• Wednesday June 26,2019

Як правильно тримати ракетку в настільному тенісі: секрети маленького м'яча

В даний час настільний теніс є одним з найвідоміших і затребуваних видів спорту. У нього грають як аматори, так і професіонали. Поряд з іншими спортивними іграми настільний теніс став олімпійським видом спорту.

Грати в нього можна удвох (один на один) або вчотирьох (два на два). Щоб перемогти в грі, необхідно перекинути м'яч через сітку на бік противника так, щоб він не зміг його повернути на вашу половину столу. Зробити це потрібно 11 разів, але якщо рахунок рівний, то проводяться додаткові розіграші. Також раніше в грі два на два застосовували рахунок до 21, але в даний час відмовилися від такого підрахунку.

Як правильно тримати ракетку в настільному тенісі: секрети маленького м'яча

Так як це один з найпопулярніших питань, що стосуються настільного тенісу, давайте дізнаємося на нього відповідь. Багато любителів не надають особливого значення тому, як правильно тримати ракетку в настільному тенісі. І це велика помилка, тому що гра дуже захоплює, і коли людина бачить, що не дотягує до рівня супротивника, то починає шукати способи перемогти, але відсутність елементарних знань не дає йому шансів.

І навіть якщо гравець згодом підтягне теорію, йому буде дуже складно перенавчатися. Тому краще всього відразу дізнатися, як правильно тримати ракетку в настільному тенісі. Також важливо приділити увагу вибору ракетки і м'ячика для гри. Не варто економити на інвентарі, тому що в такому випадку гра буде не настільки динамічною і захоплюючою, як могла бути, і все через недостатнє відскоку м'яча від столу і ракетки.

вибір хватки

Є два загальноприйнятих способу тримати ракетку:

  • горизонтальна хватка;
  • вертикальна хватка.

Так як горизонтальна хватка більш поширена в Європі, то її частіше називають європейської, хоча ця назва жодним чином не вказує на положення ракетки в руці.

Вертикальна ж хватка загальноприйнята в Азії: звідси і назва - азіатська. Ці варіанти тримання ракетки отримали визнання серед олімпійських гравців.

Є гравці світового класу, що віддають перевагу горизонтальній хватці, і є прихильники вертикальної. Не можна сказати, що хтось із них недостатньо хороший в грі. Просто вони використовують два принципово різних способу тримання ракетки.

Головне при виборі хватки то, наскільки органічно людина відчуває ракетку в руці. Вона повинна бути не стороннім тілом, а продовженням кисті рукі.Спортсмен може досягти майстерності в грі незалежно від вибору хватки.

Далі в статті буде більш докладно розглянуто кожен з цих способів, щоб людина могла отримати загальне уявлення про те, як правильно тримати ракетку в настільному тенісі.

Європейська хватка

Мізинець, безіменний і середній пальці потрібно розташувати на ручці ракетки, легко обхопивши її. Великий і вказівний пальці важливо розмістити по краю гуми: один з одного боку ракетки, другий - з іншого, при цьому ребро даної ракетки необхідно направити в виїмку між пальцями.

Якщо вам важко уявити, як правильно тримати ракетку в настільному тенісі, фото може допомогти - воно розміщене під описом хватки. Головне, щоб ракетка зберігала горизонтальне положення.

Як обертати ракетку в руці

Зазвичай обертають ракетку, якщо по обидва боки наклеєна різна гума. Роблять це з метою ввести противника в оману. Якщо з одного боку гладка з сильним зчепленням накладка, а з іншого - з шипами, то при обертанні ракетки створюється додаткове незручність для суперника, з яким стає складніше передбачити обертання м'яча.

Дуже важливі регулярні тренування - навіть вдома, наприклад, сидячи перед телевізором, можна відпрацьовувати правильний поворот ракетки. В іншому випадку гравець може сам заплутатися і в результаті не розрахувати силу удару по м'ячу. Вирощують ракетку потрібно саме проти годинникової стрілки, тільки так з технічної точки зору можна правильно виконати цей прийом.

Деякі тренери вважають, що обертання ракетки можна застосовувати для зняття напруги в кисті під час гри.

Азіатська хватка

Вказівний і великий пальці повинні охоплювати ручку ракетки, немов людина тримає в руці олівець. Інші пальці потрібно розмістити зі зворотного боку ракетки або віялом, або ж смикнув разом і трохи змістивши до краю накладки. Це основний принцип, але є ще деякі різновиди вертикальної хватки.

Деякі гравці при обхваті ручки ракетки створюють подобу кільця, інші ж утримують так, що схоже на розімкнуті кліщі. Обидва способи прийнятні і мають як сильні, так і слабкі сторони.

Вибір стилю гри

Одного знання, як правильно тримати ракетку в настільному тенісі, недостатньо. Необхідно ще вирішити, на що робити упор - на атаку або захист.

Це дуже важливе рішення, так як воно визначить і вибір хватки. Для атаки підходять обидва способи тримання ракетки. А ось для захисту більше підійде горизонтальна хватка. У кожного стилю є свої нюанси, які потрібно враховувати. Наприклад, якщо спортсмен грає в нападі, то йому необхідно витрачати дуже багато енергії на нанесення ударів, - тому цей стиль більше підійде молодим і енергійним людям.

У захисті ж, навпаки, силові витрати не настільки великі, так що люди похилого або мають дуже спокійна вдача люди віддають перевагу цьому типу гри. Є також і ті, хто комбінують обидва стилю, так звані універсальні гравці, але навчитися такому виду гри набагато складніше.

Удар по м'ячу

Якщо гравець не розбереться в настільному тенісі, як правильно тримати ракетку і відбивати подачі, то він буде приречений на часті програші.

Щоб добре орієнтуватися в тому, з яким обертанням або з якою силою летить до вас м'яч, важливо дуже уважно стежити за противником, особливо в перші секунди нанесення їм удару.

Багато любителів упускають цей момент і цілком зосереджуються на власних діях. Звичайно, спочатку стежити за суперником досить непросто, але коли власні руху доведені до автоматизму, це вже не складає особливих труднощів.

тренер

Щоб навчитися в настільному тенісі, як правильно тримати ракетку і відбивати м'яч, найкраще звернутися до тренера. Бажано вибрати хорошого фахівця в цій галузі. Важливо, щоб навчання було для нього не просто підробітком, а його життям.

Тренер допоможе правильно поставити руку і вибрати відповідний конкретній людині стиль гри, з урахуванням його фізичних і емоційних даних. Ще він дасть хороші поради для настільного тенісу, як правильно бити ракеткою, виходячи з виду подачі. Надалі можна тренуватися самостійно або з одним.

Дуже важливо приділити час відпрацювання ударів, найкраще це робити в грі не на рахунок. Звичайно, тренування вимагають зусиль і часу, але результати, без сумніву, можуть заповнити будь-які витрати.

Щоб зробити гру захоплюючою, потрібно чергувати відпрацювання ударів і подач з грою на рахунок. Періодично можна домовлятися з тренером про зустріч, щоб він направляв хід навчання.

Основний удар для початківців - це накат. Найголовніше - навчитися в настільному тенісі, як правильно бити по м'ячу. Часта помилка новачків в тому, що вони намагаються дотягнутися до м'яча рукою, але замість цього необхідно задіяти ноги - просто зробити крок у напрямку до м'яча. Сама ж рука повинна залишатися зігнутою в лікті, тоді удар буде більш точним і енергійним.

У настільному тенісі, як і в будь-якому іншому виді спорту, головне, не зупинятися в розвитку, а постійно поповнювати знання і удосконалювати техніку гри.


Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток?  відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс