• Wednesday June 26,2019

Льняна каша: користь і шкода страви

Найперша їжа, яку людина відкрила для себе на зорі цивілізації, - це насіння і плоди. Багато з них зберегли популярність і сьогодні, а деякі, на жаль, були забуті в силу тих чи інших причин. Сьогодні людство активно шукає альтернативу штучно виробленим продуктам і все частіше звертається до досвіду своїх давніх предків. Лляна каша, користь і шкода якої широко обговорюється знавцями народної медицини, є саме таким забутим стравою. Але вона дуже швидко завойовує популярність у прихильників здорового харчування.

Більшість сучасних людей розглядає насіння льону тільки з точки зору текстильної значущості: всім відомі прекрасні вироби з цього злаку. Але гідності цієї рослини не обмежуються зносостійкість і гігроскопічність готових виробів. Лляна каша для схуднення, відгуки про яку в більшості найпозитивніші, є корисним харчовим продуктом.

Насіння цього злаку містять багато вітамінів, клітковини і насичених жирних кислот. Саме завдяки такому складу насіння ефективно очищає кишечник і живить організм. Лляна каша, користь і шкода якої пояснюються унікальними властивостями рослини, вимагає до себе більш прискіпливої ​​уваги, ніж інші страви зі злаків. Нижче наводяться аргументи, що дозволяють зрозуміти, чому даний продукт викликає такі діаметрально протилежні характеристики.

Льняна каша: користь і шкода

Серед незаперечних переваг даного продукту - високий вміст вітамінів (РР, К, С, групи В та ін.) І мінеральних речовин (Zn, Р, Mn, Se, Fe, Na і ін.). Харчові волокна, якими багата каша, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту і сприяють його м'якому і природному очищенню. Жирні кислоти незамінні для суглобів при відновленні хрящової тканини, також вони зміцнюють серце і судини людини.

Лляна каша «Худейка» містить в своєму складі не тільки основний компонент, але і насіння ячменю, спеції. Ці інгредієнти роблять страву більш поживним і корисним. Регулярне включення в меню даного продукту допомагає нормалізувати роботу кишечника. Висока поживна цінність каші дозволяє випробувати відчуття ситості набагато швидше, ніж при вживанні інших страв. Мікроелементи і вітаміни, якими багаті ці злаки, сприяють омолодженню організму і швидкому відновленню сил.

Найбільшої шкоди людському організму можуть завдати зіпсовані насіння льону - цей факт констатується споживачами досить часто. Неправильне зберігання будь-якого продукту, що містить жири, призводить до погіршення його качесва. Тому слід бути дуже уважними при придбанні насіння льону і користуватися природним органолептичним методом: вони повинні бути сухі, блискучі і без стороннього запаху, щоб вийшла корисна лляна каша.

Користь і шкода її можуть бути сильно перебільшені і в силу психологічних особливостей деяких споживачів.

  • Багато хто схильний думати, що введення даного продукту в раціон вже само по собі зможе стати панацеєю від усіх хвороб. Ця думка помилкова, оскільки процес збереження і поліпшення здоров'я вимагає зміни не тільки гастрономічних уподобань, а й способу життя в цілому.
  • Ну а негативну думку з приводу даного продукту можуть висловлювати ті люди, які вважають, що повернення до досвіду наших предків безглуздо в умовах, що змінилися життя сучасної людини.

Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток?  відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс