• Tuesday July 16,2019

Літні олімпійські види спорту: важка атлетика

Важка атлетика в програмі сучасних літніх Олімпійських ігор в перший раз з'явилася в 1896 році в Афінах. З тих пір спортсмени стабільно радували глядачів своєю незвичайною силою за винятком 1900 1908 і 1912 років, коли змагань у цьому виді спорту не проводили. Жінки-важкоатлетки вперше виступили на Олімпіаді в Сіднеї в 2000 році.


Важка атлетика - це технічний і силовий вид спорту. Її основою є підняття якомога більше важкої ваги атлетами. Спортсмени виконують дві вправи зі снарядом - ривок і поштовх.
З 1896 року програма змагань постійно змінювалася. Спортсмени виконували жим, поштовх двома руками, поштовх однією рукою і ривок. Важка атлетика складалася спочатку з триборства, потім - п'ятиборства. Лише в 1973 році встановилося чинне і понині двоборстві, з ривком і поштовхом двома руками.
Спортсмени на чемпіонатах і Олімпіадах виконують здачу. Ця вправа являє собою взяття на прямі і потім підняті руки максимально важкого для атлета ваги. Положення штанги на витягнутих руках фіксується суддями, лише потім снаряд можна опустити, інакше спроба не буде зарахована.
Ривок здійснюється підняттям штанги з млинцями над головою учасника одним вивіреним рухом. Спортсмен "витягує" вантаж прямо з помосту на випрямлених руках, подседая під нього. Уже з штангою над головою важкоатлет встає, випрямляючи ноги.
Поштовх ділиться на два руху. Першим з них спортсмен відриває снаряд від помосту і кладе його на груди, подседая при цьому. Потім атлет піднімається. Наступний рух - полуприсед і різкий поштовх штангою вгору на випрямлені руки. Ноги при цьому для зручності можуть бути розставлені в сторони або вперед і назад для кращого упору. Коли штанга зафіксована над головою, важкоатлет повинен поставити стопи на одному рівні.
Важка атлетика має на увазі пряме змагання. Кожен спортсмен має право на три спроби і в ривку, і в поштовху. При виведенні результату максимальні ваги у вправі підсумовуються.
Дівчата виконують ті ж вправи, що і чоловіки. Але, звичайно, з меншими вагами.
Всі спортсмени діляться на різні змагаються групи в залежності від своєї ваги. У програмі Олімпійських ігор заявлено 8 категорій-дисциплін для чоловіків і 7 - для жінок. В результаті всього розігрується 15 комплектів медалей, по одному для атлетів кожного ваги. У чоловіків виділяють наступні категорії: до 56, 62, 69, 77, 85, 94, 105 і понад 105 кілограмів. Жінок поділяють на групи по вазі: до 48, 53, 58, 63, 69, 75 і понад 75 кілограмів.

  • Важка атлетика в 2019


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех