• Sunday May 19,2019

Літня Олімпіада 1924 року в Парижі

На організацію літньої Олімпіади 1924 року претендували шість європейських міст. Перевагу віддали Парижу, відзначивши таким чином заслуги француза Кубертена - засновника Олімпійських ігор.


Підготовчий період був досить важким, але організація самих Ігор - бездоганною. Це були останні гри, підготовкою яких займався П'єр де Кубертен. Паризька Олімпіада стала однією з найбільш відвідуваних. Її дивилися понад 620 тисяч осіб. На церемонії відкриття 5 липня були присутні президент Французької Республіки Гастон Думерг, принц Уельський і принц Карол Румунський.
У VIII Олімпійських іграх взяли участь 44 країни і 3092 спортсмена. Вперше виступили спортсмени Ірландії, Мексики, Румунії, Уругваю, Філіппін та Еквадору. До ігор не допустили команди Німеччини і СРСР в зв'язку з нестабільною політичною обстановкою в цих країнах.
У програму Ігор були включені змагання з 17 видів спорту. На показових виступах були представлені французький бокс і баскська гра в м'яч. На цих Іграх в останній раз проводилися турніри з регбі. Жінки брали участь в змаганнях з плавання, стрибків у воду, фехтування та тенісу.
Героєм Олімпійських Ігор був визнаний великий бігун з Фінляндії Пааво Нурмі, який завоював п'ять золотих медалей. У Парижі зійшла зірка американського плавця Джонні Вейсмюллера. Він переміг на двох головних дистанціях і естафеті вільним стилем, завоювавши три золотих медалі. П'ять медалей, три з яких золоті, завоював фехтувальник з Франції Роже Дюкре.
На цих Іграх змагання з тенісу проводилися останній раз перед великою перервою через розбіжності Міжнародної федерації тенісу та МОК. Теніс знову повернувся на Олімпійські Ігри тільки в 1988 році. Тенісисти США не упустили жодного чемпіонського звання, отримавши п'ять золотих медалей.
У футбольному турнірі брали участь 22 команди. Вперше виступили заокеанські футболісти - уругвайці, які розгромили сильну команду Югославії з рахунком 7: 0.
У загальному заліку перемогу на цій Олімпіаді здобули американські спортсмени, на другому місці опинилася команда господарів, а на третьому - спортсмени Фінляндії.

  • Восьмий ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ (ПАРИЖ, ФРАНЦІЯ) 1924 р


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ