• Sunday May 19,2019

Олександр Баландін: російський гімнаст, біографія і досягнення спортсмена

Олександр Баландін - гімнаст, який народився в червні 1989 року в столиці республіки Карелії - місті Петрозаводську. З дитинства молодий чоловік мав схильність до фізичної культури і любив займатися багатьма видами спорту. У секцію спортивної гімнастики його і брата-близнюка, Олексія, привела мама. Спочатку непогані результати показував Олексій, пізніше ситуація змінилася - Олександр більшою мірою виявляв волю до перемоги і посилено тренувався. Однак між братами суперництва ніколи не було.

Початок спортивної кар'єри і основні досягнення

Досить швидко юнак зміг вийти на вищий щабель професіоналізму в своєму виді спорту, змагаючись в змаганнях міжнародного рівня. Так, вже в 2007 році Олександр Баландін, досягнення перші у якого були на Кубку світу, зумів завоювати третє місце на своєму коронному снаряді "кільця". Наступні виступи в даних змаганнях аж до 2010 року не приносили довгоочікуваної золотої медалі.

Після тріумфу в Москві на Кубку світу-2010, через рік була перемога на Чемпіонаті Росії, а в 2012 - на Чемпіонаті Європи. Участь в Чемпіонаті світу принесло лише друге місце, немає в кар'єрі Олександра і тріумфальних виступів на Олімпійських іграх: в першому передолімпійському періоді після перемоги на Чемпіонаті Росії 2008 року в жорстокій конкуренції з іншим найсильнішим російським гімнастом - Костянтином Плужниковим, Баландін поступився місцем в списку кандидатів на поїздку в Пекін.

травма

У великому спорті, на жаль, не буває тріумфів без падінь і без травм. Беручи участь в Кубку Росії, що проходив в Єкатеринбурзі, Олександр через невдалого приземлення пошкодив стегнову кістку, зі змагань довелося знятися. На щастя, обійшлося без зміщення і серйозних наслідків. Після двох операцій почався відновний період. Який пройшов швидко і цілком успішно, а після спортсмен продовжив змагатися в колишньому темпі. Сила волі, наполегливість і прагнення до підкорення все нових вершин були в той момент головними рушійними силами для Олександра, який не просто з легкістю виконував нові елементи, але і ускладнив свою програму.

Другий Олімпійський цикл

Наближалися найголовніші в кар'єрі будь-якого спортсмена змагання - Олімпійські ігри в Лондоні в 2012 році, кандидатом на участь в яких був і Олександр Баландін. Це був другий цикл підготовки до ігор в кар'єрі спортсмена. На жаль, ні хороша фізична форма спортсмена, ні складна програма, ні воля до перемоги не принесли довгоочікуваної медалі.

Російські глядачі, спортсмени і судді в один голос стверджували, що Олександра засудили - як мінімум, він міг би стати срібним призером Олімпіади. Справа ледь не дійшла до міжнародного скандалу: при чистій техніці виконання найскладніших елементів, Олександра посунули суперники, які вчинили відверті помилки. Ситуація викликала суспільний резонанс, деякі вимагали подати апеляцію на перегляд суддівських оцінок. Але на цих Олімпійських іграх збірна Росії не мала права голосу. В інтерв'ю після виступу сам гімнаст припинив всі приводи для пересудів, запевнивши, що сам дав слабинку, якою скористалися медалісти. Тільки четверте місце, але ж медаль була так близька.

Однак Баландін назавжди закарбований в літописі світової спортивної гімнастики. Його три коронних елемента на улюбленому снаряді є не тільки складними в структурній групі і включеними в правила міжнародного рівня, а й носять його ім'я. Третій елемент був схвалений Міжнародною федерацією не так давно - в 2013 році і, як зізнається Баландін, мало кому вдається зробити його правильно. Всі три рази, що йому вдавалося спостерігати за виступами з включеними власними елементами, жоден з них не був виконаний на належному рівні.

Третя підготовка до Олімпіади

У третьому Олімпійському циклі Олександр Баландін виграв золото двічі на Чемпіонаті Європи-2014, що проходив в Бельгії. Перша медаль була отримана в командному заліку, друга - в особистому на кільцях. Після змагань спортсмена прооперували - стара травма дала про себе знати. Звичайно, про участь в Олімпійських іграх в Ріо в 2016 році не могло бути й мови. Після операції гімнаст не має можливості тренуватися на повну силу. Не так давно завершився курс лікування, проте про закінчення кар'єри Баландін не думає. В даний час, хоч і, не маючи постійної практики, Олександр є інструктором в республіканському Центрі спортивної підготовки - в "Школі вищої спортивної майстерності".

Особисте життя

Олександр Баландін - гімнаст, біографія якого відома шанувальникам тільки в спорті, про своє особисте життя за краще не розповсюджуватися. Однак в одному з інтерв'ю на прес-конференції зізнався журналістам, що у нього є кохана, з якої в даний час спортсмен проживає. За визнанням Баландіна, раніше головним його вболівальником була тільки мама, з появою улюбленої "команда" збільшилася вдвічі.


Цікаві Статті

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції.  Правильне дихання під час бігу

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції. Правильне дихання під час бігу

Бігти або не бігти? Звичайно, бігти! Біг позитивно впливає на організм в цілому, покращує серцево-судинну систему і сприяє зниженню ваги. Додамо в якості бонусу зміцнення імунітету, поліпшення метаболізму і виховання характеру. Прочитайте статтю до кінця і ви дізнаєтеся, як бігати, щоб не отримати травму, що таке біг на короткі і довгі дистанції, а також багато іншого. Такий різний біг Біг є природним фізіологіч

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен - ​​фінський хокеїст, який грає на позиції воротаря. Він входить до складу збірної Фінляндії. Двічі ставав срібним призером чемпіонату світу. Тривалий період грав в хокейних командах Росії. За цей час Коскінен двічі вигравав Кубок Гагаріна. Перші кроки в хокеї Мікко Коскінен з'явився на світ 18 липня 1988 року. Він є уродженцем фінського міста Вантаа, ро

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Еммануель Адебайор, біографія, спортивна кар'єра і особисте життя якого описані в даній статті, є відомим футболістом збірної Того і турецького клубу "Істанбул ББ". Свого часу нападник визнавався кращим гравцем Африки. Біографічні дані Еммануель Адебайор з'явився на світло в лютому 1984 року в

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплень на сноуборд - досить складне завдання. Виконуючи налаштування платформ під черевики на новій дошці, райдерам нерідко доводиться перебирати численні варіанти, які відрізняються позиціями, значенням кутів, центрированием ніг. Давайте розберемося, що передбачає правильна установка кріплень на сноуборд і які відмінності є між тими чи іншими рішеннями. Вибір ведучої ноги Перш ніж приступати до монтажу кріплень на дошку для сноубор

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Навіть серед видатних футболістів є такі, які зуміли вписати своє ім'я в історію цього виду спорту, як то кажуть, золотими буквами. Одним з таких по-справжньому легендарних чарівників гри з м'ячем за життя була людина на ім'я Кройф Йохан. Біографію цього вже нині померлого нападника і тренера ми і розглянемо максимально докладно в статті. Початок життя і сім'я Майбутній призер чемпіонатів світу та Європи з футболу народив

Як зав'язати гачки на волосінь?  Легко!

Як зав'язати гачки на волосінь? Легко!

Завзятий рибалка з хорошим стажем знає напевно, що одне з основних знань і умінь в рибальському майстерності - це знати, як зав'язати гачки на волосінь, і вміти правильно їх закріпити. Навіть піймавши велику рибу, ви просто пропустіть її, якщо гачок прив'язаний невірно, причому втече ваша рибка з вашим же виробом. У цій статті