• Wednesday June 26,2019

Стійка для штанги своїми руками. Якою має бути стійка для штанги

Для всіляких вправ дуже важлива хороша стійка для штанги: для присідань з вагою, жиму лежачи, жиму сидячи, підйому на шкарпетки, утримання тяжкості і так далі. Для тих, хто не дуже любить займатися в спортивних залах, виконувати різноманітні вправи стає проблематично. Головна проблема - стійка для штанги. Саме цього снаряда часто так не вистачає, щоб проводити ефективні домашні тренування. Але якщо це так важливо, то чому б не зробити її самостійно своїми руками.

Навіщо потрібно робити стійку самому

Навіщо потрібно робити стійку самому, якщо в інтернет-магазинах або спортивних крамницях можна знайти гідну стійку, яка буде якісною і практичною? В першу чергу стійка для штанги, своїми руками виготовлена, буде коштувати в три, а то і в чотири рази дешевше, ніж магазинна. Все, що для неї потрібно, так це мати всі інструменти і вміти ними користуватися.

По-друге, власна стійка буде підходити по всім особовим параметрам. У ній не буде нічого зайвого, а конструкція може підходити до будь-яких умов власної квартири.

Техніка безпеки

Безпека понад усе! Саме це треба пам'ятати при експлуатації зварювального апарату, дрилі і всього іншого. Конструкція в першу чергу повинна бути надійною, щоб в разі чого витримала величезне навантаження. Стійка не повинна мати гострих кутів, за які можна зачепитися і завалити щось. Краще все продумати, щоб потім не потрібно було виправляти.

Планування

Отже, рішення прийнято - стійка для штанги буде саморобної. Перед початком робіт потрібно все ретельно продумати. Для більшої точності найкраще зробити креслення. Стійка для штанги повинна бути пропорційною. Несучі конструкції зобов'язані витримати весь вага, для цього треба все прорахувати і нанести на креслення. До того ж креслення допоможе не купити зайвого. Так як на око зазвичай купуються матеріали з запасом, а це ж все гроші. Що важливо для саморобної стійки - низька ціна. Так що краще заздалегідь скласти план, в якому повинна бути описана майбутня стійка.

Як повинна виглядати стійка для штанги, своїми руками зроблена

Стійка повинна бути практичною і компактної, щоб підходити для "суворих" умов житлової площі. Саме тому описуваний снаряд має так багато пристосувань і зручностей. Секрет полягає в тому, щоб стійка одночасно служила і брусами. Все це повинно складатися, регулюватися по довжині і висоті. Саме завдяки таким особливостям звичайна стійка для штанги перетворюється в багатофункціональний тренажер.

А як же лава

Треба докласти чимало зусиль, щоб вийшла стійка для штанги. З лавою треба дуже багато возитися, тому дана конструкція не включає в себе наявність спеціальної лави. В крайньому випадку її можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. До речі, це буде хорошим рішенням, так як напевно покупної лежак буде обладнаний пристосуваннями для прокачування преса. Лава і стійка для штанги будуть займати багато місця, тому їх краще збирати окремо.

Матеріали для роботи

Потрібно не так вже й багато матеріалів для стійки. Все одно вона вийде дешевше, ніж в магазині. Отже, для роботи в першу чергу знадобляться два різновиди профільної труби квадратної форми (різновиди металопрокату). Для того щоб міняти висоту і ширину самої стійки, потрібно одну трубу засунути в іншу, тому одна повинна бути менше, ніж інша. Механізм простий: з однієї труби випирає інша, а її положення можна регулювати, тим самим опускаючи або піднімаючи рівень штанги.

Щоб конструкція витримала все навантаження, досить буде профільної труби одного виду 40 на 40 міліметрів і в поперечному перерізі 2 міліметри. Її довжина 5 метром. Друга (висувна труба) повинна бути 30 на 30 міліметрів, в поперечному перерізі 2 міліметри і довжиною в 3 метра.

Також важлива частина - держатель грифа. Для нього буде потрібно два 6-міліметрових листа стали 50 на 200 міліметрів.

Щоб зробити бруси, знадобиться невелика труба розміром 30 сантиметрів. Так як ручок буде дві, найкраще брати дві труби по 15 сантиметрів.

Знадобиться ще парочка болтів (виступають в ролі самого регулятора). Вони не повинні бути занадто тонкими, інакше під великою вагою їх просто перекусить. Найоптимальніша товщина таких болтів - 8 міліметрів. Так як вся конструкція зроблена з металу, вона буде серйозно дряпати підлогу і гриміти. Щоб приносити менше шкоди квартирі і не заважати сусідам, треба запастися гумовими підставками. Це шматки гуми товщиною в 5 міліметрів. Таке пристосування робить всю конструкцію більш стійкою, а, значить, надійної.

Ближче до справи, або Як зробити підставу

На підставу йде майже все навантаження. Воно повинно бути дуже міцним і стійким. Ще воно повинно бути розбірним, щоб менше займало місця в квартирі. Отже, приступаємо до виготовлення підстави майбутньої стійки. Насамперед потрібно розрізати металевий профіль на потрібні по довжині бруски. Підстава - це та частина, в яку потім будуть всаджувати дрібніший (30 на 30) профіль, який і буде тримати штангу. Воно буде виглядати як велика буква "Т".

Спочатку треба підготувати всі інструменти. В основу знадобиться два бруска довжиною в 700 і 300 міліметрів. Для цього знадобиться більше товстий профіль (40 на 40). Два бруска потрібно зварити тієї самої буквою "Т" так, щоб від середини довшого в обидві сторони залишалося по 15 сантиметрів. Саме така конструкція забезпечить максимальну стійкість. У 30-сантиметровому бруску просверливается отвір для болта - він буде регулювати ширину.

Потрібно відзначити середину літери "Т". Саме там слід приварити наступний брусок завдовжки в 850 міліметрів. З цього бруска буде виїжджати інший, на якому буде лежати гриф. Але під великим вантажем брусок може погнутися, тому від заснування до середини стійки потрібно приварити додатковий брусок довжиною в 550 міліметрів. Він буде служити додатковою опорою. Його приварюють під кутом так, щоб він поєднав вертикальний і горизонтальний брусок. На кінці вертикального потрібно зробити отвір під болт. Воно повинно бути діаметром не менше самого болта.

За таким же принципом виготовляється аналогічна конструкція.

Як зробити іншу частину

Перед зварюванням потрібно зігнути листи стали так, щоб вони стали схожі на гачок. "Гаки" приварюються до брусків (30 на 30) довжиною в 900 мм. Виходить 2 довгих бруска з гаком на кінці. Ззаду від гака приварюється Косок труби - майбутні бруси. Те ж саме проводять з іншим профілем.

Через кожні 5 см просверливается дірка діаметром з болт. Завдяки цим дірочок стійка для штанги може регулювати свою висоту.

Висоту вже можна регулювати, а як змінювати ширину? Для цього знадобиться профіль (30 на 30) довжиною в 1100 міліметрів. На ньому також свердлити дірки з міжцентровою значенням в 5 сантиметрів. Його місце в більшому профілі (40 на 40), а саме в маленькому бруску підстави літери "Т". Виїжджаючи з підстави, він може регулювати ширину стійки або брусів.


Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток?  відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс