• Thursday June 27,2019

Основні правила регбі. Історія регбі

У сучасному світі представлено досить велику кількість спортивних ігор, які для багатьох людей є не просто хобі, а й сенсом усього життя. Регбі не набуло широкого поширення в нашій країні. Однак на Заході дуже популярно. Воно включено навіть в програму Олімпійських ігор. Якщо ви хочете знати всі тонкощі регбі, правила варто вивчити в першу чергу.

Історія

Існує кілька різновидів регбі. Ця гра досить схожа з американським футболом. Не дивно, адже правила в них дуже схожі. Однак регбі - це самостійний вид спорту, який народився у Великій Британії.

Ігри з м'ячем завжди були популярні в цій державі. Проте офіційною датою появи регбі вважається 7 квітня 1823 року. У момент проводиться в цей день свята перемоги під Ватерлоо один з жителів міста Регбі порушив правила, взяв в руки м'яч і кинувся на «базу» ворога. Можна вважати, що цей юнак, Вільям Вебб Елліс, став основоположником захоплюючого виду спорту, а також виробив перше правило - число гравців в команді скоротилося до 10.

Сьогодні вже важко сказати, чи правдива ця історія. Але легенда набула широкого поширення, і професійні регбісти в неї вірять. Пізніше були розроблені чіткі правила. М'яч для регбі повинен мати таку форму, яку легко буде охоплювати долоню і кидок при цьому буде сильним.

Важливі моменти в становленні гри

Давайте зупинимося на цьому більш детально. Перший звід правил гри в регбі був розроблений студентами Кембриджського університету. Цей документ і був прийнятий за основу при проведенні матчів.

Перший офіційний регбійний клуб з'явився в 1863 році. Ним став Black Heath. У нього входили учасники Англійської асоціації футболу, але вступити міг кожен охочий. Спортивний союз з даного заняття в Англії був утворений в 1871 році. Гру в той час називали не інакше, як «регбі-футбол».

В кінці XIX століття в спортивному співтоваристві відбулася реорганізація. Вона була пов'язана з тим, що клуби північній Англії виплачували грошові компенсації гравцям. Багато з них мали через матч пропускати роботу. Гра мала статус аматорської, тому офіційно виплачувати спортсменам гроші було не можна. В результаті деякі команди вийшли з союзу. Правила гри були трохи змінені. Також з'явилося зовсім нове спортивне захоплення під назвою регбіліг.

Перший офіційно визнаний міжнародний матч трапився 27 березня 1871 року. Участь в ньому взяли команди з Шотландії та Англії. Трохи пізніше награні команди утворилися і в Уельсі з Ірландією. У 1888 збірна Британських островів попрямувала до Нової Зеландії і Австралії. Починаючи з 1905 року стали проводитися турніри між найсильнішими збірними з регбі Америки і Європи. У 1987 році пройшов перший чемпіонат світу з даного виду спорту. Його переможцем стала збірна Нової Зеландії. Географія гри з кожним роком розширювалася. Рішення про надання регбі «вільного» статусу і зняття обмежень на можливість виплат спортсменам було прийнято в 1995 році.

Які існують різновиди

Багатьох сьогодні цікавить така гра, як регбі. Правила гри, різновиди, структура команди - все це ми розглянемо в цьому огляді.

Регбі вважається досить молодим видом спорту. Після того, як він відокремився від футболу, він пішов за своїм індивідуальним шляху розвитку. Деякий час по тому цей вид спорту набув величезну кількість різновидів. Відмінності головним чином стосуються часу, кількості, а також гравців на полі. Регбі-7 вважається одним з найпопулярніших типів. Саме цей вид був включений в програму Олімпійських ігор в 2016 році. Різновид може залежати і від того, на якому полі проводиться гра. Наприклад, пляжне регбі, правила якого не сильно відрізняються від класичної гри, є окремий вид спорту.

Часто люди плутають цей спорт з американським футболом. Остання гра була створена на основі ранніх форм англійського варіанту. Однак сьогодні американський футбол є абсолютно окремий вид спорту. Гравцям потрібно більш жорстка екіпірування й спеціальні шоломи. У регбі правила дещо відрізняються.

Основні правила

Вперше кодифікувати обговорюваний вид спорту спробували в тому ж місті, де з'явилася ця гра, - Регбі. Сталося це в 1846 році. Перший офіційний міжнародний матч відбувся в 1871 році. Які ж сучасні правила гри в регбі?

Короткий зміст буде приведено нижче:

 1. Гра проводиться на майданчику 100 x 70 метрів.
 2. По краях поля розташовані ворота. Вони являють собою два вертикальних стовпа з горизонтальною планкою.
 3. Поле поділено на кілька зон. У кожній з них гра має свої особливості.
 4. Мета гравця - забити м'яч у ворота супротивника або перемістити в його простір, розташоване за ними, з киснем землі.
 5. За результативні дії нараховуються очки.
 6. Паси заборонені. М'яч передається тільки гравцям ззаду або паралельно лінії воріт.
 7. Відправляти м'яч вперед можна тільки ногою або ж бігти з ним в руках.
 8. Захвати гравця з м'ячем дозволені. Завдання при цьому - збити суперника з ніг. Він повинен віддати пас товаришеві по команді. Гра допускає будь-які захоплення, крім голови і шиї. Ставити противнику підніжки і штовхати його не можна.
 9. Матч триває 80 хвилин. Гра розділена на 2 тайми.
 10. Команда перемагає в тому випадку, якщо вона набирає більшу кількість очок.

Як ви самі можете переконатися, основні правила регбі зовсім не так вже й складні. При цьому існують такі особливі елементи, як рак, мовляв і сутичка.

Розберемося більш детально, що кожен з них являє собою:

 1. Мовляв - це ситуація, коли м'яч блокується одним або декількома супротивниками. При цьому контакт з товаришами по команді підтримується.
 2. Рак - взаємодія спортсменів, при якому м'яч знаходиться між ними на землі.
 3. Сутичка - являє собою самий видовищний і впізнаваний елемент регбі. Коли суддя призначає її, гравці стають за спеціальною схемою і вступають в протистояння. Головна мета - заволодіти м'ячем.

Є думка, що регбі - дуже небезпечна гра, і травм не уникнути. Однак, якщо дотримуватися всіх правил і заходів безпеки, ризик виявиться мінімальним.

Гравці

Давайте більш детально розглянемо дане питання. Скільки людей бере участь в регбі? Правила гри для класичної різновиди вимагають, щоб на поле були присутні 15 основних гравців і 7 запасних. На розміченій майданчику гравці діляться на вісім нападників і сім захисників. Кожен з них виконує свої функції. Це стосується як простого ходу гри, так і критичних ситуацій.

Існує думка, що регбі не підходить тим, хто не може похвалитися силою і зростанням. Однак це помилка. Іноді вирішальну роль відіграють рухливість і спритність. Особливо це стосується моментів, коли потрібно заволодіти м'ячем в напруженій ситуації, наприклад, під час сутички. Сьогодні існує величезна кількість різновидів цієї гри. Є навіть варіант, адаптований для людей без спеціальної фізичної підготовки. Це лише підтверджує, що для того, щоб грати в регбі, не обов'язково бути горою м'язів.

поширення

Після звичайного футболу регбі є другою за розповсюдженням командною грою в світі. Вона поширена в понад 100 країнах світу. У деяких державах регбі навіть є національним видом спорту. Міжнародна рада даного спортивного захоплення був заснований в 1886 році. Сьогодні його штаб-квартира розташовується в Дубліні. Ця організація вирішує питання, пов'язані з проведенням ігор. Турніри з регбі різного масштабу проводяться регулярно. Найбільшим змаганням на сьогоднішній день вважається світову першість. Є також чемпіонати, які проводяться в Південному і Північному півкулях. Існують також і жіночі турніри. До 2016 року регбі не включали в програму Олімпійських ігор. Це було пов'язано з тим, що правила гри вимагали тижневої перерви між іграми. В умовах 16-денних змагань дотримуватися цього правила просто неможливо.

Як грати?

Отже, що потрібно про це знати? Вище вже були наведені коротко правила гри в регбі. Поговоримо про них докладніше. Матч складається з двох таймів тривалістю 40 хвилин. Вважається ігровий час. Між ними робиться перерва в 5-10 хвилин, після якого команди повинні помінятися воротами. Якщо виявити переможця за підсумками матчу не представляється можливим, призначається додатковий час - два тайми по 10 хвилин. На поле від кожної команди виступає 15 осіб, 7 з них - це захисники, а 8 - нападники. Команда, яка виводить м'яч в гру, визначається за результатами жеребкування. Вводиться він ударом ноги. За вчинення результативних дій командам нараховуються очки.

Якщо гравець команди зможе занести м'яч у залікову зону, команді буде нараховано 5 очок за спробу. Гравець, який заніс м'яч у залікову зону, повинен торкнутися їм землі. Окуляри також нараховуються і за штрафну спробу, яка не вдалася через грубу гру суперника. Реалізацією називається потрапляння м'ячем по воротах суперника. Він повинен пролетіти між двома штангами і поперечиною. За це дію нараховується 2 очка. Виконати реалізацію можна лише з успішної спроби. Штрафний удар коштує 3 очка. Арбітр може призначити його за деякі порушення правил. Удар виконується з того місця, на якому були порушені правила. Дроп-гол коштує 3 очка. Вони нараховуються за удар по воротах «з гри». Гравець повинен впустити м'яч на поле, і після того, як він торкнеться землі, вдарити по ньому ногою. Кидок з рук вважається забороненим. Перемагає в матчі та команда, яка набрала більше очок.

Що заборонено?

Чого не можна робити в регбі-7? Правила гри не допускають ведення м'яча вперед. Велика частина дій, в результаті яких м'яч передають гравцеві, що знаходиться ближче до залікової зони суперника, заборонена.

Також правила не дозволяють:

 • Біжить за м'ячем гравцеві штовхати і атакувати інших.
 • Що знаходиться в положенні «поза грою» спортсмену навмисно заважати тому, хто володіє м'ячем.
 • Гравцеві, який отримав м'яч після виходу з молу, раку, сутички або коридору, намагатися прокласти собі шлях попереду стоять гравців.
 • Наносити супернику удари руками.
 • Чіпляти гравців ззаду або бити по ногах ногою, ставити підніжки, наступати на лежачих суперників.
 • Блокувати і атакувати спортсменів команди-супротивника, який тільки що вдарив ногою по м'ячу і не побіг слідом за ним.
 • Штовхати, тримати, атакувати, захоплювати і блокувати гравця, який не володіє м'ячем. Виняток становлять такі ситуації, як сутичка, мовляв або рак.

Ось основні правила гри в регбі коротко. Для дітей викладена інформація може бути не дуже зрозуміла, тому краще подивитися, як це відбувається наживо.

вибираємо м'яч

Найважливішим елементом гри є м'яч для регбі. Він володіє витягнутої формою. Зазвичай для його виготовлення використовуються синтетичні матеріали. Можна також зустріти моделі, виготовлені з натуральної шкіри. Поверхня снаряда покрита спеціальним складом, відштовхуючим грязь. Довжина м'яча становить від 280 до 300 мм, окружність в поздовжньому напрямку - до 770 мм, в поперечному напрямку - до 620 мм, маса - до 46 грам.

екіпірування

Отже, що вона в себе включає? Для гри в регбі вам знадобиться:

 • шорти і майка;
 • шиповані бутси;
 • захист: налокітники, наколінники, щитки для гомілки, рукавички без пальців, капа, шолом, прокладки для плечей.

Правила гри дитячого регбі передбачають наявність всіх перерахованих елементів екіпіровки.

Які ще бувають види

Тег-регбі - це різновид гри, що вимагає двох команд по 6 гравців. Як поля можна використовувати стандартну спортивний майданчик розмірами 30 x 40 м. Головною особливістю гри є застосування тег-стрічки. Починається гра з вільного удару з центру поля. Спортсмени в момент кидка повинні знаходитися на відстані 5 метрів. Після того, як м'яч розіграний, вони можуть починати рух тільки вперед. Дозволені бічні передачі і паси назад. Здійснюються вони у вигляді кидка. Правила гри тег-регбі забороняють передачу м'яча з рук в руки. При їх недотриманні суддя може оголосити вільний удар. Штрафний призначається в разі грубого порушення, наприклад удару або неспортивної поведінки. Він робиться безпосередньо з точки порушення. Якщо м'яч був приземлено гравцем нападу в заліковій поле, спроба зараховується. Приземлення м'яча здійснюється з тиском руками вниз. Команда отримує 5 очок.

Якщо гравцеві вдалося зірвати тег-стрічку з пояса супротивника, він повинен підняти вгору руку і крикнути «тег». Після цього він відступає на 1 м в сторону залікового поля і надає регбістів, з якого була знята стрічка, можливість зробити пас. Коли ця дія буде виконано, супернику повертають стрічку. Команда, гравець якої виконав тег, повинна відійти в сторону залікового поля, щоб стояти позаду м'яча. Спортсмен, що знаходиться поза грою, перехоплює м'яч і заважає гравцеві без стрічки віддати пас товаришам.

висновок

Ми розглянули таку цікаву і захоплюючу гру, як регбі. Правила, основні елементи, екіпірування - все це вимагає особливої ​​уваги. Якщо говорити простою мовою, регбі - це командна гра з м'ячем овальної форми. Гравці передають його один одному руками і ногами. Верхніми кінцівками пас може здійснюватися тільки тому. Суть гри - забити гол або хоча б приземлити м'яч в заліковій поле за воротами суперника. За кожне результативне дію спортсмени набирають очки. Команда, яка отримала більшу кількість, є переможцем.

Іноді в школах дають таке завдання - скласти і вивчити тему з англійської мови (топік) про правила регбі. Це не дивно, враховуючи, що сьогодні ця гра отримала досить широке поширення. Регбі навіть включили в офіційну програму Олімпіади, що свідчить про світове визнання. Представлена ​​вище стаття може допомогти учням в складанні топіка.


Цікаві Статті

Згинання Зоттмана: техніка виконання вправи

Згинання Зоттмана: техніка виконання вправи

Така м'язова група, як передпліччя, у безлічі атлетів є проблемною зоною. Справа в тому, що стандартні вправи на руки практично не зачіпають цю область. Більш того, передпліччя спеціально намагаються не навантажувати. Пов'язано це з тим, що, будучи відносно слабкою м'язовою групою, передпліччя швидко втомлюється, і цільові м'язи не отримують належної навантаження. Але розвивати йо

Анна Куркуріна - найсильніша жінка України

Анна Куркуріна - найсильніша жінка України

Представляємо вам найсильнішу жінку планети, абсолютну чемпіонку з пауерліфтингу та жиму лежачи. Це Ганна Куркуріна. У 40 років вона вирішила довести всім, що життя в цьому віці тільки починається. Як каже сама Анна Куркуріна, переломним моментом став перегляд телевізійної передачі про найсильнішою дівчині. Саме тоді вона вирішила, що зможе стати такою ж,

Вправи на передпліччя для жінок з гантелями в домашніх умовах: список

Вправи на передпліччя для жінок з гантелями в домашніх умовах: список

Що може бути для жінки краще підтягнутою спортивної фігури? Хіба що захоплені погляди суперниць. Але струнка фігура не всім дається від народження, такі люди просто щасливчики, і їх одиниці. Більшості доводиться працювати над собою. І цей процес повинен носити системний характер і мати, якщо хочете, науковий підхід. Сьогодні ми поговоримо про т

Дієта Королевою Маргарити: меню на кожен день, відгуки

Дієта Королевою Маргарити: меню на кожен день, відгуки

Дієта Королевою - найбільш ефективна система харчування зірок шоу-бізнесу. За цією програмою позбулися зайвих кілограмів багато знаменитостей. У меню входять тільки натуральні продукти, які дозволяють знизити вагу без фізичного та психічного напруження. У чому ж полягає особливість цієї дієти? Основні принципи Дієта дієтолога Королевою володіє наступними особливостями: Потрібно включати в раціон більше рідини (2-2, 5 літра). Це може бути вода без газу, зелений або

Риболовля на спінінг навесні на щуку

Риболовля на спінінг навесні на щуку

Риболовля на спінінг навесні завжди довгоочікувана для любителів лову по відкритій воді. Нарешті вони можуть расчехлить заховані взимку снасті і відправлятися на водойми. Адже рибалка зі спінінгом навесні не тільки цікава і уловиста, а й сповнена контрастів. Це і відмінний клювання хижих обителей водойми в перед-

Найкраща футбольна команда: огляд футбольних клубів, склад, ігри

Найкраща футбольна команда: огляд футбольних клубів, склад, ігри

Футбол - один з найпопулярніших видів спорту у сильної половини населення в усьому світі. Останнім часом він також починає користуватися інтересом і у прекрасних дам. Швидше за все, це пов'язано з проведенням чемпіонату світу в Росії. Звичайно ж, всім шанувальникам цього виду спорту буде цікаво дізн