• Sunday May 19,2019

Що таке лазертаг? Особливості та відмінності від інших військових ігор

Що таке лазертаг? Ця назва найчастіше використовується відносно лазерного пейнтобола. Це військово-прикладна гра, яка проходить в реальному просторі і часі. У кожного гравця є своя зброя і система датчиків, закріплених на тілі. Є два основних напрямки цієї гри: арені і внеаренний лазертаг.

Обидва напрямки гри засновані на загальних принципах, але тим не менше вони істотно відрізняються. В арену лазертаг датчики вбудовуються в спеціальний жилет, тому стиль гри дещо обмежений в діях: потрібно уникати зіткнень, заборонено лежати і бігати. Арені лазертаг проходить в приміщенні, в лабіринті. Внеаренний дає гравцеві більшу свободу, в тому числі і в діях. Датчики в цьому напрямку гри кріпляться тільки на головний пов'язці.

принцип гри

Далеко не всім відомо, що таке лазертаг і який принцип цієї військової гри. Суть лазерного пейнтобола полягає в ураженні датчиків противника інфрачервоним променем, випромінюваних бластером гравця. Попадання в датчик не супроводжується фізичними відчуттями. В основному одне влучення не рахується «смертельним». Хоча хід гри багато в чому залежить від налаштувань програмного забезпечення. Зброї можна задати різний нищівну силу. Також є можливість вибирати показник «броні» і кількість «здоров'я».

Після того як датчик противника буде вражений, пролунає звуковий сигнал, і заданий для зброї кількість хітів знімається. Після того як загальна кількість хітів, отриманих гравцем, перевищить задане значення «здоров'я», його бластер відключається, і він вважається «убитим».

Устаткування для гри

Для створення власного лазертаг необхідний наступний комплект обладнання:

  1. Радіоточка, за допомогою якої буде працювати вся система. Щоб збільшити ігрову зону, потрібно розширити радіус дії. Для цього необхідно придбати кілька радіоточок і об'єднати їх.
  2. Комп'ютер з встановленим на ньому софтом. Софт купується разом з радіоточкою або ж скачується з сайту виробника.

Ось, в принципі, і все необхідне для гри лазертаг обладнання. Але ще для неї потрібен спеціальний зброю. Ця частина найдорожча в системі. Зброя може бути будь-яким, так як воно універсально і взаємозамінні, але вітчизняні покупці найчастіше віддають перевагу імітації автомата Калашникова. Виробники рекомендують купувати комплект з десяти штук і хоча б на одне - зброя для лазертаг вимагає пристрілки, як і сьогодення.

Види зброї для гри

Зброя, яку використовують в лазертаг, буває двох видів:

  1. Моделі лазерних пістолетів і бластеров.
  2. Імітація бойових видів вогнепальної зброї.

Для гри можна використовувати і більш легкі види автоматів і лазерних пістолетів - космічну зброю, подібне якому можна побачити у фантастичних фільмах. Ніякої схожості з бойовими видами ні зовні, ні в режимах стрільби воно не має. Така зброя має більший кут попадання, є багато можливостей зробити його відновлює.

приклади гри

Щоб стало зрозуміліше, що таке лазертаг, можна привести такі приклади гри: знайти і захопити територію ворога, провести операції з порятунку заручників, знищення противника на своїй території, звільнення або захоплення декількох головних точок для встановлення контролю над ними. Місій може бути стільки, скільки завгодно, за вашим бажанням.

Чим відрізняється лазертаг від інших видів військових ігор?

Найближче до лазертагу такі ігри, як страйкбол, пейнтбол і хардбол. У страйкболі гравці копіюють форму і озброєння відомих світових підрозділів. У противника стріляють пластиковими кульками, які розганяються енергією стисненого повітря. Дальність стрільби - всього кілька десятків метрів, вартість пострілу низька. Поразка кульками на близьких відстанях досить болісно, ​​на вильоті удар практично не відчувається.

У пейнтболі поразки супротивника ведеться кульками з фарбою. З захисту потрібно маска для запобігання попадання "кулі" в обличчя гравця. Дальність стрільби - кілька десятків метрів. Попадання болісно навіть на вильоті.

Найбільш травматичним видів військових ігор вважається хардбол. Тут стрілянина ведеться сталевими кульками або свинцевими кульками за рахунок пружини чи стисненого повітря. Зі спеціального обладнання потрібно щільний захист для всього тіла, шарф для шиї і маска на обличчя. Попадання досить болісно навіть на вильоті. Дальність стрільби набагато більше, ніж у пейнтболі або страйкболі, але менше, ніж в грі лазертаг.

Тепер нагадаємо, що таке лазертаг. У цій грі поразки супротивника ведеться кодованим інфрачервоним сигналом. Для цієї гри не потрібне спеціальне захисне спорядження (якщо використовуються військові зразки з інфрачервоним лазером, то необхідні спеціальні окуляри для захисту сітківки очей). Вартість пострілу - нульова, дальність стрільби - до 200 метрів на сонці (у темну пору або в звичайну погоду дальність істотно збільшується).

Із сучасних видів розваг гра лазертаг вважається найбільш невинною. Тут в вас лише направляють промінь світла, який фіксується системою датчиків. Великою перевагою є те, що при стрільбі немає затримок. Зброя лазертаг стріляє точно і швидко, майже як справжні бойові автомати. Принцип його роботи заснований на попаданні або непотрапляння. Тобто якщо у вас п'ять життів, то і потрапити в вас повинні п'ять разів. Крім того, гравець може програмувати зброю на свій розсуд, наприклад зробити меншу дальність, багато життів, патронів або прибрати вогонь своїх.


Цікаві Статті

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції.  Правильне дихання під час бігу

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції. Правильне дихання під час бігу

Бігти або не бігти? Звичайно, бігти! Біг позитивно впливає на організм в цілому, покращує серцево-судинну систему і сприяє зниженню ваги. Додамо в якості бонусу зміцнення імунітету, поліпшення метаболізму і виховання характеру. Прочитайте статтю до кінця і ви дізнаєтеся, як бігати, щоб не отримати травму, що таке біг на короткі і довгі дистанції, а також багато іншого. Такий різний біг Біг є природним фізіологіч

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен - ​​фінський хокеїст, який грає на позиції воротаря. Він входить до складу збірної Фінляндії. Двічі ставав срібним призером чемпіонату світу. Тривалий період грав в хокейних командах Росії. За цей час Коскінен двічі вигравав Кубок Гагаріна. Перші кроки в хокеї Мікко Коскінен з'явився на світ 18 липня 1988 року. Він є уродженцем фінського міста Вантаа, ро

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Еммануель Адебайор, біографія, спортивна кар'єра і особисте життя якого описані в даній статті, є відомим футболістом збірної Того і турецького клубу "Істанбул ББ". Свого часу нападник визнавався кращим гравцем Африки. Біографічні дані Еммануель Адебайор з'явився на світло в лютому 1984 року в

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплень на сноуборд - досить складне завдання. Виконуючи налаштування платформ під черевики на новій дошці, райдерам нерідко доводиться перебирати численні варіанти, які відрізняються позиціями, значенням кутів, центрированием ніг. Давайте розберемося, що передбачає правильна установка кріплень на сноуборд і які відмінності є між тими чи іншими рішеннями. Вибір ведучої ноги Перш ніж приступати до монтажу кріплень на дошку для сноубор

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Навіть серед видатних футболістів є такі, які зуміли вписати своє ім'я в історію цього виду спорту, як то кажуть, золотими буквами. Одним з таких по-справжньому легендарних чарівників гри з м'ячем за життя була людина на ім'я Кройф Йохан. Біографію цього вже нині померлого нападника і тренера ми і розглянемо максимально докладно в статті. Початок життя і сім'я Майбутній призер чемпіонатів світу та Європи з футболу народив

Як зав'язати гачки на волосінь?  Легко!

Як зав'язати гачки на волосінь? Легко!

Завзятий рибалка з хорошим стажем знає напевно, що одне з основних знань і умінь в рибальському майстерності - це знати, як зав'язати гачки на волосінь, і вміти правильно їх закріпити. Навіть піймавши велику рибу, ви просто пропустіть її, якщо гачок прив'язаний невірно, причому втече ваша рибка з вашим же виробом. У цій статті