• Wednesday June 26,2019

Як набивати м'яч на нозі - практичні поради

Карбування м'яча - на перший погляд, досить проста задача. Однак, щоб збільшити кількість підкидань спортивного снаряда ногою до максимально можливих показників, необхідно виробити техніку. Давайте ж з'ясуємо то, як правильно набивати м'яч на нозі.

Навіщо вчитися карбуванні?

Існує кілька причин, за якими варто розібратися, як набивати м'яч на нозі:

  1. Регулярна карбування спортивного снаряда сприяє зміцненню різних м'язів ніг, дає можливість підтримувати в тонусі все тіло.
  2. Той, хто навчився правильно набивати футбольний м'яч на нозі, може урізноманітнити свою техніку, дивуючи оточуючих складними трюками.
  3. Карбування дозволяє поліпшити так зване «почуття м'яча». Результатом тренувань стане придбання впевненості в ході обводок, виконання прицільних ударів.
  4. Вчитися, як набивати м'яч на нозі, рекомендується спортсменам, які вирішили зайнятися футбольним фрістайлом. Адже тут карбування виступає одним з базових вправ.

З чого почати?

Щоб уникнути отримання травм, перед тим як набивати м'яч на нозі, необхідно грунтовно розім'ятися. Перш за все, слід розтерти литкові м'язи, пострибати, виконати підйоми на носках.

Основою навчання карбуванні м'яча є накидання спортивного снаряда руками з його подальшим відбиванням ногою. Вправа дає можливість відчути навантаження і довести дії до автоматизму, щоб м'яч щоразу підскакував вгору приблизно з однієї і тієї ж амплітудою. Відчувши впевненість, можна переходити до зміни ноги.

Як набивати м'яч на нозі?

Удари зі спортивного снаряду рекомендується наносити підйомом ступні. Лише при виборі такого положення м'яч щоразу буде злітати вгору і не стане кидатися в сторони.

Торкання не варто виконувати з силою. Навантаження повинно бути достатньо, щоб м'яч підлітав до рівня трохи вище коліна. Бажано спочатку вчитися здійснювати торкання таким чином, щоб контролювати силу удару.

Цілком природно, що по початку м'яч буде відскакувати на всі боки. Щоб приборкувати снаряд, необхідно буде навчитися швидко підбирати зручну опорну ногу і переміщатися слідом за ним по майданчику.

Навчитися карбувати обома ногами по черзі можна, якщо основний час приділяти навантаженні на так звану «неробочу ногу». Спочатку на неї необхідно частіше накидати м'яч руками. Відчувши впевненість, можна переходити до набивання снаряда зазначеної кінцівкою без допомоги рук.

Щоб навчитися виконувати трюки з м'ячем, доведеться скоординувати обидві ноги. Для цього рекомендується вдаватися до попеременному підкидання футбольного снаряда кожної стопою.

Корисні рекомендації

Розглянемо кілька порад, дотримання яких дозволить спростити навчання:

  1. Приступаючи до тренувань, важливо навчитися підтримувати тіло в розслабленому стані. В подальшому це дозволить виконувати більш впевнені рухи і концентруватися на потрібних діях.
  2. На початку навчання не потрібно намагатися занадто сильно штовхати м'яч. Футбольний снаряд кожен раз повинен підлітати приблизно на одну і ту ж висоту.
  3. При підкиданні м'яча підйомом стопи варто надавати йому незначне обертання у напрямку до себе. Вироблення такої техніки не змусить бігати за снарядом по всьому майданчику в ході тренувань.
  4. Потрібно розуміти, що карбування допускає використання будь-яких частин тіла, крім рук. Тому якщо м'яч опиняється в непередбаченому положенні, його можна підправити, наприклад, дотиком коліна, грудей, голови.

На закінчення

Як видно, карбування м'яча виступає не настільки складним завданням. Головне - не здаватися після перших невдач, розвивати витривалість і здійснювати рух згідно правильній техніці. В подальшому все це дозволить не тільки виконувати складні трюки, а й набагато краще контролювати м'яч під час гри в футбол.


Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток?  відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс