• Sunday May 19,2019

Зимові олімпійські види спорту: санний спорт

Санний спорт потрапив в олімпійську програму порівняно пізно. Сталося це в 1964 році в Інсбруку. З тих пір змагання з цього виду проводяться на всіх Зимових Олімпійських іграх. Під час змагань спортсмени спускаються з гори по підготовленій трасі на одномісних або двомісних санях. Ніяких рульових пристроїв на спортивних санях немає. Саночник управляє своїм "транспортним засобом", змінюючи положення тіла.


Спускатися на санях зі схилів жителі гірських країн вміли завжди. Однак історія санного спорту почалася в 1883 році, коли любителі цього виду з різних країн зібралися в Швейцарії і провели перші міжнародні змагання. Міжнародна федерація з'явилася через три десятиліття після цієї події і проіснувала 22 роки, після чого увійшла в федерації бобслею і Тобогган. Рішення про включення в програму Зимових Олімпійських ігор було прийнято на початку 50-х років минулого століття. Змагання саночників замінили змагання по скелетону. У 1955 році відбувся перший чемпіонат світу, а два роки по тому остаточно оформилася Міжнародна Федерація санного спорту, яка існує і по сей день.
Учасники виходять на старт послідовно. Час, протягом якого наступний спортсмен починає спуск після того, як його попередник пішов з траси, встановлюється правилами. Перемагає той, хто пройде дистанцію за менший час. Порядок першого старту визначається жеребкуванням, послідовність виступів в наступних заїздах - за результатами попередніх. Підсумкове час являє собою суму результатів декількох заїздів. В одиночних розрядах підсумовуються підсумки чотирьох заїздів, в парних - двох.
З самого початку в олімпійській програмі було три види змагань: чоловічий і жіночий одиночний розряди і чоловічий парний. У програмі Олімпійських ігор 2014 року з'явиться також командна естафета, коли одинаки і пари з однієї команди будуть виходити на старт послідовно один за одним.
У національну олімпійську збірну можуть увійти 10 спортсменів - 7 чоловіків і 3 жінки. В одиночних змаганнях команда виставляє по 3 спортсмени в кожній категорії, в парних - 2 екіпажі. Існують вікові обмеження: до олімпійських змагань не допускаються спортсмени віком до 16 років.
Одна з умов змагань - спортсмен повинен не втратити по дорозі сани і прийти до фінішу разом з ними. В іншому випадку учасники знімають зі змагань. У той же час допускається перерва в проходженні дистанції. Якщо спортсмен впав або зупинився, він може знову сісти на сани і продовжити проходження траси.
У санному спорті існує чимало обмежень. Правилами регламентується конструкція саней і їх маса. Перед змаганнями зважують також самого спортсмена і його екіпіровку, що включає в себе комбінезон, шолом, рукавички та взуття.
Олімпійські змагання з санного спорту проводяться на штучних трасах. Дерев'яне або бетонну основу покривають льодом, температура якого нерідко підтримується штучно. Траса довжиною від 800 до 1200 м повинна містити від 11 до 18 віражів з мінімальним радіусом 8м. Регламентовані також перепад висот, який становить 70-120м, і ширина жолоба від 130 до 150см.

Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ