• Tuesday July 16,2019

Зимові олімпійські види спорту: санний спорт

Санний спорт потрапив в олімпійську програму порівняно пізно. Сталося це в 1964 році в Інсбруку. З тих пір змагання з цього виду проводяться на всіх Зимових Олімпійських іграх. Під час змагань спортсмени спускаються з гори по підготовленій трасі на одномісних або двомісних санях. Ніяких рульових пристроїв на спортивних санях немає. Саночник управляє своїм "транспортним засобом", змінюючи положення тіла.


Спускатися на санях зі схилів жителі гірських країн вміли завжди. Однак історія санного спорту почалася в 1883 році, коли любителі цього виду з різних країн зібралися в Швейцарії і провели перші міжнародні змагання. Міжнародна федерація з'явилася через три десятиліття після цієї події і проіснувала 22 роки, після чого увійшла в федерації бобслею і Тобогган. Рішення про включення в програму Зимових Олімпійських ігор було прийнято на початку 50-х років минулого століття. Змагання саночників замінили змагання по скелетону. У 1955 році відбувся перший чемпіонат світу, а два роки по тому остаточно оформилася Міжнародна Федерація санного спорту, яка існує і по сей день.
Учасники виходять на старт послідовно. Час, протягом якого наступний спортсмен починає спуск після того, як його попередник пішов з траси, встановлюється правилами. Перемагає той, хто пройде дистанцію за менший час. Порядок першого старту визначається жеребкуванням, послідовність виступів в наступних заїздах - за результатами попередніх. Підсумкове час являє собою суму результатів декількох заїздів. В одиночних розрядах підсумовуються підсумки чотирьох заїздів, в парних - двох.
З самого початку в олімпійській програмі було три види змагань: чоловічий і жіночий одиночний розряди і чоловічий парний. У програмі Олімпійських ігор 2014 року з'явиться також командна естафета, коли одинаки і пари з однієї команди будуть виходити на старт послідовно один за одним.
У національну олімпійську збірну можуть увійти 10 спортсменів - 7 чоловіків і 3 жінки. В одиночних змаганнях команда виставляє по 3 спортсмени в кожній категорії, в парних - 2 екіпажі. Існують вікові обмеження: до олімпійських змагань не допускаються спортсмени віком до 16 років.
Одна з умов змагань - спортсмен повинен не втратити по дорозі сани і прийти до фінішу разом з ними. В іншому випадку учасники знімають зі змагань. У той же час допускається перерва в проходженні дистанції. Якщо спортсмен впав або зупинився, він може знову сісти на сани і продовжити проходження траси.
У санному спорті існує чимало обмежень. Правилами регламентується конструкція саней і їх маса. Перед змаганнями зважують також самого спортсмена і його екіпіровку, що включає в себе комбінезон, шолом, рукавички та взуття.
Олімпійські змагання з санного спорту проводяться на штучних трасах. Дерев'яне або бетонну основу покривають льодом, температура якого нерідко підтримується штучно. Траса довжиною від 800 до 1200 м повинна містити від 11 до 18 віражів з мінімальним радіусом 8м. Регламентовані також перепад висот, який становить 70-120м, і ширина жолоба від 130 до 150см.

Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех