• Tuesday May 21,2019

При якому вітрі краще клює риба? Вплив вітру на клювання риби

Досвідчені рибалки знають, що вітер безпосередньо впливає на активність риб. Тому вони постійно стежать за прогнозом погоди на найближчі дні. А ось новачки-фідерісти часто цього не роблять і навіть сумніваються, чого очікувати від погоди. Розглянемо, при якому вітрі краще клює риба, а при якому гірше, щоб напевно знати, коли варто братися за вудку і відправлятися на водойму.

Що таке вітер

Для початку розберемося з визначенням цього поняття, щоб все стало максимально зрозуміло. Вітер є рухом повітряних потоків з однієї земної точки в іншу. Виникає він через різницю атмосферного тиску на різних ділянках планети. За великим рахунком, це явище можливо через нерівномірне прогрівання поверхні Землі Сонцем. Якщо в одному місці тепла поглинається занадто мало, а в іншому - надто багато, то утворюються повітряні маси, які і перерозподіляють енергію. Вони-то і несуть з собою зволоження або сухість, похолодання чи потепління.

Вітер впливає на водойми, отже, і на їх мешканців. При цьому повітряні потоки мають ряд характеристик, від яких залежить інтенсивність впливу на акваторію. Тому важливо розуміти, при якому вітрі краще клює риба.

Циклони і антициклони

При циклоні повітряні потоки рухаються по круговій траєкторії, слідуючи до центру, в зону низького тиску. При антициклонах все відбувається навпаки. У центрі - високий тиск, тому вітер жене повітря назовні, теж по круговій траєкторії.

Циклони характеризуються конденсацією водяної пари, яка псує погоду, підсилює вихрові потоки, викликає дощі, грози і зниження температури влітку, а взимку призводить до метелям, снігопадів, відлиги і підвищеної хмарності. Повітря переміщається переважно на схід в сторону заходу зі швидкістю 20-80 кілометрів на годину. Тому потоки спочатку стають південними, південно-східними, а потім - північними і північно-східними вітрами. Атмосферний тиск при цьому падає.

Антициклон діє протилежним чином. Він рухається із заходу на схід переважно зі швидкістю до 30 кілометрів на годину. Коли вітер зупиняється в якомусь районі, в літні місяці в ньому починається посуха. Антициклони проявляють себе затихаючі північними і північно-західними вітрами. Після цього встановлюється багатоденна безхмарна погода, яка закінчується посилюються південно-західними і південними вітрами.

секрет рибалок

Досвідчені рибалки знають, як вітер впливає на клювання риби, і завжди можуть визначити погоду на найближчі години. Для цього існує дуже простий спосіб.

Якщо повернутися до повітряним потокам спиною, то зона високого тиску буде знаходитися ззаду по діагоналі і трохи правіше. При цьому область низького тиску розташується трохи лівіше спереду. Якщо небо безхмарне і чисте, то буде антициклон, тобто хороша погода. Якщо ж попереду зліва темніє горизонт і насуваються хмари, значить, наближається циклон (прохолода і негода).

Фактори, що впливають на клювання

Існує кілька характеристик повітряних мас, які безпосередньо впливають на активність водних мешканців.

В першу чергу варто сказати про клювання риби і напрям вітру. Від нього залежить переміщення повітряних потоків, а отже, прогрів водойми, а також погіршення або поліпшення умов лову. Сила вітру впливає на водну гладь (отже, і на риб) механічним чином. З підвищенням даної характеристики зростає і тиск потоку води.

Також важливо і те, що приносять з собою повітряні маси. Йдеться про ступінь вологості та теплоти, які вітер переміщує з одного місця в інше. Ці характеристики безпосередньо змінюють температуру повітря, стан всіх рівнів і шарів акваторії як в кращу, так і в гірший бік.

Всі перераховані фактори здебільшого обумовлені географічними умовами регіонів. Сонце нерівномірне прогріває ділянки планети, тому в різних областях діє свій вітер. Так, в помірних широтах сприятливими вважаються західні і південні напрямки, а в Сибіру - північні. Має сенс розглянути, клює риба при вітрі в середній смузі.

Вітер - ворог або помічник?

Рибальська література описує безліч прикмет, які пов'язані з вітром. Деякі з них засновані на його напрямку. Наприклад, при південних поривах буде хороша погода, а при північних - погана, і клювання можна не чекати.

Однак не все так просто і однозначно. В першу чергу рибалкам слід звертати увагу на загальні зміни погоди. Будь-які різкі скачки атмосферного тиску або зміна температури є негативними факторами, які знижують клювання.

Будь легкий вітерець в літню пору може підвищити активність риб. А ось різкі пориви перед заходом або з ранку, навпаки, значно знижують її. Тому повітряні маси для рибалки можуть стати і ворогом, і помічником, потрібно дивитися за обставинами. Однак можна простежити певні закономірності, за якими визначають, при якому вітрі не клює риба.

Вітер, що негативно позначається на клюванні

Однією з причин, яка може змусити риб зачаїтися, є напрямок вітру. Воно в свою чергу пов'язано з температурою повітря. Відомо, що південні потоки значно тепліше північних. Якщо довго присутні холодні маси, то риба починає ховатися в пошуках більш комфортного місця. Те ж саме правило стосується і тривалої спеки. Тобто риболовля не вдасться при дуже холодному або теплому тривалому вітрі.

Також на водних мешканців негативно позначаються надмірно сильні потоки, які піднімають великі хвилі. Йдеться про вітер зі швидкістю від чотирнадцяти метрів в секунду. Ще гірше діють шквальні пориви від двадцяти метрів в секунду. При них однозначно не вдасться нічого піймати.

Таким чином, можна підсумувати, при якому вітрі не клює риба.

  • Присутність повітряних мас на ранкової або вечірньої зорі.
  • Захід з хмарної і вітряною погодою (віщує серйозні зміни).
  • Постійно мінливий напрямок повітряних потоків.
  • Сильний вітер, особливо з поривами.
  • Повна відсутність потоків повітря при спеці.

Хороший вітер для клювання

Напрямок повітряних мас впливає на кінцевий результат риболовлі. Досвідчені рибалки давно помітили, що буде активне клювання при північно-західному вітрі, західному, південно-західному і південному. Холодні потоки, як уже було сказано, знижують активність риб, але це неоднозначна ситуація. При появі північного вітру деякі хижі особини, навпаки, починають добре клювати. І це потрібно розуміти, коли йдеш ловити якийсь певний вид. Іноді незначно знижується клювання при потоках північно-східного, східного і південно-східного напрямку.

Найбільш сприятливою швидкістю повітряних мас вважаються 8-12 метрів в секунду. Але також відповідним вважається штиль, якщо він виникає ввечері або вранці. Днем при теплій погоді для хорошого клювання повинен бути легкий вітерець, особливо якщо це водойми без течії.

Також можна добре порибалити при довгої холодної або жаркій погоді. У першому випадку відразу варто скористатися шансом при появі південного вітру, оскільки риба моментально почне шукати наживку. А при тривалій спеці на улові позитивно позначиться прохолодний південно-східний та східний вітер.

Пора року і вітер

Зима - це не дуже вдалий час року для риболовлі, оскільки починають переважати холодні північні вітри. Тому практично вся риба йде в укриття, активність проявляє один лише минь.

Найкращою порою для риболовлі вважається весна. У цей період вітер практично ніяк не позначається на якості лову. Після тривалих холодів приходять теплі південні вітри, які прогрівають навколишнє повітря і водойми. Мешканці за зиму набирають апетит і піднімаються до поверхні, щоб погрітися і знайти їжу. У цей час не варто лякати рибу. Вода після відтавання практично прозора, тому найкраще підійде волосінь мінімального діаметра.

Восени найсприятливішими вважаються східні потоки, але також помічений хороший клювання риби при західному вітрі. Справа в тому, що вся живність починає передчувати холоду, тому стає дуже активною.

Вітер в літню пору

Окремо слід розглянути тонкощі риболовлі в літній сезон. Абсолютно всій рибі подобаються відбуваються в цей час зміни. Після тривалої прохолоди клювання найактивніше при південних вітрах. А після тривалої спеки водні мешканці проявляють активність при західних і східних потоках.

Додатково підвищують шанси на багатий улов дощі, які насичують киснем навколишні річки та озера, а також легкий вітерець в спеку влітку. У таку погоду на поверхні з'являється брижі, і рибалка стає практично непомітним для підводних мешканців. Тому можна вести себе більш розкуто на березі, але голосно шуміти все одно не варто.

Вітер з водойми

Всім вудильникам відомо, який повинен бути вітер для хорошого клювання. Це той, який дме в бік берега, так би мовити, прямо в обличчя. Однак закидати проти вітру поплавок вкрай важко, та й хвилі постійно прибивають його до берега. В цьому випадку рекомендується використовувати донні снасті. Вони дадуть найкращий результат навіть без далеких закидів.

Справа в тому, що вітер піднімає хвилю, а вона ніби вибиває з прибережних ділянок їжу: підводних черв'яків і різних ракоподібних. Заради подібного корму вийде з ями навіть такий любитель глибин, як лящ.

Їжа з берегів

Дуже часто хвилі, які піднімає вітер, вимиває з берегів більше глини і піску, ніж при тихій погоді. В такому випадку виникає муть, особливо у піщано-глинистих і глинистих берегів. Вона не лякає, навпаки, навіть привертає обережних коропових (ляща, плотву, густеру і інших риб). Вони підпливають близько до берега, щоб поласувати донними комахами, чим і користуються рибалки. При кам'янистому і піщаному дні в вітряну погоду дрібна рибка моментально відходить від берегів. За неї прямують на глибину і хижаки. В цьому випадку можна говорити про негативний вплив вітру на клювання щуки і окуня.

Вітер з комахами

Вітер, який дме з берега, часто приносить на водойму літаючих комах. Вони привертають деяких риб: Єльцов, уклейку, язя, голавля і дрібного жереха. Пориви вітру можуть скинути з лугових трав і прибережної рослинності метеликів, метеликів, бабок, коників і інших комах прямо в воду. Досвідчені рибалки не втрачають таку можливість, швидко переоснащують вудку і отримують багатий улов. Саме тому важливо знати, при якому вітрі краще клює риба, і вміти використовувати шанс, який надає сама природа.

Риболовля в прибережних кущах

У прибережних кущах дуже добре ловити рибу в вітряну погоду, особливо якщо вона поєднується з дощем. Негода в цей час зносить і збиває безліч комах, тому в воду вони потрапляють набагато частіше.

У прибережних кущах, як відомо, більше шансів знайти ручейника, гусеницю, мотиля, опариша або хробака. У вітер і дощ їх буквально можна піднімати із землі. За спостереженнями рибалок, найвдаліше буде розташуватися з вудкою на будь-якої височини недалеко від берега.

Підведення підсумків

З огляду на все вищесказане, можна сміливо відповідати на питання про те, при якому вітрі краще клює риба, а при якому - гірше.

Найкращим часом для лову вважається перший день після зміни погоди: з морозу на тепло або з спеки на прохолоду. Найбільш сприятливі напрямку вітру - південні і західні. Північні пориви значно знижують активність риби. Також оптимальним вважається вітер, який своєю силою створює тільки легку брижі на воді.

Існують і інші нюанси, пов'язані з клюванням. Їх теж потрібно враховувати перед тим, як відправитися на рибалку.


Цікаві Статті

Типи велосипедів.  Як правильно вибрати велосипед за типом призначення?  Спортивні велосипеди: ціна.  Дитячі велосипеди

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Велосипеди є досить цікавими засобами пересування людини. У багатьох країнах ними користуються люди з різним грошовим достатком, і це радує. Використовуватися моделі можуть на самих різних покриттях. Таким чином, перед виробниками давно постало завдання оптимізувати конструкцію для комфортного пересування по будь-якій поверхні. Ні для кого не секрет, що розробки в

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

У німецькому футболі є не тільки зірки найвищого рівня, є там і слабші гравці, які, однак, при цьому все одно заслуговують на увагу. Наприклад, Кевін Гросскройц - досить помітна фігура в Німеччині, улюбленець уболівальників дортмундської «Боруссії», якого використовували практично на всіх можливих позиціях і продаж якого фанати керівництву не пробачать ніколи. Так, він не є зіркою першої величини, але він роботяга, який готовий зробити все, що в його силах, щоб пробитися в основу команди, за яку виступає. Отже, як же склалася спортивна кар'єра такого футболіста, як Кевін Гросскройц? Які цік

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Так вже історично склалося (спасибі радянському кінематографу), що автомат «Шмайсер», він же МР-40, став таким же невід'ємним символом «білявих бестій», як його антипод ППШ радянських воїнів-визволителів. Цей міф посилено підтримувався і культивувався протягом усіх повоєнних десятиріч. Насправді автомат «Шмайсер» ніколи не був ні наймасовішим, ні найбільш популярним з

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Усім шанувальникам футболу відомо таке ім'я, як Буряк Леонід Йосипович. Непростий і цікавий шлях пройшла ця людина. Як склалася його життя? Чого він зумів досягти? Про це і піде мова в статті. Леонід Буряк: біографія Майбутній футболіст народився 10 липня 1953 року. Громадянином якої країни є Леонід Буряк? Національність футболіста - українець

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Вибравши спінінг і підібравши до нього котушку, рибалка стикається з ще одним питанням - це вибір волосіні. Вирішити це завдання нескладно, адже на нашому ринку є величезна кількість риболовецьких виробів, і навіть самий упереджений спінінгіст зможе знайти собі відповідне. Складніше розібратися з принциповим питанням про те, яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка. Саме це питання в останні роки став одним з основних каменів спотикання у виборі спінінгів снастей. Отже, давайте розг

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Кожна людина мріє про те, щоб мати гарне і підтягнуте тіло. Особливо дівчата, для яких зовнішній вигляд і фігура мають особливе значення. Красива і спортивна дівчина завжди виглядає більш апетитно і приваблює безліч поглядів і уваги. І часто зовнішній вигляд псують відкладення в районі рук і зоні пахв. Є величезним помилкою думку тих, хто вважає, що повнота рук непомітна. Багато чоловіків звертають на це увагу, тому що ві