрібні для:

 • регулювання кислотно-лужного та водного балансу в організмі,
 • росту і правильного розвитку,
 • функціонування щитовидної залози,
 • коректної роботи гормональної системи.

Добова потреба дорослої людини в білку дорівнює 0, 8 г на 1 кг ваги, але показник можна знайти в таблицях, в яких розраховується ідеальна маса тіла. Так потрібно робити, тому що амінокислоти потрібні виключно для клітинної маси тіла, жирові відкладення тут не враховуються. Білкова їжа в раціоні людини, на думку дієтологів, повинна становити приблизно 15%. Але стан здоров'я людини, а також рід його діяльності можуть коригувати цей показник. Відгуки тих, що худнуть підтверджують, що проблем зі здоров'ям при грамотному складанні раціону не виникає.

У яких продуктах містяться білки?

Ідентичність складу білків, які надходять з їжею, з білками, наявними в людському організмі, визначає цінність амінокислот в харчуванні.

У білковий раціон входять такі продукти:

 1. М'ясо. Містить всі амінокислоти, які незамінні для організму. Їх співвідношення оптимально. У яловичині, телятині, пісній свинині, кролятині і м'ясі птиці міститься близько 20% білків. Дуже високим є засвоєння білків м'яса організмом - в рамках 87-89%.
 2. Риба. Біологічна цінність білка риби дуже близька до м'ясного білку. Найбільш високим є зміст такої незамінної амінокислоти як метіонін. Відсоток засвоєння вище, ніж у м'яса, і становить 93-98%. До слова, найбільше білка міститься в ікрі (від 30%).
 3. Молочні продукти і молоко. У таких продуктах містяться всі потрібні амінокислоти в кількості, яка потрібна для забезпечення нормального росту і розвитку новонароджених.
 4. Яйця. У білку яйця містяться всі незамінні для організму амінокислоти, а також він практично повністю засвоюється.
 5. Рослинні продукти. У них міститься 5-20% білків. Найбільша кількість білків міститься в бобах, квасолі, сочевиці, гороху і арахісі. У два рази менше їх в злакових. Варто розуміти, що повного набору потрібних амінокислот в рослинних білках немає, та й засвоюються вони важче.

Протеїни в білковому раціоні

Ще в 1836 році голландським хіміком Геррітом Мульдером була виведена мінімальна структурна одиниця білків, яка і була названа протеїном (назва з грецької перекладається як "первинний"). Сучасність трохи змінила розуміння протеїнів. Тепер так позначають спеціальні харчові добавки, які повністю складаються з білків. Випускаються у вигляді протеїнових напоїв або порошків, які слід розмішувати з соком, молоком або ж просто з водою.

Таке білкове спортивне харчування рекомендовано при посилених фізичних навантаженнях. З його допомогою можна прискорити нарощування м'язової маси, а також запобігти руйнуванню волокон м'язів.

Якщо ви плануєте купувати протеїни, то потрібно дотримуватися такі поради:

 • Купувати тільки в аптеках або спеціалізованих магазинах.
 • Купувати тільки протеїни від перевірених виробників.
 • При покупці обов'язково враховувати призначення спортивних лікарів.
 • І сам продукт, і його упаковка обов'язково повинні бути виготовлені в одному місці. Цей пункт дуже важливий, оскільки при транспортуванні губляться деякі властивості білка.

Якщо в білковому раціоні вживання протеїнових добавок буде продуманим, то нарощування м'язової маси, а також поступове збільшення фізичних навантажень буде відбуватися без наслідків для здоров'я.

Білковий раціон під час вагітності

Грамотне і продумане харчування під час вагітності - це дуже важливо, адже саме через їжу матері дитина отримує всі необхідні йому корисні речовини, які допомагають зростати і розвиватися. Білкове харчування для вагітних нерідко рекомендовано, якщо відбувається стрімке набір ваги. Але потрібно ставитися до такого харчування з максимальною обережністю, адже росте в утробі організму потрібен не тільки білок (хоч він і є незамінним будівельним матеріалом), а й енергія, яка надходить в організм з жирів і вуглеводів. Тому білково-вуглеводне харчування має бути збалансованим потрібними білками, жирами і вуглеводами, а також вітамінами і мінералами, які дуже важливі для коректної роботи всіх органів і систем людини.

Основна мета такої білкової дієти, що застосовується під час вагітності, полягає в зниженні калорійності продуктів, що надходять в організм. Це дуже важливо, адже з зайвими кілограмами після вагітності розпрощатися не так вже й просто. Але це не вся користь від такого раціону, адже він, судячи з відгуків практикуючих, також допомагає:

 • зміцнити імунітет,
 • налаштувати організм жінки на годування грудьми,
 • благотворно впливати на роботу кишечника,
 • зміцнити плаценту і матку.

Головні принципи білкової дієти для вагітних

В день потрібно вживати приблизно 100-120 грам білків. Важлива умова - близько 80% з них повинні мати тваринне походження.

Лікарі радять щодня вживати:

 • кисломолочні продукти, сир, молоко;
 • куряче яйце (варене);
 • овочі (рекомендується віддавати перевагу продуктам зеленого кольору);
 • риба (тільки нежирні сорти);
 • м'ясо (вибирайте біле, воно повинно бути відварене);
 • твердий сир;
 • морепродукти;
 • багаті вітаміном С продукти (наприклад, чорниця або смородина).

Такий чималий перелік продуктів дає можливість кожній жінці самостійно скласти для себе ідеальний раціон. Якщо зазначений перелік занадто великий, то можна скоротити його.

Оптимальний варіант харчування - перекушування або повноцінні прийоми їжі раз в 3-3, 5 години. У такому випадку, як відгукуються вагітні, їх не переслідує відчуття голоду. І дієта не стає тягарем. Білкове харчування для вагітних все одно повинно містити вуглеводи. Про це говорять лікарі, і ця вимога обов'язкова, адже раціон неодмінно повинен бути збалансованим.

Категорично потрібно відмовити від шоколаду, борошняних, смажених і жирних страв, солодких фруктів (бананів і винограду), а також алкоголю.

Білковий раціон при хворобі

Організація харчування для хворих людей - це те, з чим досить часто виникають проблеми. Причин може бути багато, але найпоширеніші полягають в хворобливості кожного прийому їжі, мінімальної рухової активності і банальному поганому настрої. Але для відновлення організму дуже важливо отримувати корисну їжу, яка багата клітковиною, білками і калоріями. Білкове харчування для хворих прописується для прискорення процесів регенерації, а також швидкого одужання.

Медики дуже часто рекомендують дотримуватися спеціального білкового лікувального харчування, яке називається ентеральним. Зазвичай таке харчування є повноцінним комплекс, включає всі важливі компоненти, серед яких клітковина, вітаміни, мінерали, пребіотики і, звичайно ж, білки як основний будівельний елемент.

Білковий раціон для схуднення

Білкова дієта являє собою загальне назва, що об'єднує велику кількість дієт і вказує на таку їх спільну рису, як максимізація в раціоні білків, а також скорочення до мінімуму вуглеводів і жирів.

Білкове харчування для схуднення передбачено такими дієтами:

 • кремлівська дієта,
 • дієта Аткінса,
 • дієта Дюкана.

Цей перелік, звичайно ж, не повний, і включає тільки найпоширеніші дієти.

Що може входити в щоденне меню?

Основна перевага білкової дієти полягає в тому, що вона надзвичайно проста. Меню білкового харчування містить велику кількість продуктів, які можна вживати до стану повного насичення. Тому можна з упевненістю говорити про те, що стомленість і голод не будуть переслідувати людину, яка дотримується такого раціону харчування. Це підтверджують численні відгуки тих, хто практикує подібну систему.

У їжу можна вживати такі білкові продукти харчування, як риба, яйця, пісне м'ясо, різні морепродукти, молочні і кисломолочні продукти, овочі та фрукти.

Відмовитися слід від:

 • солодкого (в тому числі і від цукрозамінників),
 • картоплі,
 • мучного,
 • жирних молочних продуктів,
 • солодких поживних фруктів,
 • різної жирної їжі.

Залежно від виду білкового раціону харчування в ньому можуть бути точно прописані всі продукти, які дозволені до вживання.

Чому варто вибрати білкову дієту?

За відгуками тих, хто спробував, білкова дієта вважається однією з найбільш правильних і збалансованих. Адже не секрет, що звичайне голодування або якісь жорсткі дієти часто обмежують величезний перелік продуктів. Через це в організм потрапляє менше калорій, завдяки чому людина худне, але разом з тим також зменшується надходження різних мікроелементів, вітамінів, мінералів і білків, які просто необхідні для організму. Заповнюються запаси за рахунок м'язів, обсяг яких поступово зменшується.

А ось білкове харчування дозволяє не тільки схуднути, але і створити підтягнуту фігуру. Відбувається це тому, що в організм потрапляють всі необхідні корисні речовини, але при цьому надходження калорій обмежується. Схуднення відбувається ще й тому, що перетравлювання білків - процес енерговитратний, на який витрачаються власні запаси організму (жир).

Складнощі дотримання білкової дієти

Люди, які перейшли на білкове харчування, говорять, що подібну дієту дотримувати не дуже складно. Звичайно ж, все в результаті буде залежати від конкретного обраного виду тієї чи іншої білкової дієти. Але вибирати найсуворішу систему харчування не радять дієтологи.

Простота дотримання полягає в тому, що:

 • дозволені різноманітні продукти,
 • не переслідує відчуття голоду,
 • можна зробити свій раціон дійсно смачним,
 • худне залишається енергійним,
 • з часом така дієта може перерости в звичний раціон харчування.

Складнощі можуть виникнути через:

 • дорожнечі продуктів, які повинні входити в раціон,
 • їсти треба часто (приблизно 5 раз в день), що може бути проблемою,
 • складно відмовитися від звичних продуктів харчування,
 • потрібно ввести заняття спортом.

Корисні рекомендації при дотриманні дієти

Щоб перейти на описувану дієту, слід:

 1. Обов'язково відмовитися від більшості висококалорійних продуктів, а також штучних замінників цукру.
 2. Пити багато рідини. Протягом дня необхідно відновлювати водний баланс чистої мінеральної водою.
 3. Дотримуватися режиму харчування. Треба здійснювати прийом їжі приблизно 5-6 разів на день. Час має бути приблизно однаковим з інтервалом в кілька годин.
 4. Вибирати продукти з мінімальним вмістом жиру. Білкові продукти в поєднанні зі складними вуглеводами потрібно вживати в їжу до 14:00.
 5. Обов'язково займатися спортом. Ця умова - основа того, що ваше тіло буде підтягнутим і спортивним.

Результати тих, хто перейшов на білкове харчування, надихають. Таким чином можна скинути зайву вагу і нормалізувати параметри фігури. А дотримуватися обраної схеми живлення зовсім не складно.


Цікаві Статті

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Дагестан є батьківщиною багатьох сучасних бійців, які представляють Росію. Адже на теренах цієї кавказького регіону дітей з малих років привертають різноманітні види єдиноборств: самбо, боротьба, східні бойові мистецтва. Завдяки цьому багато спортсменів надалі освоюють універсальну техніку ведення бою, відчуваючи свої сили в різних версіях ММА. Одним з таких атлетів і став Шаміль Завуров, поєдинки за уч

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Кожна людина, що захоплюється футболом, знає такого спортсмена, як Філіп Лам. Майже все своє життя він грав за мюнхенську «Баварію» і цілих 15 років за збірну Німеччини, яку в останній рік своєї кар'єри привів до перемоги на чемпіонаті світу. Про нього можна багато чого розповісти, але зараз мова піде лише про найцікавіші факти. Дитинство і юність Як і багато інших німецьких хлопчаки, Філіп Лам з дитинства захоплювався футболом. Кол

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Всі новачки, вперше стали на ковзани, турбуються лише про те, щоб встояти на ногах. Але з часом ноги перестають роз'їжджатися в різні боки, і нам хочеться не тільки відточити свою майстерність, а й оволодіти новою технікою. Тому рано чи пізно у кожного з нас виникає закономірне питання про те, як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом. Що потрібно знати про екіпіровку? Перш ніж зосередити свою

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

Коли посеред робочого тижня раптом захотілося трохи розвіятися, ідеальним варіантом стане легка фізичне навантаження. Це може бути зарядка, розтяжка, пробіжка або плавання. Тренувати організм необхідно, адже це є запорукою витонченої фігури, міцного здоров'я і гарного настрою. Багато міст пропонують своїм жителя

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков є російським воротарем, який більшу частину своєї кар'єри відіграв в НХЛ. Цей воротар, безумовно, провів яскраву кар'єру. Він здобув безліч перемог як в клубному чемпіонаті, так і на міжнародній арені. Початок спортивного шляху Євген Набоков народився 25 липня 1975 року в місті Усть-Каменогорську. Навчатися хокею цей прославлений воротар став в місцевій хокейній школі. Уже

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Кожна людина мріє про ідеальне тіло. Звичайно ж, найкращий варіант досягти результату - піти в тренажерний зал. Але не завжди допомагають лише фізичні вправи, слід чітко розпланувати свій раціон і розпорядок дня. Адже накачане тіло - це прекрасно. Але варто також усвідомлювати, що за кілька тижнів ефекту не буде, на це потрібно буде витратити парочку років. Кожна доросла людина розум