• Friday July 19,2019

Вправи для грудного відділу хребта: опис, фото. Гімнастика при остеохондрозі грудного відділу хребта

Виконання вправ для грудного відділу хребта - обов'язковий захід при багатьох захворюваннях, зокрема, при остеохондрозі. Вона сприяє усуненню його неприємних симптомів. Лікувальна фізкультура обов'язково входить в комплекс рішень, спрямованих на боротьбу з розвитком патології. Які ж вправи для зміцнення грудного відділу варто взяти на озброєння? Про це розповімо в нашій публікації.

Який ефект дає лікувальна фізкультура?

Як правило, причиною формування остеохондрозу грудного і сусіднього шийного відділу стає мінімальна повсякденна активність людини. Регулярні тренування, спрямовані на зміцнення представленої області, дають можливість не тільки зняти місцевий дискомфорт, але також поліпшити самопочуття в цілому. Правильне виконання вправ для шийно-грудного відділу хребта дозволяє досягти:

 • Усунення наслідків гіподинамії.
 • Підвищення тонусу мускулатури, позитивних змін в структурі зв'язок і суглобів.
 • Розслаблення затиснутого м'язового каркаса.
 • Зниження ймовірності защемлення нервових закінчень.
 • Зняття вираженого больового синдрому.
 • Насичення тканин великою кількістю кисню і поживних речовин завдяки активізації кровотоку.
 • Ліквідації застійних процесів в судинах, поліпшення обмінних процесів.

Особливості виконання вправ

Щоб досягти хороших результатів при виконанні вправ для шийно-грудного відділу хребта та уникнути нанесення шкоди організму, варто брати до уваги такі аспекти:

 1. Останнє слово завжди повинно бути за лікарем. Іншими словами, вдаватися до виконання вправ при остеохондрозі грудного відділу слід виключно після схвалення таких дій з боку фахівця.
 2. Підвищуйте навантаження на м'язи і суглоби цільової зони поступово. Заняття повинні планомірно зміцнювати і приводити в тонус місцеві тканини, але не викликати відчуття втоми.
 3. Вправи для грудного відділу, які провокують виникнення ще більшого дискомфорту, слід виключити з програми тренувань. Згодом, коли буде спостерігатися прогресуюче поліпшення самопочуття, можна спробувати повернутися до раніше знехтуваним методикам.
 4. В процесі тренувань вдавайтеся виключно до плавним, ритмічним рухам. Слідкуйте за підтриманням правильного дихання. Не допускайте різного роду ривків.
 5. Щоб вправи для м'язів грудного відділу дали очікуваний результат, дотримуйтесь наміченою програмою тренувань щодня. Намагайтеся не пропускати заняття, навіть з вагомих причин.

Підйоми корпуса в положенні лежачи

Виконуйте вправу для грудного відділу спини згідно з наступною схемою. Комфортно улягтесь на гімнастичний килимок животом вниз. Верхні кінцівки витягніть вперед. Плавно підніміть плечовий пояс. Затримайтеся на мить у верхній позиції і повільно опустіться вниз. Перемістіть руки вздовж корпусу і повторіть вправу.

Потім з'єднайте долоні в замок за спиною, на рівні попереку. Виконуючи неспішний підйом тулуба, потягніть лікті у напрямку до стелі. Основна увага приділяйте щільному відома лопаток. Кожен варіант вправи для грудного відділу виконайте близько 5-6 разів на ході одного тренування.

Прогини спини назад стоячи

Прийміть вертикальну стійку, розташувавши стопи на рівні плечей. Стисніть долоні в кулаки, заведіть за спину на рівні між лопатками і областю попереку. Злегка натискаючи на хребет, повільно прогніться назад. Відчуйте, як напружується мускулатура в грудному відділі. Постарайтеся зафіксуватися в статичному положенні на 10-15 секунд.

Далі ссутульте спину. Голову схилите у фронтальному напрямку. Обійміть грудну клітку схрещеними руками. Знову затримайтеся в положенні на декілька митей. Потім випряміть корпус. Виконайте вправу для грудного відділу згідно вище наведеним вказівкам, зробивши близько десяти повторень.

Нахили голови в сторони

Вправа ідеально підходить для опрацювання шийно-грудного відділу прямо на робочому місці. Суть тренування полягає в наступному:

 • Плавно закиньте голову назад, намагаючись дотягтися потилицею до спини.
 • Схиліть голову у фронтальному напрямку, зробивши дотик підборіддям грудної клітки.
 • Перемістіть голову вправо, а потім в ліву сторону, дотягуючись вухом до плеча.
 • Виконайте руху на кожну зі сторін близько 7-8 разів на ході одного заняття.

Здавлювання грудної клітини лежачи

Ляжте на живіт, розташувавши верхні кінцівки вздовж корпусу. Скористайтеся допомогою товариша, який повинен знаходитися ззаду. Виконайте глибокий вдих. Помічнику необхідно злегка натискати долонями на ребра, створюючи помірний опір розкриттю грудної клітини. Зробіть видих і постарайтеся максимально розслабити тіло. В ході одного тренування зробіть 7-8 повторень вправи.

Нахили корпусу в сторони

Прийміть вихідне вертикальне положення тіла, розставивши стопи на ширині плечей. Підніміть верхні кінцівки. Вхопіться лівою рукою за кисть правої. Глибоко нахиліть корпус тіла в ліву сторону, виконуючи максимально плавний рух. У кінцевій точці потягніть лівою рукою праву, досягаючи граничного розтягування мускулатури кора. Затримайтеся в статичної позиції на пару секунд. Важливо відчути напругу в області грудної клітини. Далі випрямити стійку, повернувшись у вихідну позицію. Виконайте зміну рук і повторіть вправу, схиляючи корпус в протилежний бік. Зробіть по 5-6 повторень в кожну сторону.

Опрацювання шийно-грудного відділу сидячи на стільці

Усядьтесь на краєчок стільця, відсунувши хребет подалі від спинки. Злегка нахиліться вперед. Заведіть випрямлені руки за спину, схрестивши долоні в замок. Тягніться зчепленими кінцівками вгору, намагаючись максимально розкрити грудну клітку. Виконуйте глибокі вдихи на повний обсяг легких. Затримайтеся в позиції на кілька секунд. Потім розслабте тіло, повернувшись у вихідну позицію. Повторіть дії 3-4 рази.

Сидячи на стільці, розведіть верхні кінцівки в сторони паралельно підлозі. Утримуйте руки у висячому положенні протягом 5 секунд. Потім переведіть їх в положення витягнутими над головою. Потягніться у напрямку до стелі. Чергуйте дії, зробивши 4-5 повторень.

Заведіть руки за спину і вставте долоні таким чином, щоб пальці були спрямовані вгору. Почергово робіть глибокі вдихи і видихи протягом 10-15 секунд. Потім гарненько розслабтеся.

Виконуйте гімнастичні процедури, згідно вище наведеного опису, під час сидячої роботи з періодичністю в 2-3 години. Періодично роблячи вправи протягом дня, можна провести відмінну профілактику розвитку остеохондрозу, а також набагато швидше усунути неприємну симптоматику вже наявного захворювання.

Прогини спини з гімнастичним м'ячем

Роздобудьте гімнастичний м'яч невеликої величини або використовуйте в якості альтернативи пружний валик. Улягтесь на спину. Спортивний снаряд укладіть в області між лопатками. Долоні заведіть за голову, лікті розставте в сторони. Виконавши глибокий вдих, прогніть спину через гімнастичний м'яч. На видиху плавно потягніться плечима і головою вгору. Лікті намагайтеся витягати вперед. Повторіть вправу не менше 5 разів.

Як зберегти здоров'я спини

Щоб запобігти виникненню проблеми, лікарі радять дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Намагайтеся вести здоровий, активний спосіб життя. Дотримуйтеся збалансованого харчування, вносите в повсякденний раціон продукти, які виступають джерелом вітамінів і незамінних для організму мікроелементів. Основний упор робіть на вживання зелених салатів, достатку овочів і морепродуктів. Комплекс рішень дозволить уникнути виникнення дегенеративних змін в тканинах шийно-грудного відділу хребта.
 2. Взимку регулярно відвідуйте басейн. У теплу пору року плавайте в природних водоймах. Активні водні процедури чудово позначаються на стані організму і сприяють поліпшенню загального самопочуття.
 3. Відпочивайте на ортопедичному матраці з помірним ступенем жорсткості. В якості альтернативи м'якій подушці використовуйте щільно складений валик з рушника.
 4. Намагайтеся вчасно позбуватися від зайвої ваги. Ожиріння негативно позначається на стані скелета. Зайві кілограми змушують опорно-руховий апарат відчувати зайві, непотрібні навантаження.
 5. Займіться йогою, що дозволить досягти якісної розтяжки м'язових тканин і зв'язок в проблемній зоні. Систематичні заняття дають можливість зміцнити мускулатуру, яка відповідає за підтримання тіла в правильному положенні.
 6. Виконуйте профілактичний масаж. Навіть самостійна опрацювання м'язів плечового пояса і шиї легкими масажними рухами після тривалого сидіння в незручній позі допомагає уповільнити процеси гноблення тонусу місцевих тканин. Рішення сприяє усуненню ефекту затікання мускулатури і забезпечує активізацію циркуляції крові.
 7. Намагайтеся не горбиться, утримуйте корпус в прямому положенні. Якщо постійно сутулитися, складно уникнути розвитку остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі