• Saturday July 20,2019

Що таке дрифтерний промисел? У чому шкода дрифтерного лову для екології?

Дрифтерний промисел - це виловлювання риби за допомогою промислового судна, яке називається дріфтер. Оскільки деякі породи риб (зокрема, оселедця, макрелі і лосось) живуть переважно в морському просторі (так званої пелагиали), то намагаються триматися окремо один від одного. З цієї причини зловити їх можливим виключно за допомогою спеціальних паливних мереж, які й звуться дрифтерних (або ж дрейфуючих), оскільки тільки вони здатні затримувати рух вищевказаних порід.

Як діє?

Риби при спробі пройти крізь таку мережу не здатні відчувати перешкоду, якою є сітчасте полотно, в результаті чого відбувається натягування ними на себе осередків аж до самих плавців. А це, в свою чергу, призводить до того, що риба виявляється не в змозі продовжувати подальший рух. Коли вона починає намагатися зняти з себе мережеві осередки, то їй це, зрозуміло, не вдається, оскільки не дають зябра.

Що собою являє дрифтерного (дрейфуюча) мережу?

Дрифтерного (дрейфуюча) мережа являє собою переплетення алюмінієвого дроту прямокутної форми. Довжина її може досягати тридцяти дев'яти з половиною метрів, а висота - дев'ятнадцяти з половиною метрів. Кілька дрейфуючих мереж, пов'язаних між собою, утворюють так званий дрифтерний порядок. Для його підтримки передбачені спеціальні буйки і поплавки, які кріпляться до верхнього підбору мережі і за допомогою вантажив опускаються на певну глибину. Вони встановлюються до нижнього підбору мережі.

Довжина одного дрифтерного порядку може становити більше п'ятдесяти морських миль. Це залежить від того, в якому місці відбувається рибалка і який улов хотілося б отримати.

Історія дрифтерного промислу

Людство дізналося досить давно, що таке дрифтерний промисел. Особливий пік цього способу лову, що є, до речі кажучи, в деяких країнах незаконним, припав на кінець дев'ятнадцятого століття. Причому виловлюють переважно оселедець. Хоча відомі випадки, коли за допомогою такого способу, як дрифтерний лов, вироблялося навіть виловлювання кальмарів. Але вони дуже рідкісні, практично поодинокі. Найчастіше він використовується для лову певних порід риб.

Вельми цікавий наступний факт: в кінці дев'ятнадцятого століття владою одного зі Сполучених Штатів Америки дрифтерний промисел вперше був оголошений поза законом, було зазначено залишити лише стандартні рибальські мережі. Але в зв'язку з перетворенням штату у всього лише одну з територій, цього зробити не вдалося. Такий стан речей не могло не радувати любителів такої риболовлі.

Яка ситуація з дрифтерного промислом в різних країнах?

У переважній більшості європейських країн нереститься лосось. А ось в Канаді дрифтерний промисел розвинений куди краще, оскільки ця порода риб в країні розмножується майже у всіх річках. А їх там не менше п'ятисот.

На території Північної Атлантики такими місцями є все західне і південне узбережжя Гренландії.

Щодо японського дрифтерного промислу можна сказати, що він вже практично зійшов нанівець, тому як там і ловити-то цим способом практично вже нічого. Якщо лосось і нереститься в водах цієї країни, то в дуже невеликих кількостях.

Але найбільшої шкоди дрифтерний лов риби завдав популяції атлантичного лосося. Так, наприклад, в Чехії даний вид риби тепер мешкає всього в двох річках. Це Вісла і Одер. А в Норвегії і зовсім в одній. Це зайвий раз доводить, що дрифтерний промисел - це велика небезпека для навколишнього середовища.

Чи є вихід із ситуації?

Над цим питанням замислювалися багато. Що таке дрифтерний промисел - давно вже зрозуміли і в Північноатлантичному фонді лосося. Його створив відомий громадський діяч Оррі Вігфюссон. На його думку, дрифтерний лов ні до чого хорошого привести не може. Тому він придумав свою схему. Він вирішив почати займатися викупом національних квот вилову лосося у тих країн, в яких дрифтерний лов дозволений законом. І ця схема виявилася досить дієвою: під час нересту лосось НЕ виловлюється, а отже, може спокійно досягти потрібного місця і дати там потомство.

Але така діяльність є досить витратною: рибалкам доводиться виплачувати кругленькі суми, які беруться з пожертвувань тих юридичних і фізичних осіб, чиї інтереси відстоюються цією організацією.

Конвенція

Однак вищезгаданий Північноатлантичний фонд лосося є далеко не першою організацією, в якій зрозуміли, що таке дрифтерний промисел і яку небезпеку для навколишнього середовища він представляє. Проблема окреслилася задовго до заснування цієї організації і пов'язана з прийняттям так званої Таравской декларації главами урядів тих країн, які є членами Конвенції про заборону здійснення рибальської діяльності за допомогою дрифтерних мереж, а також Тихоокеанського форуму.

Згідно з цим документом, здійснення рибальської діяльності за допомогою дрифтерних мереж розглядається в якості "несумісного з вимогами міжнародного права". Це стосується безпосередньо обов'язків, передбачених в цілях збереження природних і, зокрема, рибних ресурсів у відкритому морі, а також можливості здійснення управління ними.

Який саме шкода завдається дрифтерними мережами навколишньому середовищу?

Для всього світового екологічного співтовариства небезпека здійснення рибальської діяльності за допомогою дрифтерних мереж на сьогоднішній день представляє одну з головних проблем. Більш того, вона навіть виробляється в науково-дослідних цілях. Вся біда в тому, що навіть при невеликих обсягах вилову риби таким способом шкоди навколишньому середовищу завдається просто величезний.

В даний час планується ввести наступні обмеження практики здійснення лову риби за допомогою дрифтерних мереж (природно, тільки в тих країнах, де цей спосіб поки що повністю не заборонений законом):

  • скоротити кількість дрифтерних порядків;
  • скоротити число дрифтерів, які можуть здійснювати риболовецький промисел одночасно.

У зв'язку з цим планується прийняття спеціальної резолюції Організації Об'єднаних Націй, а також жорстких заходів щодо обмеження кількості дрифтерних порядків в південній частині Тихого океану. Фахівці впевнені, що такий захід допоможе мінімізувати збиток, який наноситься навколишньому середовищу при такому способі лову.

Всім любителям риболовлі необхідно знати, що таке дрифтерний промисел і в чому його особливість. Це допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій і позбавити себе від непотрібних проблем.


Цікаві Статті

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН? Це цікавить багатьох. Даний показник допомагає в порівнянні оцінювати вплив однакової кількості вуглеводів різного типу. Чим вище показник ГН, тим істотніше навантаження на роботу організму. Існують способи для зниження даного показника. А як їх застосовувати, і як впливає спорт на глікемічний навантаження, розглянемо в статті. основи Кожна людина, яка веде

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Бокс - це один з видів спорту. Іншими словами, це - кулачний бій, який проводиться між двома спортсменами, на руках кожного з яких є спеціальні бійцівські рукавички. Це контактний вид спорту. При цьому бій постійно контролюють рефері. Бій триває до дванадцяти раундів. Бокс вже набрав достатню популярність у всьому світі. Деякі з батьків наві

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен - відома людина в світі культуризму, прозваний своїми колегами і шанувальниками Х-меном, і на це є причини. Адже параметри цього бодібілдера дійсно вражають: тонка талія (76 см) і неймовірно масивні плечі і стегна роблять цю людину схожим на героя з коміксів. Але завдяки цьому контрасту і прославився Тоні Фрімен. Зростання спортсмена - 188 см. Звичайний вага досягає 138 кг, а змагальний - 129 кг. Романтика і спорт Історія появи Тоні Фрімена на арені світового бодібілдінгу

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Оксана Костіна - радянська спортсменка, видатна російська гімнастка, яка виступала з індивідуальними вправами. перші результати У гімнастику Костіна Оксана потрапила в віці семи років. 1986 рік, коли дівчині було 14, приніс їй перші результати: здобута перемога на змаганнях, що проводилися між пензенськими школами. Спортсменку оцінили, а

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько - хорватський професійний футболіст, який виступає на позиції правого захисника в іспанському клубі «Атлетіко Мадрид» і національної збірної Хорватії. Фіналіст чемпіонату світу 2018 в Росії. Влітку 2018 року перейшов до італійського «Інтер Мілан» на правах оренди. біографія футболіста Шім&

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Для справжніх мисливців дробові патрони "Феттер" є справжнім порятунком. На сьогоднішній день в магазинах представлений широкий їх асортимент. Відрізняються вони не тільки за калібром, а й по марці пороху. В середньому показник дульной енергії у них знаходиться на рівні 3500 Дж. У свою чергу початкова швидкість польоту кулі дорівнює 300 метрам за секунду. Капсули, як прави