• Tuesday June 25,2019

Гендлін Володимир Ілліч - спортивний коментатор: біографія, сім'я, кар'єра, нагороди

Як тільки професійний бокс став цікавий широкому колу телеглядачів, першим його відомим коментатором став Володимир Гендлін. Його точні роз'яснення зі знанням тонкощів бою, захоплювали навіть людей, далеких від цього суворого виду спорту. Уміння зацікавити, чітко і цікаво змалювати ситуацію на рингу - особливість голосового супроводу від генія коментарів.

Дитинство і юність

У минулому спортсмен, Володимир Ілліч Гендлін родом з Москви. Народився майбутній боксер в травні 1936 року. Батьки маленького Володі були акторами. Нескінченні гастролі і переїзди стали буденними для цієї сім'ї. Постійна зміна шкіл не кращим чином позначалася на успішності, але і до двійок Гендлін Володимир не скочувався. В юності до нього прийшло захоплення спортом.

Після школи юнак продовжив освіту на мехматі університету в Саратові. Успішно закінчивши навчання 4 роки, на останньому курсі вирішив змінити рід діяльності. В результаті з навчанням було покінчено.

Кар'єра боксера і коментатора

Молодий Володимир Гендлін пішов до аматорського боксу, де провів 51 бій. За всю кар'єру трапився тільки один програш. Геннадій отримав звання майстра спорту з боксу. Після відходу зі спорту тренував підлітків в Кисловодську. Паралельно захоплюється журналістикою, освоїв цю професію. Передачі Гендлін про спорт спочатку виходили на провінційних каналах, але незабаром його помітили продюсери з Москви.

Будувати кар'єру телевізійника, а тим більше коментатора Гендлін не думав. У професію його привів випадок. У 1993 році Володимир Ілліч займався організацією боксерського поєдинку Гленн Мак крор - Альфред Коул в Москві. Супроводжувати бій запросили Володимира Маслаченко. Колишній воротар збірної СРСР з футболу не був сильний в тонкощах боксерських поєдинків і чесно зізнався в цьому Гендлін, запропонувавши коментувати бій разом. Згодом телевізійні продюсери оцінили талант Володимира Ілліча і запропонували роботу на НТВ.

Всеросійську популярність талановитому телеведучому приніс знаменитий "Великий ринг Гендлін". Він вів його на одному з центральних телеканалів - НТВ. Поява нової амбітної компанії телевізійників зі свіжими ідеями сприяла популяризації спорту на телебаченні. До цього часу нікому не вдавалося привернути увагу широкої аудиторії до професійного боксу в Росії. Допомогли обставини. Час мовлення телеканалу починалося з 16:00 і тривало до півночі. Однак це не завадило Гендлін переконати продюсерів каналу знайти в сітці мовлення місце для його передач.

Пробні серії «Великого рингу» розповідали про нові чемпіонів світу з боксу з пострадянських країн: росіянина Юрія Арбачакове і Киргизії Орзубек Назарова. Потім були серії, присвячені прославленим бійцям: Сергію Артем'єву, кобозева, Пестряеву і іншим. Володимир Ілліч Гендлін поспішав поділитися з усією країною успіхами співвітчизників на американських рингах. У деяких доля склалася трагічно. Так, Сергій Кобозев загинув за трагічних обставин, Сергій Артем'єв отримав серйозні травми на рингу. Володимир Гендлін допоміг Артем'єву вижити, сплативши його лікування в США.

Мрія дитинства

Пілотні випуски програм Гендлін готував з великим інтересом, однак про професії коментатора навіть не замислювався. Але зізнавався, що відчував певну заздрість по відношенню до футбольних коментаторів Маслаченко, Орлову, Перітуріну. Згідно з його думкою, радянському і російському боксу з коментаторами не щастило, а він мріяв опанувати цей фах з дитинства. Знають і досконально розбираються в тонкощах цього спортивного ремесла людей в той час не було.

У вечірньому ефірі на НТВ в 90-е виходить телепередача «Ніч нокаутів» з коментарями Гендлін. У ній були зібрані кращі боксерські бої тих років. Глядачі досі згадують точні професійні пояснення Володимира Ілліча до поєдинків. Ці телепередачі про бокс були на початку 90-х одними з найбільш переглядаються.

нове захоплення

В цей же час Гендлін очолює перший професійний боксерський клуб Red Stars. До нього увійшло 26 бійців. Тренував їх Володимир Олександрович Лавров. Бійці Гендлін перші з російських боксерів брали участь в професійних боях за кордоном. А сам Володимир Ілліч освоює професію менеджера в США. В цей же час виникає ідея повернути його улюблений вид спорту на телебачення, створивши програму про професійний бокс. Клуб Red Stars проіснував 2, 5 року. Його вихідці - відомі на батьківщині та в США спортсмени. Гендлін за час роботи клубу набув безцінного досвіду промоутера. Він зрозумів, що великий бокс - це не тільки спорт, але і бізнес.

У 1995 році колишній спортсмен засновує і очолює Союз боксерів Росії. На телебаченні він записує ряд телепередач «Весь цей бокс». Про свою роботу на НТВ Гендлін ні разу не пошкодував.

Робота в США

В середині 90-х Гендлін вдалося вивезти за океан безліч перспективних молодих боксерів. Володимир Ілліч першим зрозумів, що для перемог необхідно зануритися в світ великого спорту, відчути його віяння, дізнатися нові правила і закони. У талановитих боксерів з клубу Гендлін почали вкладати гроші американські бізнесмени. Знаковим для Володимира стало знайомство з великими промоутерами США Бобом Арумом і Доном Кінгом. На їх прикладі новоспечений директор боксерського клубу навчався, як будувати бізнес в великому спорті, як самому створювати новини боксу.

Він зізнається, що менеджер Майка Тайсона Білл Кейтон змусив його створити передачу «Великий ринг». Американський промоутер показав, як створюються шоу світового рівня, як організувати піар-компанію, як заробити гроші на цьому. Гендлін багато чому навчився у нього. Завдяки Біллу він познайомився з видатним боксером ХХ століття Майком Тайсоном.

нагороди

У 2003 році його професійну діяльність оцінили врученням головної нагороди телевізійників - "ТЕФІ". Основним і беззастережним претендентом на нагороду вважався футбольний коментатор Віктор Гусєв. В цей час проходив Чемпіонат світу з футболу в Японії. Це було центральне спортивна подія року. Ніхто і не очікував, що в рік футболу телевізійну премію отримає коментатор боксу. Але це сталося. Володимир Гендлін вперше в своїй телевізійній кар'єрі отримав престижну телевізійну нагороду. Судді відзначили цикл документальних фільмів Гендлін про видатних боксерів. Нагороджував великого коментатора Володимир Познер.

У 2009 році Володимир Гендлін повторив свій успіх. Церемонія нагородження пройшла в Петербурзі. Володимир Ілліч на нагородження не потрапив - перебував у відрядженні за кордоном. Приз телевізійної академії був присуджений за коментування бою Рой Джонс - Джо Кальзаге. У цьому поєдинку великий спортсмен Рой Джонс програв своєму суперникові по очках.

У наш час Володимира Гендлін вважають основоположником прямих трансляцій професійного боксу на телебаченні в Росії. Раніше популярність до певного виду спорту ніколи не залежала від коментатора.

У 2007 році експерт з боксу вирішує залишити телебачення, обгрунтувавши це тим, що в країні немає спортсменів світового рівня, у яких хотілося б взяти інтерв'ю. Однак пізніше він знімає документальні фільми про російських боксерів Кості Дзю, Сергія кобозева, Олега Маскаєва, Сергія Артем'єва.

сини

Діти Володимира Гендлін (Дмитро і Володимир) пішли по стопах батька. Вони стали телевізійниками, допомагали йому створювати телепередачі. Старший син Володимир - у минулому боксер. В даний час працює оглядачем кількох видань «Коммерсант».

Молодший син Дмитро Гендлін раптово помер в 2009 році. Чоловік закінчив кіноакадемії в Нью-Йорку і допомагав батькові створювати передачу «Великий ринг», став її режисером. Це було абсолютно нове бачення спорту на пострадянському просторі.

Уроки Володимира Ілліча

Коментатор Гендлін радить своїм молодим колегам не ставити себе на перше місце по ходу бою. Глядач повинен, в першу чергу, насолоджуватися видовищем. Коментатор покликаний пояснити деякі чисто професійні моменти і замовкнути, поступившись місцем спортсменам.

кумири коментатори

Майстром своєї справи і великим професіоналом Гендлін вважав свого друга Володимира Маслаченко. Володимир Ілліч зізнався, що не дуже любить футбол, але якщо матч коментував Маслаченко, йому було цікаво дивитися змагання. Він вважає, що Маслаченко був популярний завдяки своєму багаторічному досвіду і знань.

Улюблені спортсмени

Люди з близького оточення Гендлін вважає, що у нього теж були свої симпатії. Так, коментатор захоплювався боями мексиканських спортсменів Моралеса і Баррера, вважав їх кращими боксерами рингу початку 21 століття.

Але при цьому він не вважає за потрібне зближуватися з боксерами поза рингом. Єдиний спортсмен, якому він співпереживав з самого початку кар'єри, це Орзубек Назаров. Пізніше фаворитами Володимира Ілліча стали брати Клички. З ними у коментатора склалися дружні стосунки.

секрети успіху

Причину любові у глядача Гендлін щиро не розуміє. Вважає, що важливо бути професіоналом, розбиратися в тонкощах і нюансах своєї професії, вміти донести до глядача найважливіше. Його головне кредо: не заважати вболівальнику насолоджуватися боєм, тому що видовище говорить сама за себе. Оцінки бою повинні бути гострими і лаконічними, тільки по суті. Також необхідно враховувати, що глядачі не фахівці, тому говорити про нюанси поєдинку необхідно зрозумілою їм мовою. До ефіру бокс Гендлін не дивиться, вважає за краще ділитися з глядачем першими враженнями від змагання. Важливо бути присутнім на боях особисто, щоб передати їх атмосферу. Тиша студії - не найкраща середовище для отримання задоволення від поєдинку.

Разом зі своїм коментатором глядачі побували на кращих спортивних аренах світу: MGM, Blue Horison, Madison Square Garden. Завдяки Гендлін глядачі навчилися відрізняти джеб від аперкоту.

У свої 82 роки він не втратив любов до життя і працездатність. Гендлін часто спілкується з пресою, дає свої оцінки сучасного боксу і новому поколінню спортсменів. Спеціалізовані видання стають в чергу за прогнозами на майбутні бої. Авторитет Володимира Ілліча в цьому виді спорту незаперечний.

Робота в Україні

На початку 2000-х коментатор боксу Володимир Гендлін починає працювати на українському телебаченні. Бої в його супроводі били всі рекорди за переглядами. Володимир Ілліч виділяв із загальної когорти боксерів того часу братів Кличко. Йому, як професіоналу в світі боксу, було цікаво спостерігати за розвитком спортивної кар'єри братів. Гендлін говорив, що нашому боксу давно не вистачало бійців, які змогли б протистояти американським боксерам. І ось такі спортсмени знайшлися. У 2008 році Гендлін припиняє співпрацю з телеканалом.

завершення кар'єри

Кілька років тому Володимир Ілліч залишив телебачення, пояснивши це зміною політики телеканалу НТВ і втомою від нескінченних зйомок, перельотів, виступів. Пославшись на похилий вік, він вирішив не продовжувати телевізійну кар'єру, присвятивши себе родині, залишивши висвітлювати новини боксу молодим.

Його графік дійсно був жорстким: підйом о 3 годині ночі, запис, монтаж. Бої часто проходять в США за місцевим часом. Для нас це глибока ніч або ранній ранок. Але коментатор повинен бути вже в студії. Він міг бути відряджений в будь-який момент на інший континент для запису поєдинку. Це велике навантаження для немолодого організму. Треба сказати, що Володимир Гендлін завжди тримав себе в прекрасній формі, відрізнявся богатирським здоров'ям.

Він як і раніше цікавиться улюбленим боксом, в курсі всіх останніх подій у світі спорту. Його численні інтерв'ю з оцінкою майстерності того чи іншого спортсмена і прогнози на майбутній поєдинок можна знайти практично в кожному друкованому виданні.

У наш час Гендлін Володимир - знакова фігура не тільки для російського боксу, але і для всієї російської журналістики. Стиль його репортажів пізнаваний кожному любителю спорту. Він відрізняється лаконізмом, стриманістю, професійною точністю оцінки того, що відбувається на рингу. Живий і образну мову - характерні риси його коментаторської манери.

Журналісти по праву називають його російським голосом боксу. Кажуть, що з його супроводом можна продати будь-який, навіть не самий видовищний поєдинок. Коментатор, боксер і журналіст Володимир Гендлін, біографія якого не так відома, як його звершення в професії, написав нову сторінку в історії російського спорту і телебачення.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на