• Wednesday June 26,2019

Які види спорту входять в літні Олімпійські ігри

Олімпійські ігри до сих пір вважаються найважливішими змаганнями в життя спортсмена. Але не всі види спорту можуть похвалитися наявністю в офіційній Олімпійській програмі.

Які види спорту входять в літні Олімпійські ігри

До переліку літніх Олімпійських ігор входить 41 дисципліна по 28 видам спорту.

BMX

Це вид спорту, сенс якого полягає в тому, що спортсмени змагаються, здійснюючи різні екстремальні трюки на спеціальних велосипедах. Існують наступні дисципліни:

 1. Rasing - гонки, що відрізняються своєю видовищністю. У кожному заїзді участь можуть взяти не більше 8 спортсменів. Трек складається з насипу з віражами, трамплінами, хвилями та іншими перешкодами.
 2. Flatland - трюки виконуються на рівній поверхні.
 3. Vert - трюки виконуються на прямовисній рампі.
 4. Dirt - учасники виконують екстремальні трюки на спеціальній трасі, що має досить значні пагорби.
 5. Street - змагання відбуваються на спеціальному майданчику, обладнаної під звичайну вулицю, з усіма наслідками, що випливають перешкодами у вигляді бордюру, сходів, поручнів та іншого.

Академічне веслування

Змагання, що проходять на воді. Розрізняються за кількістю спортсменів у командах:

 1. Один спортсмен.
 2. Два спортсмена.
 3. Чотири спортсмена.
 4. Вісім спортсменів.

Також відмінність відбувається по виду веслування: з використанням одного або двох весел.

бадмінтон

У цьому виді спорту розігрується 5 наборів медалей Олімпіади за такими видами:

 1. Одиночний серед чоловіків.
 2. Чоловічий парний.
 3. Одиночний серед жінок.
 4. Жіночий парний.
 5. Змішані пари.

Баскетбол

Під час гри на поле беруть участь по 5 гравців від кожної команди. Мета кожного спортсмена - потрапити більшу кількість разів м'ячем в корзину, ніж суперник. На головній олімпіаді світу беруть участь як чоловічі, так і жіночі команди.

Бокс

У перший раз участь на іграх боксери взяли в 1902 році. Спортсмени жіночої статі змогли виступити вперше тільки в 2012 році. Всього до цього спорту застосовується 13 Олімпійських нагород. Спортсмени розподіляються на категорії за вагою. У спортсменок існує 3 категорії, чоловіки ж діляться на 10.

Велотрековая гонка

Усього є 10 дисциплін:

 1. Австралійська гонка переслідування - це вид змагання, де учасники повинні виробити старт з різних місць на доріжці в один і той же час. Ті, кого обганяють в ході гонки, вибувають з треку. Переможцем вважається той, хто залишився останнім на велотреку.
 2. Гіт - індивідуальний вид суперництва, сенс якого - гранично швидке подолання треку.
 3. Гонка за очками - це також індивідуальний вид. Довжина треку для проходження у чоловіків становить 40 км, а у жінок - 25 км. Через кожні 10 кіл перший отримує 5 очок, другий - 3, третій - 2, четвертий - 1. Перемагає той, хто набрав максимальну кількість очок за результатом всієї дистанції.
 4. Гонка з невідомим фінішем - особливість її в тому, що спортсмени не знають якою буде дистанція. Заключний коло оголошується уповноваженою особою лише під час змагання.
 5. Гонка переслідування - велосепідісти повинні стартувати з різних сторін велотреку. Мета змагання - показати саме найкоротший термін або перегнати суперника.
 6. Кейрін - це гонка, при якій певну дистанцію спортсмени зобов'язані проїхати із заданою швидкістю. А потім тільки прискоритися і виконати фінальний спринт.
 7. Медісон - груповий заїзд з двох або трьох спортсменів в команді.
 8. Омнімум - одна дисципліна, яка відразу ж включає в себе 6 інших дисциплін велотрековой гонки.
 9. Скретч - гонка довжиною 15 км у чоловіків і 10 км у жінок. Якщо спортсмен відстає на коло від інших, то він вибуває з гонки. Переможцем вважається той, хто прийшов до фінішу в якості лідера або обігнав усіх суперників на круг.
 10. Спринт - це коротка гонка. Змагання відбувається за все на декількох колах.

Водне поло

Спортсмени в чоловічій категорії вперше взяли участь в 1900 році і з тих пір виступали на кожних Олімпійських іграх. Жінки дебютували тільки в 2000 році в Сіднеї.

Волейбол

Спорстмени зробили свій дебют з волейболу на іграх в 1964 році. Участь брали відразу ж як чоловічі, так і жіночі команди. Пляжний відпоявілся в 1992 році в якості демонстраційного варіанта і залишився в переліку в наступних роках.

Вільна боротьба

Вперше учасники з'явилися на Олімпійських іграх в 1906 році. Але тоді всі спортсмени були громадянами США. Це було пов'язано з тим, що ніхто крім них не знав про цей вид змагання.

виїздки

Цей вид спорту ще називають дресурою. І це одне з 4 змагань, сенс якого полягає в демонстрації здібностей коні і наїзника. У виїздки можуть брати участь тільки внесені до переліку породи коней. Оцінки виставляються на основі цілого комплексу критеріїв.

Гандбол

Це груповий спорт вважається схожим з футболом. Відмінність гри в тому, що м'яч необхідно закидати в ворота використовуючи руки. Вперше гандбол був внесений до переліку в 1936 році. Є як чоловічі, так і жіночі команди.

гольф

Чоловічий вид Олімпійських ігор, введений в перелік в 1900 році. Але вже після Олімпіади 1904 року гольф був виключений з переліку. Назад його внесли тільки в 2016 році.

Гірський велосипед

Екстремальний дисципліна, включена в список на 29 Олімпійських іграх. Усього є 10 видів змагання майнтінбайка:

 1. Стріт.
 2. Велотріал.
 3. Паралельний слалом.
 4. Дерт-джампінг.
 5. Фрірайд.
 6. Слоупстайл.
 7. Апхілл.
 8. Крос-кантрі.
 9. Норт-шор.
 10. Швидкісний спуск.

Гребля на байдарках і каное

Гребля з'явилася на Олімпійських змаганнях в 1865 році. Перший показовий заїзд був реалізований в 1924 році, але внесений вид спорту в список був тільки в 1936 році.

Гребний слалом

Це змагання любителів екстриму. Поява його як самостійного виду датована 11 вересня 1932 року. Включення до переліку Олімпійських ігор відбулося в 1972 році.

Греко-римська боротьба

Одна з найдавніших дисциплін на Олімпійських іграх. Додана греко-римська боротьба в перелік була ще в 704 році до н.е.

дзюдо

Вперше ця дисципліна з'явилася на суперництві в Токіо в 1964 році. Ігри в Мехіко в 1968 році - це єдиний раз, коли дзюдоїсти не приїхали на олімпіаду. Жінки вперше з'явилися на головних змаганнях в 1992 році.

Конкур

Вид змагання, де участь бере коня і наїзник. Сенс полягає в подоланні перешкод. Конкур був введений в список літніх Олімпійських ігор в 1900 році.

кінне триборство

Полягає в трьох дисциплінах: проходження перешкод, Манежна їзда і крос. Дебют цього виду спорту на Олімпійських іграх датується 1912 роком.

Легка атлетика

Це королева спорту. На олімпіаді розігрується цілих 47 комплектів нагород. Легка атлетика внесена до переліку сучасних Олімпійських ігор в 1896 році. Вона включає в себе не тільки різні види бігу, але і ходьбу, стрибки в довжину і висоту, багатоборства, кроси та інші технічні види.

Настільний теніс

Був введений в перелік ігор в 1988 році. В ході Олімпіади розігрується 4 комплекти нагород.

Вітрильний спорт

Внесення вітрильного спорту в перелік Олімпійських ігор було датовано 1900 роком. Спочатку були змішані команди. В даний час розігрується 10 комплектів нагород: 1 для змішаного, 4 для жіночого і 5 для чоловічого.

плавання

Вперше з'явилася як дисципліна ігор в Афінах в 1896 році. В ході змагання розігрується 34 комплекти медалей.

Стрибки у воду

Вперше був внесений в програму в 1904 році. Суть змагання полягає в технічно правильному виконанні акробатичних трюків після стрибка з трампліна. Крім того, судді оцінюють і плавність входу в воду.

Стрибки на батуті

Тільки на іграх 2000 року в Сіднеї стрибки на батуті стали офіційним видом Олімпійського спорту.

регбі

Регбі з'явився на змаганнях в Парижі в 1900 році. Цікаво те, що до 1924 року участь брали лише 3 команди, які згодом все ставали призерами. Після ігор 1924 року регбі був виключений і з'явився тільки в 2016 році.

Синхронне плавання

Вперше ця дисципліна з'явилася в 1984 році. Синхронне плавання як вид Олімпійських ігор має одну особливість. У ньому офіційно дозволено брати участь тільки жінкам. Хоча міжнародні змагання мають категорії як жінок, так і чоловіків.

сучасне п'ятиборство

Вперше було включено в 1912 році. Жіноча дисципліна з'явилася тільки в 2000 році. Це індивідуальний вид змагання, що включає в себе стрільбу і біг (з 2009 року були об'єднані), фехтування, конкур і плавання.

Спортивна гімнастика

В даний час розігрується 14 комплектів медалей. Серед чоловіків дана дисципліна з'явилася в сучасних Олімпійських іграх в 1896 році. Жінки почали брати участь з 1928 року.

Спортивна стрільба

З'явилася ще на перших сучасних Олімпійських іграх в Афінах. До 1968 року брати участь могли тільки чоловіки. А з 1984 року було вироблено поділ на чоловічі і жіночі змагання в деяких дісціплінах.В 1996 році залишилися дисципліни також були розділені. У змаганнях розігруються 15 комплектів медалей.

Стрільба з лука

Офіційно в якості олімпійської дисципліни стрільба з лука з'явилася в 1900 році. Але аж до 1972 р вона вважалася необов'язковою.

теніс

Вид спорту з'явився на перших сучасних Олімпійських іграх в Афінах. Після 1924 р теніс був скасований і включений назад тільки 1988 р

триатлон

Це індивідуальний вид спорту, що складається з поетапного проходження трьох етапів:

 1. Плавання.
 2. Біг.
 3. Велогонка.

Триатлон як повноцінна дисципліна вперше був включений в літні Олімпійські ігри в 2000 р

тхеквондо

Тхеквондо прийшло в Олімпійські ігри з Кореї. Особливість його полягає в дозволі використання ніг для кидків і ударів по противнику. Офіційно допускаються як чоловіки спортсмени, так і жінки. В рамках демонстрації спортсмени тхеквондо дебютували на Олімпійських іграх в 1988 році. Але офіційно спортсмени були допущені тільки в Сіднеї в 2000 р Всього існує 8 комплектів нагород, що поділяють спортсменів за вагою і статевою ознакою.

Важка атлетика

Це вид спорту був внесений до переліку з перших літніх Олімпійських ігор сучасної епохи. Пізніше чоловіки не змагалися в Олімпіадах 1900 1908 і 1912 рр. Жінки змогли поборотися за медалі тільки з 2000 р Серед спортсменів чоловічої статі розігрується 8 комплектів нагород, а серед жінок 7. Поділ відбувається на категорії в залежності від ваги учасників.

Фехтування

Боротьба з використанням холодної зброї з'явилася ще на перших іграх в Афінах. Поява жінок на Олімпіаді датується +1924 роком. Всього розігрується 10 нагород. За 5 наборів на чоловіків і жінок. Олімпійські ігри включають такі категорії фехтування:

 1. Шпага.
 2. Шабля серед команд у жінок.
 3. Рапіра.
 4. Рапіра серед команд у чоловіків.
 5. шабля
 6. Шпага серед змішаних команд.

Футбол

Вперше цей вид спорту, який в даний час з впевненістю можна назвати одним з найпопулярніших в світі, стартував на Олімпійських іграх у Франції в 1900 році. Далі футбол був присутній на всіх Олімпіадах крім 1932 року. З 1996 року з'явилася окрема категорія футболу - жіночий. До цього змагатися могли тільки чоловічі команди.

Хокей на траві

Цей вид спорту відрізняється від звичайного хокею багатьом: наявність замість льоду трави, відсутність екіпіровки, заміна шайби на твердий м'яч. Вперше річна варіація хокею появіласьна Олімпійських іграх в 1908 році. На той момент участь могли взяти виключно чоловіки. Жіночі команди вперше були присутні в Москві в 1980 р

Художня гімнастика

Це витончене і чисто жіноче змагання з'явилося на змаганнях в 1984 році. Нагороди розігруються по категорії багатоборстві як в індивідуальній грі, так і в груповій. Виступ спортсменок проходять, як правило, з використанням одного або двох предметів. Раніше допускалося виконання танцювальних і акробатичних трюків без додаткових предметів. Але зараз на Олімпійських іграх такий вид виступу практично не спостерігається.

шосейний велоспорт

Велосепідісти цієї дисципліни вперше з'явилися на Олімпійських іграх 1896 року. Жінки змогли взяти участь лише в 1984 р Всього розігрується по 2 комплекти нагород у чоловіків і у жінок. Гонки діляться на групову і роздільну.


Цікаві Статті

Олег Пашинін: біографія

Олег Пашинін: біографія

Олег Пашинін - відомий футболіст, який прославився на позиції півзахисника в московському "Локомотиві". Заграний за збірну Узбекистану. На початку кар'єри Олег Пашинін народився 12 вересня 1974 року в селищі Дегтянка Тамбовської області. Перші успіхи проявив на обласному рівні, коли стало зрозуміло, що в цьому виді спорту може багато досягти, перебрався в Москву, в систему столичного "Локомотива". З 1992 року граве

Максим Бєляєв: кар'єра і біографія російського захисника

Максим Бєляєв: кар'єра і біографія російського захисника

Російський захисник тульського "Арсеналу" Максим Бєляєв вважається одним з перспективних молодих гравців чемпіонату. За плечима 25-річного футболіста вже є багатий досвід, здатний стати в нагоді будь-якому клубу Прем'єр-ліги. Перші кроки у футболі Бєляєв Максим Олександрович народився 30 вересня 1991 року в місті Озери Московської області. Першій футбольній школою захисника став московський "Спартак&quo

Найнижчий баскетболіст НБА: ім'я, кар'єра, спортивні досягнення

Найнижчий баскетболіст НБА: ім'я, кар'єра, спортивні досягнення

Як відомо, найкращий баскетболіст НБА за всю історію - це Майкл Джордан. Ця людина без перебільшень був богом баскетболу. Він був гарний як в грі, так і на турнірі слем-данків. Однак скільки ще є гравців, гідних згадки і поваги? Скільки в НБА було крутих данкеров, стрибунів і снайперів - неймовірно багато. Вінс Ка

Вдала рибалка: фидерная оснащення на ляща і правильно підібрана підгодовування

Вдала рибалка: фидерная оснащення на ляща і правильно підібрана підгодовування

Лящ - риба терпляча, обережна і зовсім не дурна. Тому його ловля повинна бути заздалегідь продуманої, інакше рибалка не принесе нічого хорошого. В першу чергу повинна бути ретельно підібрана оснащення фідера для лову ляща. Гарне вудлище масою понад 80 грам дозволить важкі годівниці з підгодівлею закидати без особливих зусиль. Волосінь вибирається діаметром від 0.3 міліметра, це дозволить уникнути обри

Як приготувати енергетики для тренувань в домашніх умовах?

Як приготувати енергетики для тренувань в домашніх умовах?

Протягом тренувального процесу більшості людей часто виникає питання про те, що ж додати в свій раціон, щоб вистачало енергії і сил для тренувань. Отримати досить вуглеводів зі стандартною порцією їжі для довгої і "вибуховий" тренування навряд чи вийде, якщо в планах ударне кількість повторень або збільшення робочого ваги в тренажерному залі. Виступаючі бодібілдери і спортсмени "зі стажем" вирішили це питання за допомогою енергетиків для тренування. Виробники спортивного харчування і харчових добавок максимально розгорнулися в питанні спеціалізованих напоїв, споживачеві зали

Гачок для риболовлі: опис, особливості, види, розміри та відгуки

Гачок для риболовлі: опис, особливості, види, розміри та відгуки

В риболовлі немає дрібниць. Навіть сама, здавалося б, незначна деталь може стати вирішальною, вплинути на кількість улову. Гачок для риболовлі є ключовою снастю, від якої залежить успіх всього підприємства. Існує величезна кількість їх розмірів, видів. Від кожного способу лову риби, умов водойми залежить правильний вибір. Перебуваючи в спеціалізованому магазині, від різнома