• Friday July 19,2019

Мотори для човнів: відгуки власників, огляд виробників, особливості різних моделей, переваги і недоліки

Відпочинок на природі буде незабутнім, якщо відправитися на рибалку на власному човні з мотором. Вибір подібних транспортних засобів величезний. Щоб вони відповідали всім експлуатаційним вимогам, потрібно приділити увагу правильному вибору човнового мотора. Вони відрізняються експлуатаційними характеристиками, якістю і ціною. Щоб вибрати відповідний двигун, необхідно розглянути відгуки про човнових моторах. Про особливості подібних агрегатів піде мова далі.

різновиди моторів

Розглядаючи відгуки про човнових моторах, необхідно відзначити існування великої кількості видів двигунів. Вони відрізняються рядом характеристик. У продажу представлені мотори, що працюють на бензині або електриці. Перший варіант дозволяє подорожувати по воді з хорошою швидкістю, тривалий час. Електричні двигуни екологічні, але за своїми параметрами дещо поступаються бензиновим агрегатам.

Мотори, що працюють на рідкому паливі, можуть бути дво- або четирехтактнимі. Вони мають ряд відмінностей. Двотактні двигуни мають досить компактні габарити. Вони не вимогливі до якості палива, перевозити їх на водойму досить просто. Вага двотактних моторів невеликої.

Чотиритактні мотори мають більш високу потужність і тривалим терміном експлуатації. Вони видають менше шуму при роботі, при тому, що вага агрегату більше, ніж у двотактних різновидів. Витрата палива у чотиритактних моторів на 25% менше. Енергія внутрішнього згоряння розподіляється рівномірніше. Мастило і паливо заливаються в картер окремо.

Розглядаючи відгуки про човнових моторах, варто відзначити особливості електричних двигунів. Вартість подібних пристроїв велика. Тому їх може придбати далеко не кожен.

Крім того, існують мотори з двигуном у вигляді лопатевого гвинта, відмітні агрегати (створені на базі ДВС). Другий варіант призначений для переміщення по дрібних річках. Цей тип моторів є найбільш безпечним для любителів покататися на водних лижах або поплавати поруч з човном.

потужність

У продажу представлена ​​величезна кількість варіантів двигунів для човнів. Одним з головних критеріїв при виборі є потужність. При цьому враховують розмір човна, її вес.Согласно відгуками, човновий мотор 3, 5-4 л. с. підійдуть для транспортного засобу на одну людину. Двигун дозволить здійснювати недалекі запливи на озерах, невеликих, спокійних річках.

Якщо потрібно підвісний мотор на невеликий човен, на якій буде пересуватися максимум 2 рибалок, багато наших співвітчизників віддають перевагу моторам потужністю 5 л. с. Це максимальний показник для двигуна, при якому не потрібно сплата податків, отримання водійських прав відповідної категорії.

Згідно відгуками, човнові мотори 9, 8 л. с. володіють великою популярністю. Транспортні засоби з навісним двигуном до 10 л. с. не вимагають реєстрації в ГИМС. Тому мотори потужністю 9, 8-9, 9 л. с. набувають набагато частіше, ніж агрегати 10 л. с.

Для залізного чи просто габаритної човна, на якій будуть пересуватися 3-4 або навіть більше осіб, необхідно купувати мотор від 15 л. с. Такі агрегати забезпечують хорошу швидкість для транспортного засобу.

Варто правильно вибирати потужність мотора. Якщо потужний двигун буде встановлений на маленькій, легкої човні, при русі вона може перекинутися. Недостатня потужність призведе до перевантаження системи. Такі двигуни швидко виходять з ладу.

Відгуки про виробників

Розглядаючи відгуки про човнових моторах, варто відзначити, що найбільшою популярністю користується продукція європейських і американських брендів. Азіатські компанії також не відстають від них. Вітчизняна продукція затребувана в нашій країні, завдяки відносно низькій вартості. Ціна може значно відрізнятися в залежності від потужності двигуна і його експлуатаційних характеристик. Сьогодні, згідно з відгуками про човнові мотори, лідерами ринку є:

 1. Yamaha. Найвідоміший у всьому світі виробник човнових моторів і іншої техніки. Постачає на ринок карбюраторні і інжекторні двигуни чотирьох- і двотактного типу. Потужність варіюється від 3 до 300 л. с. Інноваційною технологією, яка відрізняє мотори цього виробника, є система прямолінійного уприскування палива при підвищеному тиску. За відгуками, цей виробник випускає надійні, довговічні човнові мотори.
 2. Evinrude. Виробник з давньою історією. Нині при виготовленні агрегатів для моторних човнів застосовує інноваційні технології. В результаті випускаються довговічні, надійні двигуни. Потужність варіюється від 10 до 350 л. с. Єдиний недолік - висока вартість.
 3. Honda. Концерн випускає чотиритактні двигуни для моторних човнів. Спектр потужностей продукції значний. Мотори можуть бути від 2 до 250 л. с.
 4. Mercury Marine. Компанія виробляє різні конструкції моторів. Серед покупців мотори цього виробника відомі високою якістю, надійністю і довговічністю. Потужність агрегатів чотирьох- і двотактного виду становить від 7, 5 до 300 л. с.

На основі відгуків покупців були складені рейтинги кращих моторів. Вони були розбиті на категорії відповідно до потужності.

Кращі малопотужні моделі

Серед малопотужних моторів покупці назвали кілька найпопулярніших моделей. Їх купують частіше, ніж інші різновиди. З огляду на відгуки власників про човнових моторах потужністю до 5 л. с. варто відзначити наступні моделі:

 1. Mercury ME F 2.5 - 46, 5 тис. Руб.
 2. NS Marine NM 3.5 - 38, 9 тис. Руб.
 3. HDX T 2.6 - 17, 2 тис. Руб.
 4. «Патріот ВМ-120» - 13, 1 тис. Руб.

Згідно відгуками, мотор Mercury ME F 2.5 є найдорожчим в представленої категорії. Але при цьому він є єдиний малопотужний чотиритактний двигун. Це значно підвищує ресурс роботи двигуна. Завдяки особливій конструкції, агрегат дуже тихий. Це змогли гідно оцінити рибалки. Шум мотора не розполохає водних мешканців. Мотор забезпечує хорошу тягу в будь-яких режимах. Недоліком покупці називають високу вартість.

Ще одним якісним мотором є NS Marine NM 3.5. Його виготовляють в Японії. Вартість цього мотора досить велика. Це пояснюється високою якістю збірки, наявністю спеціального протикорозійного покриття. Це дозволяє застосовувати мотор як в прісній, так і солоній воді. Шум мотора схожий на дзижчання комара. Недоліком моделі є наявність пластикового гвинта. Краще не застосовувати агрегат для їзди по мілководдю.

Ще однією затребуваною моделлю є HDX T 2.6. Він легко стартує за будь-яких погодних умовах, а також відрізняється хорошою тягою (при досить скромних габаритах). При цьому вартість цієї моделі цілком прийнятна. Можна застосовувати мотор для їзди на мілководді. Модель має досить містким бензобаком. При цьому газ регулюється з румпеля. Недоліком користувачі називають наявність пластмасовою ручки газу.

Найбільш прийнятною вартістю в цій групі має «Патріот ВМ-120». Серед переваг покупець називають малі габарити моделі. Недоліком є ​​недостатньо ефективна система охолодження.

Відгуки про двотактних моделях потужністю 5 л. с.

Розглядаючи відгуки про човнових моторах 5 л. с., варто відзначити кілька найпопулярніших моделей цієї категорії. У рейтинг кращих потрапили:

 1. Toyama TM5NS - 32, 7 тис. Руб.
 2. Nissan Marine NS - 46, 5 тис. Руб.
 3. HDX T 5 BMS - 44 тис. Руб.
 4. Titan Outboards TP5 - 41, 8 тис. Руб.

У рейтингу, складеному за відгуками про човнових моторах 5 л. с., Toyama TM5NS займає перше місце. Ця двухтактная модель має високу якість збірки. При цьому її ресурс тривалий. Це пояснює, чому представлена ​​модель купується частіше за інших в представленої категорії. Недоліком є ​​низький запас ходу. Однієї заправки вистачає на невелику відстань. Також вартість моделі китайського виробництва досить висока.

Nissan Marine NS відзначена покупцями як надійна, якісна модель. Окремо наголошується особлива конструкція охолодження. Вона може працювати навіть на морській воді. Це значно розширює сферу застосування мотора. Бак для пального місткий. Недоліком моделі є її висока вартість. Дилерська мережа розвинена слабо.

Китайський мотор HDX T 5 BMS володіє при правильній експлуатації тривалим терміном роботи. Однак його паливний бак недостатньо місткий. Це не дозволяє відпливати на значні відстані.

Titan Outboards TP5 має високу якість збірки. Однак сервісна мережа в нашій країні поки ще недостатньо розвинена.

Відгуки про чотиритактних моделях потужністю 5 л. с.

Беручи до уваги відгуки про човнових моторах чотиритактного типу потужністю 5 л. с., слід виділити три кращі моделі. Їх вибирають покупці частіше, ніж інші двигуни. У рейтинг таких двигунів увійшли:

 1. Mercury ME F 5 - 66, 5 тис. Руб.
 2. Toyama TM5FS - 44, 5 тис. Руб.
 3. HDX F5 - 47 тис. Руб.

Перераховані моделі мають високу продуктивність і низьким споживанням палива. Це надійні двигуни, вартість яких повністю відповідає високій якості.

Американський мотор Mercury ME F 5 дозволяє легко переміщатися по мілководдю. При цьому охолодження системи не страждає, а продуктивність двигуна залишається високою. Вихлоп виводиться над поверхнею води, що робить роботу обладнання трохи гучніше, ніж в інших моделях. Недоліком є ​​занадто маленький паливний бак. За всіма іншими параметрами представленої моделі практично немає рівних в групі.

Toyama TM5FS відрізняється гарною якістю зборки. Двигун витрачає трохи бензину. Він має гарну тягою, яка дозволить рухати середню по вазі човен. Недоліком є ​​невелика місткість паливного бака. Однак при необхідності можна встановити ще одну зовнішню ємність.

Китайська модель HDX F5 володіє досить пристойною якістю збірки. При цьому мотор легкий в обслуговуванні. Витрата палива у цього мотора, як і у інших четирехтактніков, економічний. Динаміка агрегату пристойна. Мотор дозволяє забезпечити рух досить навантаженої човні. Недоліком моделі також є недостатня місткість паливного бака. Це не дозволяє пересуватися на великі відстані.

Бюджетні моделі до 5 л. с.

Багато рибалки не можуть собі дозволити купити дорогий мотор. Тому популярністю користуються бюджетні моделі. У цій категорії виділяється декілька найпопулярніших моделей. В їх число входять:

 • «Нара» 4, 7 л. с. - 5 тис. Руб.
 • «Кама» 2, 6 л. с. - 11 тис. Руб.
 • «Ханкала» 3, 5 л. с. - 10 тис. Руб.

Представлені моделі дещо поступаються за експлуатаційними характеристиками дорогим моделям. Однак вони змогли довести свою надійність і довговічність.

Двигун «Кама» проводиться в Росії. Це водометна модель, яка володіє відносно невеликою вагою. Запуск агрегату проводиться вручну. Підійде для невеликих, легких човнів, які переміщуються по мілководдю. Витрата палива у представленої моделі значний. Однак невисока вартість робить представлену модель популярною. Недоліком є ​​невелика потужність моделі.

Розглядаючи відгуки про човнових моторах «Ханкала», слід зазначити, що це модель китайського виробництва. Вона має високу якість. Мотор вимагає застосування бензину марки А-92. У нього в потрібній пропорції слід додавати спеціальне масло. Це досить якісний двигун. Він здатний розвивати швидкість до 20 км / год при потужності всього 3, 5 л. с.

Згідно відгуками, човновий мотор «Ханкала» витрачає паливо досить раціонально. Заводиться двигун вручну, але досить легко. Компактні габарити і невисока вартість також відзначені покупцями як переваги мотора. Недоліком є ​​його невисока потужність.

Двигун вітчизняного виробництва «Нара» також затребуваний серед рибалок. Він володіє невеликими габаритами, що дозволяє легко транспортувати агрегат на водойму. Недолік - мала потужність.

Кращі мотори до 10 л. з

Якісними моторами потужністю до 10 л. с. названі такі моделі:

 • Tohatsu M 9.8B - 87, 9 тис. Руб.
 • Mercury ME F 9.9 - 135 тис. Руб.
 • Sea Pro OTH 9.9 - 65, 2 тис. Руб.

Економічною моделлю є Tohatsu M 9.8B. Це двотактний мотор, який має високу якість збірки. Покупці відзначають високу якість представленої моделі. Недоліком є ​​висока вартість, недостатня поширеність в торговій мережі.

Модель Mercury ME F 9.9 є якісним виробом. Він є економічним і дуже практичним в умовах водойми. Недоліком моделі називають недостатня поширеність у вільному продажу.

Згідно відгуками, човновий мотор SEA Pro OTH 9.9 відноситься до категорії середньоцінових двигунів. Він проводиться в Китаї, однак це досить якісна модель. Вона значно перевищує за своїми експлуатаційними характеристиками відверто китайську, бюджетну продукцію. Відгуки про човнової моторі SEA Pro OTH 9.9 говорять про високу якість конструкції. Вона перевірена двома десятиліттями експлуатації. Потужність мотора висока. Недоліком є ​​необхідність проведення додаткових налаштувань і регулювань.

Кращий мотор до 20 л. с.

Згідно відгуками покупців і експертів, найкращим потужним мотором до 20 л. с. названа модель Honda BF20D3. Його вартість становить 205 тис. Руб.

Його конструкція продумана до кожної дрібниці. Двигун має тривалим ресурсом і високою надійністю. Недоліком є ​​висока вартість.

Кращий мотор високої потужності

Кращим потужним мотором для катерів з металу названий мотор Honda BF30DK2. Він має потужність 30 л. с. Невибаглива карбюраторних система відзначена покупцями як перевага конструкції.

Двигун легко запускається з ручного стартера. Мотор не боїться перевантажень. Термін його експлуатації тривалий. Недоліком називають високу вартість мотора, яка становить 348 тис. Руб.

Розглянувши відгуки про човнових моторах, відмінності і особливості вибору двигунів, можна підібрати оптимальний варіант для свого плавального кошти.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі