• Monday April 22,2019

При якому тиску клює риба? Погода для риболовлі

Справжня риболовля не тільки цікава, але і складна. Для того щоб домогтися в ній успіху, необхідно знати погодні умови, при яких риба буде добре клювати. Також потрібно вміти вибирати водойму, а вірніше, рибні місця на ньому. Доведено і вплив тиску на клювання риби. Правильний підбір снастей і їх якість теж допоможуть не піти додому без улову. Ну і, звичайно, для того щоб риба взагалі клюнула, потрібні насадки і прикормки. Однак не варто забувати про атмосферний тиск. Для риболовлі більше підходить його стабільність і відсутність перепадів. Хоча досвідчений ловець при будь-якому тиску знає, як не втекти додому з порожніми руками.

Отже, при якому тиску клює риба? Коротка відповідь сформулювати просто: і при зниженому, і при підвищеному, і при оптимальному. На різних водоймах комфортне для клювання тиск може відрізнятися. Воно залежить від розташування річки відносно рівня моря. Однак для більшості водойм стандарт комфортного тиску для клювання - 750 мм ртутного стовпа, плюс / мінус 10 мм. Це значення приймається за оптимальне і не змінюється в різні пори року. При підвищенні або зниженні тиску щодо оптимального клювання деяких видів риби погіршується. Ну а тепер більш докладно розглянемо питання про те, при якому тиску клює риба і чому.

Погодні умови для риболовлі

Від атмосферного тиску і наявності опадів залежить багато чого. Погода для риболовлі повинна бути відповідною. Вітер, температура і навіть тиск - все це впливає на поведінку риби. Тому, плануючи ловлю, потрібно знати прогноз погоди на обраний для цієї справи день.

Циклони, антициклони, магнітні бурі і рух в атмосфері - для звичайної людини практично нічого не значущі слова, а справжній досвідчений рибалка зможе по ним відразу визначити, якою буде клювання, і чи буде риба в ці дні взагалі хоч трохи активна.

Причому і пору року надає на ловлю великий вплив. Наприклад, влітку при змінних і сильних вітрах клювання буває не дуже хороший. А навесні або восени такі умови майже не шкодять успішної ловлі. І пов'язано це з тим, що голодна риба не так сильно чутлива до різних атмосферних явищ. Влітку цвіте річкова рослинність і під водою багато корму. Підводним мешканцям є чим харчуватися - їжа в достатку. Це і є причина, по якій риба в дану пору року більш примхлива і вибаглива. Восени ж корми стає набагато менше, і вона охоче клює, мало звертаючи свою увагу на атмосферний тиск.

весняна риболовля

Підвищення температури води - це одна з головних умов успіху. Рання весна - найкращий час для лову, так як зголоднілі хижаки, так і основна частина підводного світу охоче бере будь-які приманки. Вода в цей час року дуже чиста і тому потрібно використовувати лише тонку волосінь і добре маскуватися на березі.

Погіршення клювання може бути через різке похолодання, сильних перепадів тиску і шквальних вітрів. Починаючи з середини весни, риба стає все більш вередливою. Ловиться вона добре, якщо вітер слабкий і денні зміни температури невеликі. Погане вплив на рибу надає помутніння річки, що викликається талими водами, зливами, штормами або рвучкими змінними вітрами.

Літнє клювання

Якщо температура води перевищить 25 градусів, то риба стає дуже примхливою, і на її поведінку дуже сильно впливають атмосферні явища. Безвітряні похмурі дні вважаються хорошою погодою для лову. Для хижих риб підходять дні лову, коли проходять короткочасні грози.

Ідеальне літній час для риболовлі - ранній ранок і ніч, коли температура трохи нижче, ніж днем. При якому тиску клює риба сімейства коропових? Самий хороший ознака - це стабільне або його плавне зниження. При довгої спеки і перепаді тиску клювання поганий.

осіння ловля

Активність риби зростає з пониженням температури, так як починається «нагулювання» жиру на зиму. Рибка дуже охоче йде на наживку. Найкращий час - теплі осінні дні, якщо при цьому вітер несильний.

Щука найкраще ловиться в вересні, в похмуру погоду. Такі дні для рибалок просто ідеальні. Але ловиться хижак аж до перших холодів, далі його клювання йде на спад. А у представників сімейства коропових восени активність істотно знижується.

Зимова рибалка

При якому тиску клює риба взимку? При такому ж, як і влітку - 750 мм рт. ст. Оптимальна величина тиску не залежить від пори року. Ідеальний клювання в сонячну і тиху погоду. Добре, якщо перед риболовлею протягом декількох днів була стабільна температура або легкий мороз. А для лову щуки потрібно знижений атмосферний тиск. Краснопірка і лящ також добре клюють при такій погоді.

Якщо морози сильні, то цей час для лову судака і окуня. Інша риба клює неохоче. Для зимової риболовлі не надто гарні південний і східний вітри, а також різка зміна тиску і рясні снігопади. Але ось минь не боїться навіть хуртовин, тому клює досить добре в будь-яку погоду.

Наскільки важливо атмосферний тиск для риболовлі

Це явище, безсумнівно, дуже важлива складова частина процесу, але не в усьому є визначальною. Тиск, дійсно, впливає на поведінку риби: при оптимальному вона відчуває себе прекрасно, відповідно, це відбивається і на клюванні. Якщо воно падає - клювання погіршується.

Нормальний тиск для риболовлі - 750 мм рт. ст. Воно не викликає у водних мешканців бажання знижувати свою активність. Риба добре бачить корм і прекрасно себе почуває. Але якщо атмосферний тиск підвищиться, то рівень води трохи знижується, а відповідно, збільшується її щільність. Тому рибі на глибині стає незатишно, і вона перебирається вище, де їй комфортно і більше корму. Після підвищення тиску деякий час клювання немає. Як тільки риба адаптується - він відновлюється.

Атмосферний тиск і кльов взаємопов'язані. При зниженому рибі стає некомфортно саме на поверхні. І, відповідно, вона намагається піти на глибину і перестає клювати. У цей період їй досить складно добути корм - риба адаптується до нових умов. Через деякий час вона звикає. Після того як адаптація пройшла, риба починає активно займатися пошуком їжі. Клювання в цей час поновлюється.

Чому атмосферний тиск впливає на рибу

Якщо тиск низький, воно дуже сильно діє на склад кисню, який міститься у воді. А останній, в свою чергу, разом з температурою є основним чинником, що визначає активність риби. Атмосферний тиск і підводне - речі різні. Перше набагато нижче другого. І для вирівнювання тиску в своєму міхурі, рибі доводиться опускатися або підніматися.

Якщо тиск, навпаки, високе, то спостерігається повний штиль. Шари води не перемішуються, і риба йде на глибину, орієнтуючись на ту температуру, яка для неї більш комфортна. Але так як кисню там трохи, процес травлення проходить дуже повільно, тому їсть вона мало. Через це і клює рідше. Буває, що при затяжному штилі клювання є всього години дві-три, а потім створюється відчуття, що риби у водоймі просто немає. З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що атмосферний тиск - для риболовлі визначальний фактор.

Отже, підіб'ємо певний підсумок. При якому тиску клює риба? Якщо воно оптимальне, вітер помірний, а пересування водних мас стабільне, то проблем з уловом не буде. Клювання в такому випадку буде.

Чому вдалі ранкові години для риболовлі

Причина в тому, що верхній шар води за ніч, остигаючи, опускається на дно. І навіть якщо в цей час високий тиск, то воно відіграє мало ролі. Тому що цей шар більш багате киснем, і риба, потрапляючи в цю воду, починає активно харчуватися. Всі любителі риболовлі знають, що при будь-якому тиску, і навіть при наявності опадів ловля в ранкові години йде добре. Тому намагаються прийти на водойму раніше, коли клює риба. Тиск же починає впливати на ловлю приблизно після 10-ї години ранку.

Яку рибу ловити при підвищеному атмосферному тиску

З підвищенням тиску зростає і активність представників підводного світу, які піднімаються наверх за кормом. В основному це лящ, плотва, густера, язь, чехоня, жерех і головень. Дуже добре в цей час активізується молодий окунь. А ось хижі і донні риби, навпаки, знижують свою активність. В основному, це сом і минь. Судак на тиск майже не реагує.

Яку рибу ловити при зниженому тиску

При такому тиску падає активність білої риби. Вона стає млявою і опускається глибше. Але ось хижаки, навпаки, пожвавлюються, так як за довгий час вони навчилися використовувати такі природні явища з метою полювання. В основному, це судак, сом, минь, великий окунь і дуже часто щука.

Щука: клювання і атмосферний тиск

Риба реагує на коливання тиску набагато сильніше, ніж люди. Кожен вид віддає перевагу різний тиск, і тільки в одному вони майже всі схожі - не люблять різких його перепадів. Вплив тиску на клювання щуки таке, що риба відчуває себе найбільш комфортно при низькому тиску.

Харчується ця риба щодоби, але час її годування змінюється. Звичайна денна норма дорослої щуки - від десяти риб вагою по 250 г. Тиск і апетит дуже взаємопов'язані. Незважаючи на те що щука для полювання за краще низький тиск, вона непогано себе почуває і при високому, головне, щоб воно було стабільним. При збереженні балансу тиску до трьох діб, щучий апетит набирає силу. В цьому випадку вона ловить все, що попадається їй на шляху.

П ерепад навіть в два міліметри по ртутному стовпа щодо оптимального тиску несильно впливає на ловлю. Риба просто трохи зменшує свій раціон. Якщо тиск різко змінюється кілька днів, то у щуки проявляється відносна байдужість до їжі. Але клювання повністю не припиняється. Для цього часу просто необхідно правильно вибирати снасті, місце годування і час лову. Риба харчується кожен день, а значить, все одно клювання буде, але не такий активний, як хотілося б. Для глибини щучьего проживання тиск зовсім не грає ролі. Перебувати вона може де завгодно.

Який вплив тиску на клювання риби, коли воно стає стійким? Цей період припадає на середину літа. Відзначається він поганий ловом, так як щука знаходиться в невизначеному стані і майже не харчується. Якщо стабілізація наступила після падіння тиску, то ще деякий час риба продовжує клювати - просто за інерцією. Але для цього потрібно активно залучати її принадою.

Як поводиться щука, якщо атмосферний тиск підвищується

У такому стані вона може повністю відмовитися від їжі, і перебувати голодної весь день, при цьому нікого не чіпаючи. В цей час, навпаки, активізується дрібниця, користуючись байдужістю хижака. У цей період щука годується комахами, хворий слабкої рибою і черв'яками.

Для вдалої риболовлі на щуку потрібно користуватися нахлистом (мушками), приманками з твистером, пластиковими або натуральними жабами, шматками снулой риби і спінербейтамі. Рано вранці або пізно ввечері клювання трохи активізується.

Особливості риб'ячих плавальних міхурів і вплив на них тиску

Плавальний міхур наповнюють гази, які стискаються, якщо тиск збільшується, і навпаки. Обсяг його змінюється, відповідно, і рибна плавучість теж.

Плотва, лящ і окунь від надлишків газу, який знаходиться в міхурах, позбавляються дуже швидко. Саме цим вони і займаються, коли тиск падає. Але відновлення належного кількості газу при підвищенні тиску йде набагато повільніше.

Коли буде найкращий клювання

Ідеальна погода для риболовлі - це тихі, теплі, тихі і похмурі дні. Хороший клювання може бути і при тривалому негода або, навпаки, якщо настає гарна погода і варто тривалий час. Дуже активною буває риба безпосередньо перед самою грозою. Якщо була тривала посуха і після невеликих, коротких дощів ловля також буде успішною. Досить хороший клювання при сонячній погоді і якщо віє вітер південний, як і при дрібному, мжичку, який дає легку брижі на воді. Прекрасно ловляться деякі види риб, якщо дме вітер, протилежний течії.

Новачкам, безумовно, буде корисна ця інформація. А рибалки зі стажем прекрасно знайомі з методами лову в будь-яку погоду і використовують погодні умови, а також атмосферний тиск в своїх інтересах. Тому, йдучи на водойму, точно знають, що не повернуться додому з порожніми садками.


Цікаві Статті

Біографія хокеїста Євгена Катічева

Біографія хокеїста Євгена Катічева

У даній статті мова піде про Російському професійному хокеїста Катічеве Євгенії Олексійовича. Він є уродженцем Челябінська і учасником клубу «Витязь». Розповідається про його біографії і спортивній кар'єрі, починаючи з ранніх років і закінчуючи сьогоденням, про всі його підйомах і падіннях, про участь в різних змаганнях і про всі клубах, за які він виступав. Фанати представленого гравця зможуть ще більше дізнатися про його життя, а інші відкриють для себе історію успіху іменитого спортсмена. Коротка біографія Євгена Катічева і загальні відомості про хокеїста Євген Олексійович Катич народивс

Виконання станової тяги: користь, можливу шкоду, правильна техніка

Виконання станової тяги: користь, можливу шкоду, правильна техніка

Виконання станової тяги - просте рішення для організації дієвих силових тренувань. Спортсмени використовують вправу для підтримки тіла в хорошій формі, прогресу атлетичних показників. Заняття сприяє активізації обмінних процесів в організмі, спалюванню підшкірного жиру, якісному засвоєнню корисних речовин. Давайте з'ясуємо, ще якась

Георге Хаджі.  Біографія Карпатського Марадони

Георге Хаджі. Біографія Карпатського Марадони

Георге Хаджі - румунський футболіст. Позиція, на якій виступав гравець, - півзахист. Хаджі названий кращим футболістом Румунії минулого століття. У 2001 році почав працювати тренером. Головна особливість гравця - приголомшливий удар. Футболістові вдавалося закручувати м'яч, який летів з незрозумілої лінії і представляв вели

Найкращі фітнес-клуби Мурманська

Найкращі фітнес-клуби Мурманська

Одного разу приходить час, коли кожен з нас хоче зайнятися спортом. Причини можуть бути абсолютно різними: бажання почати правильне життя з чистого аркуша або просто потреба терміново привести своє тіло в ідеальну форму. Найчастіше люди шукають відповідний спортивний клуб або фітнес-зал. А як же йдуть справи з фітнес-клубами в Мурманську? У цій статті складений список найкращих закладів для заняття с

Олег Нечаєв: історія кар'єри футболіста

Олег Нечаєв: історія кар'єри футболіста

Нечаєв Олег Михайлович народився 25 червня 1971 року в селі Костянтинівка в Республіці Татарстан. З юного віку він почав займатися футболом і з 17 років виступав за професійні команди. Початок кар'єри Олег Нечаєв в якості першої команди вибрав казанський "Рубін". У 1988 році виступав у другій лізі чемпіонату СРСР

Содові ванни для схуднення: відгуки лікарів - що слід знати?

Содові ванни для схуднення: відгуки лікарів - що слід знати?

Чи є ефективними содові ванни для схуднення? Відгуки лікарів різноманітні на цей рахунок. Завдяки безлічі приписаних позитивних якостей соді, цей продукт став досить популярним у використанні з метою зниження ваги. Міфи про чудодійні властивості і здатності моментально спалювати жир, змушують безліч жінок експериментувати з цим далеко не безпечним продуктом, не замислюючись про наслідки. Сод